Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Agros

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od Agros »

Ahoj, nastala nám ve hře zvláštní situace. Čaroděj působil plošně na nepřítele pomocí ohně na jeho slabinu. Tato akce byla automaticky přesná, mocná a lstivá. V tomto útoku byli ovšem i ostatní hrdinové - ty se útoku bránili. Ale narazil jsem na problém. Když ten útok je na nepřítelovu slabinu a je přesný, ale to nedává smysl vůči hrdinům, kteří nemají takovou slabinu. Co v takovéle situaci?
trajda

Příspěvek od trajda »

Agros píše: 19. 6. 2022, 22:08
Marky me naucil vychytavku. Hodis dvema kostkama a prictes je k hodu proti ostatnim. Pak prihodis treti kostku a z tech tri kostek vyberes dve lepsi a prictes je proti slabine. Pokud si das pozor, muzes takhle projit jakoukoliv kombinaci, i kdyby tam bylo velmi presne, nebo ukrutne presne, nebo i nepresne.
Za tento příspěvek děkují uživateli trajda:
Fafrin
Agros

Příspěvek od Agros »

Jo dobře díky, toto řešení mě napadlo, ale trochu se ve mě pralo s tím, že to není stejné působení na všechny, ale tohle řešení dává podle mě největší smysl. Děkuji moc za odpověď.
trajda

Příspěvek od trajda »

Agros píše: 19. 6. 2022, 22:33to není stejné působení na všechny
Tak to si pockej az budes rozsahle strilet z luku na cloveka a netvora zaroven. Pouzijes stejny hod, ale je tu sance, ze si prictes uplne jiny bonus.
Fafrin

Příspěvek od Fafrin »

+1 trajda

Nebo rovnou házet třemi kostkami s tím, že jedna je jiná a ta se tedy počítá do toho přesně.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Wulfric
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wulfric »

Existuje i Pirátská verze k 2. vydání? A je někde funkční odkaz ke stažení (ten na DrD2, ani na Altaru nefungují)?
DrD v1.6 od r. 2001 do 2006, krátce DrD+, HEMA a konečně DrDII od r. 2016 dosud, tvůrce Světa Velimaru.
MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky »

Určitě jsme jí dělali. Na mrtvé linky spíš ping
bouchi píše:?
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky:
Wulfric
trajda

Příspěvek od trajda »

Wulfric píše: 4. 7. 2022, 11:43 Existuje i Pirátská verze k 2. vydání? A je někde funkční odkaz ke stažení (ten na DrD2, ani na Altaru nefungují)?
Piratska verze je vlozena primo do revize. Je tam totiz pasaz: "Jestli jste zacatecnici, tady to prestante cist." Nemyslim si, ze se piratska verze revize nekdy vydala samostatne, ale muzu se milit.

Odkaz na altaru normalne funguje.
https://obchod.altar.cz/draci-doupe-ii- ... -1001.html
MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky »

trajda: Pirátská se rozhodně v rámci revize dělala, v mailu mám dokonce odeslané moje a Charlesovy připomínky finální sazby.
Wulfric
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wulfric »

trajda píše: 4. 7. 2022, 21:30
Piratska verze je vlozena primo do revize. Je tam totiz pasaz: "Jestli jste zacatecnici, tady to prestante cist." Nemyslim si, ze se piratska verze revize nekdy vydala samostatne, ale muzu se milit.

Odkaz na altaru normalne funguje.
https://obchod.altar.cz/draci-doupe-ii- ... -1001.html
Jo, ale jestli je to dobře udělané, pořád to může být pro první kontakt s pravidly pro začínajícího hráče vhodnější, než full verze a výčet stran, kde jsou základy.

Odkaz na full verzi funguje, na Pirátskou verzi nikoliv (alespoň u mě na dvou zařízeních). Už jsem to sehnal jinde, ale přesto. Opravit odkazy je si dobrý nápad :D
DrD v1.6 od r. 2001 do 2006, krátce DrD+, HEMA a konečně DrDII od r. 2016 dosud, tvůrce Světa Velimaru.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“