Seriály - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Naoki »

Mě se třeba docela líbilo jak to bylo vyprávěné, i přes hodně předvídatelný příběh, hrdinovy který zazačátku byl krajně nesympatický a hodně podivném worldbuildingu.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Tak polovinu zvratů jsem dokázal odhadnout dopředu, a pro účely RPG to byla dobrá studie, jak ztvárnit nesympatické postavy. Uvěřitelnost konceptu byla velmi nízká, že by se chtěl někdo dívat na oplatky a kuličky, tomu nevěřím.
Na druhou stranu, sonda do života reálných Korejců drcených dluhy to možná byla dost věrohodná. Uh předtím jsem četl o lidech, kteří utekli že Severní Korei do Jižní, a zívat tam jim přišel tak strašně těžký, že se raději chtěli vrátit.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od ilgir »

Resurrection píše: 26. 10. 2021, 22:27 Squid Game. Neskutecna blbost. Nejak nechapu co na tom vsichni maj.
Co měli staří Římané na gladiátorských hrách?
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Antharon »

My sme squid game videli predtym nez to bolo cool a uprimne je to celkom dobry serial. Ale taky, ze by som ho ocakaval vo stvrtok po desiatej vecer na Jojke alebo Prime, ale hype prisiel az s tym, ze to je najsledovanejsia show vsetkych cias.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Resurrection »

Ja prave nerozumim tomu hypeu. Jednak zahrane je to fakt blbe. Nejdriv jsem myslel, ze to je ten anglicky dabing, ale ono to v te korejstine nebylo lepsi. Premisa je proste debilni, sorry jako. Mozna jako beckovy film tak na 90 min., ale jako 9 dilnej serial? Eh. A samotne provedeni bylo tak neuveritelne, ze jsem nebyl schopen pokracovat kratce po zacatku druheho dilu. Jako suspension of disbelief je jedna vec, ale kdyz vam v jednu chvili oddelaj 400 lidi ze 450 a ze zbylych 50 jeste dalsi pulku, abyste se vzapeti dozvedeli, ze jich zabili jenom 200? WTF? Nacez se vsichni kolektivne rozhodnou, ze to je vlastne v pohode, jedem dal. W-T-F? Prej socialni studie. Lol. Ceho jako? Scenaristovo debility? A svet to udajne miluje. Takovou volovinu, kdyz existuje plno jinych a lepsich vyvrazdovacek? Prijde mi, ze pravdu mel ten jeden komentar, ze marketingove oddeleni se opravdu vytahlo.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od PardGalen »

Y: Poslední z mužů tu někdo sleduje? Četl jsem několik knih a nebylo to špatné, ale neměl jsem ještě čas se podívat na seriál a rád bych zjistil nějaké názory na to dřív než začnu.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od crowen »

Ja som to chcel pozerat, ale este som sa k tomu nedostal
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od MarkyParky »

Mě ta oliheň zatím přijde vtipná (jsem u e02). Hrdinové jsou sympatický nesympatičtí, první hra správně debilní, build-upy tak zjevné, že člověk se každou chvilku může pochválit, že už před deseti minutami věděl, kam to povede...

... dobrá oddechovka.
Kostej nesmrtelny

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Kostej nesmrtelny »

Squid game je nejlepsi serial za nekolik let dozadu. To, co vypada zpocatku divne, dostane na konci smysl.

Oni se nedivaji na oplatky a kulicky, ale na nasili. Jak lidi zabavne umiraji. A vo tom to je.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

Me na squid game nejvic prekvapuje, kolika hardcore kapitalismu se tahle satiricka kritika kapitalismu libi.

Je to neco jako nackove a (verhoevenova) hvezdna pechota, nepochopeni ze jde o satiru?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Quentin »

Sosacek píše: 4. 11. 2021, 08:15Me na squid game nejvic prekvapuje, kolika hardcore kapitalismu se tahle satiricka kritika kapitalismu libi.

Je to neco jako nackove a (verhoevenova) hvezdna pechota, nepochopeni ze jde o satiru?
Není to právě v tom, že musíš mít málo empatie, aby sis to jejich utrpení mohl pořádně užít? Jsou přece v dluzích, můžou si za to sami :)
Za tento příspěvek děkují uživateli Quentin tito uživatelé (celkem 3):
Resurrection, Sosacek, Jiron
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jiron »

Kostej nesmrtelny píše: 3. 11. 2021, 11:09 Squid game je nejlepsi serial za nekolik let dozadu. To, co vypada zpocatku divne, dostane na konci smysl.

Oni se nedivaji na oplatky a kulicky, ale na nasili. Jak lidi zabavne umiraji. A vo tom to je.
Ty jo, s tím asi nesouhlasím. To rozuzlení mi přišlo strašně klišoidní. Po prvních šesti epizodách, které byly skvělé jsem čekal trochu víc.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Naoki »

Sleduje někdo Arcane? A znáte předlohu? Pokud ne, tak by mě zajimalo jak se v těch postavách orientujete, pač tím tempem to asi musí být dost matoucí
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Hike »

Arcane jsem zkouknul, předlohu neznám. V postavách se orientuji naprosto bez problémů ... jako dost informací o těch postavách dostává divák i v pozdějších dílech, ale v pohodě.

Zaujala mě postava Grayson (původní šéfka Enforcerů), nezastírám, že je to zejména hlasem Aghdashloo, potěšil i flashback v 5. nebo 6. epizodě.
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Naoki »

Grayson je super a hlas mě taky okamžitě dostal :) a ta zrovna není z předlohy
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů