Doporučení RPG her

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Doporučení RPG her

Příspěvek od RPG Fórum »

Tohle téma je tu pro ty z vás, kteří si chtějí nechat doporučit nějaké RPG. Pokud hledáte hru, ptejte se tady. Čím podrobněji vylíčíte, co vás zajímá, tím větší šance, že vám někdo něco doporučí.

Téma vzniklo sloučením několika předešlých menších.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Jiron »

Mě se líbí, že když si jako svůj původ zvolíš "středo-slovan" tak máš jako trait +2 na pragmatismus (což je jeden z jakoby "magických talentů") a "rasový trait" Humanismus. Tím, že to napsali Evropané tam jsou i docela současně známá a správná fakta (z toho co jsem měl šanci vidět). Ale o těch settingách je tam jen pár odstavců. Spíš je celá ta hra taková umírněná. Je to dost low-fantasy dndčko, vlastně mi to dost připomíná stařičkou Hru o Trůny co vyšla na SRD 3e.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Pieta »

Jiron píše: 22. 10. 2021, 08:37Radí, že by se dobrodružství mělo dít v létě (době kdy probíhají nájezdy a věci se obecně dějí) nebo v zimě (kdy se panstvo vrací domů a probíhá správa panství).
Tenhle přístup se mi moc líbil už v Pendragon. V zimě se na dobrodružství nechodí, protože se stejně nikam nedostaneš... (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Antharon »

V zime sa mozu diat doma, diplimaticke a rodine zalezitosti, pripadne mozes riesit monstra za humnami alebo povstanie hladnych nevolnikov
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Jiron »

Antharon píše: 22. 10. 2021, 11:45 V zime sa mozu diat doma, diplimaticke a rodine zalezitosti, pripadne mozes riesit monstra za humnami alebo povstanie hladnych nevolnikov
Monstra tam moc nejsou, takže spíš to ostatní. Přesně tak to tam je hozený.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Corny »

I v artušovské legendě se monstra docela objevují. Draci, jednorožci, grifini... Přímo příručka jich má hned několik a řadu dalších.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Jiron »

Chjo... tak jsem kvůli tobě musel otevřít sekci s antagonisty a ano, monstra tam jsou.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Nordoslav »

Hledám inspiraci pro pravidla na base-building ve hře - která hra je má podle vás nejlepší? Bez ohledu na žánr a setting.
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Selhan »

Nevím, bohužel nemám zkušenost. Můžu jen nahodit pár tipů, kde se něco takového dá najít: Zapovězené země na to mají nějaká pravidla; je tady Kingmaker kampaň do Pathfinder; taky příběhovka Quiet Year; vsadím se, že Kevin Crawford naspal nějaký (ne-li několik) supplement k Stars Without Number; a Monte Cook v Numenera Destiny taky něco takového sliboval.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Nordoslav »

Díky za doporučení. zrovna Kingmaker je bohužřel staršně špatný a totálně odtržený od zbytku narativu
Quiet Year je super, ale trochu jiná věc, než hledám
A kevin napsal suplementů spoustu, ale žádný o tomhle :)
Ale zkusím mrknout k té Numeneře, díky
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od KDolecek »

Stonetop, Vaesen
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Rillae »

Nordoslav píše: 6. 11. 2021, 09:38 Hledám inspiraci pro pravidla na base-building ve hře - která hra je má podle vás nejlepší? Bez ohledu na žánr a setting.
Možná Conan the Exiles pro 2d20 Conana? Právě base building je jedna z věcí, co mě na tom lákaj
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Selhan »

Nordoslav píše: 6. 11. 2021, 13:02 A kevin napsal suplementů spoustu, ale žádný o tomhle :)
Suns of Gold?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Nordoslav »

Selhan: Ha, máš pravdu. Úplně jsem přehlédl že to má kapitolku o budování kolonie!

Rillae: Díky za tip, mrknu!
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Markus »

V reakci na Nordův dotaz jsem v databázi vytvořil nový tag Budování základny a přidal jsem pod něj hry, u kterých vím, že už v základu pro to mají pravidla*. Určitě je to ohromně neúplné, takže jestli vás napadají další hry s basebuildingem, které tam chybí, budu rád za každý další tip.

*Ten systém nepodporuje mechanické tagování rozšiřujících příruček, takže jsou to skutečně jen hry s basebuildingem v základních pravidlech.
Byšek

Re: Doporučení RPG her

Příspěvek od Byšek »

Zdravím a mám prosbu na doporučení hry. Děti mě pořád přemlouvají abych jim PJoval DrD (verze 1.5). Na doupě mám sice nostalgické vzpomínky z 90. let, ale také mám k němu spoustu výhrad. Dnešní nabídka tisíců různých her je pro mě trochu chaos. Budu rád za doporučení nějaké hry ve fantasy prostředí, spíše málo magické. Mám představu systému bez povolání - raději nějaký systém dovedností, které jsou přístupné všem. Také mi na DrD vadil systém levelovéní - šlo by to bez postupování po úrovních? Děcka potom hledají zdroj zábavy v tom, že jejich postavička bude co nejsilnější a neprožívají tolik ten příběh. Zkoušel jsem si studovat pravidla FATE, ale to mi přijde takové až příliš abstraktní. Díky moc.
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti