Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4819
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od midewiwin »

...jít na demonstraci, kde proti poměrům řeční Kalousek, mi připadá jako jít na demonstraci, kde proti poměrům řeční Okamura.
Mám spíš dojem, že řeči o tom, že lidé na protibabišovských demonstracích chtějí zpátky Kalouska, že tam chodí kvůli němu nebo že na nich Kalousek řeční /i když jednou, někdy před dvěma lety, na Václaváku možná opravdu řekl dvě věty/, patří mezi oblíbené hoaxy z babišistického propagandistického arzenálu. Asi jako že Minář je fašista, protože nosí žlutohnědé košile.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe »

Eleshar_Vermillion píše: 4. 5. 2020, 20:30 říkal jsem, že nevím o tom, že by nechal někoho zavraždit, naproti tomu Kalousek dost pravděpodobně ano, byť ne nutně v souvislosti s politikou
Koho?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od ilgir »

Eleshar to myslel tak, že Kalousek ví, koho nechal Babiš zavraždit. Proto se Babiš Kalouska tak bojí.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

https://www.nfpk.cz/p/miroslav-kalousek
https://www.nfpk.cz/uploads/original/fi ... lousek.pdf
Mám spíš dojem, že řeči o tom, že lidé na protibabišovských demonstracích chtějí zpátky Kalouska, že tam chodí kvůli němu nebo že na nich Kalousek řeční /i když jednou, někdy před dvěma lety, na Václaváku možná opravdu řekl dvě věty/, patří mezi oblíbené hoaxy z babišistického propagandistického arzenálu. Asi jako že Minář je fašista, protože nosí žlutohnědé košile.
To si ne, ale pokud demonstruju proti velké svini v politice a srovnatelná svině vyleze na pódium, tak ji buď vypískám, nebo zmaluju shnilými rajčaty a vejci. Kalouskovi se ale tleská, ODS je opět druhou nejsilnější politickou stranou. To je totálně zoufalý výsledek. Jestli je toto alternativa, tak ať tam raději Babiš ještě chvíli vydrží a bude alespoň šance, že se mu podaří definitivně zničit SocDem.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4819
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od midewiwin »

A co Soros?
To je taky oblíbený strašák.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Ten u nás, pokud vím, nic neukradl.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Vallun »

Nechci Kalouska hájit, ale je fakt, že ten text by měl někdo kriticky projít, aktualizovat a doplnit některé souvislosti...třeba to, jak celá kauza s padáky dopadla, nebo informaci o tom, kdo jiný než Omnipol mohl realizovat ony zborjní zakázky, pokud zákonnou podmínkou byla skutečnsot, že to bude česká společnost:/

Ne, že by to nebyl křivák, ale pověsme jej za to, za co skutečně může...kdybychom k obviněním vůči němu přistupovali se stejnou kritickou formálností jako ke zde vzneseným obviněním proti Babišovi, tak by vyšel čistý jako lilium...

aby měl alespoň nějaký kladný bod:
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vacl ... domaci_rko

jaks e vyvíjí kauza padáky:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kalo ... sky-103338

Pokud vím, tak v žalobách mezi MOP a dodavatelem padáků se neprokázala žádná závada...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Tak jasně, je to všechno kampaň a účelovka. Babišovi se taky nic nikdy neprokázalo, stejně jako skoro nikdy nikomu. Nejde o to, jak to bylo v jedné konkrétní věci, protože to je zjevně nemožné se dozvědět, stejně jako je nemožné dozvědět se, jak to přesně bylo s tím převratem a prognosťákem. Důležitý je celkový obraz - že kdykoliv v určitém období byla nějaká křivárna, tak tam někde vykukoval Kalousek, nebo alespoň ztěžoval prošetření.

Pointou není ty lidi zavřít - je nad slunce jasno, že to se nikdy nepodaří. Pointou jest nežrat jim ty jejich sračky, když vám je servírují. Pointou jest, že Babiš z těchto individuí nijak význačně nevybočuje.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5421
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Resurrection »

Eleshar_Vermillion píše: 5. 5. 2020, 18:32Pointou není ty lidi zavřít - je nad slunce jasno, že to se nikdy nepodaří. Pointou jest nežrat jim ty jejich sračky, když vám je servírují. Pointou jest, že Babiš z těchto individuí nijak význačně nevybočuje.
No jeden rozdíl tady je, totiž že Babiš na rozdíl od všech těch ostatních křiváků je k tomu ještě sám sobě klient. A tato pozoruhodná situace zdvihá nejedno obočí v EU i jinde. Zvlášť když si přihrává cizí peníze. Takže možná není větší hajzl než Kalousek či kdo (třeba i menší, co já vim), ale tohle se dostalo do mezinárodního povědomí víc než ti naši předchozí hajzlové dohromady. Takže se tu klidně plácejte po zádech, jak to je vlastně lepší než za Klause a podobných kreatur apod. (jako asi je, to nesporuju), ale z mezinárodního pohledu to je pěkné WTF jak Orbánovo fašisti či polská reforma justice. A opět. Je pro mě naprosto neuvěřitelné, že na jakoukoliv křivárnu se vytáhne, že se to nedá dokázat. Jako co na tom sakra záleží? Pokud je mi známo, tak dělba moci v demokracii a všechny ty pojistky proti zneužívání jsou nastavené tak, aby takové situace nenastávaly a spouští se automaticky, pokud situace nastane, ne pokud jí někdo prokazatelně zneužije. Ale ono nám je to evidentně totálně jedno. Hlavně že to není ódesák nebo nekamarádí s Blažkem, proto je lepší. Co na tom, že tuneluje stát způsobem, o kterém se Klausovi nesnilo ani v 90kách. A znovu to zopakuju, protože to evidentně málokdo vnímá. On by byl nebetyčný problém i kdyby neukradl nebo nepřihrál nikomu ani korunu. Ne protože je možná mafián nebo bejvalej estébák, na to fakt sral pes. Ale protože je ve střetu zájmů takovém, že to snad ani víc nejde (holding, média). Argo tady nejde na demošku, protože potenciální střet zájmů, a to co má náš premiér je jako co?

Jako pochopitelně, když vedle sebe postavíte předchozí vlády a Babiše, tak si asi těžko vyberete. Ale fakt nevím, jestli je horší Blažkův pokus o demontáž justice nebo Babišova systematická transformace ČR v divizi holdingu. K čemu mi budou funkční soudy, které beztak nemáme, když mě Agrofert jako podnikatele zlikviduje naprosto dle zákona. EET, zajišťováky, zálohy na DPH, dotace...

Povšimněte si, že kromě té mezinárodní notoriety Babiš dokázal vyprovokovat u akvarijních rybiček největší demošky od revoluce. Všichni ty lidi jsou asi blbci co nechápou, že on je vlastně lepší než X (dosaď neoblíbeného politika) a proto nemá smysl proti němu demonstrovat. Jako fakt??

A co se opozice týče, tak by mě zajímalo, co má jako dělat. Jelikož je opozice, má situaci komplikovanou takovým nepodstatným detailem, že nemůže dělat prakticky nic ježto nemá moc. Nicméně souhlasím s tím, že omílat pořád Babiše je akorát reklama na něj, to rozhodně.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe »

Já bych se možná pozastavil nad tím, že jsme si tu vypsali nějakých 5 nebo kolik lupínků, co dělali něco jako Babiš. Ok, tak cenu za originalitu teda nevyhraje. Ale není zajímavé, že jich na to bylo 5 a pokryli to v průběhu 20 let, zatímco Andrej to zvládnul sám za 2 volební období? A ne že by ten výčet byl úplně kompletní.

Jinak pak bysme se ještě mohli bavit o rozsahu, ale do toho se mi moc nechce - než bysme s tím skončili, tak by byl Babiš někde tam co je dnes Gross a stejně bysme se na ničem nedohodli.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Vallun »

Osobně prostě Kalouska nevidím na stejné úrovni jako Nečase a spol.

Res +1, akorát imho je mafiánský klientelistický systém o tom,ž ekaždý někdy něco potřebuje, nejen o financích, i když ty hrajou prim... Babiš je spíš první převážně klient, co se vydral do čela...

a úplěn neosuhlaísm ani s tou justicí, stále funguje a odvádí kus dobér práce, protože ta nejhorší zvěrstva se ruší a třeba ze zajišťovacích příkazů nezbylo mnoho...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od OnGe »

Vallun píše: 5. 5. 2020, 19:41 a úplěn neosuhlaísm ani s tou justicí, stále funguje a odvádí kus dobér práce, protože ta nejhorší zvěrstva se ruší a třeba ze zajišťovacích příkazů nezbylo mnoho...
Jak dlouho trvá, než soud takový zajišťovací příkaz zruší? Rok, nebo tři? To už je pak stejně jedno, firma je mrtvá, můžeš maximálně prodat majetek, pokud ještě má nějakou hodnotu. Jako nástroj na likvidaci nepohodlných subjektů je to pořád dost dobrý.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Vallun »

OnGe - mám dojem, že první rozsudky padly do půl roku a poslendí statistika ukazovala, že více než 75 % jich bylo zrušeno...*

Minimálně v některých případech byl navíc správní žalobě přiznán odkladný účinek...a zrušení rozhodnutí pak dává nárok na náhradu škody zůsobené nezákonným rozhodnutím...

_____
Což je samo o sobě obrovská ostuda! My máme dlouhdobou statistiku zrušených cca 30 % správních rozhodnutí a z toho je 2/3 pro procesní vady, tzn. že obsah nového rozohdnutí je věcně stejný... - tzn. celkem asi jen 10 % správních žalob vede ke změně rozhodnutí z materiálního hlediska.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9048
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Faskal »

Faskal píše: 4. 5. 2018, 15:43 Vzal jsem si práci do vlaku a místo práce s hrůzou hledím na internet. Co to z prezidenta leze?

Ten člověk vůbec nerozlišuje mezi různými typy nepříbuzných látek se stejným názvem, vůbec nerozlišuje mezi výrobou a mikrosyntézou pro potřeby spektroskopie, vybírá ze svých zdrojů tak, aby byly za naprosto nemožné, a ta diplomatická ostuda.

Ta jeho demence pokračuje buď výrazně pomaleji, nebo výrazně rychleji, než bych čekal a nevím, která z těch možností je horší.
„Pobavilo mě, že ten údajný ruský agent měl přijet s ricinem, protože moje malé znalosti chemie říkají, že ricin je jakési projímadlo,” řekl k tomu Zeman.

Pan prezident Miloš Zeman, "nejlepsi prezident, co kdy Rusko melo"TM opět srší vtipem.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Resurrection píše: 5. 5. 2020, 19:17Je pro mě naprosto neuvěřitelné, že na jakoukoliv křivárnu se vytáhne, že se to nedá dokázat. Jako co na tom sakra záleží?
Přesně tak. Když jsem dělal pohovor na otevřenou posici a o kandidátovi jsem slyšel od dvou různých holek, co s ním v minulosti pracovaly, že je tak trochu ochmatik, a od jiného kolegy, že je intelektuálně schopný, ale lidsky nesnesitelný a chová se divně k holkám, tak nepotřebuju rozsudek ve věci sexuálního obtěžování na to, abych mu to posici nenabídl. Je mi v tuto chvíli celkem ukradené, co se Babišovi dá nebo nedá dokázat, těch věcí je prostě už příliš i na to, aby mohl dělat rozmnožovače na obecním úřadě.
Ale ono nám je to evidentně totálně jedno. Hlavně že to není ódesák nebo nekamarádí s Blažkem, proto je lepší.
Tady ale už nečteš, co třeba já říkám. Pointou není, jestli je Babiš lepší, ale že není nijak výrazně horší, než co předvedli třeba takový koaliční Gross nebo oposiční Topolánek či Kalousek. To neznamená, že nemá jít do prdele, ale pokud si tam místo něj vytleskáme Fialu, tak co se změní?
Ale fakt nevím, jestli je horší Blažkův pokus o demontáž justice nebo Babišova systematická transformace ČR v divizi holdingu.
To já taky právě ne, takže mi to nepřijde jako úplně validní alternativa.
A co se opozice týče, tak by mě zajímalo, co má jako dělat. Jelikož je opozice, má situaci komplikovanou takovým nepodstatným detailem, že nemůže dělat prakticky nic ježto nemá moc. Nicméně souhlasím s tím, že omílat pořád Babiše je akorát reklama na něj, to rozhodně.
Tak většina oposice by především měla JÍT DO PRDELE společně s Andrejem (Argo navrhuje, aby je tam doprovodila celá jeho generace, což je myšlenka velmi lákavá). Ale to není úkol pro oposici, nýbrž pro nás voliče a my v něm fatálně selháváme.
Vallun píše:Osobně prostě Kalouska nevidím na stejné úrovni jako Nečase a spol.
No tak jistě. Nečas byl člověk, kterého by někomu za jiných okolností spíš mohlo být líto, a pokud by mi někdo tvrdil, že nikdy nic neukradl, tak bych mu možná i věřil. Myslím si, že Nečase by zválcoval i takový Sobotka. Kalousek, Babiš... to je úplně jiný level.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Antharon a 7 hostů