Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
luke31
Příspěvky: 34
Registrován: 13. 7. 2011, 09:43

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od luke31 »

Kde konkrétně se píše v pravidlech, že přeměnou trofej spotřebuje? Nedávno jsem se texty Her mocných přehraboval kvůli Truhlici a žádnou takovou zmínku jsem tam nepostřehl.
Je to house rule, aby se nestávalo v herním světě moc často, že drakobijci někdo při hospodské rvačce rozbije korbel o hlavu a ten se změní na draka, který spálí celou vesnici :)
S tímto domácím pravidlem pak PC či NPC mnohem více zvažuje, zda se promění a případně v co se promění, protože o trofej přijde a nahradit ji nebývá vždy snadné.
Za tento příspěvek děkují uživateli luke31:
Nogrim
Davian
Příspěvky: 2
Registrován: 13. 4. 2023, 11:05

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od Davian »

Zdravím, chci se zeptat na přesnější výklad tohoto pravidla (strana 111, vpravo dole):
"Hráč, který již spotřeboval svou akci z iniciativy, v tomto kole další akci z iniciativy hrát nemůže. Ve zbytku kola, poté co odehraje svoji akci z iniciativy, má postava stále ještě možnost hlásit další akce z obrany."

Zásadní je ta část "poté co odehraje svoji akci z iniciativy". Je předchozí odehrání akce z iniciativy opravdu podmínkou provedení akce z obrany?

Hráli jsme první dobrodružství, zahřívací, první větší střet, PJ nás nechtěl trápit, 3 vlci proti 3 dobrodruhům, ať si to zkusíme. Každý měl "svého vlka". Padla mi nízká iniciativa, takže jsem šel na řadu až pátý. Vlk co šel třetí po mě skočil a já se musel nějak bránit.

Výklad mého PJ: Dokud máš akci z iniciativy, bráníš se akcí z iniciativy. Pokud na tebe už nikdo jiný v tomto kole nezaútočí, Obranu nepoužiješ a nic dalšího tedy už neuděláš ani až na tebe vyjde řada, protože akci z iniciativy jsi spotřeboval.

Můj výklad: Za kolo mám až dvě akce, z nichž jednu můžu použít jen pro vlastní obranu, na pořadí nezáleží.

Hráli jsme samozřejmě podle PJ, ale co je správně?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16477
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od MarkyParky »

PJ to říkal správně.

První musíš vždy spotřebovat akci z iniciativy.
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky:
Fafrin
Davian
Příspěvky: 2
Registrován: 13. 4. 2023, 11:05

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od Davian »

MarkyParky píše: 13. 4. 2023, 12:13 PJ to říkal správně.

První musíš vždy spotřebovat akci z iniciativy.
No potěš koště. Teď s ním nebude k vydržení.

Díky 🙂
trajda
Příspěvky: 1052
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od trajda »

Na Putyce vznikl dotaz, jak těžké je zlomit vlastní kouzlo.

- Někteří tvrdí, že je to samozřejmá akce vždycky,
- jiní, že to podléhá pravidlům pro lámání magie,
- jiní, že je to samozřejmé mimo konflikt a v konfliktu to podléhá pravidlům o lámání magie...

Jaký na to máte názor vy?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16477
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od MarkyParky »

Pinkňete mě v té debatě, na serveru jsem.

Rychloodpověď:
Zrušit vlastní kouzlo je samozřejmá akce.

V konfliktu se může stát, že v ní někdo/něco brání, pak může jít o zkoušku nebo střet.

Pravidla pro lámání kouzel se používají, když někde působí nějaké cizí kouzlo a vy chcete jeho účinek zrušit.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2385
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od Fafrin »

Pro zmatení podotknu, že Otrava způsobená jedem či omamnou látkou je taky dlouhodobé působení magie.

Je zjevné, že "kouzelník" který tuto otravu "seslal" jí dostatečně zná, aby ji mohl úspěšně lámat. Otázkou je, za jakou cenu - jestli to zvládne automaticky přirozenými prostředky, nebo musí vyrábět (byť s automatickým úspěchem, protože třeba má dost času a prostoru a žádného oponenta) protijed s odpovídající cenou.
Za tento příspěvek děkují uživateli Fafrin:
trajda
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
trajda
Příspěvky: 1052
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od trajda »

Chtel bych se zeptat, kdy se vrati pdf verze bestiare na altar. Bouchi si uz 2 tydny neprecetl moji zs.
Čutis
Příspěvky: 24
Registrován: 19. 12. 2018, 10:04

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od Čutis »

Jak je to s rasovou schopností lví srdce a s mistrovskou schopností mstitele nervy z oceli? Když mám obojí počítám si vyšší bonus a druhá je mi už na nic?
trajda
Příspěvky: 1052
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od trajda »

Čutis píše: 9. 6. 2023, 10:16 Jak je to s rasovou schopností lví srdce a s mistrovskou schopností mstitele nervy z oceli? Když mám obojí počítám si vyšší bonus a druhá je mi už na nic?
Az/jestli jednoho dne vyjde revize Her mocných, tak Nervy z oceli tam zrejme budou v jinem zneni. Ale do te doby skutecne plati, ze slevy se nescitaji.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2385
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od Fafrin »

Jak píše Trajda, nesčítá se (typické pravidlo nejvyššího účinku) - má-li postava obě ZS a je v situaci kdy by se obě uplatnili má slevu 2 na vyčerpání, jako jen z Nervů z oceli.

Nebyl bych si tak jist, že zrovna Nervy z Oceli by se museli nějak zásadně měnit, ale to je jiná diskuze.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
Wulfric
Příspěvky: 100
Registrován: 20. 2. 2018, 20:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od Wulfric »

Ahoj, jak hrajete magické okamžiky? Nabije-li si kouzelník svůj rituální předmět za úsvitu dne rovnodennosti, hrajete to tak, že může během onoho dne těch 5 Zdrojů vyflákat a za soumraku si znovu nabít na 5?
DrD v1.6 od r. 2001 do 2006, krátce DrD+, HEMA a konečně DrDII od r. 2016 dosud, tvůrce Světa Velimaru.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16477
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od MarkyParky »

Ne.
Ten pětkový je u nás jen jeden za čtvrt roku, typicky dávám ten večerní, s různými slavnostmi a tak.
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky tito uživatelé (celkem 2):
Wulfric, Fafrin
Uživatelský avatar
Wulfric
Příspěvky: 100
Registrován: 20. 2. 2018, 20:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od Wulfric »

Taky se mi to tak líbí víc, mám to tak v hlavě, ale nikdy při hře ještě nenastala situace, že by hráči chtěli zkoušet úsvit i soumrak. Teď tam mám ale jednoho vytechovaného alchymistu-divotvůrce, u kterého je hádám jen otázka času, než to zkusí, např. aby zvládl jak prodloužit životnost šému golema (na což musí využít velký magický okamžik), tak dobít runový předmět na 5. Tak přemýšlím, co s tím, až to nastane.
DrD v1.6 od r. 2001 do 2006, krátce DrD+, HEMA a konečně DrDII od r. 2016 dosud, tvůrce Světa Velimaru.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2385
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od Fafrin »

ZS která umožňuje za magického okamžiku dělat víc věcí? (Máme na léčení, myslím)
Nicméně hra má být o zajímavých rozhodnutích (dilematech).
Ať si sežene zřídlo.
Za tento příspěvek děkují uživateli Fafrin:
Wulfric
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Aen Dh'aard a 13 hostů