Skleněný dóm (radunamlejn)

V letošním podzimním ročníku RPG Kuchyně tvoříme jednostránkové dungeony!
Uživatelský avatar
radunamlejn
Příspěvky: 172
Registrován: 30. 10. 2020, 20:08
Bydliště: z Kobylis

Skleněný dóm (radunamlejn)

Příspěvek od radunamlejn »

Tak se taky zapojím. (Když už mi ty nápady lítaj v hlavě, co jsem přečetl zadání.)

Takže ingredience: :D
Vybavení: Záhony
Typ: Laboratoř
Materiál: Sklo
Ornament: Keřové listí
Pach: Pralesa

No dobře, tak to jsou tedy převládající ingredience, ale když bych měl nakonec vytáhnout ty, které stáli někde v začátku a stále zůstávají (někdy boužel docela nesnadně patrné) tak jimi byli (a jsou):

Vybavení: Knihovna
Typ: Věž, Labyrint, Jeskyně a Brloh (dobře to je spíš pelech)
Materiál: Dřevo (a nějaký ten nespecifický kámen)
Ornament: Socha (jako je jedna a dost kýčovitá, ale snad se to počítá)
Pach: Pach smrti

Nevím kolik toho mám vyspojlovat... (a jak se dělají ty skryté spojlery...) Každopádně to jdu vygooglit a opravit chyby, které mi textu odhalila ségra. Pak to sem dám.
Naposledy upravil(a) radunamlejn dne 17. 10. 2021, 19:56, celkem upraveno 2 x.
Občas hraju Grimoár, s těmihle doplňky.
Náhodné záznamy mých neuspořádaných myšlenek a výtvorů.
Uživatelský avatar
radunamlejn
Příspěvky: 172
Registrován: 30. 10. 2020, 20:08
Bydliště: z Kobylis

Re: [místodržák] Skleněný dóm

Příspěvek od radunamlejn »

Tak už to mám, mělo by to fungovat snad takhle:
Spoiler
zkouška
V každém případě, bez přímého zakrytí může být odkaz.
Takže kdo chce kouknout na sled mých myšlenek (tedy na stránky s mými poznámkami z vymejšlení a tvarování nápadu) může tady: https://photos.app.goo.gl/qAS2Btz5HJoTR76h6
Občas hraju Grimoár, s těmihle doplňky.
Náhodné záznamy mých neuspořádaných myšlenek a výtvorů.
Uživatelský avatar
radunamlejn
Příspěvky: 172
Registrován: 30. 10. 2020, 20:08
Bydliště: z Kobylis

Re: [místodržák] Skleněný dóm

Příspěvek od radunamlejn »

Tak ten spoiler tentonoc funguje takže. Vo co de?
Spoiler
Veliký kopulovitý skleník uprostřed pouště. Zřídil si ho mág jako laboratoř, protože dostal zakázku na zvelebení toho kraje. Boužel při jdenom experimentu zemřel. Zbyl po něm skleník, který udržuje sádrový golem (zahradní trpaslík - to je ta socha, dokonce i dekorační) a v něm různé výsledky jeho pokusů a taky způsob, kterým chtěl původně instantně osidlovat nehostinná území.
Tak ta takhle to vypadá. Myslím že už to opravovat nebudu (pokud někdo náhodou nepříjde s nějakým hru měnícím nápadem). Prostě na to nebudu mít beztak čas...

Str1 Mapa: https://drive.google.com/file/d/1RjggKe ... sp=sharing
Str2 Text: https://drive.google.com/file/d/1SXqHVC ... sp=sharing
Za tento příspěvek děkují uživateli radunamlejn tito uživatelé (celkem 5):
Sosacek, sharka, Quentin, Antharon, Nordoslav
Občas hraju Grimoár, s těmihle doplňky.
Náhodné záznamy mých neuspořádaných myšlenek a výtvorů.
Uživatelský avatar
radunamlejn
Příspěvky: 172
Registrován: 30. 10. 2020, 20:08
Bydliště: z Kobylis

Re: [místodržák] Skleněný dóm

Příspěvek od radunamlejn »

Vlastně už to není místodržák, ale odevzdané. Hm... Tak se to pokusím tedy přejmenovat.
Občas hraju Grimoár, s těmihle doplňky.
Náhodné záznamy mých neuspořádaných myšlenek a výtvorů.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Skleněný dóm

Příspěvek od Selhan »

To je super! To si rozhodně chci někdy zahrát! Jediná připomínka - nechceš si to někde podepsat? :)
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
radunamlejn
Příspěvky: 172
Registrován: 30. 10. 2020, 20:08
Bydliště: z Kobylis

Re: Skleněný dóm

Příspěvek od radunamlejn »

Hm... Máš asi pravdu. Díky. Podpis přidám.
Občas hraju Grimoár, s těmihle doplňky.
Náhodné záznamy mých neuspořádaných myšlenek a výtvorů.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Skleněný dóm (radunamlejn)

Příspěvek od crowen »

Pekny napad, super ilustracie!
Za tento příspěvek děkují uživateli crowen:
radunamlejn
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Skleněný dóm (radunamlejn)

Příspěvek od Nordoslav »

Tohle je tvá jeskyně, když jsi patnáct let nic nedělal (jestli to chápu správně)? To je mrhání talentem! Tvoř prosím víc!
A já bych s dovolením, pokud yb ti to nevadilo, zkusil skleněný dóm odvést.
Za tento příspěvek děkují uživateli Nordoslav:
radunamlejn
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
sharka
Příspěvky: 70
Registrován: 12. 5. 2021, 18:59

Re: Skleněný dóm (radunamlejn)

Příspěvek od sharka »

Mně se tahle jeskyně opravdu líbí. Atmosféra je taková mírumilovně divutvorná a působí to opravdu příjemně. Na druhou stranu by se z toho dal udělat i třeba horor - úplně vidím, jak se postavy prodírají hustou sněhovou vánicí a narazí na tohle, tak se tam schovají a začne je strašit sádrový trpaslík. :D
Za tento příspěvek děkují uživateli sharka tito uživatelé (celkem 3):
Selhan, radunamlejn, kin
fluffy and non-lethal nuke
Uživatelský avatar
radunamlejn
Příspěvky: 172
Registrován: 30. 10. 2020, 20:08
Bydliště: z Kobylis

Re: Skleněný dóm (radunamlejn)

Příspěvek od radunamlejn »

Nordoslav: Budu rád když se Dómu někdo ujme a rozhýbe ho. Myslím že ty (jako tvůrce fialek) jsi dobrá volba.

Jen upřesním. Není to 15 let jsem nic nedělal, ale od svých 15 let jsem nic nedělal (což bude zhruba kolem deseti let plus mínus GDPR :D ).

Vlastně dlouho už moc nehraju a proto ani netvořím. Když hraju tak jen v poslední době Omegu Junior s dětmi a tam vždy bez vyjímky prostě z toho co si děti na místě vymyslí.

sharka: Bál jsem se že bez protivníků to bude takové nudné, tak to mě těší že to vnímáš takhle.
Občas hraju Grimoár, s těmihle doplňky.
Náhodné záznamy mých neuspořádaných myšlenek a výtvorů.
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 642
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: Skleněný dóm (radunamlejn)

Příspěvek od Ota »

Pár komentářů, postřehů, či dotazů.

- netradiční botanický dungeon, poměrně mírumilovný, líbí se mi, jak jednotlivé místnosti spolu ladí, mám z dungeonu pocit, že jeho obyvatel, nešťastný mrtvý mág, věděl, co dělá. Stránka s nákresem a obrázky je výborná, oceňuji zejména obrázky jednotlivých obyvatel dungeonu, skvělá pomoc pro vypravěčovu představivost. Snad jenom měřítko chybí, ale podle křesla se to dá jakž takž odhadnout.

- textu není příliš mnoho a přesto je možné, že se toho v dungeonu může stát spousta, ale to by se lépe zhodnotilo až při hraní. Rovnou ale říkám, že bych měl trochu strach tento dungeon vést. Mám pocit, že zajímavý je, ale ta zajímavost je jaksi skrytá a je na vypravěčovi, aby ji nechal ukázat. A to chce dobrý vypravěčský skill.

- je uvedeno, že žuláci připomínají ještěry, jako vypravěči by se mi hodilo vědět, zda jsou velcí jako králici nebo jako vlčáci. Reakce postav by pak asi byla jiná. I když teď čtu, že promyka jich chce pár přinést, takže to asi žádné velké obludy nebudou :). Jenom pro zajímavost, co s nimi chce promyka dělat, sníst je? Jenom se divím, že pokud je promyka jí, jak to, že tam ještě nějací "pomalí a neteční" žuláci přežili. Pro promyku je to snadná kořist.

- semenné bomby se mi líbí, postavy s nimi mohou v budoucnu nadělat spoustu parády, takové předměty mám rád. Jenom dotaz - je psáno, že promyka o rostlinách něco ví, také v knihovně se dá něco najít. Znamená to, že některý z těchto zdrojů může postavám pomoci zjistit, co že jsou ty semenné bomby zač?

- dovedu si představit, že někteří hráči by byli po odehrání zmatení, že už jako konec. Není tu twist, není tu finální boss, maximálně sádrový miniboss :). Ale to, i když na to upozorňuji, mi vlastně nevadí. Postavy mohou na cestách potkat cokoli a ne všechna dobrodružná místa musí být smrtelně nebezpečná, je to takové pozitivní osvěžení, takže proč ne.
Za tento příspěvek děkují uživateli Ota:
radunamlejn
Uživatelský avatar
radunamlejn
Příspěvky: 172
Registrován: 30. 10. 2020, 20:08
Bydliště: z Kobylis

Re: Skleněný dóm (radunamlejn)

Příspěvek od radunamlejn »

Díky za přečtení a reakci.

- Měřítko tam není schválně. Není to mapa je to plánek, který zachycuje nějaký přibližný stav místností, ale rozhodně není přesný. Rámcově má jedna strana věže kolem dvou metrů, zvenku.

- U žuláků máš pravdu ta velikost mi nějak vypadla (Asi jsem jí vymazal, když jsem krátil text). Každopádně jsou velcí od mlaďonkých (cca 5 cm po vylíhnutí) do cca 30 cm (ale to už jsou fakt obří a staří dospělci, kterých moc nebude.) Pro promyku jsou snadná kořist a jíst je chce, živí se jimi. Ale je inteligentní (a líná) takže jich je stále ještě dost. -> To bych možná ještě mohl někam doplnit. Jestli se to vejde...

- Přesně jak píšeš, aby postavy věděli k čemu jim bomby jsou musí vynaložit trochu úsilí, něco si přečíst nebo vyvzpovídat promyku. Konec konců jak jinak by to zjistili? (Zas si i umím představit situaci že je někde náhodně hodí do vody a ta se jim zaplní rašeliníkem a budou přesvědčení že je to jen instantní rašeliník.) Když najdeš pytlík hliněných kuliček na stole v laboratoři tak těžko budeš hned vědět k čemu ti jsou. (Ještě tam teoreticky můžou být nějaké poznámky na stole v pracovně, ale ty jsem tam nepsal, takže je to spíše na vypravěči jak tu informaci předá hráčům pokud se po ní budou pídit.) -> To bych možná ještě mohl někam doplnit. Jestli se to vejde...

- Ano boss tam není. Nepřišlo mi že by tam měl co na práci. Pokud by to někomu vadilo může tam mít teoreticky mága živého. Ale pak zas nevím proč by ho chtěli postavy zabíjet? Takže prostě je to takové bezbossovské. Snad to někdo využije i bez bosse.
Občas hraju Grimoár, s těmihle doplňky.
Náhodné záznamy mých neuspořádaných myšlenek a výtvorů.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Skleněný dóm (radunamlejn)

Příspěvek od Selhan »

Malá, veselá, kouzelná lokace, u které mě vyloženě mrzí, že jsem si ji před přečtením nezahrál. Nevím, nakolik by byla po chuti nějaké skupině murderhobos, ale já jsem z ní nadšený. Stromové chobotnice! ❤

Jinak nemám moc co rozebírat. Podle mě tomu není co vytknout - chtěl bych toho víc, ale zároveň je tohle asi ideální velikost. Je to krásné, je to plné fantazie a interaktivity, a má to plno hraček se kterými by se v kampani dalo užít spousta zábavy. Můžu říct jediné: prosím prosím, jestli budeš mít chuť udělat víc, nic neváhej, nic neměň a do toho!
Za tento příspěvek děkují uživateli Selhan:
radunamlejn
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
radunamlejn
Příspěvky: 172
Registrován: 30. 10. 2020, 20:08
Bydliště: z Kobylis

Re: Skleněný dóm (radunamlejn)

Příspěvek od radunamlejn »

No vidíš, když tady píšeš, tak jsi mi připomněl, že si to kluci zahráli a já mohl být u toho na čumendu (díky Norde za odvedení) a já pak na základě jejich zpětný vazby připravil upravenou verzi a sem jsem ji zapomněl nahrát. Jsou tam prohozené dvě místnosti (aby to bylo zajímavější na procházení) a více jasně (snad) popsané jaké jsou přesně vstupy do věže, skleníku i jeskyně.
Verze 1.01 k nahlédnutí tady:
Mapa: https://drive.google.com/file/d/19kvTm2 ... sp=sharing
Text: https://drive.google.com/file/d/1I1VlE2 ... sp=sharing
Občas hraju Grimoár, s těmihle doplňky.
Náhodné záznamy mých neuspořádaných myšlenek a výtvorů.
Odpovědět

Zpět na „Dungeonová kuchyně 2021“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů