(ne)univerzalita DrD+

Oficiální diskuze o Dračím doupěti Plus.

Moderátor: Bouchi

Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

(ne)univerzalita DrD+

Příspěvek od sirien »

No, ono to krásné přednastavení má jednu úžasnou vlastnost - DrD+ je prakticky nepoužitelné na jiné světy než na světy DrD+.
Jsem nekonečně zvědavej, jak že do +ka přehrabou ten Asterion. Neví někdo, jestli to už je?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

Tuk-Enek píše:No, ono to krásné přednastavení má jednu úžasnou vlastnost - DrD+ je prakticky nepoužitelné na jiné světy než na světy DrD+.
...na což si ovšem já osobně stěžovat nemůžu, neboť mě to vyhovuje =))
Naposledy upravil(a) Gran dne 16. 8. 2006, 13:39, celkem upraveno 1 x.
It's Alive!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22625
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Gran píše:Inu, líbí se mi, jak je nastaveno fungování světa (vztahy mezi fyzickou, Duševní (víc se mi však líbí "Stínovou") a Astrální rovinou a jejich vlastní fungování), dost mi vyhovuje. A to, co mi nevyhovuje, mi nedělá problém si lehce upravit =)
V tom bude asi háček - tobě vyhovuje svět DrD+ a nemáš problém si těch pár věcí doupravit. Mě ten svět nevyhovuje a větší přestavba je nemožná bez předělání půly pravidel, neboť všechno včetně pokročilejších schopností postav je se základním principem provázáno (nebo alespoň má být).

A smíchy jen tak neumřeš (co ti vlastně připadá tak vtipné? 8) )
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

On hlavne implicitni svet DrD+ se da vztahnout na jakekoli "generic fantasy". zmenit vlastnosti ras, a pridat treba 6 druhu elfu kteri vypada cim dal tim vic jako japonci (oblibena zabava nekterych PJ) neni moc velky problem, ale SF s tim neodehrajes.

Coz je ale u fantasy systemu celkem pochopitelne, zeano.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22625
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Tuk-Enek píše:Jsem nekonečně zvědavej, jak že do +ka přehrabou ten Asterion. Neví někdo, jestli to už je?
Slova jednoho za autorů:
Gilgalad píše:Aplikace Asterionu do DrD Plus jsou hotové a Altar obdržel všechny podklady pro výrobu CDčka, na kterém aplikace i s dalšími materiály a doplňky budou. Výroba CDčka je nyní v režii Altaru, brzy by již mělo být dostupné všem, kteří si zakoupili nebo zakoupí základní modul Asterionu - Čas Temna.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22625
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Sosacek píše:On hlavne implicitni svet DrD+ se da vztahnout na jakekoli "generic fantasy". zmenit vlastnosti ras, a pridat treba 6 druhu elfu kteri vypada cim dal tim vic jako japonci (oblibena zabava nekterych PJ) neni moc velky problem, ale SF s tim neodehrajes.
Sosacku, tak nevím, kdybych chtěl hrát podle plusek třeba svět Pána Prstenů, tak bych s tím měl docela potíže, hlavně kvůli schopnostem povolání.
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jerson píše:
Sosacek píše:On hlavne implicitni svet DrD+ se da vztahnout na jakekoli "generic fantasy". zmenit vlastnosti ras, a pridat treba 6 druhu elfu kteri vypada cim dal tim vic jako japonci (oblibena zabava nekterych PJ) neni moc velky problem, ale SF s tim neodehrajes.
Sosacku, tak nevím, kdybych chtěl hrát podle plusek třeba svět Pána Prstenů, tak bych s tím měl docela potíže, hlavně kvůli schopnostem povolání.
Ve svete PP pokud vim fungovala jinak magie, takze bys musel skrtnout theurgy, carodeje a kneze, ale to mi pripada jako vsechny upravy ktere bys potreboval (jeste udelani elfu nesmrtelnych a tak). Ale nevim, uz si PP moc nepamatuju a taky jsem DrD+ necetl moc podrobne.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22625
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

No, myslím že by to nestačilo - co si jen tak pamatuju ,speciální schopnost bojovníka vtělit se do zbraně a být tak nezranitelný, schopnost zloděje ukrást předmět, aniž se ho dotkne a u hraničáře zabít protivníka lukem bez šípu (Legolas i Aragorn hadr) ...
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Sosi abych si udělal z Pkuska třeba Dragonlance tak bych se musel zbláznit. Musle byh lámat všechno - kompletně všechno ;)

A takovej Sovereign Stone taky ;)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

A proto kdo nechce hrát DragonLance ani další blitky (neberte to jako negativní expressi (či jak se tomu nadává xD)), může směle do Pluska =)
Naposledy upravil(a) Gran dne 16. 8. 2006, 13:57, celkem upraveno 1 x.
It's Alive!
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Takže pokud chcete hrát sračku (neberte to jako negativní expressi) hrajte plusko.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Ale no tak hoši, proč se hádat. Který systém je ohebnější jasně ukázal tzv. Jersonův test. A co se ceny týče, za kvalitu se holt platí $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8902
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Sosáček: LOTR v Plusku by tak snadnej fakt nebyl. Pokud jsi četl (četl? Nevím...) Silmarillion, věděl bys, že svat LOTRa neobsahuje nic co bys mohl nazvat astrálními sférami, neobsahuje nic, jako myšlenkový svět, nebo démoni (ne, maiar za ně opravdu vydávat nelze).

Plusko prakticky nelze aplikovat na žádný non-Pluskovej svět.

Goran: Ač se do DL rád strefuju (vždycky mám pak jistotu Dalcorovi reakce $D ), tak myslím můžu s klidem říct, že radši budu hrát DL podle DnD, než abych hrál něco jinýho podle Pluska, a nejde nijak o osobní sympatie (k DL sem neutrální, DnD ani Plusko nemám moc rád), jde čistě a jenom o kvalitu těch her, respektivě můj názor na ní.

Co se týče Asterionu, buď dokonale převorali Plusko, a pak je z toho nová hra, nebo, a to myslím spíš, zrasili Asterion, aneb dobrej svět podlehl touze hrát na něm v systému, kterému není určen. Jaká škoda.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

Dalcor
Takže pokud chcete hrát sračku (neberte to jako negativní expressi) hrajte plusko.
Jsem sráč (berte jako pozitivní expressi) a proto hraju sračku (neberte jako negativní expressi)(tedy Plusko (neberte jako nepozitivní expressi)), zatímco ti, co se chtěj poblejt (berte jako pozitivní neexpressi), hrajou blitky (neberte jako negativní expressi).
Hlavně že každej ví, co chce xD

Alnag
Ale no tak hoši, proč se hádat.
Aby řeč nestála =P
Který systém je ohebnější jasně ukázal tzv. Jersonův test.
Škoda, znám jenom jednu polovinu (tedy tu u Pluska). A tam navíc tak napůl došlo k neporozumění... když po mně někdo bude chtít, abych dle Pluska interesantně optimalizoval kedluben, tak nebudu ani vědět, že mám co do činění se zeleninou xD
A co se ceny týče, za kvalitu se holt platí
Tak na atohle odpovím jedním pěkným vtipem:
"Víte, proč je Bill Gates tak bohatej? Protože za chyby se platí."
xD

Editík:

Tukan (neber jako negativní expresii xD):

To "Goran" je pro mě? Jdu si zahrát postavu poloslepého, který přehlédl to "o" a tedy považuje tvůj příspěvek za reakci na sebe (tedy již mě xD)... =P
Já ti Plusko nevnucuju, klidně si v něm to DL hraj ;) Já nemohu soudit, kam se hodí DL víc, neboť principy DL neznám a DnD jsem nehrál (ale chystám se přečíst si nějakou příručku, yeeehaaaw xD). =/

A to, že hodnotíš něco, co jsi ještě neviděl, hovoří o "opravdu pěkné" nezaujatosti vůči systému... xD
It's Alive!
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Dalcor píše:Sosi abych si udělal z Pkuska třeba Dragonlance tak bych se musel zbláznit. Musle byh lámat všechno - kompletně všechno ;)
Jo jasne. Nemuzes hrat Dragonlance v systemu kde nejsou Featy a carodej se nemusi ucit vsechna kouzla kazdy rano znovu, zejo $D

To jsou kecy.

A mimoto nemluv sproste.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Zamčeno

Zpět na „Dračí doupě Plus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů