Dojmy po Slezině

Archivní témata z historicky první sleziny tohoto Fóra.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Fakt super. Víc super než jsem čekal.
Poznal jsem spoustu skvělých lidí a zúčastnil se dvou hodně povedených her. Ale postupně:

DíkySathel, že zařídila skvělé místo kde se to mohlo přádat. A že tam na nás pěkně dohlížela.
Díkyvšem co se účastnili noční výpravy (Sathel, Traven, Sosi, Vlasák a Fritzs).Pro mě to rozhodně byla jedna z nejlepších a nejdůležitějších částí sleziny. :wink:
Díky všem co hráli Dar, fakt hustá hra. A dík Sosáčkovi, že to dotáhl na slezinu.
Díky všem co přijeli, byly jste fakt super (i když bohužel ne ze všemi jsem si mohl popovídat tolik, kolik jsem chtěl). Někteří mě opravdu velmi překvapili (v dobrém slova smyslu).
Díky všem co absolvovali tu cestu tam a zpátky spolu se mnou. Aspoň to trochu uteklo (některé diskuze byli opravdu masakr). $P
Díky Sathel a Markusovi za maté.

Jediné co mi to trochu pokazilo, byla postupná ztráta hlasu, která mi znemožnila některé hry, ale co se dá dělat. Rozhodně mi to bylo vynahrazeno z jiných stran. 8)
Těším se na příště a doufám že se s některými uvidím teď v Praze (na deskmánii, nebo před ní).
Naposledy upravil(a) Bajo dne 30. 10. 2006, 13:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Kua!!! $cry$

Som rad, ze ste si to uzili a mrzi ma moje odrieknutie ucasti na uplne poslednu chvilu. Este stale nie som zdravy ale zatial sa drzim. :roll:

M
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

No...... nebol som tam $cry$

Škooooooooooooda


Ale otázka: robil niekto nejake nahravky - diktafon a tak?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Ještě jsem zapomně poděkovat Jersonovi že tam vzal notebook a že se ně něm dalo podívat na můj oblíbený film, na Amélii (to je film, který dokáže zvednout náladu). Doufám že všichni co naše komorní kino navšívili, byli spokojeni.
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Taky mne mrzí, že veleještěři jako Ty, Dalcor a Alnag nakonec nejeli. Díky tomu byl v osazenstvu menší věkový průměr a až na Markuse chyběli schopní organizátoři, kteréžto úlohy byste se jistě kvalitně zhostili.

Fritz : s uštípnutim frňáku jsi mě fakt dostal. Hrát to bylo obtížné. Navíc, že nemám druhé oko jsem kompletně hrát zapomněl. Hiho.

Každopádně sobota celá byla asi opravdu nej. Neděle ke konci hektická, pátek ke konci zase unavený (a měl jsem nasadit jiného démona, bylo by to sice méně mystické, ale za to zábavnější a lépe by to odsejpalo). Děkuji za pochvalu.
Válka neni cukr.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

A teda koukám, že si všichni všem píšou věci do profilů, to abych si taky jeden pořídil. (:
(Akorát vlastně moc nevím, co bych sám psal ostatním.)
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

Sosacek píše:
Sathel píše:Treve, díky za odvoz.
To bylo moje auto, a nikdo mi nedekuje. Fnuk $cry$
Napravuji: Děkuji Sosáčkovi za zapůjčení auta.
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Díky Markusovi, nebejt jeho, tak bych si možná ani nevšiml, že se nějaká slezina koná.
Díky Sathel za prostory, péči a pravidelný přísun pčaje.
Díky ostatním za rozličný pokec, atmosféru a ruchy v pozadí.

Dojmy z her:
Pátek večer, Planescape, Markus + Vlasák
Pěkné připravené postavy, dobré vedení, zajímavý příběh, nadšení hráčové.
Překvapilo mě, že je možné si říct, že budeme hrát něco jako Zeměplochu, a s víceméně náhodnými hráči to i dokázat. Vždycky jsem měl dojem, že by to muselo sklouzávat k trapnosti a rádobyhumoru, nebo být výrazně méně fraškovité, ale Markus s Vlasákem váleli neskutečným způsobem a dobře hru postrkovali, aby se nezasekla.
FATE zaujal, dovedu si ho představit jako obecný systém pro spoustu žánrů a stylů, s tím, že by stačilo dohodnout se, jak se přesně používají body osudu. Okamžitě mě napadlo, že Buffy by se v tom hrála výborně.
Hodně se mi líbila improvizační povaha hry, kdy hráči nepřítomní na scéně dostali roli některého z NPC, jednoduchou motivaci a velmi zdatně se toho zhostili, takže scény plné lidí skutečně působily dojmem scén plných lidí.
Hra i hráči byli velmi vtipní a zábavní, a já si tam nakonec propašoval i trochu toho svého kungfu. Velká spokojenost.


Sobota odpoledne, 1936, Jerson
Na tuhle hru mě nalákal Jersonův popis světa a aktuálních událostí v něm. Postupem času jsem se ale začal trochu bát. Na svoji postavu závodníka a cestovatele potřebuju devětatřicet dovedností? V rámci přípravy na hru si Jerson připravuje figurky vojáčků včetně kulometčíků a protitankových zátarasů? Od hráčů se očekává, že vymyslí funkční plán průniku do přísně tajné základny?
Po první hodině jsem do toho šel s tím, že to bude brutálně realistické, se spoustou možností jednou chybou všechno zkazit, a nejspíš pekelně obtížné. A pak jsme šli do akce, a hra byla nepřijemně realistická, se spoustou možností všechno zkazit jedinou chybou, a vůbec to nevadilo, protože ta hra byla taky silně atmosférická, plná napětí a zajímavejch detailů a velmi zábavná. Skutečně jsem se cejtil jako voják, kterej je obklopenej nepřáteli, na neznámým terénu, kde se každou chvíli vynoří nečekaná překážka...
Několik momentů mi hodně uvízlo v paměti - když jsem si řekl "vem to čert" a v rachotu startující rakety si zapalovat cigaretu; když jsme zastřelili strážné u brány; když jsem si uvědomil, že teď už se smrti nebojím, a vrhnul se do sebevražedného útoku; a když jsem sebevražedný útok přežil bez škrábnutí a můj cíl taky. Po akci použití odjištěného granátu místo palcátu jsem byl tak nadopovanej adrenalinem, že jsem se pak tak čtvrt hodiny uklidňoval, a takový vcítění a prožití situace se mi zas tak často nestane.
Velmi dobrá hra, zajímavé postavy a momenty, spousta napětí. Velká spokojenost.


Sobota v noci, Shadows, Pieta + hráči Quasit, Markus, Kin a Bart
Shadows je moje srdeční záležitost a jediná hra, kterou aspoň někdy vedu, takže jsem byl hodně zvědavý a napnutý. Zapomněl jsem s sebou vzít úplně všechno, co se dalo, včetně svíček, papírů a bombónů, ale naštěstí se všechno našlo na místě, a k dispozici bylo i perfektní místo ve srubu, kde jsme za celou dobu nepoznali, že kromě nás pěti je v blízkém okolí ještě někdo další.
Jaká byla hra, to ať vám řeknou hráči, já jsem se svým působením i s výsledkem velmi spokojený, evidentně se učím. Překvapilo mě, že se celá hra obešla bez toho, že by tam vstoupilo nadpřirozeno, a všechno tajemno bylo ve formě zvuků, doteků, tajemných stínů a nečekaných pohybů věcí kolem - prostě čistý a neředěný horror ve stylu starých mistrů, kde se bojíte právě toho, co nevidíte. Velmi chválím, byli jste výborní.
Určitě bych Shadows dal na nějakém příštím srazu znovu, s novými lidmi - je to vždycky velmi zajímavá zkušenost.


Dodatky:
Pieta se vyslovuje [pijeta] a skloňuje skoro tak, jako by to byl ženský rod, tj. bez Piety, s Pietou, pátým pádem voláme Pieto, ale o Pietovi.

Shledal jsem, že mezi vámi panuje trestuhodná neznalost žánru kung-fu filmů (: . To je docela škoda, protože to je téma pro ztvárnění v RPG velmi vhodné. Sám bych rád na příštích srazech propagoval a případně vedl Wushu, Feng Shui a podobné hry, ale problém je, že tyhle hry pro lidi, kteří neznají zdroje, je jako hrát fantasy s někým, kdo ani neviděl Pána prstenů.
Což mi připomíná, někdo z vás zmiňoval Exalted hrané ve FATE a já zapomněl, kdo, a přitom by mě tohle téma hodně zajímalo. Kdo jste to byl?
Sathel píše:Piete, dík za hezké rozloučení.
Bylo mi potěšením. (:
Naposledy upravil(a) Pieta dne 30. 10. 2006, 16:25, celkem upraveno 1 x.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

M8lem bych zapoměl na jednu věc, týkající se loučení. když jsem odcházel, měl jsem v ruce batoh a tašku, tudíž jsem si s nikým nemohl podat ruku, Pieta přišel a sám od sebe mi batoh podržel, čímž mi umožnil společenské gesto a to podání si ruky se všemi okolo. Tímto bych mu chtěl ještě jednou poděkovat. Odjíždělo se malinko ve spěchu a tak nevím, jestli jsem to řekl dosti nahlas.

Protože, jak se dalo přečíst v mém profilu, nemluvím tolik nahlas, jak bych obča měl. A bez mučení se přiznám, že vůbec nemím křičet (a to je pravda, zdá se to divné, ale je to pravda)...
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

RomiK píše:Málem bych zapoměl na jednu věc, týkající se loučení. když jsem odcházel, měl jsem v ruce batoh a tašku, tudíž jsem si s nikým nemohl podat ruku, Pieta přišel a sám od sebe mi batoh podržel, čímž mi umožnil společenské gesto a to podání si ruky se všemi okolo. Tímto bych mu chtěl ještě jednou poděkovat. Odjíždělo se malinko ve spěchu a tak nevím, jestli jsem to řekl dosti nahlas.
Řekl. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Pieta:
Exalted ve Fate si už dlouho chci zkusit, škoda, že jsem odfláknul přípravu a neudělal něco na Slezinu... i když by se to vzhledem k času asi stejně nestihlo.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Málem bych úplně zapomněl jako jeden z vynikajících momentů zmínit Markusovo podání historky o Erikovi a altánku, kterou sice znám už pár let a četl jsem ji několikrát, ale tohle podání bylo suverénně nejlepší.
Quasit píše:Exalted ve Fate si už dlouho chci zkusit, škoda, že jsem odfláknul přípravu a neudělal něco na Slezinu... i když by se to vzhledem k času asi stejně nestihlo.
Založ vlákno a něco k tomu napiš. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Takže mé dojmy ze srazu:

Zaprvé poděkuju Sathel a Markusovi, protože mám povědomí, že jsou za organizaci zodpovědní. Jestliže má odpovědnost někdo další, nechť se prosím přihlásí a já ho zde vyjmenuju.

Zadruhé - dost mě překvapilo (a mile překvapilo), že když jsme přišli, tak se všichni zvedli a šli se přivítat / představit. Byl jsem na mnoha srazech, ale tohle jsem zažil poprvé.

Zatřetí - děkuju Romikovi, že jsem si s ním mohl zahrát, a částečně také Evě, že vlastně spolu s ním (tak trochu) přesvědčili Áju, aby si poprvé zahrála RPG.
(A budu moc rád, když ti co s námi hráli, se o její hře vyjádří - tedy Ája by velmi ráda slyšela vaše názory na ní, od všech kdo jsou ochotní se vyjádřit. Jo, a všechny pozdravuje).

Za čtvrté děkuji lidem, kteří se mnou hráli a za jejich názory (které klidně můžete napsat do tématu o hře). Jmenovitě tedy Ebonovi, Pietovi, Goranovi, Bartovi a Romikovi.

Speciálně děkuji Qualdezarovi - Amélii mi půjčil on, nebo ne? (Pokud ne, ať se prosím přihlásí, v tu chvíli jsem byl rozhozený, takže jsem nedával úplně pozor, jen vím že mám u sebe pár CDček a s nimi spojeného Qualdezara)

To bude tím, že jsem si s ním a s Kinem prakticky nestačil říct ani slovo, tedy nedostal jsem se k tomu.

Pak děkuji Romikovi, Ebonovi a Inviktovi za to, že si odemně koupili nějaké figurky - opravdu jsem je nechtěl táhnout zpět všechny.

Na závěr děkuji Vlasákovi, Asgardenovi, Ebonovi, Pietovi (jak že se to skloňuje?) a Markusovi - za různé dojmy, které s nimi mám spojené.

A nakonec děkuju všem, kteří mi napsali nebo ještě napíšou názor do profilu, jakmile se k tomu dostanu, přidám svůj názor na ně.)

Ani nelituju toho, že jsem tam byl jediný "magor s kvérem" a že se neuskutečnila ani plánovaná bojovka, ani žádné střílení.
(Sosáček má u mě vroubek za ten spacák.)

No a to by stačilo, ne? 8)
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Speciálně děkuji Qualdezarovi - Amélii mi půjčil on, nebo ne? (Pokud ne, ať se prosím přihlásí, v tu chvíli jsem byl rozhozený, takže jsem nedával úplně pozor, jen vím že mám u sebe pár CDček a s nimi spojeného Qualdezara)
Ano ty CDčka jsem ti opravdu půjčil já. Doufám že se něco z toho bude líbit :wink:
Naposledy upravil(a) Bajo dne 30. 10. 2006, 17:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Jerson píše:Pietovi (jak že se to skloňuje?)
Pietovi. Já si dám do profilu návod. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Zamčeno

Zpět na „Slezina - podzim 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti