Covid-19

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Covid-19

Příspěvek od Fritzs »

OnGe: Reálně hrozí, že budou práva pošlapána bez efektu na šíření nemoci.

Vallun: Babiš přece říkal že nikdy neodstoupí.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Covid-19

Příspěvek od Argonantus »

Jeste ze pravu nerozumim.

Tak je tam půl milionu.
A my budeme mít zřejmě podobný vysledek jako včera.
A britové problém vyřešili. Nemají nakažené ani mrtvé. Jsou to nadlidi
Naposledy upravil(a) Argonantus dne 26. 3. 2020, 18:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Covid-19

Příspěvek od Fritzs »

https://a2larm.cz/2020/03/zmirnete-soci ... ace-vladu/

Hoši, jak se organizuje komunistický převrat? Píše o tom Lenin někde? Za chvíli máme stovky tisíc zoufalců co už nebudou mít co ztratit, kdo se přidá k ústřednímu výboru dost brzo může být velkej pán!
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27

Re: Covid-19

Příspěvek od OnGe »

OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Jezus
Příspěvky: 2648
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Covid-19

Příspěvek od Jezus »

Vallun píše: 26. 3. 2020, 18:07
Jezus píše: 26. 3. 2020, 17:52Tak schválně. Která práva "všech občanů ČR" byla omezena?
I kdyby šlo jen o právo volného pohybu, tak je to takový zásah, že musí být zcela nezpochybnitelná jeho legitimita...
- ale ono je toho víc, dotčeno je např. právo na vzdělání
- právo uzavřít manžlství je zcela suspendováno
- nemáš ani právo na řádné zastoupení v moci zákonodárné (jaksi Čína nám zabila (s trochou nadsázky) předsedu Senátu, kritika současné vlády, a za něj v Senátu nikdo není...)
- o právu na podnikání se nechci rozepisovat...
Legitimita plyne z nouzového stavu a toho, že je důvodné předpokládat, že to zpomalí rychlost šíření viru.

Právo na vzdělání dotčeno nebylo. Žáci se vzdělávají dál a nikdo nezrušil ověření znalostí závěrečnými zkouškami. Jen se řeší, jakým způsobem se to provede, ale podoba maturit se přece mění pořád :-) Každopádně vždělávání nikdo nezastavil, zpomalil, ale to není omezení práva.

Předpokládám, že až se přestanou řešit životně důležité věci, dojde minimálně k uvolnění typem "úředník, novomanželé, svědci" za nějakých rozumných podmínek. Ale budiž, po dobu nouzového stavu zatím omezeno je.

Právo na řádné zastoupení opravdu nepadá s předsedou Senátu (dokonce ani s premiérem nebo prezidentem).

Právo na podnikání nebylo omezeno všem občanům ČR, spousta firem funguje, včetně té, kde jsem zaměstnán. Hypoteticky bylo odepřeno právo všem občanům otevřít si hospodu nebo obchod s obuví, ale reálně jen části z nich.

Takže znovu, těch práv, co byla omezena zase tolik není. Chtít, aby to přestalo, jakmile to bude dávat alespoň trochu smysl (kór pokud to reálně moc nepomáhá) je legit. Jen tvrdím, že mi nedává smysl jít soudní cestou, kde se bude prokazovat efektivita opatření.
Prostě se v nějakém rozumném horizontu zruší nouzový stav nebo se upraví ta omezení dle situace (hlavně podle počtu nemocných a nějaké hrubé studie co poslouží jako podklad). O tom ale rozhodne vláda a poslanci. Je to smutné, ale i k tomu je tam máme.
Jezus
Příspěvky: 2648
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Covid-19

Příspěvek od Jezus »

Invictus píše: 26. 3. 2020, 01:39
Akorát je problém, že nikdo z vlády či toho krizového štábu či co, o žádném takovém plánu nemluví. Celou dobu točí o tom, jak je třeba plošně zastavit šíření nákazy, bez nějakého časového plánu, bez nějakého věcného zdůvodnění, a nekonzistentními kroky.
A že se nějak testuje je pro ně taková bokovka, a na sledování nemoci se asi vykašlali někde kolem toho 12tého, jakkoliv to probíhá i tak dál.
Tady mám pro tebe dobrou zprávu. O té tzv. chytré karanténě a přechodu naní se mluví už několik dní, já to zachytil v pondělí - ale v poho, nemůžeme všichni sledovat všechno. (Ta iniciativa jako takov vznikla dávno před tím, a nějaká jednání a věci na ministerské úrovni se pochopitelně děly dřív, než se to oznamovalo).

Každopádně bych to tu skoro zamluvil... kdyby to teď náhodou nevyklíčilo do konkrétně oznamovaného časového plánu.

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... paign=null
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Covid-19

Příspěvek od Argonantus »

Chytrou karantenu mela ta velebena Korea.

Jinak Britům se omlouvám, už to spočítali. Nemají dnes 13 mrtvých, ale 113. Sorry jako.

Jezus:
Říkáš to dobře ale zbytečně slozite, protože tě stejně nikdo neposlouchá.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18577
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

OnGe píše: 26. 3. 2020, 19:10 Sportem ku zdraví
https://www.extra.cz/44-tisic-lidi-na-j ... -internetu
Mně se líbí, jak tam nakonec zmínili, jaké teda bylo skóre, i jak dopadla odveta.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Jezus
Příspěvky: 2648
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Covid-19

Příspěvek od Jezus »

Argonantus: Však Korea má taky hezky plochou křivku. Pokud je to to, co nám stačí vs. omezení ztrát v ekonomice*, pak do toho půjdeme.
(Naštěstí o tom nebudu hlasovat já, měl bych asi paralýzu analýzou...).
Navíc bychom díky té nynější karanténě mohli mít lepší úvodní podmínky - alespoň tady na jihu Moravy.

Stalo se mi něco podobného s Francouzi, už jsem si říkal, že ta data raději přestali zveřejňovat.
Říkáš to dobře ale zbytečně slozite, protože tě stejně nikdo neposlouchá.
Víš jak, mě stačí, že mám pravdu :-)

*EDIT: Dobře, a těch práv občanů teda ;-)
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Covid-19

Příspěvek od Argonantus »

Francouzi reportuji skoro vždycky poslední. A američani na několikrát. Furt to vypadá horší.
Dnes dost šílená Belgie, takže si všimla i ČT.

Jinak ono to s tím kladivem dle Faskalova článku není taková sranda. Nasadis všechno co je k dispozici a sotva to stačí.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9050
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Covid-19

Příspěvek od Faskal »

Modely hovoří jasně.
Čím později začneš, tím to bude horší provést.

My jsme podle mě začali tak akorát (v nejpozdější ještě rozumnou chvíli).
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Jezus
Příspěvky: 2648
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Covid-19

Příspěvek od Jezus »

Všimněte si na tom super srovnání, co Sosáček sdílel - https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 90#p577677 , že ta jihokorejská křivka, než se ve dvanáctém dni od sta potvrzených případů (což je cca 17-tý až 18-tý den od zjištění nákazy) zlomí, roste prakticky i hůř než ta Čínská.

To mi přijde zajímavý. Může to znamenat, že než se všechno rozeběhne a plně projeví, tak to prostě trvá, ale taky to, že nikdy není úplně pozdě...
Black Adder
Příspěvky: 148
Registrován: 3. 2. 2018, 16:35

Re: Covid-19

Příspěvek od Black Adder »

Zdravím,
trošku pohoním bycha: už to tady zaznělo, měli hned nařídit karanténu, a to i zpětně, pro ty jenž se vrátili cca před týdnem od vyhlášení a nahnat cajty, ať to hlídaj pod hrozbou drakonických trestů. Testy schovat pro lidi kolem těchto navrátilců. Nu což, bylo to jinak :-D
Teď už testování nemá smysl, každý s rýmou by se měl chovat jako potenciálně nakažený a testovat se jen na přání lékaře (ale to už jsem taky psal). A protože navrátilci trousili viry těch několik dní než začali regulérně chrchlat, tak se to tu parádně promořilo. Dál ať si provádí testy hygiena, v rámci boje s Covidem.
Německých 60 - 70% je podle mě dost optimistický odhad. Snad jen pro nynější akutní stav. Podle toho jak se to šíří bych si tipnul tak 85% min. A moc bych nedal za to, že na podzim to tu máme zas.

Každopádně to vypadá následovně (a promiňte vynechám vaše směšná čísla, bez urážky):
Jak už tu několikrát zaznělo, v naší kotlině to rozprskali zdatní lyžaři. V Itálii se to začalo šířit z jiných zdrojů, ostatně mají velikou čínskou komunitu. Tudíž doba kdy u nás začnou kukat senioři teprve začíná.
Jak se zdá, tak zdraví, zdatný jedinec to většinově prodělá lehce, stejně jako jakoukoliv jinou virózu. A naopak starší lidi a chroniky to může zabít snadno, stejně jako jakákoliv jiná viróza.
Stejně tak se jeví jako velice rizikový faktor kouření a obezita. Kteréžto můžou i u mladších velice zhoršit průběh.
A protože v medicíně není nic na 100%, tak když vám to blbě padne, můžete zakukat i jako sportovec nekuřák (ale tady to budou spíš promile).
Ostatně na záběrech z italských nemocnic jsem si nevšiml nikoho s nižším BMI, ale třeba se pletu.

S největší pravděpodobností, začne horší průběh u seniorů. Protože nemůžeme nechat nikoho pojít bez léčby, připojí se tento na UPV. Malá odbočka - nějaké ty desítky procent ventilátorů (o personálu nemluvě) jsou už teď obsazené lidmi onemcnivšími před Covidem, ať si v TV plácaj o připravenosti co chtěj. A připočtěte nakažené zdravotníky.
Tedy, až se začne zhoršovat stav těch mladších ročníků, co se bude dít?
A velice doufám, že se pletu. Snad to vládě vyjde.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6652
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava

Re: Covid-19

Příspěvek od boubaque »

Chtěl bych se ještě vrátit k těmhle číslům, i když se Faskalovi nelíbí z nich něco moc vyvozovat. A možná budu říkat to, o co se snaží Invictus, jen ho zatím nikdo nepochopil (včetně mě, protože ani mně to tak zatím nepřišlo, proto to teď ostatně píšu).
Invictus píše: 25. 3. 2020, 19:16 24.3. - 2976 test, 185 poz = 6,2 %
23.3. - 2247 test, 126 poz = 5,6 %
22.3. - 1793 test, 114 poz = 6,3 %
21.3. - 1880 test, 158 poz = 8,4 %
20.3. - 2085 test, 124 poz = 5,9 %
19.3. - 2217 test, 205 poz = 9,2 %
18.3. - 1718 test, 110 poz = 6,4 %
25. 3. - 4098 test, 291 poz = 7,1 %

Tedy: Vypadá to, že počet denně zjištěných pozitivních případů je závislý na počtu za ten den provedených testů.

Z toho se dá odvozovat, že stále zjišťujeme pozitivní případy se zpožděním, a to nejen se zpožděním po nakažení (tj. dané inkubační dobou), ale i se zpožděním daným nedostatečnou kapacitou testování, a to i u "vážných" případů (o čemž ostatně máme zprávy). Pokud by to bylo takhle, tak to znamená, že současná oficiální čísla neříkají vůbec nic ani o trendu, natož o reálných počtech nakažených.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27

Re: Covid-19

Příspěvek od OnGe »

Chce to naprosto jíný přístup:
https://www.youtube.com/watch?v=heXI1pgQhvY
OnGe tu není, je tu jenom Zuul

Zpět na „Realita a pseudorealita“