World of Warcraft roleplay server

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Prdovous
Příspěvky: 76
Registrován: 23. 11. 2011, 13:51

Re: World of Warcraft roleplay server

Příspěvek od Prdovous »

Jasné. Na RP shardech, ať už je to wowko, NWN nebo kterýkoliv jiný RPG to vypadá zhruba jako v kterýmkoliv jiným RPGčku. Hejbeš si s postavičkou jak chceš, přímo jí ovládáš s tim, že aktuální průpovídky a popisy činností postav se ti zobrazujou nad hlavou daný postavy a zároveň je vidíš v chatlogu, kde si můžeš konverzace zpětně dohledat.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Warcraft roleplay server

Příspěvek od Jerson »

Já znám jen stolní RPG, fóra na kterých se hraje RPG a chvíli jsem hrál WoW, toť vše, takže některé věci si neumím představit.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: World of Warcraft roleplay server

Příspěvek od morech11 »

práve to nie je nič moc extra podľa mňa
chýba tomu ľudská interakcia a potláča to fantáziu
vytvoríš si postavu, premyslíš si k nej nejaký príbeh (na jednom serveri, kde som hral, sa každý objavil na pláži ako stroskotanec, takže častokrát ani nevymyslíš...), aby si mal o čom tliachať s ostatnými hráčmi a potom sedíš v krčme, tliachaš o kravinách, chodíš po meste, kým ťa niekto nezastaví, že aký to má význam, zúfalo sa nejak inRP snažíž zohnať niekoho na daily quest (daily quest!) a každý by ho zúfalo chcel robiť, ale tvári sa, že jeho postava má dôležitejšie veci, pretože si ho nevie n-tý raz zdôvodniť sám pred sebou a väčšinu času sú tvoje akcie v rozpore s tvojim backgroundom, pretože je to všade preplnené marysue a nikto nevie hrať s ničím iným a nahrávať ti na notu (a je nudné stále nahrávať samej marysue)
väčšinu času preafkuješ a zúfalo sa snažíš prísť na to, čo robiť, ale v lokácii, kde je ľudí ako na lazoch a NPC, ktoré vedia pozdraviť a čumieť do blba, bez funkčnej ekonomiky a/alebo spoločenskej hierarchie (a vôbec fungujúceho svetu), toho veľa nenájdeš a nič nové si nevymyslíš, lebo si obmedzený grafikou a možnosťami hry
nejak ma to nebralo veľmi, keď som to skúšal naposledy :D
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Warcraft roleplay server

Příspěvek od Jerson »

To zní jako pokus o RPG hospodu, který tu taky proběhl.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: World of Warcraft roleplay server

Příspěvek od morech11 »

pokus o čo?
dosť z nás nie je taký pamätník ako ty, nič som nenašiel a možno som ťa len nepochopil
skúsiš mi to vysvetliť? :)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Warcraft roleplay server

Příspěvek od Jerson »

MYslím že to proběhlo zde a podobný pokus byl svého času i na Abarinu - prostě hospoda, kde se sejdou různá individua z fantasy i jiných světů, aby si popovídali. Jednotliví hráči jednají za své postavy. Co návštěvník, to exot, který se na sebe pokouší přilákat pozornost. žádný děj, dříve či později se začně krevnout a vymýšlet čím dál úchylnější postavy (banda lentilek to tady byla? Až tak moc jsme to nesledoval.) Tu a tam někdo zkusí vytvořit minizápletku i pro ostatní, ale celé je to takové rozplizlé.
Jako ne že by v tom nebylo hraní rolí, ale není to RPG.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: World of Warcraft roleplay server

Příspěvek od morech11 »

ale narozdiel od toho, čo sa deje v PC to znie ako fun (ale s tými rolami plne súhlasím, až na to, že v hospode aspoň boli rozličné)
nebrať sa vážne a byť medzi ľuďmi (svojím spôsobom), pričom všetko okrem replík je na tvojej fantázii

tam sedíš medzi archetypálnymi marysue, nemáš najmenšiu šajnu, čo za človeka by mohol byť na druhej strane, všetko to tam vyzerá a správa sa ako cez kopírák a každý sa ťa snaží presvedčiť, že je to skvelé, ale podľa mňa sa to berie príliš vážne
komické postavy hrajú tragédiu, ale na mňa to pôsobilo tragikomicky preto, ako sa o to snažia a aký výsledok to má - vpodstate naopak, než to malo byť :)
mikolas@spectrus.cz
Příspěvky: 3
Registrován: 5. 12. 2012, 17:12

Re: World of Warcraft roleplay server

Příspěvek od mikolas@spectrus.cz »

Zdá se mi, že o tom máte dosti zkreslenou celkovou představu. Nevím čím to může být, možná také tím, že jste vyzkoušeli jen jeden RP WoW server. Pokud chcete vidět, jak to vypadá, zkuste se registrovat u nás a třeba vám to řekne víc. Zhledem k možnostem na serveru si myslím, že by to mohlo bavit i vás :-) V současné době na serveru zavládnula zima a tudíž je vždy co RPit, ať už je to to, že je vám zima, nebo že máte hlad, nebo že například zamrzla městská studna a pomalu ale jistě dochází pitná voda. Myslím si, že náš malý svět je celkem hezky propracovaný, ať už je to střídání dne a noci, kdy obchodníci pomalu zavřou své obchůdky a odkráčí do hospody na pivo (ne, nezmizí a neobjeví se v hospodě, ale skutečně tam dojdou), rozsvěcení pouličního osvětlení ve městě, zavření městské brány a podobně, přes vlastní systém úrovní, který nenajdete nikde jinde na žádném WoW RP serveru, nebo třeba propracovanější systém ekonomiky, kde finance jednotlivých cechů a společností spravují vysoce postavené postavy a špatnou investicí mohou přivést lid na pokraj žebroty :-)
Myslím že když už nic jiného, bude to pro vás alespoň nová, doufejme hezká zkušenost.

EDIT: Co se týká toho startu, každá rasa má u nás na výběr z několika předvolených startů s úplně vlastními úvodními Q a nebo může postava přijít do světa vaší vlastní cestou, tj. "bude vyplivnuta kamsi do světa a poraď si". V tomto případě už je jen na vás, jak to zdůvodníte a zakomponujete do svého příběhu.

Spectrus RP - Až za hranice fantazie.

Server je postaven na patchi 3.3.5a a ke hraní na něm není třeba stahovat další soubory, krom samotné hry.
Více informací o našem světě a serveru celkově najdete po rozkliknutí naší Wiki a Fora.
Prdovous
Příspěvky: 76
Registrován: 23. 11. 2011, 13:51

Re: World of Warcraft roleplay server

Příspěvek od Prdovous »

morech11 píše:práve to nie je nič moc extra podľa mňa
chýba tomu ľudská interakcia a potláča to fantáziu
vytvoríš si postavu, premyslíš si k nej nejaký príbeh (na jednom serveri, kde som hral, sa každý objavil na pláži ako stroskotanec, takže častokrát ani nevymyslíš...), aby si mal o čom tliachať s ostatnými hráčmi a potom sedíš v krčme, tliachaš o kravinách, chodíš po meste, kým ťa niekto nezastaví, že aký to má význam, zúfalo sa nejak inRP snažíž zohnať niekoho na daily quest (daily quest!) a každý by ho zúfalo chcel robiť, ale tvári sa, že jeho postava má dôležitejšie veci, pretože si ho nevie n-tý raz zdôvodniť sám pred sebou a väčšinu času sú tvoje akcie v rozpore s tvojim backgroundom, pretože je to všade preplnené marysue a nikto nevie hrať s ničím iným a nahrávať ti na notu (a je nudné stále nahrávať samej marysue)
väčšinu času preafkuješ a zúfalo sa snažíš prísť na to, čo robiť, ale v lokácii, kde je ľudí ako na lazoch a NPC, ktoré vedia pozdraviť a čumieť do blba, bez funkčnej ekonomiky a/alebo spoločenskej hierarchie (a vôbec fungujúceho svetu), toho veľa nenájdeš a nič nové si nevymyslíš, lebo si obmedzený grafikou a možnosťami hry
nejak ma to nebralo veľmi, keď som to skúšal naposledy :D
Mno... sice to ocituju celý, ale budiž. Prve - lidská interakce - co si pod tím mám představit? Za druhé - podle mě to fantasii nepotlačuje. RP servery většinou nejsou o nějakým daným příběhu, je to spíš jako larp. Uděláš si postavu a snažíš se nějak sám zapojit do příběhu a utvářet ho. Třeba na našem serveru (Nostalgia, nějakou velkou propagačku jako kolega tu dělat nehodlám) to vypadá tak, že si vytvoříš char, ve startovní zóně si postavu nějak vybavíš (nebo si napíšeš životopis a podle něj ti něco dáme), ať nejde do světa uplně nahá a pak si vybereš místo, kde chceš začít. Máme docela slušně propracovanou herní lokaci a snažíme se o fungující, pokud možno realně fungující fantasy svět. Questy plnit můžeš, ale taky nemusíš. Záleží na tobě, nejsou potřebný k vlastnímu hraní a většinou nejsou postavený tak, aby vyloženě odporovaly backgroundu většiny postav. Je na tobě, jestli budeš kydat hnůj, donášet poštu, vybíjet prasata, whatever. Jasně, jsi omezený grafikou a víceméně možnostmi hry, jsi omezen i pravidly, na druhou stranu tvoje činy a rozhodnutí jsou omezeny leda jejich následky - pokud se nejedná o rozhodování ve věci smrti cizí postavy.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: World of Warcraft roleplay server

Příspěvek od morech11 »

ja budem citovať po kúskoch a v prvom rade chcem upozorniť, že (v rámci slušnosti, ale predsa) v prvom rade občas trochu rýpem a nemusííte ma hneď brať tak vážne. jasne, spravovať server nie je žiadna sranda a robíte to vo voľnom čase, ale tak defenzívne príspevky som nečakal :)
k veci
Prdovous píše: Prve - lidská interakce - co si pod tím mám představit?
ľudská interakcia je niečo, čo sa v dnešnej uponáhľanaj dobe dosť podceňuje. sadnúť si do hospody alebo na povalu s ďalšími piatimi ľuďmi na 5 hodín a baviť sa. z očí do očí. ono to vyzerá ako drobnosť nahraditeľná UI, ale mne to príde naopak dosť podstatné a nenahraditeľné. ale býva to premenlivé, záleží na kope iných vecí...
Prdovous píše:Za druhé - podle mě to fantasii nepotlačuje.
tu musím dosť výrazne nesúhlasiť. čo potlačí fantáziu viac? kniha, alebo film podľa nej natočený? a to sa bavím o príbehu už vymyslenom. čo ak si vymýšľam príbeh vlastný? nie je fixne dané grafické prostredie veľmi obmedzujúce?
Prdovous píše:RP servery většinou nejsou o nějakým daným příběhu, je to spíš jako larp. Uděláš si postavu a snažíš se nějak sám zapojit do příběhu a utvářet ho.
tak fungovanie RPG na tomto serveri skutočne vysvetľovať nemusíš :)
rozdiel medzi vnímaním RP serverov často vzniká zo skúsenosti. väčšinou tam hrajú ľudia, ktorých to síe nejakým spôsobom baví a občas niektorí z nich robia napríklad ten LARP, ale ak by si si vyskúšal aj kampaň o piatich sedeniach v mojom neobľúbenom dračáku (napríklad 1.6), možno by to prestali porovnávať s tabletop RPG (ale inak pri tom LARPe máš point - tomu sa to podobá prekvapivo dosť :) nie, žeby larp nebol lepší, ale tomu sa nemôžem venovať pol hodinu denne, žejo? :))
Prdovous píše:...tvoje činy a rozhodnutí jsou omezeny leda jejich následky - pokud se nejedná o rozhodování ve věci smrti cizí postavy.
a sú obmedzené najmä hrou samotnou. ak stojím pred priepasťou v dungu a GMovi poviem, že by som chcel skúsiť prerúčkovať po stene, väčšinou mi to dovolí, pretože, aj keď nebudem mať veľké šance, je to uznateľný pokus o vyriešenie situácie. ak na RP serveri stojím pred priepaťou, nemám možnosť ju prekonať. ak vedľa mňa nebude GM, ktorý ma premiestni na druhú stranu, tak ani v prípade, že by som si to rúčkovanie vymyslel.
toto som myslel v prvom rade, keď som hovoril, že je to rozdiel oproti tabletopu, čo sa týka hráčskej invencie :)

a ešte odpoviem kolegovi zo spectra, chcel som to spraviť skôr, ale som zabudol :)
v prvom rade som wow odpísal už hodne dávno a ak mám voľný čas a chcem si niečo zahrať, tak rozhodne radšej tabletop ako skúšať nejaké servery. mám divných kamarátov, ja sám som divný, ale nebojím sa sám seba a môj sociálny život (ktorého súčasť tabletop RPG rozhodne je) mi vyhovuje viac, ako skrývať sa za monitorom ;)
mikolas@spectrus.cz píše:V současné době na serveru zavládnula zima a tudíž je vždy co RPit, ať už je to to, že je vám zima, nebo že máte hlad, nebo že například zamrzla městská studna a pomalu ale jistě dochází pitná voda.
toto síce je role play, čiže hra postavy, ale mám pocit, že to že mi je zima, že som hladný, že som looser bezdomovec a že nemôžem piť zo studne je síce fajn, ale je to niečo každodenné, normálne, nedá sa to RPiť tri hodiny v kuse (to by sme skončili sedením v krčme a tliachaním o kravinách ;)) a že sa to vlastne nedá RPiť takmer vôbec, pretože je to stav a nie akcia postavy.
všetky veci vrámci prepracovanosti sveta sú super detaily, ale pointu som riešil vyššie v tomto príspevku, keby sa vyrieši tá, tak mi nevadí, že sa tam naportujú :)

v zásade však platí, že nemám nič proti tomu, čo vás baví a napĺňa, že nemám nič proti ľuďom, ktorých baví a napĺňa hrať takéto RP, len to celé vzniklo tým, že sme tu na serveri, kde sa na počítačové "RPG" (a to ste na tom oproti šablóne normálnej RPG ako napríklad defaultné wow vlastne úplne úžasne :)) pozerá často tak trochu cez prsty...
tak či tak, je to stále len môj názor, ak ste tu našli jediného hráča, tak napísať sem bol úspech a prajem vám kopu dobrých eventov a veľkú a ukáznenú populáciu :)
mňa ale o ničom presviedčať nemusíte, ja to hrať nebudem :D
a nakoniec mám pocit, že s Jersonom, ktorý to celé načal, zdieľame podobné názory na problematiku :)
Prdovous
Příspěvky: 76
Registrován: 23. 11. 2011, 13:51

Re: World of Warcraft roleplay server

Příspěvek od Prdovous »

morech11 píše:v zásade však platí, že nemám nič proti tomu, čo vás baví a napĺňa, že nemám nič proti ľuďom, ktorých baví a napĺňa hrať takéto RP, len to celé vzniklo tým, že sme tu na serveri, kde sa na počítačové "RPG" (a to ste na tom oproti šablóne normálnej RPG ako napríklad defaultné wow vlastne úplne úžasne ) pozerá často tak trochu cez prsty...
Já tenhle pohled naprosto chápu :) Sám mám hodně v oblibě klasický dračí doupě nebo třeba shadowrun s kámošema a pivkem nebo vodárkou, případně larpy, když je zrovna sezona. Je to prostě o něčem jiným. Na druhou stranu i tohle má svoje kouzlo, pokud si užíváš RP třeba s dejme tomu dvaceti lidma zároveň, kteří jsou z různých koutů republiky. U deskovek nebo dračáků se mi nic z toho nestalo, leda u larpu a ty se přes zimu moc nepořádají fakt :) Ale tyhle MMORPGčka holt mají a vždycky budou mít nálepku no-liferství, takže to bude lidi odrazovat už jen tim, že je to prostě WoWko, který je na tom zdaleka nejhůř - co si budem povídat. Co se týče přímo nás, tak už jsme spíš komunita ohledně RP, poněvač krom toho MMORPG pořádáme vlastní larp a scházíme se docela často :)
mikolas@spectrus.cz
Příspěvky: 3
Registrován: 5. 12. 2012, 17:12

Re: World of Warcraft roleplay server

Příspěvek od mikolas@spectrus.cz »

Chtěl bych se omluvit, pokud ten můj příspěvek kousek výše vypadá jako reklama. Potom, co jsem si přečetl téměř všechny posty v tomto topicu jsem usoudil, že spousta lidí, kteří sem píší, vlastně ani nevědí, jak to vypadá, nebo jak by to alespoň vypadat mělo. Já osobně jsem se svou prací na zmíněném serveru spokojený a hráči, kteří tam hrají, dle jejich výroků, hodnocení, anket a dotazníků také, proto jsem chtěl jen nabídnout možnost přijít se alespoň podívat, jak to vypadá na jednom z běžících projektů, který má pevné jádro hráčů, kteří ženou dění na serveru kupředu.

Jak bylo zmíněno, prohlásit v MMORPG hře, že hráči mají neomezené možnosti interakce, trochu zkreslené, protože hráč s postavou opravdu nikdy nemůže manipulovat tak, jako mu to dovoluje vyprávěné Dračí doupě, protože bez asistence GM v MMORPG postava vlastně nemůže udělat nic nestandartního. Systém hry na to není připravený a nikdy ani nebude natolik, aby se to vyrovnalo vyprávěné hře.
Když to vezmu příkladem: Ve WoW těžko proskočíte oknem, hodíte židlí, vylezete hozením háku na hradbu, přeručkujete propast, zdoláte horu s cepínem.

Dračí doupě vs. WoW RP, viděl bych to na 6:2 pro Dračí doupě :)
Alpaka

Re: World of Warcraft roleplay server

Příspěvek od Alpaka »

Ahoj, ahoj! Lightwell RP je nový roleplay server odohrávajúci sa v Redridge, ktorý si zakladá na priateľskej atmosfére.

Pokiaľ aj dnes hráte RP, určite nás príďte omrknúť a viac informácií aj s linkom na Discord nájdete na https://wowrp.cz/. :D
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti