Organizační diskuze

Jarní Slezina RPG Fóra proběhne v termínu 8. - 11. 6. Přijďte se slézt!
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Bart »

Jezus píše: 7. 6. 2023, 00:19 Faskal: Skvělé, takže se těšíme na pátek s tebou :-D

Bart píše: 5. 6. 2023, 23:31 A kdyby se ještě otevíral prostor pro vypisování dalších her, tak mám poptávku po docela čemkoli gm-less. Pořád ještě s láskou vzpomínám na nějaký slezinový PTA, který mi dost utkvěly a rád si zopakuju něco v podobnym stylu...
Taky na to s láskou vzpomínám :-) Počítá se s tím, že hodně věcí se domluví na místě - teď je snaha ty věci, co už se ví, dát tak, aby se zbytečně nekřížili hráči.

Těžko ti poradit, kdy bude lepší přijet. V pátek je část lidí na výletě a jestli myslí to své designové posezení vážně, tak budou chybět nějací hráči na večer. Na druhou stranu mám celý den čas (falešně skromný smajlík :-) ) a kdybychom ukecali Sarse, aby odvedl večer Apocalypse World, který se dá imho posadit tak, že to GM spíš diriguje, nebo teda vyloženě GMless variantu Ironswornu, mohlo by to být dobré.

Na druhé straně v sobotu můžeš nahradit na rozpisce Norda - nakonec nepřijede, takže tam, kde je napsán, je volno (jestli to aktualizují dřív, tak prostě uvidíš, že některé hry mají málo hráčů. Prakticky to znamená Ten Candles, což sice není GMless, ale je to hodně atmosférické, a i když jsem to nehrál, věřím, že je to dobré :-) No a Thirsty Sword Lesbians by se 5+1 snad hrát daly - a zase, není to GMless, ale je to PbtA = hodně toho odvypráví hráči a imho tam bude hodně spolupráce/radění si, jak tu scénu popsat/zahrát, aby to mělo grády - respektive já doufám, že mi budou ostatní házet hinty, jak ze svého tahu vymáčknout nejvíc epic-legendary záležitost :-)
Dík. Nakonec se mi to vykrystalizovalo doma a je jasné, že přijedu v pátek ráno/dopoledne (jestli se na dopo žádné hraní nedomluví, tak to budu směřovat k obědu) a odjedu v sobotu nejpozdějš kolem pátý. Ten Candles tudíž bohužel nestihnu, ale na Thirsty Sword Lesbians jsem se napsal jako náhradník, když zbude místo. S tebou si něco moc rád zahraju a AW zní fajn. Marky tuším někde popisoval i vysloveně gm-less variantu AW...? To bysme asi zvládli i zaimprovizovat.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16383
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od MarkyParky »

Marky tuším někde popisoval i vysloveně gm-less variantu AW...? To bysme asi zvládli i zaimprovizovat.
Nahoru
Zde. A není to GMless, ale s putujícím GMem. Ale je to lepší s předtištěnou sadou karet MC tahů a tu se mi nedaří najít ani ve fyzické, ani v digitální verzi.

Instrukce jak si jí vyrobit jsou v tom článku, ale myslím, že už to nestíháte :D
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Sarsaparillos »

MarkyParky píše: 7. 6. 2023, 16:50
Marky tuším někde popisoval i vysloveně gm-less variantu AW...? To bysme asi zvládli i zaimprovizovat.
Nahoru
Zde. A není to GMless, ale s putujícím GMem. Ale je to lepší s předtištěnou sadou karet MC tahů a tu se mi nedaří najít ani ve fyzické, ani v digitální verzi.

Instrukce jak si jí vyrobit jsou v tom článku, ale myslím, že už to nestíháte :D
Já ty karty mám vytištěné už nějakou dobu a leží v šuplíku.
Za tento příspěvek děkují uživateli Sarsaparillos tito uživatelé (celkem 2):
Jezus, Bart
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3814
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Selhan »

Dobře, paní farářka tam bude na třetí, takže já tam dorazím taky tak. Číslo na mně je +420 604 717 610, kdybyste něco potřebovali.
Za tento příspěvek děkují uživateli Selhan tito uživatelé (celkem 2):
Vitus, Jezus
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Sarsaparillos »

Když někdo dovezete izolepu, budu vám zavázán.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Antharon »

Sarsaparillos píše: 8. 6. 2023, 18:23 Když někdo dovezete izolepu, budu vám zavázán.
Mal by som mat v aute ak ju dcera nestratila
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon:
Sarsaparillos
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Bart »

Chybí vám ještě něco, co bych měl ráno vzít?
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9047
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Faskal »

Nechte nám prosím odemčený vstup, pěší výprava jde (zase) pozdě 8)
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od kin »

Vyrážím z Plzně, cestou si vezmu nějaký oběd, takže někdy ve dvě bych tam mohl být. :)
Kdyby jste něco chtěli, nepište, ještě se stavím v nějakém obchodě.
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20872
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Markus »

Posílám pozdravy na Slezinu a přeju vám, ať si to užijete. Mě to letos blbě vychází přesně mezi dokončení jednoho velkého projektu a dovolenou a tenhle víkend byl jediný, kdy dokážeme s dcerou navštívit všelijaké babičky. Tak na vás budu myslet a tiše závidět. ;)
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9047
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Faskal »

Ze Sleziny mě předčasně vyhnaly povinnosti, ale co jsem stihl zažít, bylo super!

Děkuji všem za skvělou akci a hlavně děkuji Selhanovi za organizaci, Komi za vycházku, Ilgirovi za odvoz a Bubákovi a spoluháčům za Terra Australis.

Edit:
report z Terra Australis je tady:
viewtopic.php?p=674230#p674230
Za tento příspěvek děkují uživateli Faskal tito uživatelé (celkem 2):
boubaque, Vitus
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od komi »

Pěkné to bylo, skoro až nadstandardně.

Když už tady tak hezky děkuje Faskal, tak se taky přidám.

Děkuji:
- jemu za zajímavou a trochu masochistickou spolucestu na slezinu
- všem spoluhráčům
- všem, co mne živili
- nepřítomnému Jersonovi za jeho svéráznost, která mi umožnila přidat do hry neméně svéráznou mechaniku
- Ilgirovi, Vitusovi a Selhanovi za vložky
- a samozřejmě bych chtěla především poděkovat svým rodičům za to, že ...
[redakčně zkráceno]
Za tento příspěvek děkují uživateli komi tito uživatelé (celkem 2):
Faskal, kin
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Jerson »

komi píše: 11. 6. 2023, 13:10Děkuji:
- nepřítomnému Jersonovi za jeho svéráznost, která mi umožnila přidat do hry neméně svéráznou mechaniku
Cože? Jakou mechaniku? :-)
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od komi »

Jerson: Je to v té mé blbůstce Dungeons and babysitters, kde hrdinové lezou jako předvoj do dungeonu, aby následně prvolevelový rozmazlený princ jej mohl bezpečně a přesto dobrodružně prolézt.

Kromě modifikátorů k hodu jako je faktor dobrodružství, bezpečí, trefa do kousku předpřipravené básně jsem zavedla i bonus rostoucího JersonScore.

Příklad pro ilustraci: "v dungeonu stáli jako tvrdé Y v jedné místnosti ozbrojení goblinové bez jakéhokoli zázemí nebo důvodu. Po průchodu hrdinů je několik goblinů zraněných a z předtím prázdném otvoru v koutě jeskyňky je nyní cítit nepříjemný zápach.". Vypadá to tedy, že goblinové nyní mají v jeskyni záchod, což nepatrně zvyšuje JersonScore, je to tedy hodno bonusu.

Nevím, jestli jsem to vysvětlila srozumitelně, ale v zásadě jde prostě o průběh funkce JersonScore každé místnosti v čase. Pokud v časovém intervalu, kdy danou místností procházeli hrdinové, byla její první derivace kladné číslo, dává to bonus +1. :-)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizační diskuze

Příspěvek od Jerson »

A kdo určuje, jak se změní popis místnosti po průchodu dobrodruhů?
Zamčeno

Zpět na „Jarní Slezina 2023“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů