[Dračí kuchyně 2021] Hlas Zlatého draka - Bliss Stage

Ročník RPG Kuchyně 2021 je speciální – místo aby se soutěžilo v tvorbě libovolných her, soutěží se v tvorbě adaptací Dračího doupěte do už existujících systémů!
lyco
Příspěvky: 66
Registrován: 28. 2. 2010, 21:05

[Dračí kuchyně 2021] Hlas Zlatého draka - Bliss Stage

Příspěvek od lyco »

Hlas Zlatého draka - soutěžní fáze

Pravidla jsou v příloze, včetně starších verzí (pro zajímavost). Soutěžní verze je nečíslovaná. Pro čtení může být pohodlnější TXT, ale zadání soutěže požadovalo PDF, takže to přikládám taky.

Changelog:

0.1: počáteční verze: slovníček, úvod, orientační popis toho jak budu převádět mechaniky
0.2: počáteční popis implementace svatých krav, první polovina pravidlového taháku
0.3: pravidlový tahák kompletní
0.4: rozpracován převod ras a povolání (zatím bez příkladů)
0.5: příklady postav, postavy jsou nyní na gymnáziu (kvůli věkovému rozptylu)
0.6: přidán příklad dalšího PJ (aby nedošlo k omylu že je jen jeden, a demonstruju na něm vztah "everyone else"
0.7: ZMĚNA TERMINOLOGIE (hráč -> postava/pilot -> hrdina), dopsána kapitola o monstrech a pastích
Přílohy
Hlas Zlatého draka.txt
(43.92 KiB) Staženo 48 x
Hlas Zlatého draka.pdf
(113.47 KiB) Staženo 67 x
Hlas Zlatého draka 0.1 - 0.7.zip
(95 KiB) Staženo 61 x
Naposledy upravil(a) lyco dne 21. 2. 2021, 22:30, celkem upraveno 15 x.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hlas Zlatého draka - Bliss Stage

Příspěvek od Pieta »

Rozbíjení lektvarů mi nepřijde, jako problém; to spíš jejich nerozbitnost v běžných hrách je taková divná. Nebo je to myšlené tak, že je třeba, aby se lektvary rozbily všechny? Nebo všechny jednoho druhu a ty jiného druhu zůstaly?
Spíš mi v tomhle přišel problematický ten kouzelník.

Slovníček je opravdu problém, takhle se v tom občas hůř orientovalo. Ne že by mě z hlavy napadlo něco lepšího, ale hlavně to, že hráč neznamená hráč, mi tam moc nesedlo.

Já Bliss Stage znám spíš z dálky, takže se v něm úplně neorientuju; píšeš, že to má být hra o dramatech nad dračákem, ale vlastně o tom v dokumentu není skoro nic. Znamená to, že tahle část je podle pravidel Bliss Stage a není třeba to rozvádět?

Pokud už to má být o dračáku, neměl by klíč mít spíš jinou podobu? Kostka, pravidla, něco takového? (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
lyco
Příspěvky: 66
Registrován: 28. 2. 2010, 21:05

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hlas Zlatého draka - Bliss Stage

Příspěvek od lyco »

Pieta píše: 1. 2. 2021, 13:56 Rozbíjení lektvarů mi nepřijde, jako problém; to spíš jejich nerozbitnost v běžných hrách je taková divná. Nebo je to myšlené tak, že je třeba, aby se lektvary rozbily všechny? Nebo všechny jednoho druhu a ty jiného druhu zůstaly?
Jde o to, že podle když si vezmeš do mise nějakou komponentu, a špatně ti to padne, tak ti ji můžou poškodit nebo ustřelit. Vzhledem k tomu, že komponenty ti zároveň přidávají kostky, a tím pádem tě chrání a pomáhají překonávat překážky, tak dává smysl říct že alchymista má nějaké svoje lektvary jako komponentu. A tím pádem je potřeba řešit jak to, že mu v misi nedochází, a co se stane když mu tu komponentu ustřelí.

Moje úvaha se točila okolo myšlenky, že nejde ustřelit lektvar který už působí. Ale je fakt, že lektvary obvykle působí jen chvíli, takže brát jako komponentu zásobu lektvarů zní v pohodě.
Pieta píše: 1. 2. 2021, 13:56 Spíš mi v tomhle přišel problematický ten kouzelník.
No jo, no. Když oni kouzelníci v DrD potřebujou jenom svoji hlavu a mít nameditováno :(

(Mimochodem, otevřel jsem Bílý hrad a tam se to celé točí okolo kouzelných artefaktů, řeší jak kouzelník v družině nemá dostatečnou úroveň na používání Orlandova oka, a přitom jediné co s sebou čaroděj nosí na vysokých úrovních je kouzelná hůl, a mág ani to ne.)
Pieta píše: 1. 2. 2021, 13:56 Slovníček je opravdu problém, takhle se v tom občas hůř orientovalo. Ne že by mě z hlavy napadlo něco lepšího, ale hlavně to, že hráč neznamená hráč, mi tam moc nesedlo.
hráč znamená hráč, jen to není hráč ve hře, ale hráč ve hře ve hře :-)
Pieta píše: 1. 2. 2021, 13:56 Já Bliss Stage znám spíš z dálky, takže se v něm úplně neorientuju; píšeš, že to má být hra o dramatech nad dračákem, ale vlastně o tom v dokumentu není skoro nic. Znamená to, že tahle část je podle pravidel Bliss Stage a není třeba to rozvádět?
Tak nějak. Nemůžu do toho hráčům mluvit (skoro vůbec), protože právě to jak jsou vztahy osobní je na Bliss Stage super. Ale máš pravdu že je to hlavní hybná síla hry a v mých pravidlech o tom není skoro nic.

Aspoň bych mohl zkusit nadhodit příklady, aby se připomnělo že můžeš mít vztahy se spolužáky co nehrajou, s Autoritou a tak.
Pieta píše: 1. 2. 2021, 13:56 Pokud už to má být o dračáku, neměl by klíč mít spíš jinou podobu? Kostka, pravidla, něco takového? (:
To že by PJ měl listovat v pravidlech je mi jasné, ale zas tak mimozemská nejsou, ne? :)

Tady taky přemýšlím jak to tam napasovat. Plánuju "defaultní setup", v podstatě výchozí odpovědi na otázky z "Tvorba skupiny" a možná předpřipravené postavy, tak bych to tam mohl přidat.

Že by hra začínala po tom, co se povedlo Autoritě ukrást manuály ke Klíčům? Pak by PJ mohl horečně listovat seznamem nesrozumitelných informací, aby zachránil hrdinu svého hráče a tím svůj vztah k němu.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hlas Zlatého draka - Bliss Stage

Příspěvek od PardGalen »

Jsem si to přečetl a asi dobrý. Rozhodně to vypadá zajímavě, jenom Bliss stage jsem hrál už docela dávno a moc si ho nepamatuji, takže asi moc neporadím, ale hodlám to sledovat. :)
Always bring a gun to a puppet fight
lyco
Příspěvky: 66
Registrován: 28. 2. 2010, 21:05

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hlas Zlatého draka - Bliss Stage

Příspěvek od lyco »

PardGalen píše: 5. 2. 2021, 15:26 Bliss stage jsem hrál už docela dávno a moc si ho nepamatuji
Pieta píše: 1. 2. 2021, 13:56 Já Bliss Stage znám spíš z dálky, takže se v něm úplně neorientuju;
Koukám že tohle je problém, kvůli kterému nemám zpětnou vazbu. Přidal jsem do konverze Pravidlový tahák: stručné shrnutí hlavních pravidel Bliss Stage. (EDIT: zatím je to work-in-progress, je toho tak půlka.) Ono se to bude hodit i mně, jako osnova toho co musím zpracovat.

Druhá verze je tím pádem ke stažení.
lyco
Příspěvky: 66
Registrován: 28. 2. 2010, 21:05

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hlas Zlatého draka - Bliss Stage

Příspěvek od lyco »

Tak jsem dopsal pravidlový tahák. Při psaní jsem si opakovaně pletl pojem "hráč" a "pilot", vážně zvažuju změnu terminologie. Udělám na to anketu.
lyco
Příspěvky: 66
Registrován: 28. 2. 2010, 21:05

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hlas Zlatého draka - Bliss Stage

Příspěvek od lyco »

Přidáno: tvorba postav (zatím bez příkladů)

EDIT: wtf, ono je tu omezení na počet příloh? Ach jo... starší verze mám, budu uploadovat dodatečně (a chaoticky)
lyco
Příspěvky: 66
Registrován: 28. 2. 2010, 21:05

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hlas Zlatého draka - Bliss Stage

Příspěvek od lyco »

Přidány příklady postav, čímž se posvěcují některé posvátné krávy.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hlas Zlatého draka - Bliss Stage

Příspěvek od Selhan »

No, tak já si jdu přečíst Bliss Stage, protože tohle vypadá fantasticky, ale že bych to zrovna chápal, to se říct nedá :D
A metahráč a hráč mi přijdou při nejmenším jako termíny jasné a přehledné.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
lyco
Příspěvky: 66
Registrován: 28. 2. 2010, 21:05

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hlas Zlatého draka - Bliss Stage

Příspěvek od lyco »

Uploadnul jsem další úpravy, jde mi to pomaleji než bych chtěl :(
Selhan píše: 13. 2. 2021, 19:22 No, tak já si jdu přečíst Bliss Stage, protože tohle vypadá fantasticky, ale že bych to zrovna chápal, to se říct nedá :D
A metahráč a hráč mi přijdou při nejmenším jako termíny jasné a přehledné.
A anketa je pro srandu králíkům? ;-)

Prosím všechny v publiku: zahlasujte, chtělo by to víc než jeden názor, a v anketě to bude přehledné
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hlas Zlatého draka - Bliss Stage

Příspěvek od Jerson »

Nevím jak hlasovat. Koncept hry ve hře je sám o sobě náročný, a hra o hraní RPG, přičemž realita "hráčů" je odlišná od reálné reality je matoucí na druhou. Každopádně "hráč" by mělo být označení pro skutečného hráče, a postavy ve hře hrající hru ve hře by se měly nazývat jinak.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hlas Zlatého draka - Bliss Stage

Příspěvek od Selhan »

Ale já nevím, která mi připadá nejlepší. Jen říkám, že ta současná se dá.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hlas Zlatého draka - Bliss Stage

Příspěvek od York »

Jelikož jsem z ankety nepochopil, o čem se vlastně hlasuje (vysvětlil to až Jersonův poslední příspěvek), nepřijde mi žádná z uvedenejch možností dobrá. Napadá mě buď "hráč hráče" / "hráč postavy", nebo možná líp "hráč ve hře" / "hráč u stolu".
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hlas Zlatého draka - Bliss Stage

Příspěvek od Pieta »

Mně pořád moc nesedne, že u stolu sedí hráči a neříká se jim hráči.
Nešlo by třeba ty úrovně mít hráč - postava - hrdina?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dračí kuchyně 2021] Hlas Zlatého draka - Bliss Stage

Příspěvek od Selhan »

Že je to divné je ale přece tak trochu záměr, ne? Jde o to, že hraješ hráče dračáku.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „Dračí kuchyně 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host