[OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! – 1. sezóna u konce

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Odpovědět

Má Xyntillan nadále být součástí sdíleného multiverza OSEnautů?

Preferuju, aby byl Xyntillan pořád propojený s OSEnauty.
3
33%
Preferuju, aby se Xyntillan od OSEnautů odstřihl.
2
22%
Vyhovuje mi obojí.
4
44%
 
Celkem hlasů: 9

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[OSEnauti] Zahrajme si Castle Xyntillan! – 1. sezóna u konce

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi

Castle Xyntillan je jeden z nejlepších produktů dnešní OSR scény, jaký znám. Je to megadungeon v odlehčeném žánru „funhouse“ – strašidelný hrad plný groteskních nepřátel, šibeničního humoru, bizarních pokladů a nástrah. Než abych vám o něm jen básnil, pojďme si ho radši společně zahrát! Nejspíš koncem léta nebo začátkem podzimu bych chtěl na RPG Fóru začít svolávat příležitostné online výpravy ve stylu West Marches, aneb „kdo má čas a chuť si zrovna zahrát, je vítán“.

:arrow? Přehled zápisů (novým hráčům doporučuju přečíst si aspoň jeden, ať mají nějaký přehled)
:arrow? Sdílená složka na postavy a jiné dokumenty
:arrow? Domácí úpravy pravidel
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

KDolecek píše: 13. 8. 2022, 17:15 Nemůže sem vyrazit Jianna během pauzy v OSE kampani?
Ne, promiň. Uvažuješ podobným směrem, jaký já v jednom zatím nespuštěném projektu ( :>;o) )... ale blok tu nepředstavuje Xyntillan, nýbrž Erillion. Nechci ty dvě kampaně spojit do crossoveru.

Drby, drby... tak samozřejmě víte všechno, co je psáno tady v úvodu a taky v 1. zápisu. To se po městě rozkřiklo. Kromě toho už zbývá jen čirá zvědavost... a čekat, než se něco časem přihodí (jako že ono se něco přihodí).

Každá postava taky dostává jeden drb, ty vám pošlu soukromou zprávou, až budete mít postavy. Existujícím postavám pošlu drb, který dostaly na Slezině. (Časem je možné rozehrát rovinu sbírání informací ve městě, ale teď se mi to nechce řešit.)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od York »

Cíl páteční výpravy je jasnej: musíme zachránit princeznu!

Děda mi jasně řekl, co musí správnej chlap v životě udělat: postavit dům, zasadit strom, splodit syna a zachránit princeznu. Dům jsem postavil, synů mám sedm, stromů jsem zasadil dvacet, takže už chybí jen ta princezna.

Naštěstí to nebude problém, protože mám spolehlivou informaci, že jedna je uvězněná ve věži. Nevim teda ve který, ale zas tolik věží tam nebude, takže to vezmeme pěkně jednu po druhý a bude.
Uživatelský avatar
mrakomrak
Příspěvky: 122
Registrován: 24. 10. 2020, 10:12

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od mrakomrak »

Obrázek

Do složky mě nejde PDF nahrát :( asi budeš muset sdílet přístup prosím.
"Simplicity is the key to freeing the imagination!" Scotty ‘DM SCOTTY’ McFarland
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Passingby »

A jenom pro jistotu...

Nahodně se nahazují:
Vlastnosti (hezky popořadě), národnost, civilní profese, počáteční peníze?

Vybíráme:
Povolání, výbavu, kouzelnický kouzla?
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

To zní správně, ale podívej se radši do pravidel. :)

EDIT:
mrakomrak píše: 13. 8. 2022, 20:55 Do složky mě nejde PDF nahrát :( asi budeš muset sdílet přístup prosím.
Snad napraveno.
Uživatelský avatar
mrakomrak
Příspěvky: 122
Registrován: 24. 10. 2020, 10:12

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od mrakomrak »

Markus píše: 13. 8. 2022, 21:18 Snad napraveno.
Super hotovo, dík
"Simplicity is the key to freeing the imagination!" Scotty ‘DM SCOTTY’ McFarland
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

York píše: 13. 8. 2022, 20:44 Naštěstí to nebude problém, protože mám spolehlivou informaci, že jedna je uvězněná ve věži. Nevim teda ve který, ale zas tolik věží tam nebude, takže to vezmeme pěkně jednu po druhý a bude.
Xynt poschodí.JPG
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

mrakomrak píše: 13. 8. 2022, 21:25 Super hotovo, dík
Díky.

V inventáři jsi vyplnil kolonky, které se odemykají třeba při síle 18+, ty máš jenom 8, pozor na to. :) Reálně to musíš celé posunout o pár řádků dolů. Kniha kouzel zabírá dva řádky (**), pardon. Deka (**) taky. Zaznač si to tak, že necháš jeden řádek pod velkým předmětem volný nebo přeškrtnutý. Dva alchymistické oleje budou chtít každý na vlastní řádek.

Pardon, že tě takhle sekíruju veřejně, ale aspoň ostatní uvidí příklad toho, jak má ten řádkový inventář fungovat.

Za odměnu ti prozradím, že v OSE Advanced je volitelné pravidlo, které tě (a ostatní kouzelníky) může zajímat: počet startovních kouzel v knize je jiný než počet tvých slotů na zapamatování. V knize máš kouzel podle inteligence. Int 3–5 = 1. Int 6–9 = 2. Int 10–14 = 3. Int 15–17 = 4. Int 18 = 5. (Bonusové kouzlo za to, že jsi Čech, je navíc k tomu.)
Uživatelský avatar
mrakomrak
Příspěvky: 122
Registrován: 24. 10. 2020, 10:12

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od mrakomrak »

Markus píše: 13. 8. 2022, 22:01
mrakomrak píše: 13. 8. 2022, 21:25 Super hotovo, dík
V inventáři jsi vyplnil kolonky, které se odemykají třeba při síle 18+, ty máš jenom 8, pozor na to. :) Reálně to musíš celé posunout o pár řádků dolů.
Myslím že už to mám ok, blbě jsem to pochopil.
"Simplicity is the key to freeing the imagination!" Scotty ‘DM SCOTTY’ McFarland
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Jezus »

Uf, říkám si nazíznu, už by tu mělo něco víc být... a je tu toho hafo :-o Ještě že jdu až v té další výpravě :-D

Zaslané materiály projdu, předpokládám, že je tam i seznam předmětů, co lze koupit - Ercole má chuť utrácet! :D

A propoto... kolik máme každý z minula vlastně peněz? Stejně jako zkušeností (bez bonusu)?
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Jezus »

Co se drbů týká, Ercole toho určitě hodně pustil v hospodě (vizte zápis :-) ). Případně rád doplním:

"A samozřejmě se mé informazione stran banditi ukázaly essenziale! Ti šmejdi si počkali, až vlezeme přes západní nádvoří a pak si tam na nás chtěli počíhat. Ale kdepak tihle bastardi na slovutného Ercola Bernandi! Přesně toho jsme se totiž bá-... to jsme očekávali, takže jsme ven šli přes jižní vchod. Tam jen pozor na nějaké ty nemrtvé mrtvoly...

A proposito , ty bandity prý vede nějaký potomek šlechtického rodu, co jim Xyntillan patřil. Třeba něco ví..."

...

"Bellu Annamáriu je třeba zachránit. Přece tam tu omamnou růži nenecháte! Cože? Jistě, šel bych s vámi, ale... při poslední výpravě jsem si natáhl šlachu, hodně jsem šplhal a dělal zcela zásadní průzkum, víme? A ona nemůže čekat tak dlouho, než se mi to zahojí.... že právě stojím jednou nohou na židli a v ruce číši vína? Jsou snad Ital, aby věděli, jak se mám správně léčit? No?! Nebo jsou snad medico? No? Dottore?! No?! Tak držej hubu!

Kdože tam bellissima Annamária vlastně drží? É... no... nějací kostlivci.... ale klid, calmati, taky jsme z nich měli strach, ale ti na západním nádvoří se rozpadli hned po první ráně! A je jich tam... no... nanejvýš ... dodici - tucet. Jo, je to dost, asi by bylo nejlepší se na ně nějak připravit.

Dannazione! Jak rád bych vám pomohl, ale ta prokletá noha..."
Naposledy upravil(a) Jezus dne 17. 8. 2022, 10:08, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Z minula máte 238 peněz a tím pádem i zkušeností.

Tady je přehled toho, co potřebujete udělat. Hlavně postavy. A první parta by se už měla začít domlouvat na nějakém cíli. Stačí mi klidně vágní („chceme projít budovu u brány“), jen ať vím, co z těch 300 místností si mám načíst. :)

EDIT: Paradoxně je to druhá parta, které už se cíl začíná rýsovat. Půjdete zachraňovat ztracené dobrodružky a zakleté princezny?
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Jezus »

Pokud nás nepředběhne první výprava (kterou jsem se na to snažil namotivovat ;-) ), tak jo :D Ale Vaarsuvis se taky tvářil, že by se tam za ní podíval, ale nevím jak noví členové výpravy...

Každopádně, když načteš tu čtyřpatrovou věž, její okolí a pak tu část, kde je Annamária, tak to zúročíš nejpozději v pátek :-)
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Vaarsuvis »

Markus píše: 17. 8. 2022, 10:07 Z minula máte 238 peněz a tím pádem i zkušeností.
A kolik zkušeností za dva kostlivce, nemrtvého romantika a zkrocené kladivo? $D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrajme si společně Castle Xyntillan! (+ zápisy)

Příspěvek od Markus »

Ajo, já bych úplně zapomněl! Tak to je ještě +20 XP pro každého, celkem by tedy měl každý mít 258 XP (před započtením případných bonusů). Aktualizuju to v tom instruktážním příspěvku.
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů