Dungeon Crawl Classics (DCC RPG)

Diskuze o hrách, které se vracejí k herním stylům D&D v 70. letech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Dungeon Crawl Classics (DCC RPG)

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi RPG

Nejsi žádný hrdina. Jsi dobrodruh: plenitel, chmaták, zabiják bezvěrců, málomluvný černokněžník. Hledáš peníze a slávu a dobýváš je mečem a kouzlem. Jsou zbrocené špínou a krví slabochů, zloduchů, démonů a pokořených nepřátel. Hluboko pod zemí leží poklady a čekají na tebe

Vraťte se do starých dobrých dob brakové fantastiky a zažijte dobrodružství, za jaká by se nestyděla ani sedmdesátá léta!

Dungeon Crawl Classics (zkráceně DCC) je klasická dobrodružná fantasy hra pojatá neklasickým způsobem. Napodobuje způsob hraní i mnohé motivy, jaké znáte z her jako Dungeons & Dragons, ale jde na to jinak. Vrací se do 70. let, kdy RPG hry vznikaly, a klade si otázku, jak by se asi mohly vyvíjet, kdyby se místo wargamingu a čím dál podrobnější simulace soustředily spíš na napodobování klasických dobrodružných povídek v žánru meče a magie (sword & sorcery). Výsledkem jsou svižná, příjemně volná pravidla jako dělaná pro zběsilou akci. Válečníci vládnoucí mocnými skutky! Kouzelníci snažící se s pomocí nadpřirozených patronů ovládnout nevyzpytatelné magické síly! A půlčíci, kteří přinášejí štěstí!

:!: DCC v češtině :!:

Z nakladatelství Mytago:
:arrow? Pravidla pro rychlý start a dvě dobrodružství (PDF zdarma nebo fyzický sešit) – Zjednodušená pravidla pro 0. a 1. úroveň
:arrow? Deníky postav na webu mytago.cz/dcc

„Neoficiální“ překlady na webu:
:arrow? dobrodružství Plavci po bezhvězdném moři, pro 0. úroveň (Pan Bača)
:arrow? dobrodružství Zkáza divošských králů, pro 1. úroveň (Markus)

:arrow? Náhled ShadoWWWova překladu DCC
:arrow? české karty postav (Pan Bača) – terminologie sedí k ShadoWWWově překladu, ne k Mytagu

Další odkazy
:arrow? Bifiho recenze v 32. čísle Drakkaru.
:arrow? Markusův hack pravidel DCC + DCC Lankhmar
Uživatelský avatar
Pan Bača
Příspěvky: 296
Registrován: 7. 12. 2005, 14:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dungeon Crawl Classics (DCC RPG)

Příspěvek od Pan Bača »

Aktualizoval jsem karty postav (opravil jsem Hod na štěstí na Šťastný hod)
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Dungeon Crawl Classics (DCC RPG)

Příspěvek od Rillae »

Dungeon crawl jako pay-per-view vysílanej extrémní (a smrtící) sport? Postavy coby sportovci-celebrity? Xcrawl Classics vypadá hodně zajímavě
Za tento příspěvek děkují uživateli Rillae tito uživatelé (celkem 2):
Muzzug, MarkyParky
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dungeon Crawl Classics (DCC RPG)

Příspěvek od Markus »

Koukal jsem na to. Ve skutečnosti už nějaký Xcrawl existoval, ale byl to doplněk pro Pathfinder (of all things), což mě teda moc nezajímalo. Tohle mě celkem zajímá - jestli to bude mít pravidla vycházející z DCC, tak to zní jako dobrá volba pro tenhle soutěžní žánr a mohla by to být sranda.

Já mezitím napjatě čekám na vydání DCC Dying Earth. Začal jsem číst Vance a moc se na to těším. :)
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: Dungeon Crawl Classics (DCC RPG)

Příspěvek od strucky »

Když už to tu takhle hezky oživujeme, na britském Dungeonlandu jsem náhodou narazil na předobjednávku modulu #14 k DCC Lankhmar, o kterém není kupodivu na ofiko GmG stránce vidu ani slechu, a zdá se, že se bude zabývat těma děsivýma ledovýma ženskýma z Fafhrdovi domoviny, které fakt nechcete na*rat. :-) Sranda, jelikož sem k nám ještě nedoputovala ani třináctka.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dungeon Crawl Classics (DCC RPG)

Příspěvek od Markus »

Já mám těch Lankhmarů všech 12 a hrál jsem jich přesně 0, takže asi tak. :)

Ale jinak ty děsivé baby na severu jsou super námět (a super povídka).
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: Dungeon Crawl Classics (DCC RPG)

Příspěvek od strucky »

No, ale co by bez nás, náruživých sběratelů, tyhle firmy dělaly? :D
Taky mám komplet a vedl jsem jenom ten Madhouse meet - takže technicky vzato jsem vlastně vedl půlku Grave Matters, i když že tam je jsem zjistil až poté, co jsem si ho sehnal samotný a vytiskl z netu. :D
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Dungeon Crawl Classics (DCC RPG)

Příspěvek od Rillae »

Markus píše: 9. 11. 2022, 21:15 Koukal jsem na to. Ve skutečnosti už nějaký Xcrawl existoval, ale byl to doplněk pro Pathfinder (of all things), což mě teda moc nezajímalo.
Jo, Pathfinder už mě taky dneska moc nebere, z munchkinovýho minmaxování už sem vyrostla
Markus píše: 9. 11. 2022, 21:15 Tohle mě celkem zajímá - jestli to bude mít pravidla vycházející z DCC, tak to zní jako dobrá volba pro tenhle soutěžní žánr a mohla by to být sranda.
Proto ti to sem dávám, vím, že tě DCC a věci kolem něj zajímaj. Je tam ke stažení betaverze, tak to klidně můžeš omrknout
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Dungeon Crawl Classics (DCC RPG)

Příspěvek od ShadoWWW »

Překlad posunut až do strany 126 (těsně před konkrétní kouzla). Děkuji Markusovi a Panu Bačovi za spolupráci!
Za tento příspěvek děkují uživateli ShadoWWW:
Muzzug
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: Dungeon Crawl Classics (DCC RPG)

Příspěvek od Vaarsuvis »

Na Humble Bundle jsou ve slevě moduly pro DCC. https://www.humblebundle.com/books/new- ... stingbeast
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: Dungeon Crawl Classics (DCC RPG)

Příspěvek od strucky »

Tady je kdyžtak "nový" preview k #14 Lankhmaru.
Za tento příspěvek děkují uživateli strucky tito uživatelé (celkem 2):
Markus, Muzzug
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dungeon Crawl Classics (DCC RPG)

Příspěvek od Markus »

Ty sněžné čarodějky jsou zrovna moje oblíbená povídka, takže na tohle se těším.
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Dungeon Crawl Classics (DCC RPG)

Příspěvek od Mizy »

Já si začal nově všechny povídky číst (před zamýšlenou kampaní) a Snow Women jsou chronologicky zrovna první. 😀
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: Dungeon Crawl Classics (DCC RPG)

Příspěvek od strucky »

A o fanmade cyberpunkové mutaci DCC jste věděli? Na fan tvorbu to vypadá dost robustně a solidně. :-) Je to formou zinů, jsou tam tři čísla a jestli je to nějak dál vyvíjený, to nevím, ale hrát se podle toho dá... kompletně.
Cyber Sprawl Classics
Za tento příspěvek děkují uživateli strucky tito uživatelé (celkem 2):
Antharon, Muzzug
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: Dungeon Crawl Classics (DCC RPG)

Příspěvek od strucky »

Včera jsme dojeli Sailory (záznam). No co k tomu říct? Mě, jakožto Soudce, to bavilo, jednoho hráče spíš ne, dalšího jo, dalšího asi jo, a poslední se po první části nepřidal, protože jeho to nebavilo vůbec už minule. :D No chápeme to, funnely jsou kontroverzní způsob a ne každýmu to sedí, a ve spojení s neschopným Soudcem, jako já, to může dát dohromady... neideální kombinaci, přinejmenším. :D
Škoda, že vynechali Vyvolávací jámy (The Summoning Pits), na ty jsem se těšil, a na konci u zikkuratu mě teda děsně vypekli, že se dali na útěk už jen po pouhém objevení Chaos Lorda. No opět moje chyba, měl jsem tam dát k zachránění víc spoluvesničanů, než jen 3 (nebo kolik) - to byla prostě moc malá motivace, než si s velkým NOPE jít zachránit svoje zadky. Takže z toho nakonec vylezlo takové rozuzlení jakože "why the F to celé vůbec prolézali?" Chyby, chyby, chyby, z mojí strany. Ale co, jimi se člověk učí. :-)
Ani nevím, jak se jim to podařilo, že se skvadrou doplněnou na full (4 postavy každý) ze zajatců z Věže, každý zachránil přesně jednu postavu - ideální konec funnelu. Ale nikdo asi tu, kterou by si zrovna přestavoval pro pokračování. :-)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dungeon Crawl Classics (DCC RPG)

Příspěvek od Markus »

No, nikdo neříkal, že zrovna Sailors jsou nekontroverzní. :)

Budete pokračovat i nějakým standardním dobrodružstvím, co nebude vyvražďovačka? To by se mohlo líbit víc.
Odpovědět

Zpět na „Old School Renesance (OSR)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů