Oficiální rozšíření a produkty pro Zapovězené země

Původně švédská hra Forbidden Lands je retro fantasy RPG s důrazem na survival v otevřeném světě.

Moderátor: skaven

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Oficiální rozšíření a produkty pro Zapovězené země

Příspěvek od Markus »

Diskuze k oficiálním rozšířením pro Zapovězené země.

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Doposud ke hře v angličtině vyšlo tohle (po rozkliknutí bližší informace v naší databázi). České překlady jsou v plánu, bližší informace v diskuzi.

:arrow? Raven's Purge (Krkavcova čistka): Epická kampaň, ve které postavy hledají mocný artefakt, který rozhodne o osudu Zapovězených zemí
:!: Legendy ke stažení: Dole vespodu tohoto příspěvku.

:arrow? The Spire of Quetzel (Quetzelina jehla): Sborník čtyř dobrodružných míst od tvůrců z old-school komunity

:arrow? Crypt of the Mellified Mage (Krypta melifikovaného mága): Sborník čtyř dobrodružných míst od tvůrců z old-school komunity

:arrow? The Bitter Reach: Epická kampaň odehrávající se na ledovcích a zasněžených pláních severu Zapovězených zemí

:arrow? Bloodmarch: Kampaň pro Zapovězené země v zemi sužované démony

:arrow? Book of Beasts: Bestiář pro Zapovězené země s různými doplňujícími pravidly
Přílohy
Krkavcova čistka - Legendy.pdf
(1.22 MiB) Staženo 27 x
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Oficiální rozšíření a produkty pro Zapovězené země

Příspěvek od ShadoWWW »

V souborech ke stažení už jsou i dobrodružná místa z Bloodmarch.
Za tento příspěvek děkují uživateli ShadoWWW:
smrq
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Oficiální rozšíření a produkty pro Zapovězené země

Příspěvek od smrq »

Já oceňuji, že jsou ty mapy takové... normálnější. Skály jsou rozeklané jako v reálném světě a ne jak ve fantasy světě. Hory a řeky jsou normální, pyramidy se netyčído nesmírných výšek tak, že z toho má statik noční můru a vesnice vypadají jako vesnice a ne jak surrealistická socha od Salvadora Dalího. Jasně, je tam stále spousta zvláštních věcí, ale proti mapám z jiných příruček ZZ mi tyto přijdou při zemi.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Oficiální rozšíření a produkty pro Zapovězené země

Příspěvek od smrq »

Mám dotaz na lidi, co již odehráli Krkavcovu čistku. V naší partě jsme se do toho pořád nepustili, protože se nám nikomu nechce vést tak dlouhou kampaň, rádi se v roli Vypravěče střídáme.

Šla by hrát KČ pod dvěma vypravěči? Že bychom si předem rozdělili dobrodružná místa a důležité NPC, umístli si je na mapu a pak se při vedení hry střídali podle toho, kam by zrovna družina dorazila.
Je mi jasné, že by to bylo za cenu sdílení nějakých informací, ale jsme staří pardálové a to bychom dokázali zahrát tak, že naše postavy nic nevědí.
Jde mi hlavně o to, zda se tím příběhem nevine nějaká silná sjednocující dějová linka, kterou jsou všechna dobrodružná místa provázaná.
Já vím, že je to kampaň, ale z toho, co jsem v první pětině knížky po jejím vydání četl (dál jsem se nedostal), mám pocit, že se tam jen rozkývá historie Krkavčích zemí (tu my vypravěči už stejně známe, četli jsme ji oba v Příruččce Vypravěče) a jde o honbu za poskládání kousků z magické koruny. Jinak jsou dobrodružná místa víceméně samostatné kapitoly.

Mohl by mi k tomu někdo něco napsat a podělit se se zkušenostmi?
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Oficiální rozšíření a produkty pro Zapovězené země

Příspěvek od Markus »

Ono to žádnou dějovou linku spíš nemá. Je to 15 lokací, většina z toho jsou vlastně osady a sídla různých frakcí. V těch osadách jsou nějaké zápletky, ale jinak tam chybí klasická „dobrodružství“ typu jeskyně, rozpadlé hrady atd. – i ty jeskyně a rozpadlé hrady, co tu jsou, jsou vlastně pořád osady a sídla frakcí.

Čistku jsem nehrál, ale přijde mi, že se v zásadě musí hrát tak, že tyhle sídla rozhodíš po mapě a mezi to ještě budeš dotvářet vlastní dobrodružný obsah.

Taky to nemá žádný děj, jsou tam jenom důležitá NPCčka, která mají hledat nějaké důležité předměty – ale není určeno, kdy a jak. Ta NPCčka i předměty si Vypravěč musí sám rozmístit a potom si sám vymyslet veškeré události.

V tomhle velkém měřítku vlastně ani není nic, co by sis mohl vyspoilovat přečtením toho úvodního přehledu. Můžeš si samořejmě vyspoilovat jednotlivé lokace (což nedělej) nebo přesné účinky artefaktů (což asi nevadí), ale kvůli absenci jakéhokoli děje se nemusíš bát, že by sis vyspoiloval příběh.

Takže si dokážu představit, že to povedete dva, oba se seznámíte s těmi NPC a tím úvodním nástinem. Oba velmi letmo kouknete na ty lokace tak, abyste si je nevyspoilovali, ale aspoň věděli, ke které frakci patří. A pak to začnete nějak organicky vést a domlouvat se stylem „zabírám si tuhle lokaci“ nebo „umisťuju do světa tohle NPCčko a artefakt, tak mi je prosím nech“.

Veškerý děj stejně bude muset vyplynout hrou.

Já bych se toho nebál. Ve skutečnosti mi to přijde jako dobrý způsob vedení Krkavcovy čistky, protože na mě působila nedokončeně a příliš vágně, sám bych se s ní hodně pral. Ve dvou aspoň může vzniknout nějaký tvůrčí kvas a budete rozehrávat nápady toho druhého.
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
smrq
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Oficiální rozšíření a produkty pro Zapovězené země

Příspěvek od Markus »

Je tam teda jedno NPC, u kterého je blbý, když si od začátku vyspoiluješ, co je zač. Ale jestli jsi četl tu úvodní povídku, tak už to máš stejně vyspoilované. :) Dál musíš jen hrát, že to nevíš.
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Oficiální rozšíření a produkty pro Zapovězené země

Příspěvek od Mizy »

Potvrzuju, že obsah vyplyne ze hry. Máme Čistku rozjetou už nějakou dobu. Využil jsem jedno vlastně vůbec nepopsané NPC druida Bílé slunce z Kostidrtě, přes které jsem napojil i další místo Šípkové oko. Dokonce se to krásně propojilo s další mmou vytvořeným NPC, které bylo z Kostidrtě uneseno a hádejte, kde ho hráči našli? 😁 Popravdě mi tyhle malé místa s frakcemi hrozně vyhovují. Je to takové malé pískoviště a hráči v něm zpravidla udělají takový bordel, že vytvoří spoustu možností, jak navázt na další místa. Docela dobře si dokážu představit, že každý GM odvede jedno místo, kde je jeden z potřebných artefaktů a ničemu by to nevadilo.
Za tento příspěvek děkují uživateli Mizy:
smrq
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Oficiální rozšíření a produkty pro Zapovězené země

Příspěvek od smrq »

Díky oběma, tušil jsem to. A Markusi, jo, to NPC si pamatuju. Takže si ho vezmu já, ať má aspoň druhý Vypravěč překvápko, až bude hrávat moje dobrodružné místa.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Jekyll
Příspěvky: 177
Registrován: 1. 3. 2019, 19:56

Re: Oficiální rozšíření a produkty pro Zapovězené země

Příspěvek od Jekyll »

Tak som si objednal i prelistoval The Book of Beasts. Hromada príšer, nové náhodné stretnutia, talenty a kopa maličkostí. Užitočných maličkostí. Tak napríklad, každý netvor má vlastnú legendu, nejaký popis a s ním súvisiace náhodné stretnutie. Long story short: čo netvor, to samostatný quest. Pre mňa highlightom tejto sekcie sú dve veci: prvá - každý netvor má okrem tabuľky útokov pridelenú aj tabuľku na hod na Príbehy. V závislosti od úspechu môže GM poskytnúť hráčom konkrétnu informáciu. Podstatné je, že ide o konkrétne fakty, ktoré reálne napovedajú, ako sa s tým ktorým netvorom vysporiadať. Zároveň to zvyšuje opodstatnenie mechaniky skúšania šťastia pri hodoch na Príbehy, pretože tu sa naozaj oplatí pokúsiť sa zlepšiť si výsledok, lebo čím viac úspechov, tým lepšie info.

Druhá: z každého netvora sa dá vyextrahovať surovina na nejaký jed, či odvar. To súvisí s novým talentom Alchymistu, ktorý v príručke nájde recepty na všakovaké nápoje. To mi v základe (kde je delenie len "smrtiaci, paralyzujúci, halucinogénny a uspávací) trochu chýbalo. Tu je naozaj dlhý zoznam, ktorý je snom každého vraha, traviča a ktovie, hoc´ aj druida na ceste liečenia.

Príručka tiež predstavuje zoznam balád, grimoárov a kníh. Ponúka veľké množstvo kníh s konkrétnym titulom, autorom i stručným obsahom, ale každá "publikácia" má aj svoj význam pre hráča. Už neslúžia len ako "poklad", ale aj ako žriedlo učenia sa, umožňujú totiž pri splnení podmienok dvihnúť si úroveň dovednosti, talentu, či mágie.

Medzi maličkosti patrí aj mechanika počasia, tabuľka atmosféru navodzujúcich textov (v závislosti od terénu), čo je fajn, ale v angličtine.

No a potom sú tu oficiálne pravidlá pre solo. Zatiaľ som len začal, nechcem sa k tomu vyjadrovať, možno si tu na fóre založím denník, resp. journal log, ale môj prvotný dojem je, že sú celkom funkčné, akurát, že dosť naviazané na Ravenlands. Hranie napríklad v Bitter Reach si bude hlavne pri náhodných stretnutiach vyžadovať nejaké tie úpravy. Využívajú hracie karty, D66 kocky a oracle tabuľky, asi taká klasika v solo rpg. (Na Drivethru som už narazil aj na gamebook, ktorý s týmito pravidlami pracuje, ale neviem posúdiť, ešte som sa k nemu nedostal.)

Mám nutkanie povedať, že ak by sa niečo malo teraz prekladať a ponúknuť tuzemskému publiku z portfólia ZZ, tak by to mala byť práve táto príručka.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jekyll tito uživatelé (celkem 4):
Markus, Steve, smrq, Vitus
Som Knihobôľ
Stvoril som pre Zapovězené země Lyset a Kolosovu vyhňu
Hrám: Zapovězené země/DnD 5e
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Oficiální rozšíření a produkty pro Zapovězené země

Příspěvek od smrq »

A zapomněl jsi zmínit ty neskutečně nádherné ilustrace každé popsané potvory. Obyčejné ružkokresby, ale provedené paradním rukopisem.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Oficiální rozšíření a produkty pro Zapovězené země

Příspěvek od Markus »

Díky za report! Ano, taky bych se přimlouval (a přimluvím :)), aby to dostalo prioritu. Protože to zní jako knížka, kterou využije každý hráč ZZ, dokonce spíš než další kampaň.
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus tito uživatelé (celkem 2):
Jekyll, Vitus
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Oficiální rozšíření a produkty pro Zapovězené země

Příspěvek od smrq »

Markus píše: 19. 8. 2023, 08:30 taky bych se přimlouval (a přimluvím :)), aby to dostalo prioritu.
Tak když se do toho rychle pustíš, pořád to může být příručka, která pro ZZ vyjde jako ta další. :)
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Jekyll
Příspěvky: 177
Registrován: 1. 3. 2019, 19:56

Re: Oficiální rozšíření a produkty pro Zapovězené země

Příspěvek od Jekyll »

Tak som započal jednu výpravu opierajúc sa o solo pravidlá, pokúsim sa zápisky z nej priebežne publikovať tady tudy tu.
Som Knihobôľ
Stvoril som pre Zapovězené země Lyset a Kolosovu vyhňu
Hrám: Zapovězené země/DnD 5e
Uživatelský avatar
adso
Příspěvky: 31
Registrován: 2. 7. 2022, 14:38

Re: Oficiální rozšíření a produkty pro Zapovězené země

Příspěvek od adso »

Markus píše: 19. 8. 2023, 08:30 Díky za report! Ano, taky bych se přimlouval (a přimluvím :)), aby to dostalo prioritu. Protože to zní jako knížka, kterou využije každý hráč ZZ, dokonce spíš než další kampaň.
A Markusi, prosimtě, Bloodmarch nebo The bitter reach tě náhodou neláká přeložit? Slíbil jsem dětem, že si tyhle kampaně zahrajeme, a chystám se to koupit v angličtině, ale kdybych věděl, že je na cestě český překlad, tak bych radši počkal.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Oficiální rozšíření a produkty pro Zapovězené země

Příspěvek od Markus »

Skaven nedávno psal, že stále platí, že by chtěl postupně vydat všechno. Ale já v tuhle chvíli překládám The One Ring. Ale psst... máme nového překladatele... Zatím nic oficiálně oznámeného, ale něco bude. (Bloodmarch ani Bitter Reach to nejsou, na těch se zatím nepracuje.)
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
ShadoWWW
Uživatelský avatar
adso
Příspěvky: 31
Registrován: 2. 7. 2022, 14:38

Re: Oficiální rozšíření a produkty pro Zapovězené země

Příspěvek od adso »

Markus píše: 15. 9. 2023, 09:52 Ale psst... máme nového překladatele... Zatím nic oficiálně oznámeného, ale něco bude.
To je super zpráva! Jsem zvědavý na oficiální oznámení a na jaký překlad se chystáte - a třeba někdy dojde i na Bloodmarch a BR, že? :D
Odpovědět

Zpět na „Zapovězené země“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti