Grafika Taurilu

Fantasy svět zaměřený na silné příběhy, výrazné postavy a morální dilemata.

Moderátor: Sparkle

Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od MarkyParky »

smrq píše: 23. 3. 2022, 13:48 :) To už asi ne, je potřeba se věnovat jiným projektům.
(Oblouk ve tvaru kočky? :D )
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od Ecthelion »

smrq píše: 23. 3. 2022, 13:48 :) To už asi ne, je potřeba se věnovat jiným projektům.
(Oblouk ve tvaru kočky? :D )
Přesně jak říká Marky. Větší klasiky v architektuře než kočičí brány není.
Obrázek
Za tento příspěvek děkují uživateli Ecthelion:
smrq
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od Sparkle »

Příprava grafiky do nové příručky:

https://www.twitch.tv/lucerna_art streamuje kresby našich NPC. Teď běží první stream (spíchl se narychlo, příští už doufám bude avizován s předstihem). Záznam by tam pak měl viset 14 dní.
Za tento příspěvek děkují uživateli Sparkle:
kin
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od Sparkle »

První obrázky z nové příručky.
Slibovali jsme víc se opřít do ilustrací, takže tentokrát budou obrázky i NPC.
Jolee Whitfield a Rivald Corré jsou vám už známí z první knížky, třetí postava je nová a nic vám o ní nepovíme, počkejte si na Záhady Kalusu ;)

Portfolio kreslířky zde: https://www.instagram.com/lucerna_art/ a streamy https://www.twitch.tv/lucerna_art

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Za tento příspěvek děkují uživateli Sparkle:
kin
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od ShadoWWW »

Mně se to nelíbí. Černobílou grafiku mám raději ručně malovanou v OSR stylu, s "vypiplaným" stínováním. Toto je moc počítačový.

A přitom oproti počítačové grafice, jakou kreslíval Roman Kýbus, to působí hrozně lacině. Ilustrace od Scholtze, Yeronyma nebo Rimba jsou už úplně jiná liga.

Toto působí jak naskicované za deset minut v Paintbrushi.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od Ecthelion »

Coool! Hodně se mi líbí hlavně ten poslední obrázek!
Ten prostřední by podle mě snesl kontrastnější/plastičtější stínování, ale to jsem jenom já.
ShadoWWW píše: 4. 5. 2022, 13:53
Toto působí jak naskicované za deset minut v Paintbrushi.
Hele, chápu že se ti to nelíbí, ale napsat takovýhle velmi urážlivý nesmysl... not cool...
Tyhle čisté kresby a hrany vyžadují mnohem víc, než deset minut. Tohle fakt vyžaduje hodně práce.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od KDolecek »

Z toho prostředního mám taky pocit, že mu něco chybí a Ecthelion to nejspíš poejmnoval :D Líbilo by se mi to o trochu víc "špinavější", "rozmazanější", "živější". Takhle to na mne působí trochu "uměle"?. Pardon, v kresbě se nevyznám, tak se nějak snažím popsat nejasné pocity.
Ale celkově podle mně super, hned bych je bral jako postavy/NPC do Blades.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od Markus »

První a třetí super, prostřední moc superhero/Exalted. (Velké IMHO od člověka, co Neviditelnou knihu nezná.)
Uživatelský avatar
Pan Bača
Příspěvky: 296
Registrován: 7. 12. 2005, 14:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od Pan Bača »

Zrovna poslední se mi moc nelíbí. Má divně tu ruku, co leze ven.
Nejlepší první, líbí se mi i druhý.

Na ShadoWWWově vyjádření nic silně urážlivého nevidím, obrázky se mu nelíbí a jasně napsal, proč. (Pominu fakt, že načrtnout něco pár tahy je fakt těžké a náročné... a že to vyžaduje hooodně práce: vezměte mě do galerie moderního umění, a i kdybyste mi řekli, že tenhle obraz autor maloval třeba rok, stejně vám řeknu, že je to mazanina :-D)
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1596
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od Passingby »

Na tom plochým stínování a hodně čistých liniích je blbý, že to (těm, co je pamatujou :-D ) může připomínat 90kový cédéčka s klipartama... Tady je to nejvýraznější u toho rytíře, to vystavený brnění si úplně říká o víc detailů. A třeba u toho rybáka mi to nevadí, asi to je těma copánkama, ten je v pohodě. V trendech se neorientuju, takže jestli je to takhle teďka moderní, tak proč ne, až na ten klipartovej pocit jsou všechny dobrý.

Kdyby byly ty stejný obrázky nakreslený a vystínovaný tužkou na papír, nebo třeba perem (klidně i v SW, teďka to už skoro není poznat), působily by jinak (já bych řekl, že živěji a přirozeněji, ale jiní lidi můžou mít jinou optiku).
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od Quentin »

Tipuju, že je to čistě o ceníku; stínování bude o stupeň dražší. Ne, Sparkle?

Ale pro představení postav, aby si je člověk trochu zapamatoval, to takhle stačí.
Za tento příspěvek děkují uživateli Quentin:
Passingby
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od Sparkle »

Díky za podněty!

Že na tomto fóru bude preferován syrový OSR styl, je mi jasný :) Rozhodla jsem se ho nepoužít hlavně proto, že aby to mělo smysl a nebylo kontraproduktivní, musel by syrový OSR styl být dodržen konzistentně v celé příručce, ideálně v celém settingu, a ideálně nejen v ilustracích, ale i ve stylu psaní. A to v tuhle chvíli nedávám. I když jsem avizovala, že je větší rozpočet na ilustrace než posledně, stále je to jen čtyřmístná cifra. Do té se musí vejít obálka, cca 25 NPC, cca 30 map a cca 15 vysvětlujících nákresů. A hledat stylové OSR kreslíře, co zvládnou všechno tohle - atmosférické mapy, NPC včetně starších lidí a cizích etnik, budou levní a zároveň se mi na to v půlce nevykváknou a já pak budu muset horko těžko shánět někoho v podobném stylu, kdo by mě nezruinoval... na to bohužel fakt teď není kapacita. Momentálně to vypadá, že bude 1 kreslíř na obálku, 1 na NPC, dva na mapy a dva na vysvětlující nákresy. Bude to stylově kočkopes, ale co nadělám.

Na počítačový styl jsem si taky ze začátku zvykala, ale už jsem se s ním sžila. Zjistila jsem, že má taky svoje výhody:

- ta NPC jsou hodně zřetelná a zapamatovatelná, což potřebuju, jelikož mi betačtenáři hlásí, že v té příručce je mnoho NPC a že se jim pletou. A tyhle jednoduchý ksichtíky se dají dobře použít i jako maličké thumbnails do taháků s přehledem NPC.
- dobře slouží jako vzory pro cosplay / fan art
- aspoň se tím odliším od konkurence. Moc českých výtvorů v tomhle stylu není. A přiznejme si, fandové OSR stejně Tauril zas tak moc neoceněj :)
Ecthelion píše: 4. 5. 2022, 14:46 Ten prostřední by podle mě snesl kontrastnější/plastičtější stínování, ale to jsem jenom já.
Máš nějaký nápad, jak mu vylepšit stínování, aby to stále bylo v rámci "jednobarevného" stínování? Klidně můžem na to udělat brainstorming na Discordu a já to kreslířce zadám. Složitější stínování, s plynulými přechody mezi barvami, by se muselo připlatit, přesně jak říká Quentin. A tam už bych to potom musela připlatit u všech NPC naráz, páč kdyby jedno NPC mělo takové stínování a jiné makové, to už by byl až moc velký kočkopes i na mě. Pokud mi na konci zbydou penízky v kasičce, tak bych to zadala, pak vás klidně můžu přizvat na konzultaci. Ale v tuhle chvíli spíš potřebuju hlavně zajistit aspoň základní verzi všech potřebných ilustrací, což u NPC znamená, přesně to, co píše Quentin - pro představení postav, aby si je člověk trochu zapamatoval.
Markus píše: 4. 5. 2022, 14:57 prostřední moc superhero/Exalted.
Je to jedno z mála NPC tam, které má superhero background, epičnost byla součástí zadání, takže jsem ráda, že jsme feeling trefili ;)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od ShadoWWW »

Nemyslel jsem to urážlivě. Jak píše Pan Bača, působí to na mě stylem "rychle něco během svačinové přestávky naskicuju", i když ve skutečnosti se s tím mohl autor dělat dýl.
může připomínat 90kový cédéčka s klipartama...
To jsi trefil naprosto přesně! To je přesně to, co mi to připomíná. A jako... od ilustrací v knížkách čekám víc než devadesátkový klipartový styl, od kterého se v user experience na počítačích už dávno uteklo.

Ale proti gustu... DnD 4E nebo WoWkové ilustrace se mi taky nelíbí, ale určitě daly hafo práce a líbí se mnoha lidem.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od Ecthelion »

Quentin, Sparkle: Stínování bylo mysleno, spíš ve smyslu anglického shading. Tj. prostě všechny šedé plochy co nejsou černé čáry. Ta kresba má dobrý prostor s tou rukou v předu, ale ty šedky to nereflektují a trochu se to bortí. Prostě všechny plochy co jsou vzadu udělat trochu tmavší a je hotovo. Dostane to prostor a kontrast. Žádné superfancy techniku to nepotřebuje. Jen kontrast v tom stávajícím stylu.
A to že tam zbyly bílé plochy které splývají s pozadím té plasticitě nepomáhá. To bych taky opravil.

A když už se bavíme o tom prostředním obrázku tak mě tam irituje to "tetování" ma prstech. Jen jeden motiv rozkopírovaný 4krát. Detail neodpovídá tomu zbytku + to vypadá trochu strojově a myslím že to irituje i nělteré předřečníky.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od Vitus »

Ecthelion píše: 4. 5. 2022, 16:57 A když už se bavíme o tom prostředním obrázku tak mě tam irituje to "tetování" ma prstech. Jen jeden motiv rozkopírovaný 4krát. Detail neodpovídá tomu zbytku + to bypadá to trochu strojově a myslím že to irituje i nělteré předřečníky.
Pardon, mně to připadá jako rukavice, co má výšivky na prstech a ty by mohly být stejné, ne ? :think:

EDIT: Prostřední obrázek = vousáč v poloplátovce, bavíme se o tom samém ?
Odpovědět

Zpět na „Neviditelná kniha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti