OG na Pragoconu

Zálohovaná témata projektu Open Gaming, který ve svých počátcích sídlil na tomto Fóru.
Zamčeno
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

OG na Pragoconu

Příspěvek od Dalcor » 9. 1. 2006, 10:03

Takže jak psal Fibrizo mezi 10. - 12. 2. 2005 bude v Praze Pragocon, mě se konečně poveldo dohledat organizátory: http://www.mensa.cz/mensa.cz/site/skupiny/terminus.html

V souvislosti s tím si položmě několik otázek:

Půjdeme tma hrát DnD jako OG?

Najdeme dostatek hráčů?

Budeme hrát po oba dva dny?

Jakým způsobem (Krátké 3 hodinové hry????)

Kdo by všechno z DMů mohl jít (Já ano, minimálně jeden den)?

Alnagu co ty?

Jakým způsobem tam budeme hrát.

Mluvte lidi!
Naposledy upravil(a) Dalcor dne 18. 2. 2006, 10:40, celkem upraveno 1 x.

Sylvaen
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen » 9. 1. 2006, 12:25

Ano, jeden den o tom víkendu bych si dokázal udělat volno.

Navrhuju krátké, max. 3hodinové hry. Sestavy hráčů bych udělal tak, aby pro každou skupinku mohli být 2 DMové. V takovém případě se totiž všechno hraje daleko rychleji, a zatímco jeden DM dohledává info nebo vymýšlí, druhý převezme komunikaci.

Bylo by úlně dokonalé kdyby se nám povedlo svolat kompletní osazenstvo MoMW. Jednak na první oficiální schůzi mástrů, jednak na hru.

Pokud dobře počítám, tak úplně ideálně by mohli mástrovat:

Dalcor+Sylvaen
Wyrm+Alnag
Jiron+Raist
Qualdezar+Pyrimidin

.. zapomněl jsem někoho? Bazi by si třeba nechtěl zamástrovat? Nebo někdo další?

Hráčů bude určitě víc než dost.
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 9. 1. 2006, 12:39

To nezní špatně pokud bratr nebude nv práci a pokud hráči opravdu budou.

Navhuji i tematicky rozdílné hry - Dragonlance, Frogotten, Vampire D20, Star Wars, neco ze soucasnosti a tak aby se ulazali vyhody D20

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 9. 1. 2006, 12:42

Pokusím se tam dostat, ale ještě vůbec nevím, jak to bude. Protože někdy v půlce února bude OG v Brně. Ale na Pragoconm jsem chtěl jít, tak to snad nějak stihnu.
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Labyrinth Lord
Hraješ? Napiš recenzi! $:)

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 9. 1. 2006, 13:24

Ne nepůjdu a Pragocon už mne vůbec nezajímá a to nikoliv z toho důvodu, že mám v té době postupky, protože i s těma bych to nějak skoulel. Ale hlavně proto, že po předchozích zkušenostech ze tří ročníků a z toho jak nevítaným hostem evidentně DnD vždycky bylo mi je to úplně, ale úplně ukradené. :-)=
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

Sylvaen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen » 9. 1. 2006, 13:31

Nevítaným? Evidentně ještě nepřemýšleli o bohu.. :-)=
-"Murder. Want some?"

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 9. 1. 2006, 13:43

...nebo o smrti :-)=

Mluvil jsem se Sebem, původně měl mít RPG sekci na starost on, pak to dali nějaké Dračíkistce, ale chce se zúčastnit.

Alnagu udělej něco pro vylepšní pozice DnD v Čechách, pojď se s námi zrapnit, přepadneme a pobijeme dračákisty!!!!!

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 9. 1. 2006, 13:45

Dalcor píše:...nebo o smrti :-)=

Mluvil jsem se Sebem, původně měl mít RPG sekci na starost on, pak to dali nějaké Dračíkistce, ale chce se zúčastnit.

Alnagu udělej něco pro vylepšní pozice DnD v Čechách, pojď se s námi zrapnit, přepadneme a pobijeme dračákisty!!!!!
Letos fakt ne, dík. $;)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

Sylvaen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen » 9. 1. 2006, 13:53

You pathetic crawling worm, thy cowering shall not soften me for I praise Yumm Yammka! Now thou shallth know him, too! Come forth and Embrace the Pain for the glory of the True God who leads the Yuuzhan Vong to final victory!
-"Murder. Want some?"

Raist
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raist » 9. 1. 2006, 15:14

Nevim co bude 10. az 12. 2., ale kdybych mel cas, mozna bych se k nekomu pridal, nejlepe k Bazimu :-) slysis? Nebo pokud by Jiron nic nenamital, ale tady bych videl problem s pripravou. Kazdopadne jeste nevim, jestli mi to vyjde.
This happens because I choose it to happen!

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 9. 1. 2006, 15:22

S bratrem bzch pocital spise k sobe na pripravu nejake rychle DL hry, on standartne neDMuje

SEB

Příspěvek od SEB » 9. 1. 2006, 15:45

Ahoj lidi, v rychlosti ještě přeju všem krásnej RP rok 06!

Alnagu, přece to nevzdáš!
Pro Fořtíka jsem dělal RPG sekci Pragoconu od roku 2002, většinou napůl s Pavlem Opltem (on DrD, já a tak tři lidi všechno ostatní kromě World of Darkness).

Vzhledem k tomu že DrD sekce tam bude dost malá a World of Darkness zažívá dost hustou krizi (a Prague by Night nějak nefunguje), mělo by na Pragoconu 2006 DnD hodně silnou pozici a dost velkou šanci uspět jako sekce.

Bohužel také znám Fořtíkovo oficiální vyjádření k roleplayingu na conech, zvláště na Pragoconu: cituji "Rpgčka jsou sice super, ale na cony se nehodí z titulu, že pět lidí zabere celou místnost nebo půl chodby a nejdou pak na půl dne na jinej program. O tom cony nejsou..." atd atd atd.

Společně s částí organizátorů Pragoconu roku 2004 a lidma co dělali Figurcon 2005 a pár lidma z Avalconu Speciál 2005 plus svýma známýma (mezi které počítám i vás) jsem proto Fořtíkovi navrhl řešení hladu po RPG: někdy v červnu se plánuje RPCon, neboli Roleplaying Convention.

-

Na Pragoconu 2006 má RPG sekci Petra Lukačovičová, známá jinak jako Reignita. Prima chytrá holka co o RPG ví hodně, jen je trochu moc ambiciózní a nenechá si nejspíš do ničeho kecat. Taky má velké mínus kvůli vysokému postu v Prague by Night, která RPG v čechách víc ubližuje než pomáhá.

Předpokládám že Oplt bude na místě trochu propagovat Dračí doupě. Určitě se tam budou ochomejtat nějací amatéři co zprasili Hrdiny fantasy.

A Lukačovičová dostane "obecnou RPG sekci", kterou jsem měl doposud já...

Sám nechápu proč, Aramor dosvědčí že na všech přednáškách minulý Pragocon byly třídy plné, sám jsem měl vždycky minimálně 30 lidí... Fořtík si ale sestry Lukačovičové nadbíhá, což chápu.

Proto se na Pragoconový program rád procpu přes Open Gaming, pokud pak na oplátku Open Gaming bude na RPConu:-)

Chopil bych se buď Eberronu/Ravenloftu, předváděčky Basic Game, nebo čekoholiv ne-fantasy d20... Konkrétně třeba Dark Matter nebo Call of Cthulhu one-shot.

Jaký je vztah MoMW s Blackfire? Nebyla by nějaká podpora OG z jejich strany? Co Černý rytíř?
---
Servant of my own vice.

Bazi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi » 9. 1. 2006, 15:56

Raist píše:Nevim co bude 10. az 12. 2., ale kdybych mel cas, mozna bych se k nekomu pridal, nejlepe k Bazimu :-) slysis?
No jo porad. Slysim, slysim.
Ale jo, klidne, zaDMujem. Jen po me nechtejte nic, co neni fantasy.

A jeste jedna drobnost. Tri hodiny na hru? TRI HODINY NA HRU?
Hele, ja uz na par conech DMoval (tedy vlastne PJoval, ale nerozmazavejme to). Tri hodiny je proklate malo. Kor kdyz chces zkusit oslovit novacky. Lidi, kteri to obcas hrajou, jsou schopni opravdu zacit hrat cca za 30-60 minut. U novacku pocitej jeste dele. Plus nejaka doba, nez se zorientuji a otrkaji, a mas dve hodiny pryc.
Ja bych dal herni dobu tak pet hodin minimalne s tim, ze se pocita s presahem do sesti.
When everything goes bad, it suddenly comes Inverse!

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 9. 1. 2006, 16:02

Jo jako na DnD Dni. Mus9me se dohodnout

Attn Seb / RPGCon jsem rozhodně za.

A od teto doby bychom se spise ney o tom zda ano meli bavit o tom jaks e dohodnout jake pripravime hry pod. SEp OG bude propagovat D20 hrz ale klidne si hraj co cchces. Ja jsem zitra doma tak neco pripravim/ kdo co jak abzchom meli nejaky zaklad.

Budu takz komunikovat s Tomasem z CR a Zdenka Rysa y Blackfireu, ze bychom spustili Basic Game.
Naposledy upravil(a) Dalcor dne 9. 1. 2006, 17:29, celkem upraveno 1 x.

Sylvaen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen » 9. 1. 2006, 16:06

SEB: Sice budu mluvit jen za sebe, ostatní DMové se budou muset vyjádřit, ale myslím že na RPGConu budeme velice rádi!

Bylo by super konečně rozběhnout tu naši show ve větším.. teď už máme skoro dva roky zkušenosti v komornějším prostředí, ale odmástrovali jsme i grupu snad dvaceti lidí. Takže si myslím že bychom si mohli troufnout vyrazit na velké akce a převzít role "zvěrozvěstů".. nebo "věrozvěstů"? :D Prostě "RPG Evangelist", no :)
-"Murder. Want some?"

Zamčeno

Zpět na „Open Gaming“