Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Naoki »

Zrovna hra za reformovane Rusko byla prvni ktera se mi podarila dograt az do konce :D
Za tento příspěvek děkují uživateli Naoki:
Ecthelion
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od MarkyParky »

Tak jsem zešílel a rozhodl se v pauzách mezi dětmi si rozehrát si neoficiální "Paradox Grand Campaign" za čechy ... neboli pořídil jsem Imperator: Rome, nastartoval hru za Bóje a pokud to nějak přežiju, zkusím ty mody, umožňující přenášení savů mezi hrami (I:R>CK:3>EU:4>Vic:3>HoI:4).

Dotaz na zdejší veterány:
- zkoušel jste to někdy někdo? Nějaké věci, na které si dát pozor?
- a nějaké rady a tipy k hraní těch barbarských civilizací v I:R? Hrál jsem kdysi EU:R za velké národy, ale tohle jsem nikdy nezkoušel.
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky:
Ecthelion
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Vallun »

MarkyParky píše: 26. 3. 2023, 00:12 Dotaz na zdejší veterány:
- zkoušel jste to někdy někdo? Nějaké věci, na které si dát pozor?
Já to měl v plánu hrát takto od CK2, ale nikdy jsem se nedostal dost daleko, aby to bylo zajímavé přenést dříve, než změnili pravidla:/
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Naoki »

Nevím jak jsou ty mody dělané dneska, ale back in the day tvůj plán nebyl možný, protože ty mody mění provincie na mapě a zároveň potřebujou originální rozmístění. Tzn že fungují pouze s vanilla hrou takže pokud si přeneseš hru z I:R na CK:3 tak už jí nepřeneseš na EU:4
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Vallun »

Naoki, mám pocit, že mi kdysi v průběhu času nabízeli nový (a dražší) přenašeč, který to umožňoval i v tomto případě, ale je to fakt jen pocit, ta hra je super, ale spotřebuješ času mnoho přemnoho....
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Naoki »

- a nějaké rady a tipy k hraní těch barbarských civilizací v I:R? Hrál jsem kdysi EU:R za velké národy, ale tohle jsem nikdy nezkoušel.
Ještě k tomuto. Slovany jsem v I:R nehrál, ale za barbarský Scythy se mi vyplatilo soustředit se na kolonizaci. Prostě expandovat co nejvíc na úkor slabších sousedů a snažít se centralizovat co nejdřív to půjde.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od MarkyParky »

Naoki píše: 26. 3. 2023, 03:56 Nevím jak jsou ty mody dělané dneska, ale back in the day tvůj plán nebyl možný, protože ty mody mění provincie na mapě a zároveň potřebujou originální rozmístění. Tzn že fungují pouze s vanilla hrou takže pokud si přeneseš hru z I:R na CK:3 tak už jí nepřeneseš na EU:4
No, uvidíme.
Už jsem zahlédl, že pokud nejdou použít mody, tak to lidi dělají tak, že si otevřou editor a oeditují si jen vlastní zemi.
Naoki píše: 26. 3. 2023, 03:56 Slovany jsem v I:R nehrál, ale za barbarský Scythy se mi vyplatilo soustředit se na kolonizaci. Prostě expandovat co nejvíc na úkor slabších sousedů a snažít se centralizovat co nejdřív to půjde.
Oni to nejsou Slovani, ale keltové - Bójové, pže to je ještě před stěhováním národů. Za Slovany hrát nejde (i když by teoreticky hra asi dovolovala je "přistěhovat").

Jinak expandovat co nejvíc vs centralizovat je úplně první volba, co jsem musel udělat, pže to vypadá, že expandování přes kočování je o chlup rychlejší, než kombo centralizace+expanze přes růst populace ... ale z dlouhodobého výhledu mi přijde smysluplnější ta druhá volba, zejména protože začínám mezi Dunajem a Sázavou a za těch pár let, co jsem obsadil jeden sektor a vyřešil asi 4 domácí politické problémy typu "Franta z rodu X krade ze společných zásob" a "Pepa z rodu Y zahýbá Janě z rodu Z s její ségrou", AI Římani sjednotili celé Apeniny :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Markus »

MarkyParky píše: 26. 3. 2023, 00:12 Tak jsem zešílel a rozhodl se v pauzách mezi dětmi si rozehrát si neoficiální "Paradox Grand Campaign" za čechy ... neboli pořídil jsem Imperator: Rome, nastartoval hru za Bóje a pokud to nějak přežiju, zkusím ty mody, umožňující přenášení savů mezi hrami (I:R>CK:3>EU:4>Vic:3>HoI:4).
Nezkoušel, ale vždycky chtěl. Jenomže čas...

Pozor si dej určitě na to, že dobýt svět je v zásadě možné už v rámci jedné hry, natož přes pět her. Možná by bylo zajímavější hrát v první hře za Bóje, zkonvertovat to... a pak hrát za nějakého jejich menšího souseda a zkoušet je rozbít. :)

Každopádně prosím průběžně posílej screenshot mapy! :)
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
Vallun
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od MarkyParky »

Vzhledem k tomu, že s dětmi není čas se pořádně soustředit a studovat detaily, tak to bude spíš boj o přežití než dobývání světa :)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od MarkyParky »

Markus píše: 26. 3. 2023, 11:30 Každopádně prosím průběžně posílej screenshot mapy! :)
Screenshot_20230326-120338.jpg
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky tito uživatelé (celkem 2):
Ecthelion, Naoki
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od MarkyParky »

Praha a Plzeň je v Bójských rukou, ale jinak je to zatím spíš crossover simulátoru seznamky a domova důchodců.
Boii.jpg
EDIT: Jo a vyhlásil jsem konec kočování. Bójové jsou odteď usedlý kmen.
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky tito uživatelé (celkem 2):
Ecthelion, Naoki
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od MarkyParky »

Tak jsem to dotáhl na regionální mocnost a přestalo fungovat obsazování okolních sektorů s osmi panáčky :/
Boiii.jpg
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky:
Ecthelion
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Ecthelion »

MarkyParky píše: 1. 4. 2023, 22:58Tak jsem to dotáhl na regionální mocnost a přestalo fungovat obsazování okolních sektorů s osmi panáčky :/
Čtu v té mapě správně, že ovládáš českou kotlinu a kus Bavorska směrem k Alpám? Pěkně! :clap:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od MarkyParky »

Chybí západ - Karlovarsko - a pak kus podkrkonoší.

Další milník - 245 před Kristem, máme nového souseda. K Dunaji se rozcapili první Římané.
245.jpg

Jinak bojový plán momentálně je posilovat obranu Dunaje a osadníkama ještě zabrat zbylé volné sektory v okolí. A pak zkusím vyřídit vojensky toho drzouna, co okupuje Moravu a s Římany nějak balancovat na ostří nože.
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky tito uživatelé (celkem 3):
Markus, Ecthelion, Naoki
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Ecthelion »

Obrázek

Hráli jste už někdo Tours and Tournaments? Co na to říkáte? Docela hodně to měmí gameplay, přidává to hromady nových událostí a možností a konečně je pořád co dělat mezi různými válkami. Turnaje, cesty, vylepšené pilgirimages, svatby, vylepšené AI křížových výprav, update budov... za mě hodně dobré, zatím si to užívám. $D
MarkyParky píše: 2. 4. 2023, 22:54Chybí západ - Karlovarsko - a pak kus podkrkonoší./quote]
Dostal ses v hraní nějak dál?
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů