[faskal] picture of the day

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9047
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of the day

Příspěvek od Faskal »

Obrázek
Aktivní odpočinek s vážkologem v Krkonoších by super.
Za tento příspěvek děkují uživateli Faskal:
Antharon
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
aradraug
Příspěvky: 48
Registrován: 9. 4. 2008, 20:01

Re: [faskal] picture of the day

Příspěvek od aradraug »

Omlouvám se, že ti lezu do vlákna, ale k čemu jsou ty kožené omotávky bot?
Za tento příspěvek děkují uživateli aradraug tito uživatelé (celkem 2):
Antharon, Faskal
Hups...
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9047
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of the day

Příspěvek od Faskal »

Díky za otázku!
To jsou opasky od kalhot. Většinou slouží k tomu, aby nepadaly kalhoty, tady drží podrážku 8)

Kolega se cestou rozpadal jak Terminátor.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
aradraug
Příspěvky: 48
Registrován: 9. 4. 2008, 20:01

Re: [faskal] picture of the day

Příspěvek od aradraug »

Jasně, po bližším prozkoumání fotky je vidět, že podrážky pohádaly se svršky a rozhodly se vydat svou cestou. Díky.
Hups...
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9047
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of the day

Příspěvek od Faskal »

Obrázek
Protěž alpská, přesněji plesnivec alpský (Leontopodium alpinum), ta odkvetlá kytka uprostřed, mezi dalšími odkvetlými horskými kytkami.

Dívám se na wikipedii, ta tvrdí, že "protěž" alpská není řazena mezi protěže od roku 1822, ale má od té doby vlastní skupinu, v češtině se jí říká plesnivec. Vytahujte se ale před lidmi, že jste našli plesnivec.

Nalezeno v rakouských Alpách kousek pod Jakobskogel (1737 m). Optimum výskytu má ještě kousek výš, ale když po ní člověk cíleně pátral, tak byla lokálně docela častá.
Za tento příspěvek děkují uživateli Faskal:
Wolfus
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9047
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of the day

Příspěvek od Faskal »

Obrázek
N00100000! z minulého pátku.
Za tento příspěvek děkují uživateli Faskal tito uživatelé (celkem 3):
PardGalen, Wolfus, boubaque
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9047
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of the day

Příspěvek od Faskal »

Obrázek
Trličník brvitý (Gentianopsis ciliata), za mých mladých let hořeček brvitý. Kvete až takhle na podzim.
V přírodě dost ubývá a už jsem ho chvíli na rodné hroudě neviděl, teď jsem ale měl štěstí.
Za tento příspěvek děkují uživateli Faskal tito uživatelé (celkem 2):
Wolfus, Vitus
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9047
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of the day

Příspěvek od Faskal »

Tak to bylo pro letošek ze zavčasu posílaných přírodnin asi všechno. Ještě mám nicméně pár věcí v bufferu.
Obrázek
Nějaká včela z čeledi čalounicovitých (Megachilidae). Patří mezi samotářské včely, co vykusují listy a staví si z nich v dutinách hnízda. Zpozorováno na jaře na Petříně.

Ve spoileru je ještě bonusová fotka té včely, kde je líp vidět, jak ten list nese, a vtipná fotka z wikipedie, kde to hnízdo vypreparovali. Včela to stavila ve starém dřevěném zábradlí, které jsem kvůli tomu nerozebíral.
Spoiler
Obrázek

Obrázek
Za tento příspěvek děkují uživateli Faskal:
boubaque
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of the day

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Tomu se neříká čmelák?
Za tento příspěvek děkují uživateli Eleshar_Vermillion:
Faskal
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9047
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of the day

Příspěvek od Faskal »

Čmelák by byl zavalitější a barevnější. Každopádně, kdyby tak roztomile nenesla list, vůbec bych si jí nevšiml.
Tyhle jsou sesterská čeleď ke včelám medonosným, včely medonosné a čmeláci jsou ve stejné čeledi (včelovití). Jestli dobře čtu wikipedii. Včely z této čeledi se vesměs vyznačují různými obskurními způsoby, jak si stavit hnízdo a jejich rozpoznávací znamení jsou ty velké čelisti, co mají na nošení materiálu. Všechny jsou samotářské, na rozdíl od včelovitých, co jsou některé společenské. A mají sbírat pyl na břiše a ne na nohách, ale to neposoudím.
Pohled na wikipedii mě ujišťuje, že určovat bych ty bestie nechtěl, ale všechny ty podskupiny včel jsou hezké, to ne, že ne.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [faskal] picture of the day

Příspěvek od Antharon »

My sa na zahrade stretavame kazdorocne s touto vcelou. Vola sa drevar fialovy a je obrovsky, hlucny a poletuje po okoli vzdy ked sa pracuje s drevom. Prekvapuje ma ze je hrozne zvedavy, co som u hmyzu vlastne nikdy nepozoroval. Z hmyzu som mal doteraz pocit, ze su to skor jednoduchi bio roboti. Je to celkom mily spolocnik, dufam, ze ho nedostali srsne, ktore k nam chodili celu jesen.
Přílohy
PA123393.jpg
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon tito uživatelé (celkem 2):
Faskal, Wolfus
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9047
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of the day

Příspěvek od Faskal »

Jé, to je krásný čmelák! 8)
U nás se jim říká drvodělky. Dívám se, že mezi čmeláky se neřadí (i když se teda přiznám, že jsem si to myslel), jsou z jiné podrodiny včelovitých včel. Na rodné hroudě jsou relativně nově, je to jeden z druhů, co je dost teplomilný a v posledních letech se tam hodně šíří.

Když jsme u těch včel, tahle je z už zmíněného letního výšlapu na Vršatec, kde jsem musel přírodniny nechat určit:
Obrázek
Tady jsem absolutně netušil a ukázalo se, že je to nějaký obskurní kutík (Crabro). S čeledí kutíkovitých si věda nevěděla dlouho rady, asi čtyři roky zpátky se ukázalo, že to není podskupina včel, ale že se včely (a kutilky) vyvinuly někde uvnitř této čeledi. Čímž se kutíkovití v užším slova smyslu degradovali na podrodinu. Fascinující. Wikipedie si dále myslí, že jejich životní styl, kdy jsou larvy masožravé, zatímco rodiče se živí pylem, je předstupeň toho, jak se celý vývojový cyklus přepnul primárně na rostlinnou stravu.

Tuhle bestii jsem zase skoro obešel, protože jsem nechtěl mít nic společného se sršněm. Pak mi ale nedalo se podívat, co by dělal(a) sršeň na nějaké miříkovité kytce (na ty jsou právě typicky vázaní ti kutíci).

A ještě bonus zboku.
Spoiler
Obrázek
Spoiler
Za tento příspěvek děkují uživateli Faskal:
Wolfus
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9047
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of the day

Příspěvek od Faskal »

Obrázek
Lama v Praze. Z bufferu.
Za tento příspěvek děkují uživateli Faskal tito uživatelé (celkem 2):
Vitus, boubaque
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9047
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of the day

Příspěvek od Faskal »

Obrázek
Kňouří baňkonaut. (Proč mi to internet podtrhuje, to jsou úplně normální slova.)
Tak teda všechno nejlepší pro celé RPGF k nadcházejícím svátkům.

Snažím se moc nebírat cetky a materiální statky, ale tomuhle jsem neodolal a musel jsem se do muzea vrátit. Kňourek je replika bronzové sošky kance, která byla nalezena někde v Táboře a je datovaná do keltského období.

Myslím, že tohle by prakeltové nečekali.
Za tento příspěvek děkují uživateli Faskal tito uživatelé (celkem 3):
Quentin, Vitus, Selhan
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9047
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of the day

Příspěvek od Faskal »

Obrázek
Nějaký ohnivec (Sarcoscypha), zimní houba. Od oka o. rakouský (S. austriaca). Dívám se, že anglicky se jim roztomile říká šarlatový elfí klobouk.
Každoroční neúspěšný pokus zastihnout lýkovce v plném květu, většinou jdu moc pozdě, teď jsem šel moc brzy.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host