Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Ecthelion »

Naoki píše: 29. 5. 2022, 12:53...nebo že s každou změnou vladaře máš defacto zaručených pár občanských válek se kterými často nemůžeš nic dělat)...
Tohle už od startu hodně vylepšili, to byl na začátku masivní oser. Teď už se mi často stává, že předání vlády proběhne bez jakýchkoli problém, případně se objeví dvě factions, jejíž členy prostě uplatím (aby tě meli rádi (většinou nad +50 stačí, aby zmizeli, u independence je to myslím nad 75) a vypadli z faction) a nikdy nepovstanou. $D
Naoki píše: 29. 5. 2022, 12:53...tak to je jízda kterou si náramně užívám
Co teď hraješ? Moje poslední hra byla jako countess of Carcassone.
Occitánská kultura umožňuje dát equal dědická práva, aby mohly dědit rovně ženy i muži. Kvůli náboženství ale nebylo možné dát dědičkám žádné území, tak jsem konvertoval celou aquitánskou říši na katarství, které je equal, a díky tomu mám teď konečně rovnostářskou říši, která ovládá Francii, půlku Španělska, Irsko, Skotsko a jižní Anglii, stejně jako kusy Německa a severní Itálii. Katolíci mají v mé hře dost těžkou situaci, papež navíc co chvíli vyhlašuje křížovou výpravu proti Jeruzalému a se svými 20k vojáky se nechá rozsekat od 120k muslimů. $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Naoki »

Teď hraju jednu za židovské Khazary ve snaze obnovit Izrael. Bohužel to oproti CK2 jde mnohem pomaleji a složitěji (chalifát na jihumě vždy dá po čuni, i když útočím ve chvíli kde se věnuje více válkám najednou)
Za tento příspěvek děkují uživateli Naoki:
Ecthelion
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Hike »

Já teď momentálně pracuji jako etiopský židovský císař na obnově Izraele z jihu. Africký roh mám ovládnutý, v Nubii (jako nárazníkovém státu) vládne již po několik generací odštěpená větev mojí dynastie, Jemen a Omán je pevně v mých rukách. Jako jediná překážka přede mnou stojí Abbásovská říše a jsou zatím moc silní. Navíc můj císař ve svých 47 letech má 8 synů a žádný se nechystá vstoupit do služeb svatého řádu, takže po jeho smrti zřejmě bude následovat dlouhé období konsolidace moci.
Za tento příspěvek děkují uživateli Hike:
Ecthelion
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Ecthelion »

Koukám, že obnovení Izraele je populární ze severu i z jihu. $D
Hike píše: 1. 6. 2022, 07:00Navíc můj císař ve svých 47 letech má 8 synů a žádný se nechystá vstoupit do služeb svatého řádu, takže po jeho smrti zřejmě bude následovat dlouhé období konsolidace moci.
Když mám víc dětí, většinou to řeším tím, že jim dávám nově dobyté tituly už za jejich života (to, co jim dáš se počítá k dědění, takže když to dostanou hned, po tvojí smrti už nic nechtějí)... ale 8 už je prostě moc. $D Ještě štěstí je, že máš automaticky claim na všechno, co zdědí bratři, takže většinou ta konsolidace není až tak dlouhá a náročná.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Naoki »

Navíc můj císař ve svých 47 letech má 8 synů a žádný se nechystá vstoupit do služeb svatého řádu, takže po jeho smrti zřejmě bude následovat dlouhé období konsolidace moci.
To je koukám výhoda za Khazary. Jelikož začínáš s empire-level titulem ten se jen tak nerozdrobí (dobýt dost území na další titul je velmi náročné), takže jsem nikdy nemusel řešit konsolidaci.
Koukám, že obnovení Izraele je populární ze severu i z jihu.
Jo no. Nevíš náhodou o nějaké vhodném pokřiku pro tohle, ve stylu Deus Vult? $D
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Ecthelion »

Naoki píše: 1. 6. 2022, 09:24Jo no. Nevíš náhodou o nějaké vhodném pokřiku pro tohle, ve stylu Deus Vult? $D
Můžeš bojový pokřik makabejských: "Mi chamocha ba'elim YHWH" (tedy: "Who is like You among the heavenly powers, Lord!") nebo "LeKherut Yerushalayim" (tedy: "For the freedom of Jerusalem"), což bylo na mincích, které nechal razit Šim'on bar Kochba (během svého protiřímského povstání).
Za tento příspěvek děkují uživateli Ecthelion:
Naoki
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Co třeba "Mazel tov"?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Naoki »

Mno, tak jsem si pustil hru pro novém patchi a hned se mi tam Byzanc rozdrobila vlivem nové frakce xD
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Ecthelion »

Naoki píše: 2. 6. 2022, 00:52 Mno, tak jsem si pustil hru pro novém patchi a hned se mi tam Byzanc rozdrobila vlivem nové frakce xD
To je nejspíš reakce na poslední patch, kdy příliš posílili Byzanc a ve většině her prostě neměla vnitřní problémy a purpurový blob expandoval víc než zdrávo. Myslím, že se to teď snažili vybalancovat. A navíc... Byzanc co se nerozpadá vinou vnitřních válek? Co je to za Byzanc! $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Ecthelion »

Tak jsem zatím začal jako countess Sibilia of Olmedo v roce 867 a snažím se struggle tlačit k reconsiliation (samozřejmě nová mozarabic faith a z nějakého důvodu Katalánka, která skončila uprostřed Španělska). Mám zatím duchy od Castille a rád bych vytvořil království Toleda. Uvidíme, jak to půjde. $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Sosacek »

Terra Invicta vypada zajimave. Je to neco jako moderni paradoxi hra ale zaroven je to XCOM a Expanse. Ma vyjit ted nekdy, zatim je venku demo, kde se da hrat prvnich 7 let.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Za tento příspěvek děkují uživateli Eleshar_Vermillion:
Naoki
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Ecthelion »

Můj polský král (jdu pro achievement Brave and bold) si nechal na hradě postavit sex dungeon s hladomornou na trochu toho lehkého BDSM pro relaxaci.

Obrázek Trait Deviant: "This character has an... eclectic and unconventional taste."

Am I winning? O-)
Za tento příspěvek děkují uživateli Ecthelion tito uživatelé (celkem 3):
Naoki, Muzzug, Vitus
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Naoki »

Nice!

Ja zase zcela propadl Victorii 3 - snad jedina PI hra kde se bavim i kdyz nevalcim.
Podarilo se mi dokonce nasbirat 99% achievementu (ten posledni je snad nemozny), v porovnani k prumernym 60-70% co mam u jinych her.
Za tento příspěvek děkují uživateli Naoki tito uživatelé (celkem 2):
Ecthelion, Vitus
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Univerzální králi křižáckých Evrop v totální vojně

Příspěvek od Sosacek »

Ja jsem z Vicky 3 videl akorat jedno video od Peruna ("Fixing Russia with human rights and paperwork?") a az budu mit chut na strategii tak rozhodne chci tuhle.
But nobody came.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů