Organizační diskuze

Tradiční setkání přátel RPG Fóra aneb „pojeďme spolu na víkend na chatu“. Opět letos v květnu!
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od ilgir »

S těmi dětmi je potíž v tom, že je máme každý jinak staré a že jich nemáme dost na to, aby udělaly partu a zabavily se navzájem. Moji kluci by si i třeba nějaké to rpgčko zahráli, ale skupina by se jim musela trochu přizpůsobit.
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od komi »

Vyjde-li vhodný termín, taky bych jela ráda od čtvrtka.

Co se týče dětí: nemám s pár nedospělými jedinci problém, ale nebyla bych moc ráda, kdyby se slezina začala měnit na nějaké pobyty s dětma. Přeci jen, jezdím si tam mimo jiné i odpočinout od dětí.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od Antharon »

Ja dieta neplanujem nosit kym nebude schopne hrat RPGcka (coz moze zniet ako dlha doba ale na prvej slezine som bol tusim pred viac ako 10 rokmi ze...) :D
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od Bifi »

Tak to si ešte stále nováčik, ja som bol na jednej z prvých na Conlaiovej chate vo Valticích, kde Markus s Conlaiom viedli oneshot Planescape a všetci si robili srandu z toho, koľko zjem. 2003 alebo 2004?
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od Markus »

2006. Ale nebyla to Slezina, jen její předchůdce, jedno z prvních setkání RPG fóra naživo. Už dřív ale bývala setkání tehdy ještě CzechDnD v hospodě v Praze, tuším, matně vzpomínám?
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od Bifi »

Pravdu díš!
"To za mojich mladých čias, keď ešte neexistovali práčky a na hranie nám stačila jedna kartónová krabica..."
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od KDolecek »

boubaque píše: 21. 1. 2022, 18:25
KDolecek píše: 21. 1. 2022, 17:17 Fair enough. Měl bych tendenci některé jednotlivosti rozporovat, nebo se doptávat, ale chápu message jako celek.
Tady si nejsem jistý, jestli ti dobře rozumím. Nechtěl jsem tvoje přimlouvání shodit ze stolu, opravdu mě zajímá, jestli by se to dalo vylepšit. A zároveň jsem se snažil ukázat, že je slezina hodně sociálním setkáním a míň herním conem.

Ale opravdu mě zajímá (neironicky), jakého efektu nebo situace bys chtěl dosáhnout, ne jen výčet toho, co ti nevyhovuje.
Myslel jsem to, že mi třeba nepřijde ten systém domluvy z podzimní sleziny nějak vstřícnější nováčkům než rozplánování dopředu. Takže bych některé části tvého vysvětlení asi rozporoval. Ale zároveň jsem do tohohle vůbec nechtěl zabředávat, protože jak znovu píšeš, tvá hlavní message nebyla tahle jednotlivost, ale "že je slezina hodně sociálním setkáním a míň herním conem".

Můj ideální stav by asi bylo přijet, nasolit tam jednu hru v pátek, tři v sobotu, dvě v neděli, popovídat s lidmi kolem oběda a po večerním hraní a zas odjet. Ale je mi jasné, že jsem v takové prefenci buď sám nebo v menšině a nechci nikomu nutit.

V praxi by mi přišlo super, to co už bylo navrženo.
Mít jasné herní bloky, na místo dovézt tabuli a tam to rozepsat. Tam pak mohou být viditelné potřebné infromace - kdo hraje, kde se hraje, v kolik se začíná.
Zároveň na místě bylo docela dost lidí, co se dopředu na nic nepřihlásili, nebo vznikaly nápady na nové hry, tak se klidně na místě mohou dopisovat další paralelní programy.

---

Ještě by bylo fajn podchytit souhru pátečních příjezdů a pátečního hraní. Aby se nestalo, že nějaká hra bude přirazena na pátek a její hráči nebudou třeba moci přijet až v deset.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od Sparkle »

Bych možná zkusila letos dojet, když dá zdraví a tak. Zkuste to prosím nedávat na 10-12.6., to by měl být "Hlídcon", neboli con Dračí hlídky. Tam bych potřebovala být, kvůli propagaci taurilí příručky, kterou bych ráda už letos finišla.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od boubaque »

KDolecek píše: 23. 1. 2022, 18:43 Myslel jsem to, že (...)
Díky za vysvětlení.

Já samozřejmě nechci říkat, že současná situace je pro nováčky nějak ideální. Ale když přijedou bez konzultace na fóru (někdo je vezme s sebou) nebo na poslední chvíli, tak v rozplánovaném programu mají minimální šanci se uchytit, natož šanci zahrát si přesně to, co je zaujme.

Na druhou stranu, taky jsem kdysi na slezinách byl schopný odehrát od čtvrtka do neděle 6-7 her. A pokud je šance toho dosáhnout pro lidi, kteří o to stojí dnes, tak je o to nechci připravovat s tím, že mně už vyhovuje spíš odehrání 3-4 her za víkend a nemám takovou potřebu zkoušet kde co.

Chtěl jsem zkusit vymyslet nějaké třeba i nové řešení (protože s pevnými herními bloky mám i některé nedobré zkušenosti), ale nic jsem nevymyslel, tak do toho nebudu vrtat a podporuju vymezení herních bloků. Přesto bych se možná přimluvil za to, aby se pokud možno naplňovaly napevno až po příjezdu na chatu a ideálně průběžně.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od Selhan »

Tak rýsuje se nám tam květen - kdož má ještě nějakou nevyjádřenou preferenci, nechť promluví teď nebo mlčí navždy! Za pár dní to uzavřu a objednávám!

A vypadá to na hojnou účast, proto asi objednám faru v Blansku (pakliže nikdo nemá námitek) - je velká a okolí vypadá výletům přívětivě.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od MarkyParky »

Promluvil jsem, s výhradou že jsem nepotvrzený.

Chceš-li můj hlas v květnu ignorovat, odečti si jednoho z termínů 13., 20. a 27.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od Vitus »

Já to mám takové všechno trochu nejisté, takže jsem nic nepsal, ale podle termínu a až bude blíže k uzávěrce finálních účastníků bych se dopotvrdil, kdyby to vyšlo někam, kde bych nakonec mohl, ok ?
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od Selhan »

Žádná uzávěrka finálních účastníků se neplánuje, stačí mi orientačně vědět, jestli mám shánět menší nebo větší ubytování.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od Bajo »

MarkyParky píše: 19. 1. 2022, 09:45 Já to jako obvykle udělám spíš tak, že počkám jak to dopadne, a pak se pokusím nějak nás tam dostat.
+1
waiky
Příspěvky: 15
Registrován: 23. 3. 2018, 19:54

Re: Jarní slezina 2022

Příspěvek od waiky »

Zdárek, taky se ráda zúčastním, ale čekám na finální termín co tu vymyslíte. Jestli se to stihne před rozhozením směn v práci, jsem schopná si udělat volno prakticky kdykoli (pokud teda nezásahne nějaký jiný neplánovaný life shit jako minule :()
Ad organizace: Když zůstane možnost se vtírnout na hry i bez organizace za mě líp. Rozhodně ale pokud přijedu chci nějakou Bubákovu hru, pokud mi nedá košem 😄
Odpovědět

Zpět na „Jarní Slezina 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů