[Šílený experiment] {PbP} Karak - Hra

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16376
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

[Šílený experiment] {PbP} Karak - Hra

Příspěvek od MarkyParky »

Herní vlákno
Organizační vlákno

Mapa:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Hrajem.
Naposledy upravil(a) MarkyParky dne 25. 6. 2020, 14:57, celkem upraveno 14 x.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Šílený experiment] {PbP} Karak - Hra

Příspěvek od Markus »

.... studna u kuchyně ...

Obrázek

Skřetí kuchař vykoukl do chodby na obě strany. Když se ujistil, že se nikdo neblíží, vrátila se s ním Haštara ke studni a přiměla ho zvednout povalený sud a postavit ho úhledně ke stěně, za roh, aby při pohledu z chodby tolik nelákal pozornost. Potom na chvíli vyklouzla ze skřetovy hlavy a přikrčila se za sud. Aspoň nějaké krytí. Jen kopí musela položit na zem podél zdi tak, že jeho ratiště čouhalo.

Zpátky do skřetí hlavy. A realizovat plán, který se mezitím zrodil v té její.

Vyšla (s) kuchařem nejdřív do chodby, potom o kus dál na křižovatku. Jeho očima teď jasně viděla hřmotné postavy zlobrů pátrajících v okolních chodbách. Cítila kuchařovu bezmocnou hrůzu a dala jí trochu průchod, aby následné divadýlko působilo věrohodněji. A potom ho donutila, aby začal křičet: „Acchr bar lúúguš!“ – „Našli je dole! Dole se bojuje! Všichni rychle po schodech dolů!“ Skřet ukázal na jih k zamřížovanému schodišti. Ruka se mu klepala strachy, jak si uvědomoval, že nad svým tělem nemá žádnou kontrolu.

Sudí, co na to zlobři?
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: [Šílený experiment] {PbP} Karak - Hra

Příspěvek od Sarsaparillos »

... Opevněný sál ...

"Rad tě vidim, Edwarde," prohodí Ralf polohlasem, když se dostane blíž ke svému příteli. Je mu jasné, že jestli nechce ještě dál zhoršit situaci své skupiny, bude lepší nic moc neříkat. Pomalu postupuje za Edwardem a Sigmundem mezi trpaslíky, a čím dál tím víc se podezřívavě ohlíží kolem sebe a pevněji svírá svou lopatu.

"Sigmunde, pocem!" zavolá nahlas a pod vousy ještě zabručí: "Drž sa od nich dal, kdovi, estli maj po oblehani eště co žrat."

Když Edward požádá o prostor na odpočinek a Sigmund si získá další fanoušky, začne Ralf nervózně přešlapovat na místě.

"Pssst, Edwarde!" sykne polohlasem, že se všichni otočí. "Ja su v cajku, všecko dobry. Nemusim si davat voraz. A spiš najdu toho chytrolina Halotana a dotahnu ho sem i s tim psanim dřiv, než si to tu borci rozmysli, co? Jen mi řekni, zkama si sem došel a ja sa po něm pudu podivat."

Sigmunde, Edwarde, pokud nejste proti, navrhuji krátkou výměnu informací mezi postavami a potom bych se trhnul a šel hledat dopis.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16376
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Šílený experiment] {PbP} Karak - Hra

Příspěvek od MarkyParky »

..... skřetí hlídky v chodbách .....

Halotane,

proplížil ses kolem skřetího tábořiště a vydal se úzkou chodbou na sever. Po chvíli narazíš na rozdvojku. V severní chodbě navíc na samotné hranici svého dohledu vidíš čtveřici postav, podle siluet a výšky skřetů. Tlumeně hovoří. Mohou tě zahlédnout zrovna tak.

hlídky v chodbách
hlídky v chodbách

Ať uź se vydáš kamkoliv, budeš-li se u toho plížit, vyhodnoť si skrývání, DC9.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [Šílený experiment] {PbP} Karak - Hra

Příspěvek od Jezus »

Rangok
goblin.jpg
Gobliní šaman (bojovník 3, zaříkávač 3, čaroděj 1)

Rodová zvláštní schopnost: Noční oči (Duše, najdete u trpaslíků)
I v nejčernější tmě vidí jako jiní v šeru.
Šero je pro něj jasným dnem.

Postava s tímto neobvyklým smyslem dokáže vidět ve tmě. (My to teda vykládali jako "kočičí oči", tedy nevidí při úplné absenci světla)

Povahový rys: Zmatené přesvědčení
Vytvořen speciálně pro Karak.
Ve skutečnosti mnohdy nerozhodný až zmatený. Často se rozhoduje podle náhlého popudu. Velice rád vytváří či podporuje zmatek, v němž se pak najednou cítí dobře.

Tělo: [X][X][X][X] (Namožené rameno: Hrubá síla; Pochroumaný krk: Zadržování dechu, Výdrž; Popálená haksna: Rychlý pohyb; Poleptané hrdlo: (Vytrvalost a silný hlas))
Duše: [X][X][X][-][-][-] (Strach z odhalení: Hledání skrytých věcí; Zásvětní šepot: na odolání lákání běsů apod.)
Vliv: [-][_][_][_][_]

Vybavení:
Dlouhý meč (sečná)
Amulet (rituální předmět) - 0 Prázdný.

Kožený pytlík s Erbaldovými vlasy - na krku; kulička z Haštařiny krve a ochlupení ((symbolické dotyky))

Brašna (se spoustou užitečných věcí jako svic, pergamenu, brk...)

Nejspíš nějaké groše a obřadní suroviny (-1).

Loot:
* sáček sušených bylin Tuto směs Rangok nezná.
* 1x lektvar rudého kříže Masti na krvácející rány celkem za 5 Surovin
* 1x lektvar s ohnivě vypadající tekutinou Elixír chrlení ohně

Bojovník 3
Zvláštní schopnosti:
Cit pro zbraň (meč) (Tělo) - Hráč si vybere jeden druh zbraně pro boj zblízka (např. „kopí“ nebo „meč“). Postava má nadání (2 manévry) pro pěší i jízdní boj s tímto druhem zbraně proti jakémukoliv protivníkovi i pro jiné používání tohoto druhu zbraně.
Šampión (Vliv) - Postava je zběhlá (základní manévry zdarma) v Sebedůvěře.
Kruhový sek (Tělo) - Útočí-li postava v boji zblízka plošně nejvýše na sevřenou hrstku (tucet) cílů, může použít manévr rozsáhle zdarma.

Zaříkávač 3
Zvláštní schopnosti:
Knihomol (Duše) - Postava je zběhlá (základní manévry zdarma) v Učenosti a Znalosti nadpřirozena.
Modlitby a uřknutí (Vliv) - Postava dokáže seslat posílené Zaříkání (požehnání nebo prokletí), které bude působit dlouho. (Aktivace 1 Vliv).
Postava také dokáže seslat posílené prokletí (nikoliv však požehnání), jehož účinky přetrvají velmi dlouho, musí však obsahovat splnitelnou podmínku, jejíž naplnění ji zlomí, například „dokud nepohostíš neznámého pocestného“. (Aktivace 3 Vlivy)
Bystrost (Duše) - Postava může duševními akcemi reagovat pomocí akce z obrany nejen na akce vedené na sebe, jak je obvyklé, ale i na jakékoliv akce škodící jiné postavě nebo předmětu, který se nachází v dohledu.

Čaroděj 1
Zvláštní schopnosti:
Kvílení meluzíny (Duše) - Jeho větrná kouzla dokážou zařídit, že chodbou nelze až do večera projít kvůli strašlivému vichru nebo že těžký balvan visí celé hodiny nehybně ve vzduchu.
Postava dokáže seslat posílené kouzlo Magie větru, které bude působit dlouho. (Aktivace 1 Duše)

EDIT: Vyměněna ZS Dar tvoření za Knihomola.
Naposledy upravil(a) Jezus dne 22. 7. 2020, 13:14, celkem upraveno 12 x.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16376
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Šílený experiment] {PbP} Karak - Hra

Příspěvek od MarkyParky »

.... mezi kuchyní a studnou ....

Haštara očima kuchaře sledovala, jak se pomalí zlobři nejprve podívali na kuchaře, pak chvíli přemýšleli, pak vycenili zuby a pak vyrazili k mříži. Když se jí rvali dolů, vypáčili u toho další dvě špršle.

Mezi kuchyní a studnou
Mezi kuchyní a studnou

Kuchař v chodbě osaměl, jen z východu se ozýval hluk nasvědčující tomu, kde je zbytek zlobrů.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Šílený experiment] {PbP} Karak - Hra

Příspěvek od Markus »

.... mezi kuchyní a studnou ....

A v tu chvíli Haštara popadla kopí, otevřela lucernu, vyskočila a dala se do běhu. Utíkala na křižovatku a potom doleva. Na další křižovatce se dala doprava, což ji zavedlo k tajnému vchodu, kterým do jeskyně původně pronikla. Zabrala, odsunula kus falešné skály a najednou musela přimhouřit oči před slunečním světlem. Byla venku!

Zavřela za sebou tajný vchod a vyčerpaně se sesunula na zem ve skalním výklenku u příjezdové cesty do Karaku. Konečně se pořádně viděla. Roucho měla umazané z toho, jak se válela na zemi v latríně. Na krku se jí drolila zaschlá krev. Smrděla.

Ale byla živá! Jejím hrdinským skutkem sice bylo to, že vešla do Karaku a potom z něj horko těžko vyšla ven, ale byla živá! Když už jednou zdrháš, zdrhej pořádně. Napila se, opláchla si obličej a potlačovala touhu zařvat radostí.

A pak si uvědomila, že pořád ještě cítí pouto s ovládnutým skřetím kuchařem. Při útěku ho úplně pustila z hlavy, což muselo znamenat, že on tam celou dobu stál nehnutě jako hadrová panenka. Ale pořád byl v její moci.

A vzpomněla si na Erbalda.

Ach jo.

Takže zpátky do skřetí hlavy.

Sudí, dovolil jsem si posunout se ven - chodby by měly být prázdné, tak je to snad OK. Kdyžtak mě oprav, můžu upravit/umazat. Odhaduju, že od doby očarování skřeta mohlo uplynout tak 20 minut, tj. polovina trvání kouzla. Zároveň připomínám, že Haštara má během následující necelé hodiny cítit „neodolatelnou touhu napomáhat Obitu-Qeovi v jeho cílech,“ a teď, když se situace zklidnila a ona je jakžtakž v bezpečí, toho démon může chtít využít. Navíc mu dluží protislužbu.

Kolik hodin je venku? Respektive slunce zapadá, nebo jak?

Počkám na případné reakce a další informace a pak budu pohybovat skřetem.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Šílený experiment] {PbP} Karak - Hra

Příspěvek od Jerson »

Opevněný sál

Otočím se k Ralfovi. "Halotana nemusíš hledat, pokud je naživu, můžu se s ním spojit na dálku, abychom se za ním nemuseli honit po celém Karaku. A buď ho navedeme sem, nebo mu půjdeme naproti."
Podívám se na něj blíž. Cákance krve na oblečení vypadají čerstvě, i když není jeho.
"Koukám, že jsi na to šel přímo. Tak dobře. Pokud nechceš jít dál a mluvit s králem, tak nemusíš. Pojď jen nahoru na barikádu, ať se můžu v klidu posadit, zjistím kde náš elfík je, navedu ho sem, ty mu můžeš jít naproti a já to zatím tady vyřídím. Potřebuju se na pár věcí zeptat. A ty bys nám oběma mohl zatím dokreslit mapy, ať víme co kde je. To místní asi úplně nebudou vědět."
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [Šílený experiment] {PbP} Karak - Hra

Příspěvek od Jezus »

.... v chodbě u kuchyně ....

Předchozí zde.

Rangok: 2D6+ → 11(5 +6 + 0)#Zvěd(Vedení mimo boj)
Úspěch ve zkoušce je na 9.
* Úspěch - půjde s tebou, protože tě respektuje. Pouto bude mít 2 a podmínka jeho trvání je "Dokud se to moc nepodělá."


Rangok si spokojeně zamne zrzavou bradu, když vidí ve skřetových očích respekt. Možná že je to hlavně respekt před jeho učitelem Gontrokem, ale předaná autorita, je taky autorita.

Jeho zlepšující se nálada však dostane ránu, sotva se přiblíží východu a zlobři se je pokusí komandovat.

"Kdo je u tebe prcek, halamo!" vyjede na zlobra Rangok a napřímí věčně nahrbená záda. Goblini jsou největší ze skřetích ras, a i když Rangokova štíhlá postava nedělá přílišný dojem, prudkost jeho pohybu připomene zlobrovi útočící zmiji. Zaváhá.

"Já jsem Rangok Chřestot kostí, učedník Mrazivého vichru Smrti, následovník Temného plamene Udûnu!" Rozpřáhne ruce a sevře dlaně v pěst. Chodbou zakvílí meluzína a na moment se nepříjemně ochladí.

Rangok: 3D6H2 +3 → 14(high 2 of 6; 4; 5 = 11 + 3)#Bojovník(Sebedůvěra)
(Hraju "přesně" jako manévr zdarma ze Šampióna)
proti
Rangok: 2D6+4 → 11(2 +5 + 4)#Zlobr(Sebedůvěra)
(Předpokládal jsem, že zlobr v prvním kole nebude manévr platit)
Zde bych se měl zeptat PJe, zda se vyčerpá proti mému záměru. Nechám to Markymu mírně otevřené - kdyby ho napadlo, jak do toho Vyčerpáním hodit vidle, ale stejně nemůžu hrát Lstivě, tak na tom tolik nezáleží.
Zlobrovi roste tedy Ohrožení na 3 a přestává se mnou jednat jako se sprostým skřetem.


Zlobr sklapne a začne přemýšlet. To poskytne Rangokovi docela dost času. Nelíbí se mu, že se k němu otáčejí další zlobři, tak láme železo, dokud je křehké mrazem.

"Poslouchej," stoupne si Rangok na špičky, aby lépe viděl zlobrovi do očí, "Poslali mě, abych vám svojí impozantní mocí pomohl hledat. Ta, co po ní pasete, je protřelá bosora a přechčila už jinčí pasry. Ta venku nebude, na to je moc vychcaná, ví, že je to první místo, kde bysme ji hledali. Tak nás nechej dělat naše a my se vám na oplátku nebudeme motat mezi hnátama. Platí?"

Rangok: 2D6+ → 6(4 +2 + 0)#Mastičkář(Vyjednávání s lidmi)
vs.
Rangok: 2D6+ → 6(4 +2 + 0)#Zlobr(Vyjednávání s lidmi)
(V případě rovnosti vítězí útočník. Tady jsem si trochu pomohl, protože jsem si nechal iniciativu z fikce, místo, abych házel, ale na pomalu myslícího zlobra, kterému jsem zavřel hubu demostrací nadpřirozených sil mi to přijde fér.)
Záměr je, že zlobr uzná argumenty a nechá nás dělat, co budeme chtít (a nepůjde proti tomu, co chtějí oni).
PJ se může za zlobra Vyčerpat, pokud se mu to nelíbí, potažmo táhnout jinými zlobry - kdyby to chtěl natahovat (pro ten případ mám v záloze podpůrného skřeta).

PJ?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16376
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Šílený experiment] {PbP} Karak - Hra

Příspěvek od MarkyParky »

... ve vstupní chodbě ....

Zlobr, kterého jsi začal poučovat jako rovný s rovným je stále vyděšený z předchozího výstup, ustoupí zbaběle pár kroků na zad, do vlčince, zamotá se tam mezi řetězy a kecne si na zadek.

Přijde mi to jako vyřazovačka => vyčerpávám se, Ohrožení mi jde na 4, ale tobě na 3, protože jsi naagroval ostatní zlobry.

"Jak to s Ahobrukem mluvíš?" oboří se na tebe ale druhý, co stojí hned vedle a nepocítil závan chladného větru a strčí do tebe.

Zvednutí Ohrožení => Strčí tě druhému přímo pod pupek dalšímu. MarkyParky: 2D6+4 → 9(3 +2 + 4) - pokud uspěje, tak mocně a třetí zlobr zareaguje a odstrčí tě dál, tak jak si šikanující vazouni většinou podávají nějakého šprta.

U vchodu
U vchodu

Další se zase vysmívá skřetovi, který tě doprovází. "Myslíš, že jsme nějací vyhublí podlejzaví skřeťáci, co se bojí goblinů kvůli nějakým čárům?"

Zvednutí Ohrožení => Skřet si uvědomí, proti čemu stojíte. MarkyParky: 2D6+4 → 15(6 +5 + 4)

Celkově návrh k řešení DrDII:
> Buďto můžem neházet iniciativy a řešit to tak nějak podle fikce ... nebo je nahází vždycky jeden a pak nějak nastíní co se chystá dělat se svými figurami a postupně to vyhodnotíme.
> Manévry hlašme předem, v drtivě většině situací si stejně můžeme spočítat, jestli to lstivě hrozí nebo ne a nad těmi pár, kde to hraje roli, mávneme rukou nebo se zeptáme.
> Vyčerpávat se nebudu:
* pokud překročíš hranici (to ani nemohu)
* pokud půjde o banalitu nebo bych vyčerpáním nic nezískal
* pokud bych vyčerpáním přišel o příliš velké množství Sudby v poměru na to, kolik mám entit na scéně.

Situace v tomhle kole:
Zlobr Ahobruk má O:4 a zbaběle ustoupil do vlčince. Má odehranou akci.
Zlobr Broglot má O:2 a strká tě před Creata. Odehrává akci.
Zlobr Craet má O:2 a pokud před ním skončíš, bude do tebe strkat. Ještě má akci.
Zlobr Dungan má O:2 a zastraštuje tvého pomocníka. Odehrává akci.

Rangok má O:3 a odehranou akci.
Pomocník má O:2 a ještě má akci.

Zbytková Sudba konfliktu je 12.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16376
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Šílený experiment] {PbP} Karak - Hra

Příspěvek od MarkyParky »

.... venku ....

Když Haštara vyklouzla ven, slunce se sklánělo nízko nad obzorem.

Cítila, že zpátky dovnitř ji táhne nejen starost o osud společníka, ale také Obitu-Qeova vůle.

Vrátila se svou myslí do kuchařovy hlavy ...

Random encounter:
MarkyParky rolls d12 = 5 (5)
MarkyParky rolls d12 = 6 (6)


... a ten stále zmateně stál na prázdné křižovatce a přemýšlel, co se to vlastně děje.

Zatím si toho Obitu-Quea nechávám otevřeného, abych ho mohl napojit na nějakou ze zápletek. V tuhle chvíli je jisté jen to, že chce dovnitř a nechce nechat Haštaru odejít.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [Šílený experiment] {PbP} Karak - Hra

Příspěvek od Jezus »

... ve vstupní chodbě ....

'Zdá se, že anarchie skupiny má své výhody,' proběhne mi hlavou, když do mě strčí tlapa druhého zlobra, 'Těžko ukecat vůdce, když tu žádný není...'

Pokusím se strkanec ustát a zacouvat zpět do chodby.

Platím manévr Obrana (1 Tělo): Rangok: 2D6+3 → 8(3 +2 + 3)#Bojovník(Běžný boj zblíska) vs. zlobrových 9. Ohrožení mi roste na 4.

Ale na místo toho jsem mocně hozen na pupek dalšího zlobra. Ten neváhá a odrazí mě jím dál. Tomu už nemám sílu vzdorovat, takže se jen snažím úplně se nerozplesknout.

Nebráním se. Zlobr hází na 9. Rangok: 2D6+4 → 10(3 +3 + 4)#Zlobr(Běžný boj zblíska) > Ohrožení mám 5 (nebo 6, je-li lstivý). Jizvit se kvůli tomu nebudu, PJ, počítej, že se snažím jen nepřijít příliš k úhoně.

"Já si hned říkal, že je to vod něj drzosť, vašnosto," odkývá skřet, který mě doprovázel, posměšky třetího zlobra.

Nebrání se: Rangok: 2D6+4 → 13(6 +3 + 4)#Zlobr(Sebedůvěra) > 9
Skřet má Ohrožení 3 a ví, kam patří.


"Tak že bysme - s dovolením - jaksi šli teda hledat, žejo?" kývá a vyčíhá si tu správnou chvíli, až poletím kolem. Zkusí mě chytit a odtáhnout stranou, aniž by chytil nějaký ten políček.

Má akci, zlobři ne a on neútočí - nemohou zaplatit obranu - Rangok: 2D6+1 → 9(4 +4 + 1)#Skřet(Navzdory strkanici) Snižuje mi Ohrožení, pálí 1 Sudbu a dělá to Lstivě, tudíž o 2.

Skřet to se zlobry umí. Předstírá, že do mě vrazil prakticky omylem a zavrávorá i se mnou k protější zdi. Naštěstí tak šikovně, že se o ni mohu opřít a trochu se zorientovat. Navíc přesně sem míří nízké paprsky zapadajícího slunce a zlobrům, kteří se zatím spokojeně smějí, se hned nechce po nás dál sápat.

"Tak... mi dem teda ven, jo?" kývá hlavou skřet a jak couvá, tlačí mě za sebou k východu, "Najít tu čubku, jak si vašnostové přejou..."

Oba máme momentálně Ohrožení 3 (pokud před tím nebyl úder pupkem lstivý). Ani mne nenapadne pouštět teď na zlobry Vichr z hor, takže stahujeme po skřetsku ocasy a děláme, co po nás původně chtěli. PJ? Počítám, že tím konflik skončí. Nebo ne?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16376
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Šílený experiment] {PbP} Karak - Hra

Příspěvek od MarkyParky »

Zlobři se spokojeně uchechtávají a volají na svého druha zamotaného v psích řetězech. "Polez ven, ty posero! Už jsme jim ukázali, kam patří."

Pak na vás ještě zavolají "A bez té čubky čarodějné se nevracejte!" a vrátí se ke svému prohledávání chodeb.

Konflikt je u konce.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [Šílený experiment] {PbP} Karak - Hra

Příspěvek od Jezus »

"Surovci... tupá hovada..." prskám, když jsem si jist, že mě už neslyší, "Trpaslíky na vás... balvani..."
"Klídek, šéfíku," uklidňuje mě můj skřetí pomocník a ujišťuje se, že nás zlobři neslyší, "Děláš, jak kdybys kvůli všemu tomu čárání muřích noh a obětování Súrtovi, Moraně a kdo ví komu ještě, úplně zapomněl, co sou zač..."
"Tupá hovada!"
"To ste už říkal..."
"Ale jednomu jsem už ukázal, kde je jeho pravé místo," zavrčím, naposledy se hněvivě ohlédnu a pak se zadívám na krvavé slunce, "Naan ta potat-ub aarsh! A tehdy budou litovat, s kým si zahrávali... toho dne se pomstím!"

Skřet slouží u šamana, který je mým učitelem, již nějakou dobu, takže si vypěstoval instinkt nerušit čaroděje, když začínají mluvit pro sebe či k objektům neživé přírody. Proto mlčí a nenápadně udělá několik kroků po skalní římse směrem na východ.
"Kam jdeš!" obořím se na něj.
"Éé... to... hledat, tu... tu... -jaksejmenuje-, ne?" pokusí se.
"Říkal jsem, že tu venku není, jsme tu zbytečně..."
"Jasně... a... jistej si tím seš, šéfe, protože..."
"Protože jsem prohlédl myšlenky toho mrzkého zajatého lidského červa, a ty mi to prozradily," lžu.
Skřet pokývá hlavou, ale pak udělá dalších pár kroků. Chce se zašít v severní zásobovací chodbě, holomek.
"No, ale co když... ty myšlenky lhaly?" zkusí to.
Zarazím se. Co když mi ten lidský neřád vážně jen sprostě lhal? Nesmysl, byl vyděšený k smrti. Bylo mu na očích vidět, že než aby se pral s osudem, raději to vzdá. Zbabělec. Ale co když přeci jen...
"Tak se tam podívej, no," mávnu prackou, "Třeba tam dobrodruzi schovali nějaké své zásoby nebo tak. Pořádně to tam prohlédni, já mám stejně práci..."

Skřet přikývne a zamíří k východnímu vstupu. Na okamžik se však ještě otočí a zvědavě mě pozoruje. Já udělám pár kroků na západ, abych nebyl na očích zlobrům a vytáhnu svůj amulet z prstních kůstek lidí, trpaslíků a dokonce jednoho elfa. Jsou to vždy jen články z prostředníku, v tom je totiž soustředěna největší magická síla.
"Slunce se noří do krve," řeknu tiše, "Dnešní noci poteče krev..."
"To sou červánky, šéfe," zazní od skřeta.
"Jdi už!"

Zapálím svíci z černého loje, rozhodím něco havraních per a nechám svůj amulet, aby pozřel sílu soumraku.

Během magického okamžiku (Soumrak) se pokouším nabít svůj rituální předmět 1 Zdrojem, při čemž pálím Suroviny v ceně 1 groše (stříbrného). (Předpokládám, že není úplněk či dokonce rovnodennost/slunovrat, aby těch Zdrojů mohlo být až pět ;-) ).
Jinak mi právě došlo, že 'Dar tvoření', který šetří Suroviny, je při 'jeskyňování' docela zbytečný, protože těch magických okamžiků nebude tolik, aby se vyplatilo šeřit Suroviny (a tedy groše). A i při črtání ochranných obrazců budu raději šetřit Duši, protože se bude málo odpočívat. S dovolením tedy ještě vyměním Dar tvoření za Knihomola, který mi zvedne šanci ten magický okamžik využít...
Rangok: 3D6H2 +3 → 14(high 2 of 6; 5; 4 = 11 + 3)#Zaříkávač(Znalost nadpřirozena) >= 9
Mám Zdroj v amuletu! :-)
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [Šílený experiment] {PbP} Karak - Hra

Příspěvek od Log 1=0 »

V chodbě
3+4=7<9

"A tak jsem mu řekl, že čekám na jídlo. On na to samozřejmě, že už jsem dostal," vykládal skřet spokojeně na celé kolo, "já jsem se zeptal kde, on ukázal na ten talíř a já říkám, že té břečce... kdo je to támhle? HEJ!"
A kruci. Nedá se nic dělat, je třeba dát se na malý běh do neznáma. Zase, do háje, už mi to fakt leze krkem. Vyrazím chodbou doleva a běžím co to jde.

Marky, sprint do té odbočky. Kam vede? A co dělají skřeti?
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16376
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Šílený experiment] {PbP} Karak - Hra

Příspěvek od MarkyParky »

... v chodbách ....

Halotane,

rozeběhneš se k malé kulaté místnosti, ve které ....

MarkyParky: 1D10 → 10(10)#1-8 jsou tam

... naštěstí nikdo není. Má 3 východy.

Chodby za tebou nejprve ročísnou výkřiky: "Za ním!" "Nadběhněte mu!", které vzápětí následujie hlasité zatroubení na roh. Skřeti vyhlásili poplach.

Druhé zatroubení z velké místnosti následuje.

Chodby u opevněného sálu.
Chodby u opevněného sálu.
Ti dva skřeti "v ničem" nadbíhají zatím neznámými chodbami.

... v opevněném sále ....

Ralf, Edward si vyměňují informace o podzemí, zatímco Sigfried šmejdí kolem, když v tu chvíli se z jihovýchodní místnosti donese troubení na roh.

"To jsou skřeti," upozorní je jeden z trpaslíků, "nemají vaši přátelé náhodou potíže?"
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti