Babišova emergence

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Neznamená realitní kolaps spíš jen další konsolidaci? Co se nosných buzzwords týče, tak mi důležitější než "Evergrande" připadá spíš "Blackrock".
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Vallun »

Log 1=0 píše: 10. 10. 2021, 12:38Ale je fajn, že už se neschováváš za "neomarxistickou terminologii" a vymezuješ se vůči pokroku jako takovému.
Tady se ukazuje,že jsi zcela dezorientovaný v realitě a i schopnost porozumět psanému textu je omezena. Argo upozorňoval - věcně zcela správně - na historické souvislosti nálepky "pokrokový"...
Quentin píše: 10. 10. 2021, 12:41Kde vůbec argo vyhrabal, že piráti nejsou strana pro chudé? Nejsou jediní, co mají v dlouhodobém programu třeba UBI?
Pokud si projdeš zdejší diskusi o UBI, tak tam je dost jasně spočítáno,že za současných podmínek UBI není nic pro chudé:/
Sosacek píše: 10. 10. 2021, 12:51 Progresivni dneska znamena neco jak
- nechce zakazat potraty
- nechce poslat sexualni mensiny do taboru
- nechce vyhostit narodnostni mensiny
- netvrdi, ze klimaticke zmeny neexistuji
- netvrdi, ze covid je jen chripecka
Takže dneska progresivní znamená být moderní konzervativec? super:)
Ted kdyz nad tim premyslim, v nove vlade asi moc progresivnich (ktery by splnovali cely muj seznam) asi nebude.
V té první (pokud někdo pvoěři Blbiše) ne, v té Fialově zcela určitě většina:)
Problém je, když jich máte sto. Nebo sto tisíc.
Ani to není problém....problém je, když je neužíváš...
Je to teď hodně na STAN, jak odolají tlaku na rozklížení a depirátizaci a jestli vydrží spolupráce.
Podle mne správný postřeh a zatím alespoň slovy se všechny 4 zbývající strany chovají vzorně.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Fritzs »

Podle toho kolik mají dluhů. A i kdyby došlo k další konsolidaci, tak čím hůř - tím blíž je nějaká radikální změna.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Log 1=0 »

Tady se ukazuje,že jsi zcela dezorientovaný v realitě a i schopnost porozumět psanému textu je omezena. Argo upozorňoval - věcně zcela správně - na historické souvislosti nálepky "pokrokový"...
Ale já nepsal pokrokový. Já psal progresivní, protože jsem si vědom historické zátěže slova "pokrokový", zatímco progresivní jsem vnímal spíše jako neologický anglicismus. Ale je pravda, že podobný základ slova bude i v latině a francouzštině, takže se mohl používat o staletí dříve. I tak si myslím, že tak moc používané nebylo, ale nežil jsem tehdy.

Proto jsem požádal o synonymum takto nezatížené. Nedostalo se mi ho, zato jsem se dozvěděl, že progresivní a pokrokový jsou synonyma (jako bych to nevěděl) a repete o tom, co už Argo psal dříve.

Pardon, ale to nelze číst jinak než jako to, že takové synonymum neexistuje a problém nejsou slova zatížená historickými souvislostmi, ale obsah slovajako takový. A podle toho reaguji.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Sosacek »

Eleshar_Vermillion píše: 10. 10. 2021, 13:45 Neznamená realitní kolaps spíš jen další konsolidaci? Co se nosných buzzwords týče, tak mi důležitější než "Evergrande" připadá spíš "Blackrock".
Bez tlaku proti urcite. A ciste pravicova vlada urcite tlak proti neprinese. Spis mozna ten kolaps zkusi zpusobit aby tu konsolidaci podporila.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Vallun »

Sosacek píše: 10. 10. 2021, 17:21A ciste pravicova vlada urcite tlak proti neprinese. Spis mozna ten kolaps zkusi zpusobit aby tu konsolidaci podporila.
Protipohled - předpokládaná vláda bude mít k "čisté pravicovosti" hodně daleko.

Z hlediska bytů
- ve vládě budou Lidovci, kteří mají poměrně silné sociální cítění (akorát na můj vkus příliš ulpívají na zachování vesnice);
- dále tam budou Starostové, kteří mají velkou zkušenost s touto problematikou na komunální úrovni, což docela brání tomu, aby podléhali nějakému šílenství...
Tak doufejme,že budou rozumní...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Babišova emergence

Příspěvek od ilgir »

Babiš prezidentem nebude, v tomhle se Argo mýlí. V druhém kole se hraje na počet odpůrců, a těch má výrazně víc než měl Zeman. Navíc nemá ani zlomek Zemanova charismatu a neumí ani mluvit. Dokonce si myslím, že si tohle všechno uvědomuje a z toho důvodu se o kandidaturu ani nepokusí. Pro případ, že by se stal premiérem, tam měl vymyšlenou Schillerovou, ale teď je otázka, jestli to spíš nezabalí do zahraničí.

Přestože jsem volil Piráty, tak jsem s výsledkem celkem spokojen. Jsem optimista a věřím, že i ve Spolu je většina slušných. Rozkrádačky a mafiáni tu byli vždycky, ale je potřeba zase vrátit politickou kulturu do přijatelné polohy. Protože to, co předvádělo duo Zeman-Babiš bylo jen neustálým prohlubováním dna.
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1190
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Cor »

Babiš se o prezidenta pokusí, neb mu nic jiného nezbývá. Ledaže by se dohodl se Spolu na kompromisu a podpořil jejich koně výměnou za milost s oni to vzali. Jiná varianta je zdrhnout a nebo čelit stíhání a postupně přijít o všechno.

Jinak, taky jsem volič Piratostánu, kroužkoval jsem půl napůl, Piráty i Starosty. Výsledek mě překvapil, ale zůstávám opatrným optimistou.
Pořád je šance sundat Babiše úplně, mít normálního prezidenta a dosáhnout vybalancované vlády...pokud udrží pohromadě Velká koalice i její součásti, SPOLU i Pirstan (bál bych se převratu nebo odtržení radikálnějších bukanýrů nebo tlaku od Spolu na Starosty).
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Babišova emergence

Příspěvek od ilgir »

Hele, upřímně... Bém, Vesecká, Rittig, Roman, Nečasovi a další zločinci si běhají po svobodě. Některým zločincům (Benešová) jsou rozdávány ministerské posty. Jaká je šance, že v tomhle státě někdy odsoudí a zavřou Babiše? Možná najdeš pár neúplatných soudců, ale najdeš nějakého, který riskne likvidaci své rodiny? Babiš opravdu nepotřebuje být prezidentem, aby se vyhnul nepříjemnostem s justicí. Vždyť i ten Pavel Zeman se z něj podělal, jakmile na něj udělali bububu.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Hele, zase lepší je tu milost podepsanou mít než nemít. Ostatně to zjevně byla určitá část kšeftů JM, protože občas prostě přes nic jiného ten vlak nejede. A pamatuju si ještě všechny ty viditelně sevřené zadečky, když Bradáčová naprosto bezprecedentně strčila do krimu Ratha. Případně presidentská imunita je jedna z nejsilnějších, přes ni se dostaneš jen tou ústavní žalobou a do té machinace s eurodotacemi a daňové ojeby v cizích zemích propašuješ dost těžko. Potřebují presidenti svěřenecké fondy?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Babišova emergence

Příspěvek od boubaque »

Po ohlášení koalice Pirátů a Starostů byly jejich preference vysoko a ještě chvíli stoupaly až mezi 25 a 30 %, přičemž někdy v dubnu květnu* nastoupily setrvale klesavou tendenci. Tam podle mě začala antikampaň proti nim, hlavně v řetězových mailech. Ale hlavní problémy, proč ty preference klesaly pořád dál, byly podle mě dva: Nedokázali ničím moc zaujmout a spoléhali na to, že lidem bude pořád stačit pirátské liberální směřování. To nestačí. Později jsem měl pocit, že se snažili spíš bavit, místo aby vytvářeli zaujetí ve voličích. A druhý důvod, zapomněli jednoduše a úderně připomínat, čeho dosáhli, i když byli v opozici (a tam můj matný dojem je, že toho nebylo úplně málo).

Důvod, proč mají z těch 37 mandátů nakonec jen 4, není podle mě už nějaká kampaň proti nim, ale to, že lidi rádi volí (kroužkují) jména, která znají. A v tomhle směru mají obrovskou výhodu starostové, kteří jsou často... starostové. Stačí aby tě zakroužkovala půlka těch, co volí tvou stranu v tvém městě, protože znají tvé jméno a možná tě volili do zastupitelstva (a jsou s tebou spokojení), a máš dost preferenčních hlasů, abys vyskákal na volitelné místo i třeba z 20. místa. Nedokázat zohlednit tohle byla velká chyba pirátů.

Jinak jsem z voleb taky ne úplně nadšený. ODSka mi připadá asi tak očištěná jako v době Nečase (kdy jim to plno lidí včetně mě sežralo) a Fiala vystupuje (a strašně moc to bylo vidět v kampani) jako od reality odtržený knížepán. Z těch "dobrých" variant mi současná situace přijde jako skoro nejhorší :/ (Nejhorší z přijatelných by byla, kdyby měla ODS ještě větší poměr poslanců v rámci Spolu... a kdyby zároveň obě koalice měly dohromady třeba jen 101 hlasů.)

* EDIT: přidán odkaz
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Vallun »

ilgir píše: 10. 10. 2021, 21:26 Vždyť i ten Pavel Zeman se z něj podělal, jakmile na něj udělali bububu.
Ne tak úplně, Pavel Zeman udělal královskou botu, uvědomil si to a stáhl ocas dřív, než to schytal...
Potřebují presidenti svěřenecké fondy?
Právně spíš ne. Ale nějak víc jsme nad tím nebádal...

boubaque - velmi trefné...
Nedokázat zohlednit tohle byla velká chyba pirátů.
V nějakém komentáři jsem četl, že s tím koaliční smlouva Pir-STAN dokonce počítá, takže to nějakým způsobme předpokládali...

Každopádně budou rekordmani - 4 poslanci / 2 ministři :D
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Log 1=0 »

Vallun píše: 10. 10. 2021, 22:09 Každopádně budou rekordmani - 4 poslanci / 2 ministři :D
Kdepak, za Topolánka měli Zelení 6 poslanců / 4 ministry, tedy ještě výhodnější poměr.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Babišova emergence

Příspěvek od ilgir »

Myslím, že po tom, co už jsme zažili (dvojministr Havlíček, kulometná rotace ministrů zdravotnictví) tohle nestojí ani za pozvednuté obočí. Holt Rakušan je gentleman a hodlá plnit dohody.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

No jako Piráti to vyhodnotili fakt blbě, zejména s ohledem na to, že fakticky skutečně stáli dost proti všem a myslím si, že v ostatních parlamentních stranách jejich debakl nepředstavuje o moc menší důvod k oslavě než vlastní volební úspěch. Babiš sice proti Pirátům jel asi nejšpinavěji, ale ten "neomarxismus" bude mít totéž, ne-li větší zastoupení u všech členů "Spolu" a tipuju, že si sami uvědomují, že ve výsledku by si s Piráty možná rozuměli mnohem méně než s ANO, ačkoliv se tak samozřejmě netváří. Argo má asi pravdu, že Bartoš to s tím premiérstvím přepálil a strhl na sebe trochu příliš pozornosti.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host