Každodenní šílenství a bizár

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Asi stačí libovolný e-shop, kde mají ty starší edice, a pak normálně online aukce, kde je vidět, že rozbalené hrané je samozřejmě lacinější, ale pořád masakrózní pálky (pokud to tedy fakt není směsný šrot).

Jinak stránka, kterou asi měl na mysli MarkyParky:
https://www.brickeconomy.com/

A zde jeho hrad:
https://www.brickeconomy.com/set/6080-1 ... ngs-castle
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3810
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Selhan »

No... Tak tam vidím 200 eur, ne 1000 dolarů? Za "like new".
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16376
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od MarkyParky »

2000 EUR za "sealed"
200 EUR za "used like new", což imho znamená rozbalené, ale kompletní, bez polámaných kousků, s původním návodem a pod.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Passingby »

No, vzhledem k tomu, kolik "Unpacking a sealed box from 198* nebo 199*" (třeba Magic The Gathering, ale i další věci) se po Youtube povaluje, bych se docela obával, že tohle se často řeší nějakou mašinou, která tu krabici (nebo jednotlivý pytlíky na kostky) zataví. Ale třeba jsou ti prodejci fakt poctivci a já jenom starej paranojik.
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Jup, pokud máme rozdíl 200 € a 2000 €, tak se asi vyplatí zainvestovat do zařízení, které ti to zase zabalí, a "původní návod" se asi taky dotisknout dá celkem snadno...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Jerson »

Eleshare, aniž bych tě chtěl urazit tak mi připadáš jako "typický Čech", který právě zjistil, že se nějaké Lego prodalo za velké paníze, a tak si myslí, že jakékoliv lego prodá za spoustu peněz - nejlépe takové, se kterým si hrál jako malý.

Tak to fakt nefunguje. Už nějaký čas tuhle oblast lehce sleduju, a Lego sběratelé jsou lidé, kteří dokážou po hmatu odhalit, jaká ze stovky figurek je v neprůhledném sáčku, a jak se měnilo lepidlo v krabicích lega. Fakt si myslíš, že by někdo dokázal dát dohromady stroje na "originál" zalepení pytlíčků, které letěly do koše jako první, a i kdyby je někdo měl, tak po těch třiceti letech už nezvládnou projít zavařovacím procesem, protože u nich - na rozdíl od Lego kostek - nikdo s doživotní trvanlivostí ani náhodou nepočítal?

Nebo že někdo dokáže vytisknout návod ve stejné kvalitě a na stejném papíře jako před třiceti lety, se stejným podáním barev, když to nedokážou ani Číňané, kteří se snaží vyrábět falešné "originální" současně vyráběné Lego?

Uvědom si, že pokud někdo dá za starou krabici Lega 2000$, tak mu rukama prošly tisíce krabic, desítky tisíc pytlíčků a stovky tisíc dílů, a pozná originál od kopie na první položení prstů nebo na první pohled podle jiného lesku, případně podle čichu. Nafejkovat něco takového by stálo o několik řádu víc prostředků, než bys vydělal prodejem těch několika málo stavebnic, pokud by vůbec o ně měl někdo zájem. Protože to co vidíš v těch grafech můžou být nabízené ceny, za které daný set nikdo nikdy nekoupil, nebo ceny, za které se prodal jediný kus v bezvadném stavu, který zůstal na půdě proto, že celá rodina před třiceti lety zemřela při autonehodě těsně před vánoci, a druhý takový neexistuje - a hlavně neexistuje druhý zájemce, který by tuhle cenu zaplatil.

Ano, Lego obecně za poslední roky rostlo na ceně rychleji než zlato, ale je třeba vědět které přesně. Můžeš mít štěstí a mít doma nějaký set, který vyšel v malých počtech a který je cenný i po rozbalení a opotřebení, ale šance na něco takového je velmi nízká a spíše bude cenný nějaký raritní díl, který se už nevyrábí.

Na druhou stranu ti nic nebrání to lego probrat, roztřídit, sehnat chybějící a poškozené dílky, návody, krabice a zkusit to prodat. Pro zajímavost by sis mohl vést tabulku, do které si budeš zapisovat čas věnovaný téhle činnosti a zisk, abys na konci věděl, zda sis po rozpočítání příjmu na věnované hodiny vydělal víc, než bys dostal v Mekáči za pultem. :-)
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Moje perspektiva byla:
Koukal jsem na nějaké současné vláčky z lega jako dárek a ty 2-4 tisíce mi přišly jako docela dost peněz. Tak jsem si říkal, že se podívám, jestli se dají sehnat nějaké starší a jednodušší. První, který jsem našel, byl zhruba poloviční velikosti, někdy z roku 92 a z druhé ruky za 14-16 tisíc. Druhý někdy z osmdesátek, taky z druhé ruky za 35 tisíc. Pak už jen down the rabbit hole, nostalgie, které lego jsem měl já a co jsme měli ve školce, kolik za to chtějí lidi v rozbaleném stavu, kolik to stojí v pochybných e-shopech a aukcích jako "jako nové" či ""nové""... Byl jsem jako malý celkem fašista na kostičky, takže pokud to nepoztráceli rodiče, když to dali pryč (jakože stopro - ani nevím, jestli to fakt ještě máme), tak by to mělo být možné dát dohromady dost spolehlivě. Dokonce jsem měl i krabice (protože na nich z druhé strany bývalo, co by se z toho ještě mělo nechat postavit, což mám pocit, se už teď nedělá) a samozřejmě návody (některé byly trochu pomuchlané), ale to počítám letělo.
Ale jinak myslím, že jsi nás vrátil zpět na téma... Lego obecně za poslední roky rostlo na ceně rychleji než zlato...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12358
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Ecthelion »

Věděli jste, že Jerson je na Ukrajině? $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Jerson »

Řekl bych, že to počáteční "Ch" je tam docela podstatné :-)
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Hike »

Tak hlavně si tam povšimněte pod vlajkou napsáno Bandera ... je to jasná věc.
Za tento příspěvek děkují uživateli Hike tito uživatelé (celkem 2):
Eleshar_Vermillion, Naoki
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Fritzs »

Jerson píše: 1. 7. 2022, 12:11 Tak to fakt nefunguje. Už nějaký čas tuhle oblast lehce sleduju, a Lego sběratelé jsou lidé, kteří dokážou po hmatu odhalit, jaká ze stovky figurek je v neprůhledném sáčku, a jak se měnilo lepidlo v krabicích lega. Fakt si myslíš, že by někdo dokázal dát dohromady stroje na "originál" zalepení pytlíčků, které letěly do koše jako první, a i kdyby je někdo měl, tak po těch třiceti letech už nezvládnou projít zavařovacím procesem, protože u nich - na rozdíl od Lego kostek - nikdo s doživotní trvanlivostí ani náhodou nepočítal?
Investoři do těchto nesmyslů jsou obecně dost hloupí, takže udat jim nějaké falzum nebude nic extra složitého. Tr00 sběratelé, kteří toto fakt poznají jsou menšina.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Antharon »

Jerson píše: 1. 7. 2022, 13:41 Řekl bych, že to počáteční "Ch" je tam docela podstatné :-)
Tvoje meno nemá mexickú výslovnosť?! :eyecrazy:
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16376
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od MarkyParky »

Paměť je mrcha, teď jsem dojel na chatu a ten hrad, co mám, je 6085.

Takže 1600 USD, ne 2000, pokud by byl nerozbalený, 180 za used.

Když uvážím, kolik hodin by asi trvalo najít všechny ty kostičky podle návodu z internetu v těch bednách a zkompletovat ho, případně dokoupit ztracené/zlámané kusy, tak se mi asi vyplatí nechat ho synovi a chodit dál do práce.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16376
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od MarkyParky »

Also, nevite někdo, proč se při konstrukci větších věcí nepoužívají základní kostky z DUPLO? Pže jsem zjistil, že jsou kompatibilní, jeden čudlík dupla perfektně sedí na klasickou 2x2 z Lega.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Jerson »

Protože Lego můžeš připojit na Duplo, ale Doplo nemůžeš připojit na Lego, takže to popírá základní princip legst. Druhá věc je, že když chceš postavit něco jiného,, tak Duplo je na to příliš "humpolácké".
Ale když stavíš vlastní konstrukci, tak to nic nebrání v použití.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů