Stránka 1 z 43

Jeskyně a draci (diskuze před vydáním)

Napsal: 20. 2. 2016, 22:52
od sirien
Předprodej zahájen a běží zde
- 699 CZK (500 korun / 42% sleva proti doporučené maloobchodní ceně 1200)
- vydání bude 25. října

Více viz:
Blog jeskyní a draků
Kostka
Discord
Facebook

Re: Jeskyně a draci

Napsal: 20. 2. 2016, 22:58
od skaven
Rád bych ještě upřesnil, že název Jeskyně a draci jsem použil ze svého staršího projektu, jehož vlákno jsem z toho důvodu před chvílí přejmenoval. Tyto dva projekty jinak nemají nic společného.
Skaven se svém původním postu píše: Jeskyně a draci jsou čerstvým projektem nakladatelství Mytago, jedná se o fantasy hru na hrdiny postavenou na systému nejhranějšího stolního rpg na světě - Dungeons & Dragons. Hru s udatnými bojovníky, chytrými mágy, mazanými tuláky a dalšími ikonickými postavami zasazenými do světa draků, čar a kouzel.

Srdce Jeskyní a draků tvoří SRD 5. edice D&D, což jsou vynikající pravidla prověřená několika sty tisíci hráči po celém světě. Nejde však o pouhý překlad pravidel - česká hra přinese pravidla ve srozumitelné a kompaktní podobě, přesto plně kompatibilní s původní hrou. Díky tomu získají hráči přístup k nepřebernému množství oficiálních i fanouškovských rozšíření, které k páté edici D&D vznikly.

Paralelně s pravidly pracujeme na rozšířeních, které chceme pravidelně vydávat jak v elektronické tak v tištěné formě - nová dobrodružství, rasy, schopnosti, nestvůry, magické předměty, povolání atd. Chceme, aby hráči Jeskyní a draků byli dostatečně zásobeni užitečnými materiály, které jim zpříjemní jak přípravu hry, tak hru samotnou.

Další podrobnosti budeme zveřejňovat na webu http://www.jeskyneadraci.cz a na http://www.facebook.com/jeskyneadraci

Název Jeskyně a draci jsem použil ze svého staršího projektu, jehož vlákno jsem z toho důvodu před chvílí přejmenoval. Tyto dva projekty jinak nemají nic společného.
Citaci vložil Faskal.

Re: Jeskyně a draci

Napsal: 20. 2. 2016, 23:10
od York
Máš už nějakou představu o plánovaných změnách oproti DnD 5e?

Re: Jeskyně a draci

Napsal: 21. 2. 2016, 00:57
od skaven
York píše:Máš už nějakou představu o plánovaných změnách oproti DnD 5e?
Pokud je řeč o systémových změnách, pak žádné neplánujeme.

Re: Jeskyně a draci

Napsal: 21. 2. 2016, 08:01
od PetrH
A ještě včera večer to melo být tajné;) tak držím palce:)
PS: když dostanu od autorů podepsanou knihu objednavam klidně ted a jsem první:)

Re: Jeskyně a draci

Napsal: 21. 2. 2016, 09:16
od eerieBaatezu
Takže Dragon AGE jádro bylo nahrazeno DnD 5e SRD/OGL jádrem?

Re: Jeskyně a draci

Napsal: 21. 2. 2016, 09:33
od skaven
eerieBaatezu píše:Takže Dragon AGE jádro bylo nahrazeno DnD 5e SRD/OGL jádrem?
viz první příspěvek: "Název Jeskyně a draci jsem použil ze svého staršího projektu, jehož vlákno jsem z toho důvodu před chvílí přejmenoval. Tyto dva projekty jinak nemají nic společného."

Re: Jeskyně a draci

Napsal: 21. 2. 2016, 10:25
od eerieBaatezu
skaven píše:viz první příspěvek: "Název Jeskyně a draci jsem použil ze svého staršího projektu, jehož vlákno jsem z toho důvodu před chvílí přejmenoval. Tyto dva projekty jinak nemají nic společného."
Aha, mě mate to, že jeden projekt se jmenuje "Jeskyně a draci" a druhý "Jeskyně a Draci - starší projekt".

Re: Jeskyně a draci

Napsal: 21. 2. 2016, 11:19
od York
skaven píše:Pokud je řeč o systémových změnách, pak žádné neplánujeme.
Měl jsem namysli spíš obsahové změny: rasy, povolání, schopnosti, kouzla, nestvůry, lore (Forgotten Realms?) atp.
eerieBaatezu píše:Aha, mě mate to, že jeden projekt se jmenuje "Jeskyně a draci" a druhý "Jeskyně a Draci - starší projekt".
Zkus si doslovně přeložit "Dungeons and Dragons" do češtiny ;-)

Re: Jeskyně a draci

Napsal: 21. 2. 2016, 11:23
od eerieBaatezu
York píše:
eerieBaatezu píše:Aha, mě mate to, že jeden projekt se jmenuje "Jeskyně a draci" a druhý "Jeskyně a Draci - starší projekt".
Zkus si doslovně přeložit "Dungeons and Dragons" do češtiny ;-)
O to nejde, jde o to, proč se jeden projekt jmenuje "Jeskyně a draci" a druhý "Jeskyně a Draci - starší projekt", když jde o dvě úplně jiné věci, první jede na DnD 5e SRD, druhé na fantasy AGE. Nepřijde Ti to trochu matoucí?

Re: Jeskyně a draci

Napsal: 21. 2. 2016, 11:33
od PetrH
Protoze původně to melo byt na age, ale nyní se projekt orientuje na dnd, ale bylo škoda zahodit výborný název jeskyně a draci. Původní projekt je na vedlejší koleji a aby se to nepletlo tak to zde bylo takto přejmenováno.

Re: Jeskyně a draci

Napsal: 21. 2. 2016, 11:39
od York
Disclaimer: Toto není oficiální vyjádření, pouze moje osobní "spekulace".
eerieBaatezu píše:O to nejde, jde o to, proč se jeden projekt jmenuje "Jeskyně a draci" a druhý "Jeskyně a Draci - starší projekt", když jde o dvě úplně jiné věci, první jede na DnD 5e SRD, druhé na fantasy AGE. Nepřijde Ti to trochu matoucí?
Protože nápad vydat DnD 5e v češtině (nebo něco hodně podobného) přišel dlouho po tom, co Skaven začal pracovat na hře s pracovním názvem "Jeskyně a draci", která taky měla být zhruba v duchu starého DrD. Původně to, tuším, bylo postaveno na ještě jiném enginu, šlo každopádně o první nástřel, tedy hrubý základ pravidel a pár schopností a kouzel. Nevím, v jakém stavu byla ta současná verze, ale zřejmě měla k dokončení taky hodně daleko.

Teď se situace dost změnila v tom, že : 1) ShadoWWW kompletně přeložil DnD 5e příručky pro hráče a pro GM, 2) Wizzardi uvolnili licenci, takže je možné český překlad DnD 5e vydat.

"Duchovně" je to hra ve stejném stylu, jako původně plánované Jeskyně a draci, je ovšem kompletně hotová (po mechanické a obsahové stránce), bude plně kompatibilní se všemi doplňky, co vyšly a vyjdou k nejhranějšímu RPGčku na světě (bodejť by ne, když půjde o překlad té samé hry, minimálně co se systému týče) a už teď má dost aktivních hráčů (nemálo z nich už ShadoWWWovy překlady používá).

Vydat překlad DnD 5e a současně vlastní hru na stejné téma (ale taky postavenou na známém enginu), moc nedává smysl. Naopak dává velice dobrý smysl pro překlad "Dungeons and Dragons" použít název "Jeskyně a draci", protože to je prakticky doslovný překlad.

Jediné, co mě na tom mate, je plánované vydání až v roce 2017. To by naznačovalo, že možná jsou v plánu velké obsahové změny. I kdyby bylo v plánu nechat pro to nakreslit nové ilustrace, tak mi pořád (vida, na to jsem se taky mohl zeptat), rok času přijde zbytečně moc.

Re: Jeskyně a draci

Napsal: 21. 2. 2016, 11:40
od eerieBaatezu
PetrH píše:Protoze původně to melo byt na age, ale nyní se projekt orientuje na dnd, ale bylo škoda zahodit výborný název jeskyně a draci. Původní projekt je na vedlejší koleji a aby se to nepletlo tak to zde bylo takto přejmenováno.
To chápu. Název je to... vlastně naprosto přesný překlad DnD, takže je mi jasné, že je vhodné se snažit si ho zachovat, ale tak klidně by se tak mohla jmenovat tahle verze, když to je DnD a ta starší by se mohla přejmenovat na něco jiného, aby se to nepletlo, ale tak to je detail. Už to dál rozpatlávám. $::)

Re: Jeskyně a draci

Napsal: 21. 2. 2016, 11:43
od York
eerieBaatezu píše:ta starší by se mohla přejmenovat na něco jiného
Třeba "Nejeskyně a nedraci"? :)

Re: Jeskyně a draci

Napsal: 21. 2. 2016, 12:01
od eerieBaatezu
York píše:Jediné, co mě na tom mate, je plánované vydání až v roce 2017. To by naznačovalo, že možná jsou v plánu velké obsahové změny.
Tohle mi přijde jako nejzajímavější bod věci.