Každodenní šílenství a bizár

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Vallun »

Pieta píše: 22. 5. 2022, 14:36Ono taky kdo by se v online hrách chtěl hlásit k tomu, že je žena...
Každá, protože je to nejsnazší cesta, jak si získat podporu....;)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od York »

Antharon píše: 22. 5. 2022, 14:50Navyse tych 300 ludi v guilde je pravdepodobne z 90% plnych alter accountov tych istych ludi.
Když teď pominu, co si myslím o lidech, kteří na "tuhle hru hraju, je to takhle" podotknou "imho se pleteš", tak bych tě rád informoval, že na raid ve WoW classic potřebuješ 40 unikátních hráčů (v TBC classic 25). Přeju hodně štěstí, pokud to budeš zkoušet s deseti hráčema na duallogu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Jerson »

Antharon píše: 22. 5. 2022, 12:04 Tak jo ale mne za tie roky presli popod ruky obrovske hromady hracov a zien bolo hodne skromne. Najviac tusim dve v skupine (to by odpovedalo 40%). Co sa tyka napriklad cisto zenskych hernych skupin nikdy som o ziadnej nepocul, ty ano?
Já jo, jedna moje dřívější spoluhráčka takovou skupinu vedla. Chtěl jsem po ní fotku jako důkaz, ale bohužel si na to nevzpomněla a po její svatbě se už nesešly. (Ne že bych jí nevěřil bez fotky.)

Nicméně jsem chtěl spíše říct, že ženy k RPG tíhnou určitě stejně jako muži, jen je ve větší míře baví jiná témata a jiný styl hry, tak ho více realizují jinými způsoby - konkrétně hraním textových RPG. Na takových serverech pak ženy naopak získávají dojem, že "RPG není pro kluky", protože poměr hráček a hráčů je asi tak 20:1. Jo, a pokud si chce kluk zahrát, je pro něj občas jednodušší svůj gender neprozrazovat (a neopravovat spoluhráčky, které ho téměř automaticky budou považovat za ženu.)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Pieta »

Určitě jsem hrál rpg, kde jsem celoženskost skupiny kazil jenom já, a slyšel o víc takových, kde bych to kazil, být tam.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 13. 6. 2022, 22:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Antharon »

Aegnor: 11/37 to je celkom peknych 30%
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 13. 6. 2022, 22:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Vallun »

Aegnor píše: 22. 5. 2022, 17:38 Teda, abych byl úplně fér (ono to na výsledku úplně moc nezmění), tak se ty skupinky, co se týče lidí, různě překrývají. Reálně ty počty jsou 8/25. Což je teda stále krásná třetina.
pro zajímavost - kolik z nich chodí se spoluhráčem?:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od ilgir »

A což teprve kolik z nich spí se spoluhráčem...
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od York »

MarkyParky píše: 22. 5. 2022, 14:01 Guildy se neskládají z náhodných hráčů, ale z hráčů, co chtějí být v guildě.
True, ale hráči bez gildy jsou ještě vzácnější než hráčky.
Za tento příspěvek děkují uživateli York:
Vallun
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Corny »

A kolik z těch hráčů chodí s ostatními hráči na pivo nebo do kina?
Za tento příspěvek děkují uživateli Corny:
Jezus
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od York »

Ještě k tomu, jak se hráči chovaj: Gildy ve WoWku jsou poměrně uzavřený komunity. Hráči, kteří raidujou, se znaj po hlase z discordu (proto je dneska prakticky nemožný vydávat se za opačný pohlaví) a bavěj se mezi sebou jako v jakýkoliv jiný (téměř) čistě mužský skupině: Mluvěj sprostě, trousej spoustu pubertálních narážek a oplzlejch vtipů a tak. Když je v gildě holka, tak se trochu krotěj, ale pořád se chovaj jako v partě chlapů. Týká se to i politicky nekorektních témat. Pokud se ale někdo chová jako hovado, ostatní ho většinou buď umírněj, nebo případně vykopnou z gildy. Celkem chápu, že takový prostředí pro holky není moc příjemný, ale z drtivý většiny je to tím, že jsou hráči zvyklí, že jde čistě pánskou společnost - mimo WoW jsou schopni se k ženám chovat normálně.

Jiná věc jsou pugy, tj. náhodně poskládaný grupy, obvykle bez voice chatu (případně mluví jen raid leader), který se po dokončení raidu nebo dungeonu rozpadnou. To se asi týká spíš retailu, classic se hraje spíš gildovně. Tam pak opravdu někteří hráči těžej z anonymity a chovaj se jak hovada. Jsou to ale spíš výjimky, většina hráčů je v pohodě. V tomhle prostředí dává smysl říkat ostatním "jsem holka" asi stejně jako "jsem vegan".
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Corny »

A já za celou svou několikaletou herní kariéru ve wowku nebo jiným MMO neznal po hlase nikoho kromě asi 3 lidí, kteří v mé guildě vůbec nebyli a Orgoval jsem s nima pak ke konci jeden vlastní server.
Tolik k tomu, jak lze naše zkušenosti z osobních bublin zobecňovat na komunitu jako celek.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od York »

Corny píše: 22. 5. 2022, 18:16 A já za celou svou několikaletou herní kariéru ve wowku nebo jiným MMO neznal po hlase nikoho kromě asi 3 lidí, kteří v mé guildě vůbec nebyli a Orgoval jsem s nima pak ke konci jeden vlastní server.
Před dvaceti lety voice chat neexistoval, takže hráčům nezbejvalo nic jinýho než hrát bez něj ;-) Dávat těžší raidy bez něj je ale docela hardcore, takže tipuju, že budeš spíš výjimka. Na Golemaggu (TBC Classic) většina pugů vyžaduje přítomnost na discordu minimálně na poslech, jinak nedostaneš loot. A nevim o žádný gildě, která by ho nepoužívala.
Za tento příspěvek děkují uživateli York:
Vallun
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Corny »

Koukám, že mimo všeobecný přehled o fungování a demografickém složení herních komunit napříč světem máš i interní informace o tom, kdy jsem hrával Wowko :D
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: tochalius a 7 hostů