Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek
( :arrow? anotace v Databázi RPG)
Dračí Hlídka je komunitou vypilovaná hra mocných válečníků velících spojencům v boji, obětavých kouzelníků chránící vesničany poutem života a trhlých alchymistů metajících blesky pomocí svého prstenu. Hlídka je duchovním nástupcem Dračího Doupěte, je ale mnohem víc než to, neboť postavám dodává velmi široký rozsah schopností i dovedností, ze kterého je možné vybírat. Používá seznam logických dovedností, které se mohou naučit všichni hráči a kromě několika moderních mechanik (výhoda / nevýhoda k hodu) si zachovává své kouzlo a charakter středověkého/fantasy RPG pomocí mnoha skvělých ilustrací a drsných pravidel, jako je velmi pomalé léčení spánkem.
Tohle je obecná diskuze k dračí hlídce. Máme ještě jednu diskuzi, kde se babráme v detailech a čísílkách:
:arrow? Dračí Hlídka – Kritická analýza

Odkazy:
:arrow? Domovská stránka
:arrow? Skavenova recenze betaverze
:arrow? Jersonova recenze na Kostce
:arrow? Youtube kampaně klanu Zephyra
:arrow? Recenze na Games Tiscali
Uživatelský avatar
sharka
Příspěvky: 70
Registrován: 12. 5. 2021, 18:59

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od sharka »

Jersone, já jsem se velmi bavila u tvého rozboru Snowpiercera, takže pokud by to bylo v podobném duchu, dej tam velká červená písmena SPOILER ALERT a směle do recenze. :)
fluffy and non-lethal nuke
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od sirien »

...hned co dopíšeš tu slíbenou recenzi JaD $P
Za tento příspěvek děkují uživateli sirien tito uživatelé (celkem 2):
radunamlejn, sharka
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od Jerson »

Recenze JaD se mi píše hůř, nemám si z čeho utahovat.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20998
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od Markus »

Dvě nová dobrodružství pro Hlídku:

Obrázek

:arrow? Bezpečná cesta
Krajem zmítá válečné tažení vedené proti barbarům z města Andalón. Družina s karavanou míří k pevnosti u Cesmínského hvozdu, směrem k vojenskému konfliktu. Vlivná rodina Dwarů získala od královského velvyslance zakázku, a byli tak jako jediní pověřeni zásobováním celé armády během tažení. Hrdinové procházejí lesy dotčené válkou a jsou postaveni před morální dilema.

Bezpečná cesta je dobrodružství pro postavy na 3. úrovni v Dračí Hlídce. Jedna se o sekvenci několika připravených setkání – postavy cestující z karavanou jsou zajaty a odsouzeny k smrti, ale dostanou možnost vydobýt si svobodu tím, že poslouží jako vojenští zvědové a prozkoumají hvozd a nepřátelské ležení za ním.

Dobrodružství je původně turnajové, vzniklo pro OstraCon 2020.

Obrázek

:arrow? Tichý baobab (DrH)
V dobách, kdy byl Agol Zar sužován svatými výpravami ve jménu Nebeského ducha, stvořila zloba a nenávist démona Deesi Sang, ztělesnění a patrona vražd, poprav, krve a ticha. Jeden surtský kmen praktikující kanibalismus a nekromancii tehdy postavil Deesi Sang velkou kamennou sochu, ve které by se mohl „zabydlet“ a skrz níž by mohl získávat další sílu z říše Chaosu a přinášet ji na tento svět. Ale Církev Nebeského Ducha na ně přišla a vyslala jejich směrem svatou výpravu. Jediný, kdo přežil, byl kmenový šaman, který na místo, kde pod zemí skryli sochu Deesi Sang před církevními vojáky, vysadil semenáček baobabu. Baobab vyrostl jako žádný jiný. Popelavě šedá kůra, temně rudé listy a zvláštní aura tohoto místa přilákala jiný kanibalský kmen, který jej přijal jako svůj domov.

Tichý baobab je kratší dobrodružství pro Dračí Hlídku, zasazené do světa Neviditelná kniha. Dobrodruzi na 4. úrovni vyrážejí hledat ztraceného syna bohatého kupce. Pátrání je zavede do osady kanibalů, ke které přiléhá minidungeon ve velkém stromu.

Jedná se o přepracovanou a rozšířenou verzi dřívějšího bezsystémového dobrodružství Tichý baobab (2020).
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od sirien »

Provokuješ? :D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20998
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od Markus »

Nemůžu říct, že bych si na tebe nevzpomněl. ;)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od Sparkle »

Já jsem na dračákysty v baobabu fakt zvědavá :)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20998
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od Markus »

Dračí Hlídka má nové dobrodružství, tentokrát od nové autorky.

Obrázek

:arrow? Krysí otázka
Z vesnice zaplavené krysami se mnoho obyvatel odstěhovalo. Všude je špína, nemoci a hlavně bezmoc. Poslední, kdo se s krysami pokoušel bojovat, se po neúspěšné výpravě za město vrátil velmi vážně nemocný.

Dobrodružství pro 3–5 postav na 2. úrovni v Dračí Hlídce. Dobrodruzi vyšetřují záhadu ve vesnici, kterou sužují útoky všudypřítomných hlodavců. Dobrodružství je tvořeno stručným vyšetřováním ve vesnici a následně výpravou do minidungeonu s 5 popsanými lokacemi.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20998
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od Markus »

Dračí Hlídka nepřestává dávat (dobrodružství).

Obrázek

:arrow? Rybízové víno
Během Velkého sběru se z vesnice vytratí malé děvče. Vesničané se, v čele s rodiči, vydávají dívku hledat do lesa, opředeného tajemstvím. Jejich snahy ale končí se západem slunce neúspěšně. V ten okamžik do vesnice vstupují pocestní hrdinové. Osud malé dívky je teď v jejich rukou.

Rybízové víno je dobrodružství pro postavy na 1. úrovni v Dračí Hlídce. Na vesnici se během sklizně ztratí dívka a hrdinové se ji vypravují najít. Cestou odhalí jednu místní záhadu z dávné minulosti. 17stránkové dobrodružství je pojaté jako sociální pátrání po vesnici, zakončené výpravou do lokace za vsí.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od Jerson »

Záhada z dávné minulosti?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20998
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od Markus »

Co je to za otázku?
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od Jerson »

To je takový questionbait vycházející z typického vzorce dobrodružství pro DH, kdy hráči mají zdánlivě vyřešit nějaký současný problém, ale prakticky jde o to jim naservírovat historické události nějakého místa, které nikoho nezajímají a s ničím nesouvisí.

Takže jsem zvědav, zda to tentokrát bude jiné.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20998
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od Markus »

No ten text jsem psal já pro letmém prohlédnutí PDFka a psal jsem ho proto, že se zdá, že je to přesně takové. :)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od Jerson »

Tak jsem to přečetl, a raději nebudu psát žádné podrobné hodnocení do databáze. Není to tak strašné jako jiné moduly, ale u každého druhého odstavce jsem trpěl.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jerson:
Markus
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí Hlídka – Obecná diskuze

Příspěvek od Jerson »

I když ono mi to stejně nedá. "Děti příliš malé nebo příliš neposedné, aby pomáhaly pro sklizni", nebo "otec, který výška bandu cizích týpků v noci do lesa hledat jeho dceru, a sám jde domů", nebo "hladoví vlci" na konci léta, nebo kovář, který buší do železa v libovolnou dobu, ale přitom slyší přicházet skupinu za svými zády.
Nemluvě o sklenicích zavařenin ještě ve dnech sklizně, které jsou ale rozbité venku, protože se ztratila malá holka...
Už vidím tu středověkou vesničanku, jak sklízí jablka a rovnou je strká do zavařovacích sklenic, které pak vynese o v nůši na náves, a někdo zavolá "ztratila se holka", ona spráskne ruce a ta bedna jí vypadne z rukou a rozbije se...

Nechci být zlý, dal jsem tomu dvě hvězdy, protože jiná dobrodružství DH jsou ještě o třídu horší, ale jen si na tohle vzpomenu, tak přímo cítím, jak moje neurony, přes které tyhle myšlenky projdou, rovnou páchají sebevraždu.

Nemluvě o "vesnici", která obsahuje šest budov, z toho jeden mlýn, jednu kovárnu, jednoho řezbáře, jeden dům starosty... kdo tam vůbec maká na polích? Deset lidí? Tedy, "na polích" - větší pole jsem měl v Knights and Merchants, tahle pole by byla sklizená za půl dne.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jerson:
Fafrin
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti