[OSR] Into the Odd + Electric Bastionland

Diskuze o rodině Dungeons and Dragons, nejhranějších RPG současnosti. Včetně d20 a old school renesance.
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

[OSR] Into the Odd + Electric Bastionland

Příspěvek od Markus » 6. 2. 2021, 23:40

Obrázek

:arrow? Anotace v databázi
Hra kladoucí důraz na minimalismus jak v počtu pravidel, tak v počtu textů. Hráči si naházejí náhodné postavy pohybující se ve fantasy-steampukovém světě a vyrážejí na nebezpečné expedice, jejichž cílem je prozkoumat záhadná prostředí, překonat nástrahy a nacházet nová arkána, zvláštní předměty/kouzla, které propůjčují nové speciální schopnosti.

Minimalistická hra v duchu old school renesance, ale výrazně zeštíhlená a optimalizovaná na štíhlé mechanické jádro, založené na podhazování vlastností dvacetistěnnou kostkou. Všechno je uzpůsobené pro rychlé hraní, hra například zrušila hody na útok a hází se rovnou na zranění. Postavy nemají ani povolání, jsou výrazně definované svým vybavením a především arkány.

Kniha obsahuje i popis stručného herního světa: průmyslového velkoměsta Bastion, pod nímž se táhne rozsáhlé Podzemí.

Původní verze hry vyšla v roce 2013 a přepracovaná verze v roce 2015. Hra existuje jednak v 16stránkové bezplatné verzi popisující jen pravidla, jednak v rozšířené 48stránkové verzi, která obsahuje i pokyny pro vedení hry, popis světa, náhodné tabulky a připravené
Na jádru Into the Odd stojí i jiné hry, například Electric Bastionland od stejného autora.

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSR] Into the Odd + Electric Bastionland

Příspěvek od Markus » 6. 2. 2021, 23:42

Pro úplnost zakládám tuhle anotaci (potřeboval jsem na ni odkazovat odjinud) a zároveň diskuzi. Hru jsem moc nezkoumal, tak pokud jsem v textu napsal nesmysly, opravte mě prosím někdo.

Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons, d20 a OSR“