Hledám hráče: pravidelné živé hraní, okolí Prahy

Jak název napovídá, archiv akcí a soukromých her.
Uživatelský avatar
Maguseye
Příspěvky: 14
Registrován: 9. 4. 2016, 21:58
Bydliště: Praha

Re: Hledám hráče: pravidelné živé hraní, okolí Prahy

Příspěvek od Maguseye »

Ascella píše: 5. 12. 2020, 20:52 My hledáme rozumného hráče ochotného hrát člověka a to ještě navíc striktně válečníka. Měj se fajn :)
Ano, je to o kontrolujícím DM, o hraní v obruči. Jen jsem si to chtěl ověřit. Rozumný člověk jsem, pokud vím, neodsuzuju hned někoho na základě jeho předsudků/preference na hraní. (Budeš hrát člověka, budeš hrát válečníka jinak vypadni... to neni otevřený přístup)
Ascella píše: 5. 12. 2020, 22:09 ..je naší partě šitý na tělo. Jen chci pokračovat ve hře, jaká byla posledních 5 let: nechci snižovat obtížnost bitev a význam zápletek, chci dál rozvíjet hutné a košaté příběhy stávajících postav, chci emoce na doraz, chci prožívat lásku i selhání naplno kdy psychologie postav je nosnou linkou, chci týmovou hru, kdy hráči netají schopnosti svých postav a v bitvách kooperují, chci prohlubovat vrstvy příběhu města v němž se pohybujeme, dál a víc zašmodrchávat vztahy.
Ale nový hráč mus být člověk a válečník, jinak vypadni. To není hraní ale skákání křečka v kleci. Jestliže nevidíš základní problém ve svém kontrolujícím hraní, tak bohužel nevím.
Co je šptáného na tom když postava (ze začátku) tají co umí, není ochotná pět minut po setkání s bandou neznámých "spolu-dobrodruhů" zahodit opatrnost a ostražitost za hlavu a ukázat hned všechny svoje karty? Kde je ta počáteční záhadnost a její následné odhalení? I to má svou cenu, i to se dá zahrát/prožít.
Vallun píše: 5. 12. 2020, 22:23 Fritzs - nejde o to, že by to neustálo systém, ale spíš družinka:D
To je taky dost velký problém sám o sobě, bohužel. Křečci v kleci co jsou za to šťastní ke všemu.

Všechno co jsi Ascell napsala naznačuje, že je problém ve vás - jak DM tak hráči. Ani jeden nejste schopen a hlavně ochoten hrát mimo určené hranice. Já beru pseudo-hystoricko inspirovaný svět s velkým důrazem na magii. Stále je to ale fantasy a jestliže nový hráč musí dobrovolně si nechat nasadit pouta nebo vlézt do klece kde má vše určeno co může a nemůže, tak pardon ale to je extrémní kontrola.

Neochota DM přizpůsobit obtížnost soubojů s ohledem na kompozici družiny taky hodně vypovídá.

Nechci urážet, jen jsem doufal že pochopíš konstruktivní kritiku a budeš se snažit vyjít vstříc, přízpůsobit. Napravit svoje kontrolující hraní/chování. Moc to nevidim, ale zkusil jsem to. Já byl od začátku ochoten se přizpůsobit, ano stanovil jsem nějaké svoje hranice, ale ty nejsou/nebyli nepřekonatelné (arhetypy byli jen tak hozené do větru, nic definitivního).
Hoj.
Balck Adder

Re: Hledám hráče: pravidelné živé hraní, okolí Prahy

Příspěvek od Balck Adder »

$lol$ $lol$ $lol$
Oni napsali koho přesně hledaj, proč si myslíš, že by měli hledat někoho jiného?
:lol: :lol: :lol:
nereaguj
Tak třeba já i fantasy hraju za jiné rasy než lidské nerad a mám rád konzervativnější přístup. Člověk válečník je pecka.
Škoda, že hrajete tak často. Mám to blízko.
Ale čas... čas nemám.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám hráče: pravidelné živé hraní, okolí Prahy

Příspěvek od Vallun »

Maguseye píše: 6. 12. 2020, 08:49Ano, je to o kontrolujícím DM, o hraní v obruči.
Chápu, že se Ti to tak jeví, ale není to správný závěr.
To, co Ty považuješ za obruč danou PJkou, je mnohem spíše rámec vytvořený Příběhem.
Ascella tady skromně popisuje, že kampaň jede dosud pět let. To je ale jen jedna aktuální kampaň. Ten svět a příběh na pozadí se odehrává snad už 20 let, nějakých 5-6 kampaní...
Můžeš s tím nesouhlasit, ale jsou lidé, třeba já, kteří mají vysoký respekt k tomu, co bylo odehráno. Rebalancovat (zejm. oslabovat) enemíky znamená třeba taky znevážit oběti bývalých členů družinky...
Budeš hrát člověka, budeš hrát válečníka jinak vypadni... to neni otevřený přístup
Fakticky je - je zcela otevřeně řečeno, co je potřeba, aby nová postava zapadla do příběhu:) Navíc Ascella trochu klame tělem... sice půjde de iure o člověka, ale jednotlivé národy se liší od sebe více, než běžné rasy v generických fantasy...a světe div se, většinou je to pro hráče lépe uchopitlené, než zahrát trpaslíka... A to říkám já, tkerý taky dost preferuje nelidské rasy...
Jestliže nevidíš základní problém ve svém kontrolujícím hraní, tak bohužel nevím.
Nevidí ho, protože není, viz shora. V málokteré jiné hře mají postavy takový vliv na podobu světa a příběhu jako tady...
Nechci urážet, jen jsem doufal že pochopíš konstruktivní kritiku a budeš se snažit vyjít vstříc, přízpůsobit.
Konstruktivní kritika bez jakélivo reálné zkšuenosti a založená an nepochopení napsaného sdělení? Jako vážně?
Napravit svoje kontrolující hraní/chování. Moc to nevidim, ale zkusil jsem to.
V družince je Ascella a další tři hráči, kterým dosavadní Příběh vyhovuje, vážně si myslíš, že Ty z jednoho příspěvku dokážeš vyvodit použitelné závěry? Možná by stálo za to pouvažovat nad tím, dza nepřehodit pár bodíků z atrtibutu ego do logického myšlení;)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Hledám hráče: pravidelné živé hraní, okolí Prahy

Příspěvek od Sparkle »

Myslím, že tahle sekce by užila přísnějších moderátorských zásahů. Když sem lidi píšou nábor do svých družin a své preference na hráče, a jiní jim to začnou rozporovat a radit ať přejdou na jiný systém atd, přijde mi to docela toxické a demotivující sem psát nějaké inzeráty.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16255
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Hledám hráče: pravidelné živé hraní, okolí Prahy

Příspěvek od MarkyParky »

Sparkle: +1
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Hledám hráče: pravidelné živé hraní, okolí Prahy

Příspěvek od York »

Sparkle, tohle je diskusní fórum. Nevidím vůbec nic špatnýho na tom, že se zájemce o hru ptá na podrobnosti, nebo že k tomu někdo další napíše svůj postřeh. V tomhle konkrétním případě o ně sice inzerující nejspíš nestojí, ale to neznamená, že podobný postřehy nemůžou bejt užitečný někomu jinýmu. Nikdo tady nikoho neuráží, nikdo se nevyjadřuje neslušně a všechny příspěvky jsou k tématu, takže fakt nevim, co tady chceš moderovat.

Pokud cheš o tomhle diskutovat dál, měli bychom se přesunout jinam, protože tvůj příspěvek i tahle moje odpověď jsou offtopic.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám hráče: pravidelné živé hraní, okolí Prahy

Příspěvek od Selhan »

Nikdo tady nikoho neuráží? Mě teda Maguseyeovo hodnocení Ascelly uráží, a to ani nejsem Ascella!
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Hledám hráče: pravidelné živé hraní, okolí Prahy

Příspěvek od Faskal »

Prosím nechte toto téma Ascelle a jejímu inzerátu.

Metadiskuze o tom, jak přistupovat k sekci akce a seznamka, by se měla vyřešit jinde. Imho by se měla kodifikovat do závazných pravidel RPGF, protože pokud vím, nic takového není.

Odkazuji na téma [Fórum] Vlákno přání a stížností, kam to přesunul Selhan.
Díky, F.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Zamčeno

Zpět na „Archiv akcí a soukromých her“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host