Proč nemám rád Dračí doupě...

Diskuzní fórum věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 11. 8. 2006, 12:44

Jersone - jenže Asterion vydává Altar a co si bdueme nalhávat jiným systémům než DrD se Astarion přizpůsobuje dost blbě.

Altar by si měl komunitu spojovat - komunitu Asterionitů, Drakonitních nul i plusek.

Bouchi mi teď napsal že uvažují o implementaci něčeho v pdoobě PhP BB fórum . To ale není všechno. Prostě halvní stránka nesmí obsahovat dvě stránky o DrD a DrD+ :oops:

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 11. 8. 2006, 12:51

Fórum, redakční systém, články a doplňky. Spolupráce s jinými stránkami - které by byly měly status oficiální-fan.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 11. 8. 2006, 12:53

Přesně. Je to sakra největší vydavatel RPG a her u nás, podle toho by měl vypadat!
EDIT třeba tohle má pořad Altar na webu v rozcestníku na RPG:
ALTAR píše:Odkaz na DrD Plus ti představí připravovanou hru na hrdiny nové generace.
Včera jsem je o tom informoval

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 11. 8. 2006, 13:14

No, jenže to by DrD+ nesmělo vznikat tím způsobem, jakým vznikalo, totiž že se Jeden člověk rozhodl udělat nová pravidla, propracoval matematický systém, pravidla se zkusila vytvořit a pak to utichlo. Za pár let nastoupila druhá generace autorů a na přepracovaných základech plus původní myšlence matematického systému začali znovu. A v průběhu většina zjistila, že je to celé ... (doplňte vhodný vulgarismus) a byla nahrazena novými, kteří někdy původní práci (tedy její část) odvrhli a začali znovu. Části výsledku pak někdo dával dohromady předtím, než šly do tiskárny, nebo je dokonce posílal do tiskárny dodatečně - oficiální zdroje hovoří o "drobných úplavách, pokud vůbec", neoficiální o celých konceptech povolání. Vzhledem k podobě výsledku a prohlášeních vydavatele, který prakticky odmítá přiznat chyby ("Třeba kdyby řekl "Ano, odflákli jsme to, omlouváme se"), praktická neexistence někoho, kdo by za Pluskama stál od začátku do konce a celé ho sjednocoval ústí ve stav tak jak je.

(Jinak musím říct, že dost obdivuju ty, kteří v současné době na rozvíjení Pluska pracují, protože na nové nadstavby mi přijde ještě horší než DrDo, vzhledem k jiným současným systémům rozhodně.)
Naposledy upravil(a) Jerson dne 11. 8. 2006, 13:16, celkem upraveno 1 x.

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 11. 8. 2006, 13:15

Verze B neměla být kosmetická úprava -a le úprava komplexní po pořádném průzkumu trhem.

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 11. 8. 2006, 13:26

Jerson píše:Za pár let nastoupila druhá generace autorů a na přepracovaných základech plus původní myšlence matematického systému začali znovu. A v průběhu většina zjistila, že je to celé ... (doplňte vhodný vulgarismus) a byla nahrazena novými, kteří někdy původní práci (tedy její část) odvrhli a začali znovu.
Jersone, v tomhle bud lzes nebo mas hodne zkreslene informace. Z lidi, kteri byli u vyvoje Pluska v dobe odevzdani do tisku, jich drtiva vetsina patrila k te druhe generaci, ktera se vzkrisenim projektu zacinala. To jest Herby (hranicar), Ant (theurg, carodej), Jolly (zlodej), Scolex a Athelis (bojovnik, soubojak), Kenny a JJ (knez),... Jedini kteri prisli v prubehu byli Gilgalad (vzorove dobrodruzstvi), Erric (bestiar - misto Almada, ktery odesel z casovych duvodu, tvorba dobrodruzstvi) a Ubik se Sombrou (vedeni hry). Takze jakepak "vetsina byla nahrazena novymi"?

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 11. 8. 2006, 13:39

Dalcor píše:EDIT třeba tohle má pořad Altar na webu v rozcestníku na RPG:
ALTAR píše:Odkaz na DrD Plus ti představí připravovanou hru na hrdiny nové generace.
Včera jsem je o tom informoval
Dalcore, vcera jsem ti psal, ze si toho holt nikdo nevsiml - ale fakt, vzhledem k hromade jinych veci, ktere musim do zitrka naprosto nutne zvladnout, ma tohle opravdu nizkou prioritu.

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 11. 8. 2006, 13:42

Tady nejde o to jestli to bylo včera nebo dnes. Plusko je v prodeji 2 roky. :>:o/

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 11. 8. 2006, 13:51

Dalcor píše:Tady nejde o to jestli to bylo včera nebo dnes. Plusko je v prodeji 2 roky. :>:o/
Rok a pul. Ano, rok a pul si toho na te strance nikdo z tech tri lidi, kteri s altarim webem maji tak ci onak co do cineni, nevsiml. Patrne si toho nevsiml ani nikdo z navstevniku (nebo mu to prislo jako podruzne), protoze jsi prvni, kdo na to upozornil. Mam se kvuli tomu jit utopit?

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 11. 8. 2006, 13:57

Bouchi, ty jsi fakt mimoň :eyecrazy:

Já to dávám jako příklad jak se Altar chová ke svým webovým stránkám a ty z toho děláš kauzu. Nechápu.

Je to neprofesionální, to soráč to nepopřeš. Podružnost mě nezajímá, nemá to tam co dělat.

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 11. 8. 2006, 14:07

Ste trochu OT. Tohle je o Altaru, ne o DrD...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 11. 8. 2006, 14:08

Dalcor píše:Bouchi, ty jsi fakt mimoň :eyecrazy:

Já to dávám jako příklad jak se Altar chová ke svým webovým stránkám a ty z toho děláš kauzu. Nechápu.

Je to neprofesionální, to soráč to nepopřeš. Podružnost mě nezajímá, nemá to tam co dělat.
No, tak abych to shrnul:
1) Ano, web Altaru ma spoustu nedostatku, jak obsahovych, tak formalnich.
2) Ne, Altar bohuzel nema na to, aby zaplatil profika, ktery by se tomu webu po vsech strankach venoval tak, jak by bylo potreba.

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 11. 8. 2006, 14:09

Bouchi píše:Z lidi, kteri byli u vyvoje Pluska v dobe odevzdani do tisku, jich drtiva vetsina patrila k te druhe generaci, ktera se vzkrisenim projektu zacinala. To jest Herby (hranicar), Ant (theurg, carodej), Jolly (zlodej), Scolex a Athelis (bojovnik, soubojak), Kenny a JJ (knez),... Jedini kteri prisli v prubehu byli Gilgalad (vzorove dobrodruzstvi), Erric (bestiar - misto Almada, ktery odesel z casovych duvodu, tvorba dobrodruzstvi) a Ubik se Sombrou (vedeni hry). Takze jakepak "vetsina byla nahrazena novymi"?
Ty máš určitě otevřený nějaký vyhledávač nových příspěvků na internetu a jakmile se někde objeví DrD+, tak jdeš na tu stránku. (A nevěřím ti, že kromě brouzdání po netu máš spoustu jiné důležité práce, protože tohle je 18. případ z 25ti, kdy jsi odpověděl do půl hodiny na příspěvek přímo nebo nepřímo kritizující Altar (co to sleduju). Tedy té práce možná máš dost, to nemůžu posoudit. 8)

A co jsem slyšel, tak bojovník se předělával komplet a původní autor odešel, a JJ si mě stěžoval, že ten nový co po něm převzal Kněze se rozhodl ho celého překopat. Pak jsem jště slyšel, že Aquila jedno povolání (už nevím které) složila přes noc sama z textů, které zbyly po předchozím autorovi. To mi vycházelo na tři povolání.

To že mám špatné informace rozhodně nepopírám, většinou to slýchávám od "někoho, kdo zná autora Plusek". Jenže tyhle zavádějící a mylné informace nemám problém napasovat do představy, kdy je jsou Vánoce za dveřmi, DrD+ prostě musí vyjít a protože autoři nestíhají, tak se některé příručky sepisují v hektickém tempu přes noc, o testování pravidel nemůže být ani řeč, ale co taky testovat v pár lidech, a hlavně hráči to chtějí.

Jak říkám, jen představa, protože jsem u tvorby Plusek vůbec nebyl. Jen tuhle představu si udělalo víc lidí. A nevím jak jim, ale mě by vcelkju potěšilo, kdyby někdo odpovědný řekl "Máte pravdu, chtěli jsme to stihnout za každou cenu, abychom to nemuseli odkládat. Pluska nejsou nejsou úplně dokonalá, takže se vašimi připomínkami budeme vážně zabývat a <doplňte jméno> na to dohlédne."

Místo toho, když se potřetí pokouším udělat si v Pluskách postavu a potřebuju radu, dozvídám se na nejdiskutovanějším foru, že všechno jen kritizuju, že se na to dívám špatně a že se mám zeptat PJ na věc, která s mým problémem jen souvisí, ale nikoliv přímo.

Jinak řečeno z toho mám pocit, že ze mě ty a další dělají blbce, takže mám tendence používat dávno probrané argumenty, abych jimi oponenty v diskusi umlátil, protože ty rozumné a racionální mi už došly.

Takže vlastně moje kritika DrD+ není kritikou systému, ale kritikou tvého přístupu a přístupu dalších lidí, což - klidně přiznám - o systému moc nevypovídá.

A jestliže by ses zeplat, proč nepoužiju formulář Altaru, tak ze dvou důvodů:
1) domnívám se, že bych dostal pdobně nekonkrétní odpověď jako dostávám na forum, protože pravidla prostě danou věc neřeší
2) dotazy k Aréně jsem přes tento formulář posílal třikrát, naposledy je to pár měsíců - už jsem ani nedostal mail, že můj dotaz byl přijat, takže ke zmiňované cestě nemám důvěru (obzvláště když jsi mi řekl, že můj druhý dotaz ani nedošel).

Toť asi vše - teď si půjdu přečíst Errata ke zloději.

Vitus

Příspěvek od Vitus » 11. 8. 2006, 14:40

Jerson píše:Místo toho, když se potřetí pokouším udělat si v Pluskách postavu a potřebuju radu, dozvídám se na nejdiskutovanějším foru, že všechno jen kritizuju, že se na to dívám špatně a že se mám zeptat PJ na věc, která s mým problémem jen souvisí, ale nikoliv přímo.
A jéje - teď jsi tady vlastně napsal, že jsme špatný PJ, protože ti neumím odpovědět a ty se musíš obracet přímo na Altar, respektive diskusi na Lopuchu. Už jenom trnu, kdy mi přijde od Pecy (naštěstí to tu nečte) PM se třemi vykřičníky a odkazy na příslušné stránky v PPJ nebo od xKiva (ten sem na RPG F taky naštěstí nechodí) i s matematickými vzorečky. $D $D $D

(Omlouvám se za OT, ale tohle mi nedalo - a to se snažím na všechny maily a PM od hráčů odpovídat co nejdříve. :wink: )

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 11. 8. 2006, 14:48

Jerson píše:Ty máš určitě otevřený nějaký vyhledávač nových příspěvků na internetu a jakmile se někde objeví DrD+, tak jdeš na tu stránku.
Ani omylem, dneska sleduju jen Lopuch a tohle RPG forum. A upozornovani na nove prispevky mi chodi mailem.
(A nevěřím ti, že kromě brouzdání po netu máš spoustu jiné důležité práce, protože tohle je 18. případ z 25ti, kdy jsi odpověděl do půl hodiny na příspěvek přímo nebo nepřímo kritizující Altar (co to sleduju). Tedy té práce možná máš dost, to nemůžu posoudit. 8)
To je zajimave, na tomhle foru jsem dnes reagoval ctyrikrat. A ze se ucastnim diskuse na Lopuchu navzdory tomu, ze tu mam hromadu prace, to jsem tam pripustil. (Mimochodem, do te hromady napriklad patri, ze musim docist a dohodnotiti povidky z Trollslayera, cili kdyz mezi povidkami mrknu na net, znamena to ze te prace mam malo?)
A co jsem slyšel, tak bojovník se předělával komplet a původní autor odešel, a JJ si mě stěžoval, že ten nový co po něm převzal Kněze se rozhodl ho celého překopat.
Bojovnik se mozna predelaval, ale lidmi, kteri byli v tymu od zacatku (Scolex, Athelis). To same plati o knezi (Kenny byl v tymu od zacatku).
Pak jsem jště slyšel, že Aquila jedno povolání (už nevím které) složila přes noc sama z textů, které zbyly po předchozím autorovi. To mi vycházelo na tři povolání.
To uz je uplny blabol.

To že mám špatné informace rozhodně nepopírám, většinou to slýchávám od "někoho, kdo zná autora Plusek". Jenže tyhle zavádějící a mylné informace nemám problém napasovat do představy, kdy je jsou Vánoce za dveřmi, DrD+ prostě musí vyjít a protože autoři nestíhají, tak se některé příručky sepisují v hektickém tempu přes noc, o testování pravidel nemůže být ani řeč, ale co taky testovat v pár lidech, a hlavně hráči to chtějí.

Jak říkám, jen představa, protože jsem u tvorby Plusek vůbec nebyl. Jen tuhle představu si udělalo víc lidí. A nevím jak jim, ale mě by vcelkju potěšilo, kdyby někdo odpovědný řekl "Máte pravdu, chtěli jsme to stihnout za každou cenu, abychom to nemuseli odkládat. Pluska nejsou nejsou úplně dokonalá, takže se vašimi připomínkami budeme vážně zabývat a <doplňte jméno> na to dohlédne."
V tom pripade asi poradne nectes me prispevky. Jinak bys vedel, ze jsem psal i o tom, ze pred prazdninami 2004 bylo rozhodnuto, ze na vanoce 2004 Pluska proste uz vyjit museji. A to, ze se pripominkami hracu autori zabyvaji a ze je kvuli tomu honim, ses mohl docist i v Dechu draka (a dost mozna je to i nekde na altarim webu v jednom z clanku o Pluskach).
A jestliže by ses zeplat, proč nepoužiju formulář Altaru, tak ze dvou důvodů:
1) domnívám se, že bych dostal pdobně nekonkrétní odpověď jako dostávám na forum, protože pravidla prostě danou věc neřeší
2) dotazy k Aréně jsem přes tento formulář posílal třikrát, naposledy je to pár měsíců - už jsem ani nedostal mail, že můj dotaz byl přijat, takže ke zmiňované cestě nemám důvěru (obzvláště když jsi mi řekl, že můj druhý dotaz ani nedošel).
Co se tyce dotazu k Arene:
- za posledni rok neprisel pres formular zadny dotaz k Arene
- jsi jediny, kdo si stezoval, ze ma s odesilanim dotazu pres formular problemy (predpokladam ze kdyby je mel nekdo dalsi, napise aspon na dopisy(at)altar.cz a oznami, ze chtel poslat dotaz a nedari se mu to - aspon tedy pokud maji lide problem napr. s webovou objednavkou, tak tuto cestu voli)
- na dotazy k pravidlum ti muze odpovedet jedine autor (tedy Vlada) a pokud on odpovidat nehodla, tezko s tim vydavatel muze cokoli delat - nema na autora zadnou paku. Domnivam se ze i tohle jsem ti osobne na nejakem diskusaku psal.

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“