[dobrodružství] Kdo seje vítr

Původně švédská hra Forbidden Lands je retro fantasy RPG s důrazem na survival v otevřeném světě.

Moderátor: skaven

Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

[dobrodružství] Kdo seje vítr

Příspěvek od smrq »

kdo seje vítr malé.jpg
:arrow? Můžete hodnotit a komentovat i v databázi
Kdo seje vítr je kratší kampaň pro Zapovězené země. Dobrodruzi přicházejí do sklářské oblasti, která v poslední době strádá, jelikož v písečném dole se prý usídlil démon. Navíc se v nedávné době rozšířil černý mor a lidé z toho viní právě démona. Situaci přišel po svém „řešit“ kult Černých křídel...

Kampaň je otevřená, obsahuje celou řadu dílčích nehráčských postav a zápletek. Je tvořená třemi dobrodružnými místy – sklářskou vesnicí, nedalekým hradem a sklářským dolem coby „jeskyní“.
kdo seje vítr 1.jpg
EDIT 17.08.2023:
Nakonec to trvalo mnohem déle. Asi před rokem jsem měl napsaných zhruba 90% textu, nakreslené skoro všechny obrázky a došel mi elán.
Po malých kouscích jsem to nakonec dodělal a můžu prezentovat výsledek.
Text by chtěl určitě poladit a proškrtat, hrozně se rozkecávám. Ale na nějaké velké úpravy teď vůbec nemám náladu.

Případné připomínky a návrhy na úpravy pište prosím do příspěvků. Autorovi bývá všechno jasné, ale ostatním čtenářům ne. Tak se nestyďte mi napsat, že tam píšu bláboly a nechápete, jak jsem to myslel.

EDIT 12.12.2023 - nahrána verze 1_02. V dodatcích tisku jsou přidané legendy, v příručce jde spíš o opravené prkotiny a překlepy.
Přílohy
ZZ_Kdo seje vitr_1_02.pdf
(17.97 MiB) Staženo 45 x
ZZ_Kdo seje vitr_dodatky k tisku_1_02.pdf
(8.14 MiB) Staženo 33 x
Naposledy upravil(a) smrq dne 12. 12. 2023, 19:28, celkem upraveno 2 x.
Za tento příspěvek děkují uživateli smrq tito uživatelé (celkem 2):
Winnie, Elenistar
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: [rozpracované dobrodružství] Kdo seje vítr

Příspěvek od smrq »

Pan Bača píše: 25. 1. 2022, 07:31 případně zvýšit kontrast, ať to bílé vynikne na tmavém pozadí?
Přijde ti, že se hnisavý vak ztrácí? Je vzadu ve tmě, nechtěl jsem ho úplně svítící. Měl mít barvu prasete, poloprůsvitná růžová kůže, pod kterou jde vidět hemžící se vnitřnosti, hnis a červíky. Tmavší okolí jsem původně měl, ale bylo to IMHO moc, ztrácela se kresba.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Pan Bača
Příspěvky: 296
Registrován: 7. 12. 2005, 14:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [rozpracované dobrodružství] Kdo seje vítr

Příspěvek od Pan Bača »

smrq píše: 25. 1. 2022, 07:53 Přijde ti, že se hnisavý vak ztrácí? Je vzadu ve tmě, nechtěl jsem ho úplně svítící... Tmavší okolí jsem původně měl, ale bylo to IMHO moc, ztrácela se kresba.
Jo, jestli je to záměr, tak je to asi ok. Já si říkal, jestli by ten vak neměl z toho obrázku svítit. S tím příliš tmavým pozadím máš pravdu, byl by to pak jeden velký flek.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: [rozpracované dobrodružství] Kdo seje vítr

Příspěvek od smrq »

Po delší době jsem něco nakreslil. Půlčícký páreček, Dobříš Karotka a Vivien zvaná Myška.
Přílohy
Vivien Myska.jpg
Dobříš Karotka.jpg
Za tento příspěvek děkují uživateli smrq:
kin
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: [rozpracované dobrodružství] Kdo seje vítr

Příspěvek od smrq »

Při tvorbě nového modulu řeším své staré dilema - jak uspořádat lokace, události a NPC v patřičném dobrodružném místě.
Markus ale i jiní nadávají na systém, který ZZ používají - tedy striktní rozdělení. Zkusil jsem to na malé osadě rozházet třemi způsoby.

1. Jedu podle lokací, v každé lokaci popíšu postavy, které zde žijí nebo se vyskytují a události, které se na této lokaci dějí nebo zde můžou být zadány jako úkol.

2. Lokace obsahují postavy. Události jsou za lokacemi v samostatné části.

3. Dle ZZ šablony. Napřed Lokace, potom NPC, nakonec události.

Můj problém je, že mi první způsob přijde hrozně neučesaný. Asi se mnohem méně listuje, ale je to takové... škaredé. Já se v tom sice orientuju, ale jsem autor. Neumím posoudit, co čtenáři.
Nebyla by zde dobrá duše (Markusi, významně pomrkávám hlavně tvým směrem), která to proletí a dá mi zpětnou vazbu?
Neřešte zatím obsah, bude to součástí většího celku, moc se tam toho neděje.

EDIT: soubory smazány, již nejsou aktuální.
Naposledy upravil(a) smrq dne 25. 6. 2022, 10:36, celkem upraveno 1 x.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [rozpracované dobrodružství] Kdo seje vítr

Příspěvek od York »

Čím míň listování, tím snáz se hra vede.
Za tento příspěvek děkují uživateli York:
MarkyParky
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [rozpracované dobrodružství] Kdo seje vítr

Příspěvek od Markus »

Za mě jednoznačně 1. Ale jenom jsem koukal na organizaci, nečetl jsem to, takže nemůžu sloužit podrobnostmi.

Podle mě tě tady omezuje uvažování ve škatulkách zavedených Zapovězenými zeměmi. Většina z těch věcí, co nazýváš "událostmi", ve skutečnosti žádné události nejsou. „Léčitelka Ebba již několik dní marně vyhlíží obchodnici ze Střílek Grunhyldu a jejího syna Arnuf“... tohle přece není událost. To je prostě "informace", kterou má NPC, a jako taková má být u popisu NPC. Potažmo je to "quest" a má být v popisu NPC.

Kdybys tam měl fakt "události" – ve smyslu, že se v té obci jako celku něco stane, přijedou nějací hosti atd., tak tam asi dává smysl dát je za samotný text do sekce Události. Ale ty tam události nemáš, ne? :)

Nebo jinak:

Za mě je optimální:

Popsat „výchozí stav vesnice“ – tím stylem, že je všechno pohromadě. Takže veškeré výchozí informace, výchozí questy, výchozí konflikty, úkoly a háčky, to všechno už musí být sloučené do jednoho místa, jak to máš ve variantě 1.

Oddělit od toho "budoucí události" – ty klidně napsat až na konec do samostatné sekce Události.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: [rozpracované dobrodružství] Kdo seje vítr

Příspěvek od smrq »

Markus píše: 14. 3. 2022, 18:53 „Léčitelka Ebba již několik dní marně vyhlíží obchodnici ze Střílek Grunhyldu a jejího syna Arnuf“... tohle přece není událost. To je prostě "informace", kterou má NPC, a jako taková má být u popisu NPC. Potažmo je to "quest" a má být v popisu NPC.

Kdybys tam měl fakt "události" – ve smyslu, že se v té obci jako celku něco stane, přijedou nějací hosti atd., tak tam asi dává smysl dát je za samotný text do sekce Události. Ale ty tam události nemáš, ne? :)
Je to vlastně zakázka. Pokud ji postavy přijmou, zavede je to na jinou lokaci, kde se zase něco děje. Čili ano i ne. Může to být událost, ale lze to chápat i tak, jak jsi to popsal.

Nuže dobrá, budu pokračovat stylem 1.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [rozpracované dobrodružství] Kdo seje vítr

Příspěvek od Markus »

Ještě počkej, sešlu aspoň Summon MarkyParky.
MarkyParky píše: 13. 3. 2022, 22:40
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: [rozpracované dobrodružství] Kdo seje vítr

Příspěvek od smrq »

Jen jako připomenutí, že na modulu stále pracuji a mám hotové asi 3/4 textu, konkrétně omáčku na úvod a dvě ze tří dobrodružných míst, nahraju sem nějaké další obrázky.

Stále si nejsem vůbec jistý srozumitelností textu pro jiné lidi. Mně je všechno jasné a zapadá to do sebe, ale já to nosím v hlavě od ledna. Kdyby se tu našla dobrá duše, která by byla ochotná to přečíst a dát mi zpětnou vazbu, byl bych hrozně rád. Dokument má 43 stránek, ale vzhledem k obsahu, obrázkům, mapám a podobně je textu cca polovina stránek. (Náhodou jsem na sebe pyšný, jak moc se mi daří množství textu držet na uzdě. Ale Otových kvalit v tomto ohledu nikdy nedosáhnu. :) )

Obrázek

Obrázek
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: [rozpracované dobrodružství] Kdo seje vítr

Příspěvek od smrq »

Včera se mi ozvala Sparkle, že bude mít čas mi to omrknout (DĚKUJU!). Hrozně se mi to hodí, protože jsem se dostal do situace, kde tápu. A proto jsem se rozhodl sem rozdělaný modul nahrát a doufat, že si to projde i někdo jiný a dostanu více zpětné vazby.

Pro vysvětlení: mnoho lidí si stěžuje na způsob, jakým jsou v ZZ psané dobrodružná místa (ono dělení napřed lokace, pak postavy, pak události). Řekl jsem si, že to zkusím psát jinak a zamezit listování.

Celý modul se skládá ze tří míst a je jedno, kterým postavy začnou a kde skončí. Ale událostmi jsou velmi provázané.

1. dobrodružné místo je osada Skloves - bojoval jsem s tím, ale nějak to je napsané. Vůbec nevím, zda pochopitelně.

2. dobrodružné místo je tvrz Holmův kámen - ta je rozepsaná a jsem defakto na začátku. Tady mi ale koncept lokace, pak postavy, pak události sedí a bojuju s tím, to dělat jinak. Na str. 30 (31 v pdf) jsem k tomu napsal nějaké info.

3. dobrodružné místo je jeskyně Sklářský důl - ta je hotová a byla to brnkačka, tam nebyl problém popisovat lokace a do nich psát, co se v nich stane a co je tam za nestvůry.

Kdokoliv budete ochotný mi k tomu něco napsat, hrozně mi pomůžete. Jsem ve slepé uličce a nevím si rady.

Stahovat můžete zde:
soubor již není k dispozici.

EDIT: dilema jsem ke konci letních prázdnin rozseknul a brzy budu na práci pokračovat.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: [dobrodružné místo] Kdo seje vítr

Příspěvek od smrq »

Jsem strašně rád, že jsem se konečně hecnul a na začátku léta dopsal pár posledních stránek a včera si udělal celodenní dýchánek u PC a všechno to konečně vysázel.

Tímto prohlašuju Kdo seje vítr za dokončený. (Hned do první várky oprav, které budou jistě brzy následovat.)

Stahovat můžete v prvním příspěvku.
Za tento příspěvek děkují uživateli smrq tito uživatelé (celkem 2):
Selhan, Ota
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [dobrodružství] Kdo seje vítr

Příspěvek od Markus »

Drze jsem ti doeditoval do titulního příspěvku obrázek a anotaci, ať to má taky trochu toho marketingu. :)

Tady nějaké náhledy obrázků... nepřestává mě udivovat, jak to máš vypiplané.
Přílohy
kdo seje vítr 3.jpg
kdo seje vítr 2.jpg
kdo seje vítr 1.jpg
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus tito uživatelé (celkem 3):
Jezus, Vitus, smrq
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: [dobrodružství] Kdo seje vítr

Příspěvek od Vitus »

Markus píše: 18. 8. 2023, 09:08 Tady nějaké náhledy obrázků... nepřestává mě udivovat, jak to máš vypiplané.
Absolutní souhlas, ale tu tvrz mám silný pocit, že jsem už někde viděl, i když nevím, jestli to bylo i s tou tekoucí věcí do příkopu z těch sousedících hýzlíků. :clap:
Za tento příspěvek děkují uživateli Vitus:
smrq
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [dobrodružství] Kdo seje vítr

Příspěvek od Sparkle »

Já úplně slintám nad tou grafickou úpravou :)
Za tento příspěvek děkují uživateli Sparkle tito uživatelé (celkem 2):
Jezus, smrq
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2559
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: [dobrodružství] Kdo seje vítr

Příspěvek od smrq »

Vitus píše: 18. 8. 2023, 12:02 ale tu tvrz mám silný pocit, že jsem už někde viděl, i když nevím, jestli to bylo i s tou tekoucí věcí do příkopu z těch sousedících hýzlíků. :clap:
Je to možné. Obrázek jsem tu již zveřejňoval. Popřípadě znáš originál. Drze jsem překreslil nějakou rekonstrukční skicu kdysi skutečně stojící tvrze. Jen si už nepamatuju, které. Myslím, že něco na Slovensku.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Odpovědět

Zpět na „Zapovězené země“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host