PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15071
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

Eleshar_Vermillion píše: 7. 2. 2022, 15:52Go Medieval Czech or go fuck yourself.
Ano, ale měl jsi to napsat ve středověké češtině.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Nad tím jsem přemýšlel, ale myslím, že středověká čeština nemá úplně slovo pro středověk:)
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15071
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

Eleshar_Vermillion píše: 7. 2. 2022, 16:21Nad tím jsem přemýšlel, ale myslím, že středověká čeština nemá úplně slovo pro středověk:)
Ach jo, když jsem viděl, že jsi sem odpověděl, tak už jsem se těšil, že to tu bude. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16467
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od MarkyParky »

Má. Ale běžně se do soudobé češtiny překládá. jako "dnešek".
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9342
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Quentin »

Nevím, jestli to tu už bylo, ale rád bych připomněl Cyberpunk 2077. Naskočil jsem s tím novým 1.5 patchem, který IMHO spravuje úplně všechno (dohromady jsem narazil možná na tři kosmetické bugy), a je to úžasné.

Doporučuji všem.

edit: Prakticky je to ve všem stejně dobré (nebo lepší) jako Witcher III, a navíc to má zábavný combat. 9/10 minimálně.
Za tento příspěvek děkují uživateli Quentin tito uživatelé (celkem 4):
Ecthelion, Naoki, Jezus, Jarilo
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5471
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Naoki »

Elden Ring po 10ti hodinách:
Dokonalé spojení Dark Souls a Morrowind

Ten pocit kdy si řeknete "main quest? f*ck main quest", jdete náhodně prohledávat okolí a v jednych low-level ruinách narazíte na truhlu která vás odteleportuje do dolů v úplně jiné lokaci, s enemákama které jste nikdy předtím neviděli je fakt chef's kiss.


(btw, nechápu jakto že stále nemáme téma na Soulsborne hry)
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jarilo »

Připojuji se ke Quentinovi - Cyberpunk 2077 za mě skvělý imerzní zážitek. Zatím jsem toho tolik neodehrál, ale baví mě to moc a plánuji tomu ještě dost dát (co čas dovolí). Hlavně za mě prostě kvalitních nefantasy first person RPG není nikdy dost, viz další odstavec :).

Aktuálně ale ujíždím na The Outer Worlds - tam mi ta kombinace settingu, atmosféry, příběhu a gameplaye sedla, že mě to k tomu opravdu na několik dlouhých večerů přikovalo. Holt kombinace kreativního přístupu autorů původního Falloutu a New Vegas + scifi koktejl, korporátní dystopie a specifický humor i vizuál zafungovali u mě dokonale.

A z úplně jiného soudku - temně a tajemně mě pohltil Hellblade, to je prostě...no kdo zná, ví. Heilung v traileru na dvojku mě šíleně nadchli.

Horizon Zero Dawn taky velmi chytlavý a hodlám tomu dát víc než pár hodin.

Hodně mě baví Ori - aktuálně jedu první díl, ale musím si pořídit xbox ovladač, na klávesnici je to peklo.

Z dalších věcí, co jsem teď zkoušel určitě zmíním Black Mesu, Half Life 2 - prakticky jediné FPS, co jsem v poslední době ochoten hrát, nostalgicky jsem si zahrál Diablo II Ressurected, Diablo III mě úplně nenadchlo, spoustu věcí udělali pěkně, ale není to podle mě Diablo, tak doufám ve IV.

Ve frontě je No man's sky a wishlist je ještě docela dlouhý...chci dát ještě jednu šanci Mass Effectu, až bude ovladač tak znovu nainstalovat Elite a jako pravověrný fanda původní Operace Flashpoint ještě párkrát frustrovaně umřít v Armě III.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15071
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

Já se teď pustil do Subnauticy. První dojmy nebyly nic moc, pak jsem to přepnul na ten mód bez jídla a pití (což je jinak jen zbytečná zátěž časová a inventářní, která hře nic moc nepřidává), postavil pár vylepšení, potkal pár místních životních forem, a jsem fakt unešený. Moc pěkná hra pro fanoušky explorace, s trochou boje a trochou stavění/vyrábění.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jarilo »

Jo na tu jsem taky slyšel chválu, musím přidat na seznam přání na Steamu :D. Díky, Pieto.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17483
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od York »

Subnautica je fajn.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1751
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Corny »

Subnautica je za mě hodně super, docela jsem zvědav na zvěsti z posledního týdne o chystaném pokračování. Za mě byly oba díly ideální kombinace survival, explorace, base buildingu a soustředění na příběh. Plus skvělé ztvárnění něčeho tak v hrách neobvyklého, jako je hluboký oceán.

JInak jsem předevčírem dohrál Outer Worlds...a sám jsem tak nadšený nebyl. Jako hra to špatná není, to určitě ne, a už jen to, že jsem celou dobu měl pocit, že hraju divný New Vegas, za mě bylo docela pozitivum. Jen to na mě celou dobu působilo dost "Meh". Svět ani zápletka mi ničím neutkvěly v paměti, přišlo mi to docela krátké a obecně jsem měl trochu pocit, jako kdybych hrál nějaký moderní re-master jinak 10-15 let staré hry nebo nějakou hru, kde jim nevycházel rozpočet. Co mě asi nejvíc zklamalo byly docela časté úplně očividné "plot twisty" a až bolestivá klišé. Už dlouho jsem neměl tolik "Surprised Pikachu" momentů ve hře.

Celkově to byl určitě nadprůměr, asi bych to hodnotil někde mezi Fallout 3 a Fallout New Vegas, což je řekl bych docela pozitivní hodnocení (zejména i proto, že jinak ta hra šlapala dobře, nic mi na ní nepřišlo mechanicky nebo systémově stupidní a na až trochu zbytečný snahy do té hry nacpat docela zbytečné mechaniky jako opravování gearu tam všechno docela dobře fungovalo). Žádný zázrak, ale pokud je někdo jako já fanoušek New Vegas a zároveň Scifi a nevadí mu místy trhlý a absurdní setting, tak určitě fajn hra.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17483
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od York »

Corny: Však už pokračování má - Subnautica: Below Zero. Nebo mluvíš o třetím dílu?
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15071
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

Jarilo píše: 18. 4. 2022, 23:46Jo na tu jsem taky slyšel chválu, musím přidat na seznam přání na Steamu :D. Díky, Pieto.
Já na něj vzpomněl, když jsem viděl No Man's Sky ve tvém seznamu. (:
Ten jsem teda taky nehrál, ale můj dojem byl, že to má tak trochu podobné DNA.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jarilo »

Corny: Tak gratuluji k dohrání, kolik hodin celkově? Já mám zatím kolem 20ti. Jako pro mě je to fakt zábavná nenáročná hra - už i na Monarchu jsem se naučil se té verbeže zbavovat, nebo ji obcházet a hlavně mi tam jako super nápomocný přijde SAM (tušit to ale, tak si nedávám fobii z mechů :doh: ), baví mě třeba řešit personal issues companionů, ta story line mě taky baví, jakkoli uznávám, že to není narativní masterpiece, prostě trošku jako by se člověk koukal na dystopické ulítlé scifi z 80ek napsané a natočené dnes? A samozřejmě si poctivě zapisuju věci, co mi tam vadí - na normal obtížnost mi přijde občas fakt tupá "AI", skill tree je takový dost o ničem, to už i Horizon ho má podle mě propracovanější. Naopak mi přijde dost přehledné a easy orientování se v quest logu, modování zbraní atd. Inventář je jinak takový meh, hlavně to, jak nemůžeš companionům sundat helmu, když jim jednou nějakou dáš, indikace přetížení by taky mohla být lepší...nějak pořádně si to sepíšu, až hru dohraju (pokud se k tomu dostanu).

Já prostě pořád čekám na nějaké dokonalé first person scifi - trochu jako KCD ve vesmíru? Mám docela očekávání od Starfieldu, ale už teď tam ve vlozích chytám věci, co jdou trochu jiným směrem - nevadí, těším se na to moc, ale možná si nakonec tu svou vysněnou hru budu muset udělat sám :D.

Returnal je něco, co taky určitě zkusím - buď až jednou bude PS5, nebo pokud to někdy hodí i na PC.

Co se týče Subnauticy - upřímně tam se po shlédnutí pár videí naopak trochu bojím toho first person pohledu v kombinaci s tím oceánem, asi bych se docela bál :D. Ale námět super. Nejdřív ozkouším No man's sky, když už sem ji v tom výprodeji sehnal, protože vlastně vůbec nevím, jak mě grindovací survival exploration hry baví :think: .

Jo a ještě jedna věc k Cyberpunku - soundtrack!! To je totální mazec, skvěle se mi u toho pracuje.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17483
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od York »

Jarilo píše: 19. 4. 2022, 01:39Co se týče Subnauticy - upřímně tam se po shlédnutí pár videí naopak trochu bojím toho first person pohledu v kombinaci s tím oceánem, asi bych se docela bál :D
Řekl bych, že to byl záměr. Celkem se jim to povedlo ;-)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti