Třetí království

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Třetí království

Příspěvek od Ecthelion »

Třetí království
:arrow? Anotace v Databázi RPG

treti kralovství.jpg
Podle učení mágů a filosofů existují tři království. První je Království Férie, Království Staršího lidu, země kouzel a Sídhe. Druhé je královstvím lidí, světa, jaký známe a kde britské Impérium vládne mořím i zemím. Království třetí je potom stínem království druhého. Stínem, ve kterém známé a důvěrné věci dostávají jiné, často velmi bizarní podoby. Stínem, do kterého se utíkají ti, kdo již více nemohou žít v ostatních královstvích. Je Královstvím zatracení, zemí Prokletých a vězením, které drží ty, kteří sem propadli. Nebe a Peklo stojí mimo toto rozdělení, protože jsou částečně všemi královstvími a částečně žádným.

Třetí království je světem kouzel. Na první pohled je podobný našemu světu… možná o nějakých sto, sto padesát let dříve. Na druhý pohled ale zjistíme, že mnoho věcí je zde jinak. Jména mají magickou moc a lze je ukrást nebo prodat, stejně jako vzpomínky, smysly či (jak mnozí tvrdí) lásku. Říkanky a básničky jsou skutečnými zaklínadly. Všude žijí duchové a další podivná stvoření. Každý, kdo tu žije, se v kouzlech vyzná alespoň zběžně a magie je ve Městě na každém kroku. Je také ale světem stínů. Ti, kdo se nenarodili s talentem nebo do dobré rodiny (což zde často znamená jedno a to samé), žijí jako námezdní dělníci, chudáci a žebráci. Noc pohlcuje neopatrné a slabé a v lesích žijí příšery.

Tento materiál vznikl na základě tématu, který založil Conlai a jeho inspirace.

Příručku si můžete stáhnout zde (9,0 Mb).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Třetí království

Příspěvek od Sammael »

Nádherná praca páni, neskutočne štýlove, jednoznačne to najlepšie a najštylovejšie čo som od vas videl, každá jedná ilustrácia je prima. Nemam tomu čo sa týka layoutu čo vytknúť a čo sa týka kresby už vôbec nie. Ak by to bolo obsahom ako kniha tak si to nechavam urcite zviazať do kože. Vlastne zvážte prosim vás rozšírenie a ucelenú stand alone hru, tento svet má čo ponúknuť. Blahoželám perfektná práca. Koľko vám to circa celé trvalo?

:clap:
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Třetí království

Příspěvek od Ecthelion »

Sammael: Hrozně moc díky za celý tvůj příspěvek. Strašně nás potěšilo, že se ti to líbí.

Další rozšíření bychom určitě chtěli udělat, protže Třetí království má potenciál (to jsme viděli od první chvíle, kdy Conlai s tou myšlenkou přišel). Je to ale spíše běh na delší trať, protože teď to s časem vypadá všelijak a hlavně musíme předtím dokončit Příběhy Impéria (se kterými to už vypadá velmi dobře).
Pracovali jsme na tom s přestávkami od Nového roku. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Třetí království

Příspěvek od Sammael »

Je to ale spíše běh na delší trať
tak to poznam. :D
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Třetí království

Příspěvek od Ecthelion »

Obrázek

Připravili jsme úpravu Vendetty pro prostředí Třetího království. Stáhnout si ji můžete zde.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Třetí království

Příspěvek od Ecthelion »

Obrázek

Na Gameconu budeme vést příběh ze světa Třetího království, takže hrstka odvážlivců se bude moci vydat na Cestu Havrana. Na škuneru Havran vyplují z Města a Portiomu do neprozkoumaných oblastí Ledové tříště, aby se pokusili najít nové země nebo i bájnou cestu, která vede ze Třetího království pryč...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Třetí království

Příspěvek od Sammael »

Dneska som si to opat zas a raz cele precital. Peradicka uplne milujem cely setting a velmi ma hneva, ze si to nebudem moct na gamecone zahrat s vami. Ak by som sa tam nahodou dostal, ani na sekundu nezavaham. Stale trvam na tom, ze mam kralovstva z vasej tvorby najradsej.

Najlepsie na tom celom je napad s tienmi.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Třetí království

Příspěvek od fenikso »

Ahoj. Může mi prosím někdo vysvětlit, jak to bylo myšleno s úryvkem na straně 13 o Havranovi? Nějak jsem v textu nepostřehl, že by kromě Města a Hvozdu kolem tam bylo ještě nějaké moře?
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Třetí království

Příspěvek od Ecthelion »

fenikso píše:Ahoj. Může mi prosím někdo vysvětlit, jak to bylo myšleno s úryvkem na straně 13 o Havranovi? Nějak jsem v textu nepostřehl, že by kromě Města a Hvozdu kolem tam bylo ještě nějaké moře?
Omlouvám se za zpožení... Třetí království je takové, jaké si ho uděláš. Nikdy není stejné, pořád se proměňuje a přetváří. Pro nás jsem kromě Města a Hvozdu přidal přístav Portiom (takový Pireus pro Město) a Moře ledových spárů, kde mezi ledovými krami prolouvají lodě pokryté jinovatkou, hnané ledovými větry. Ale záleží čistě na tobě, jestli je tam dáš nebo ne. Pro mě to byla tehdy spíš taková inpirace, není to nijak podstatná část protředí.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Třetí království

Příspěvek od Markus »

Budiž i Třetí království oprášeno a zvěčněno v Databázi RPG.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Třetí království

Příspěvek od smrq »

Jen ze zvědavosti jsem si to stahnul, zaujal mě popisek. A musím říct, že to má nádherný vizuál. Ilustrace jsou parádní.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Třetí království

Příspěvek od Ecthelion »

smrq píše: 3. 12. 2020, 23:43 Jen ze zvědavosti jsem si to stahnul, zaujal mě popisek. A musím říct, že to má nádherný vizuál. Ilustrace jsou parádní.
Díky moc! Tohle je jeden z našich oblíbených projektů, který jsme tehdy sfoukli v zápalu náhlé inspirace celkem rychle.
Normálně se už po pár letech na ty ilustrace ani nemůžu podívat, táhne mě za oko, co bych všechno nejradši předělal. Ale to Třetí království tak nějak pořád drží. :D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů