(ne)univerzalita DrD+

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Gran: Goran, Gran kdo se ve vás má vyznat.

Sosi: Řekl bych, že DL nemají žádné astrální sféry ani myšlenkový svět. Jejich pojetí bohů je zcela jiné, plynutí času na DL a manipulace s ním je zcela jiná... DrD+ na DL prostě hrát nemůžeš. Buď budeš hrát DrD+ s něčím, co kdysi dávno bývávalo DL, nebo budeš hrát DL, ale potom rozhodně ne podle +ka, lead tak podle něčeho co kdysi bývávalo Pluskem, ale teď je to převoraná napůl nefunkční směska původních pravidel a úprav (vzpomeň na Travův SR. To už fakt nebylo SR...)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18577
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Gran píše:Dalcor
Takže pokud chcete hrát sračku (neberte to jako negativní expressi) hrajte plusko.
Jsem sráč (berte jako pozitivní expressi) a proto hraju sračku (neberte jako negativní expressi)(tedy Plusko (neberte jako nepozitivní expressi)), zatímco ti, co se chtěj poblejt (berte jako pozitivní neexpressi), hrajou blitky (neberte jako negativní expressi).
Hlavně že každej ví, co chce xD
Nechci se stavět moralistou a dělat, že jsem na tomto foru nepoužil sprostého slova (ačkoliv je to dost dobře možné :>;o) ), ale myslím, že tyto vulgarismy již poněkud příliš zavánějí svou samoúčelností, takže pokud se toto forum nemá zvrhnout v žumpu páchnoucí přes všechny internetové vyhledávače, možná by bylo dobré se takovýchto výraziv poněkud ostříhat, upřímně řečeno, zní to trapně, jako "vole" za každým druhým slovem, vole...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25788
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Tuk-Enek píše:Sosi: Řekl bych, že DL nemají žádné astrální sféry ani myšlenkový svět.
Tak to by sis mel pro zacatek o DL neco zjistit. Je to DnD, takze tam veskera magovska magie jde z vnitrnich sfer pres astralni (nebo eterickou? ted nevim) sferu do materialniho sfery.
Jejich pojetí bohů je zcela jiné, plynutí času na DL a manipulace s ním je zcela jiná... DrD+ na DL prostě hrát nemůžeš. Buď budeš hrát DrD+ s něčím, co kdysi dávno bývávalo DL, nebo budeš hrát DL, ale potom rozhodně ne podle +ka, lead tak podle něčeho co kdysi bývávalo Pluskem, ale teď je to převoraná napůl nefunkční směska původních pravidel a úprav (vzpomeň na Travův SR. To už fakt nebylo SR...)
No. Myslim ze pokud ho tam hrat nemuzes tak to znamena ze mas malo fantasie.

Ale budiz, asi mame jiny pohled. V mych ocich netvori svet to jestli maji postavy Featy nebo to jestli je tam slotova nebo treba manova magie, nebo to kolik ma jakej hrdina levelu.

Eleshar: taky pristi prispevky s takovejma slovama mazu ;)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Astrál v +ku je docela jasně popsanej. Myslim že s DnDčkovim toho moc společnýho mít nebude...

EDIT: A už vůbec ne jedenadvacetivrstvej. +ko je prostě polosetting a nejde moc aplikovat an světy, které tomuto polosettingu neodpovídají...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Ačkoliv nevím, jak to patří do diskuse o DrD+ dovolil bych si upozornit na jisté směšování toho, jak to "chodí ve světech D&D". Každý svět D&D je specifický a to i co se magie týče. Například Toril čerpá magii z Weave (Osnovy) což je tělo bohyně Mystry. Sosáčkem popsaný způsob je pokud se nemýlím vlastní Oerthu. U DL je magie dána třemi měsíci. Takže tolik asi k diskusi.
Závěrem bych jen dodal, že DnD má pouze a tolik jednu tzv. astrální sféru a tato je svým charakterem odlišná od Astrálních sfér DrD (nevím jak pluska, to jsem nestudoval).
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Sosacek
Příspěvky: 25788
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Alnag píše:Každý svět D&D je specifický a to i co se magie týče. [...] Sosáčkem popsaný způsob je pokud se nemýlím vlastní Oerthu.
Takze podle Torilske logiky se da rict ze to tak v DnD chodi :-)= $D
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Sosacek píše:Takze podle Torilske logiky se da rict ze to tak v DnD chodi :-)= $D
V generickém světe DnD (Oerthu) možná, ale já měl dojem, že se bavíte o Dragonlance a tam určitě ne. :kiss:
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Sosacek
Příspěvky: 25788
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Alnag píše:
Sosacek píše:Takze podle Torilske logiky se da rict ze to tak v DnD chodi :-)= $D
V generickém světe DnD (Oerthu) možná, ale já měl dojem, že se bavíte o Dragonlance a tam určitě ne. :kiss:
Hmm. A z kteryho mesice ze pochazi magic missile? A maji tam "mesic negativni energie"?

EDIT: ale to je dost OT. pak to tu promazu.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18577
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Tak v DnD je astrál zjednodušeně řečeno vesmír... Je pravda, že podle toho, co píšete, je DnD mnohem obecněji pojaté, což má výhody a nevýhody - DnD třeba nezjednoduší tvorbu světa začátečníkům (a naopak je spíš donutí si nějaký předpřipravený koupit).
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

Tuk-Enek:
Goran, Gran kdo se ve vás má vyznat.
Jako sry, ale to mi nepřijde jako moc slušné chování (řekl bych "vychované", ale jen si to vyslovte: "vychované chování" xD)... když si spletu Petra a Pavla, nebo Filipa a Frantu, tak se jim taky radějc omluvím ;)
Ale jako mě by to jinak bylo jedno, jsem zvyklej, že mi lidi komolí nick (ač je tak krátký a jednoduchý), spíš mě zarazila tvá reakce (citováno výše)... no nic, neřešme to =)

Eleshar_Vermillion:
...upřímně řečeno, zní to trapně...
Souhlasím s tebou, vlastně s celým příspěvkem =) Všimni si, že můj příspěvek již byl reakcí na něčí vulgarismus a měl ostatním říci přesně to, co ty jsi polopatě napsal ;)

To All: Mám dotaz.
Když budu mít svět přesně fungující v Plusku (dovolím si říci přímo "Pluskový svět"), mohu si v tomto světě zahrát s využitím pravidel DnD?
It's Alive!
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Sosacek píše:
Alnag píše: V generickém světe DnD (Oerthu) možná, ale já měl dojem, že se bavíte o Dragonlance a tam určitě ne. :kiss:
Hmm. A z kteryho mesice ze pochazi magic missile? A maji tam "mesic negativni energie"?

EDIT: ale to je dost OT. pak to tu promazu.
Sosi měsíce jsou symboly třech bohů magie. kteří grantují čaordějům jejich kouzla. Kouzelníci který neaptří k řádu jsou renegádi a jsou potíráni, protože jejich amgie je světu nebezpečná. V závislosti polohy měsíce na obloze navíc se zlepšují čarodějovi dovednosti.

Ale jsme hodně OT - přesunul bych to do threadu DrD+ vs DnD - Ohenbost systému ;)

EDIT - a Já Grane zase reagoval na tvé urážky DL a vulgarismu (blitka není moc "friendly" slovo.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Hm, obšas mi přijde, že nadhodit téma DrD+ je jako hodit kámen do žumpy.
(Grane, než napíšu něco dalšího, podle mě jsi první vulgaritu napsal ty o DragonLance.)

A teď o co mi vlastně šlo - přijdu mezi lidi hrající Pluska a dozvídám se, jak je to úžasný a skvělý systémo-svět, podle kterého se dá hrát prakticky jakákoliv fantasy. Přímo v pravidlech stojí, že si každý na DrD+ najde to své.

Já si v takovém případě vždycky dovolím říct, že mi Pluska nevyhovují tady, tamhle a onde - v tu chvíli se na mě všichni sesypou a na mých příkladech mi ukazují, že jsou nereálné / málo fantasy / nesmyslné / mám hrát něco jiného, když sem i Pluska nelíbí. Ano, asi bych si mohl odpustit říkat o tomto systému, že není tak skvělý a univerzální, protože mě nevyhovuje, ale prostě nemám rád nepravdu, zejména v tvrzení jiných lidí.

Za druhé mi vadí, že mě většinou utloukají lidé, kteří kromě Dračáku moc her nehráli a svět plný elfů, trpaslíků a astrálních sfér považují za tu největší volnost fantasie. Takže když jim pak ukážu, kde má hranice moje fantasi, naznačují mi že jsem divný a co do toho vůbec kecám(Romika z tohoto vyjímám).

A protože chci být objektivní, dal jsem Romikovi výše zadaný úkol (jak si s tím poradil Alnag v DnD lze nalézt v sekci "Podporuje DnD všechny typy hráčů?" - prosím dodejte tam někdo aktivní odkaz, já to neumím)

Zkráceně - když slyším, jak někdo vychvaluje úžasnost DrD+, tak mě to naštve a proto se s ním hádám - pro mě je to vyhozená tisícovka, co teď nemá hodnotu ani toho papíru, protože mám edici A
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

Jerson píše:Grane, než napíšu něco dalšího, podle mě jsi první vulgaritu napsal ty o DragonLance.
"DragonLance a další blitky" <-- 1. Slovo "blitka" nepovažuji za vulgarismus. 2. I kdyby "blitka" vulgarismem byla, to, co jsem napsal, označuje DL "blitkou" pouze nepřímo.
A opravdu nechápu, o co vám tady jde. To všichni potřebujete předvádět, jak máte kdo dokonalé názory? Já jsem člověk, kterej si dělá ze všeho srandu, je to vidět snad úplně všude - dělám si srandu ze sebe, dělám si srandu z vás, dělám si srandu z DL a dělám si le-gra-ci (xD) i z Pluska ;)) Ale to je jedno =)
Jerson píše:A teď o co mi vlastně šlo...
K tomu, co následuje za touto citací - proč vidím příspěvky s tímto obsahem snad častěji, než příspěvky, na které se ten obsah snaží reagovat? xD
Jerson píše:pro mě je to vyhozená tisícovka, co teď nemá hodnotu ani toho papíru, protože mám edici A
Ovšem pokud připlatíš asi 20 korun (bůhví, kolik ty tužky dneska stojej xD) a mrkneš do jednoho fóra tady (kam Dalcor vložil všechny odkazy na errata apod.) a obětuješ tak... 20 minut času, držíš v ruce edici B =) A pokud by se ti nechtělo pátrat tady na fórech, mrkni na jistotu do dragonlords.wz.cz -> DrD+ -> Oprava chyb v DrD+ (konec reklamy xD). ;)

P.S. Už louskám Players Handbook DnD, spokojenost? xD =P ;))

EDITík:

A ještě k "Jersonovu testu" - Alnag chrlil hromadu doplňujících otázek, RomiK nám stavěl na "původním zadání úlohy" - nebo se pletu?
It's Alive!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

No, Grane, já errata mám a udržet je pohromadě s původním textem není tak jednoduché. Hlavně jsem tím ale chtěl říct, že DrD+ je pro mě nepoužitelné tak jako tak, s erraty nebo bez nich. Tisícovka je vyhozená proto, že už je sotvakdy prodám. (Tedy naštěstí jsem před půl rokem udal PPJ, takže vyhozených jen 700)

K testu - Ano, Alnag měl doplňující otázky, což je naprosto legitimní a očekávané (tedy mnou) - přeci jen vychrlit z hlavy úpravu pro neznámý svět není jen tak.
A aby ses nemýlil, ani podle DnD by tenhle svět moc dobře hrát nešel, ale Alnag zvládl vhodnější přiřazení než "člověk zloděj s dobrou rodinou a 30ti zlatými".
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21022
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Víte, co by mě zajímalo?

Kdo kdy řekl, že DrD+ je univerzální herní systém?

Není. Je to systém určený ke hraní heroické fantasy v generickém světě, nebo ve světě velmi podobném. Chcete-li hrát něco jiného, DrD+ na to není stavěné. Hrajte jiný systém a nestěžujte si, že DrD+ neplní cíle, na které nebylo designováno. To je jako kdybyste si stěžovali, že kočka neumí štěkat.
Zamčeno

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů