Covid-19

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Invictus »

Sosacek píše: 12. 3. 2020, 14:10Honeni ega v invictovskem stylu samozrejme neni nic z toho.
Co by to bylo za Sosáčka bez projekce.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Invictus »

Tak už máme i nouzový stav, vynikající. Kvůli 96 lidem v karanténě. Co pozítří? Stanné právo?
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... paign=null
A opět totálně nesystematicky. Omezí se plošně i tam, kde není žádná nákaza, a není tedy čemu zabránit. Omezíme nějaké okrajové aktivity, ale největší zdroje pohybu osob nebo jádro problému stejně adresovat nebudeme.
Předpokládám, že to Faskalovi a Sosáčkovi stále přijde jako přiměřená reakce, a budou si to pochvalovat. I když nevím, zavřou jim hospodu, tak možná ne.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Quentin »

To zavření škol je údajně docela ověřená metoda. Mimo jiné i proto, že to paralyzuje rodiče, kteří s dětmi zůstávají doma.
https://www.youtube.com/watch?v=xwE0ldRtwGA
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Faskal »

Faskal si to pochvaluje.

Příjemně mě překvapilo, že vláda byla ochotná přijmout nezbytný, ale nepopulární krok, a model Itálie se snad podaří odvrátit.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Sosacek »

Nam zavrou tu Prazskou kavarnu, hlavne.

BTW Invicte, ses proti vakcinam?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Invictus »

Quentin píše: 12. 3. 2020, 15:16To zavření škol je údajně docela ověřená metoda. Mimo jiné i proto, že to paralyzuje rodiče, kteří s dětmi zůstávají doma.https://www.youtube.com/watch?v=xwE0ldRtwGA
Klidně si poslechnu později, a třeba změním názor. Nicméně ta metoda předpokládá, že rodiče zůstanou doma, což podle všeho u nás není pravda, a není k tomu u starších dětí ani moc důvod, navíc v pohodě stačí jeden rodič, a druhý předpoklad tuším bude, že se to týká i mateřských škol. A jako bonus ne zdaleka všichni dospělí mají děti pod 18 let.
Za mě pak hlavní kritika je, že aktuálně to ničemu nezabrání, protože to nemá čemu bránit. Když se ti sejde ve škole 100 zdravých dětí, tak se mezi sebou nemají čím nakazit, a to je přesně současná situace. A platí to i o těch dalších zákazech.
Až se ta nemoc rozšíří v populaci, tak to teprve má smysl zavádět, a to ještě jen lokálně, protože zase logicky, zavřít školu v Ostravě neovlivní šíření nemoci v Praze.

Sosáček
BTW Invicte, ses proti vakcinam?
Že váháš. Radši mi vysvětli, jak jsi došel k tomu, že snižující se počet nových případů v Itálii, Íránu a Jižní Korei, je kvůli tomu, že nestíhají testovat.

Ale abych teda Sosáčkovi jen neubližoval, tak tady má uvedeno, jak se dostává k těm 1500 mrtvých na chřipku ročně. S bonusovým apelem na konci:
http://www.szu.cz/tema/prevence/je-koro ... b-rAyRK_as
Pomocí matematického modelování však lze spočítat úmrtí v souvislosti s chřipkou, tedy počet úmrtí, kde prakticky s jistotou byla chřipka vyvolávající příčinou, která vedla k následným komplikacím nebo ke zhoršení základního onemocnění a následně úmrtí. Jinými slovy, pokud by nedošlo k onemocnění chřipkou, nedošlo by i k následnému úmrtí. Průměrně se v ČR jedná o přibližně 1500 úmrtí, která jsou každoročně v souvislosti s chřipkou, samozřejmě ve značném rozptylu podle závažnosti konkrétní chřipkové epidemie
Faskal:
Nepopulární? U voličů ANO zřejmě ne, lze-li usuzovat z internetových diskusí.
Nezbytný? Kvůli 90 případům, a bez volného šíření? WTF?
Čéče asi fakt žijeme na jiné planetě. Kvůli tomuhle bys klidně zastavil fungování státu, ale u globálního oteplování podle tebe nevíme, zda je to vůbec vážná hrozba.
Iron Within
Iron Without
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Sosacek »

Invictus píše: 12. 3. 2020, 15:43 bez volného šíření?
[...]
Čéče asi fakt žijeme na jiné planetě.
Zjevne.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Invictus »

Sosacek píše: 12. 3. 2020, 15:49Zjevne.
No naposledy co jsem koukal, tak všechny pozitivní případy u nás byli lidi, co si to přivezli ze zahraničí, a lidi které tím bezprostředně nakazili. Až se tohle překlopí a začnou rychle přibývat případy lidí, kteří to chytli někde u nás z neznámého zdroje, tak bych to nazval volným šířením.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od ilgir »

Faskal je z oboru, takže tomu logicky přikládá větší váhu než my plebejci.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Invictus píše: 12. 3. 2020, 15:43 Až se ta nemoc rozšíří v populaci, tak to teprve má smysl zavádět,
Není to už náhodou pozdě?
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Invictus »

ilgir píše: 12. 3. 2020, 16:09Faskal je z oboru, takže tomu logicky přikládá větší váhu než my plebejci.
To tak nějak tuším v pozadí, ale zase pak nechápu, jak může být v klidu s 1500 lidmi ročně kvůli chřipce.
Pracující logaritmus píše: 12. 3. 2020, 16:10Není to už náhodou pozdě?
Tak si to vem z opačného konce. Když se nemoc (jakákoliv) nešíří v populaci, tak nemá smysl dělat opatření proti ní.
Plus máš tu pořád ten aspekt lokalizace. Pokud se začne šířit v Praze, tak nemá smysl dělat opatření úplně všude, s nějakým magickým myšlením, že ČR je jednolitý celek.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od ilgir »

Tak já myslím, že epidemiologové a virologové nejsou vklidu ani s běžnou chřipkou, protože vědí, že může zmutovat v něco ošklivějšího. A ve snech je straší supervirus, který jednou vyhubí lidstvo. COV-19 sice podle všeho není Ten supervirus, ale trochu se mu blíží, tak jsou z toho v rauši. Profesionální plavčík také vlastním dětem nedá nafukovací kruh, ale jedině korkový pás, přestože miliony dětí prokazatelně používají nafukovací kruh a přežijí ve zdraví.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Faskal »

U globálního oteplování nejsme schopni přesvědčit veřejnost, že je to vážná hrozba. Soustavně dumám - veřejně v relevantním tématu - nad tím proč.
Ale koukám, že se to nedaří ani u tohohle viru, tak to asi nebude taková záhada.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Invictus »

ilgir:
Jo to je asi do nějaké míry pravda. Na druhou stranu pořád mají hodně znalostí a zkušeností, které běžný občan nemá, takže bych tipoval, že dokáží vyhodnotit míru rizika (tedy ne jen binár: je to špatný/ je to v pohodě). A zatím třeba s postojem WHO nemám problém. Stejně tak kdybych byl na začátku té nemoci v Číně, tak by mě taky neurazilo, kdyby mě někdo zavřel doma na několik týdnů - protože tam ještě nevěděli, co to je, jak moc se to šíří a je smrtící, a jaké jsou ohrožené skupiny. Tam je namístě extrémní opatření, zvlášť když máš měsíc zpoždění. Ale u nás je ta situace úplně jiná, i odlišná od té Itálie, takže prostě čekám tu racionální úvahu a přiměřenou reakci. Nevidím ji, tak jsem zmatený a mám obavy, jak to bude eskalovat. Nic víc v tom není.

Faskal:
Ale kdeže, já nejsem vzorek populace, mě přesvědčovat netřeba. Běžný lid to žere i s navijákem. Stačí zřejmě několik měsíců soustavně masírovat veřejnost skrze média a budou věřit čemukoliv. V knihovně u nás berou vrácené knihy rukavicemi a ukládají do beden. Asi kdyby je třeba všechny měla v rukách ta jedna paní, co tu v Brně je nakažená. Pak knihovnice skočí nakoupit do Globusu, a cestou domů v šalině olízne tyč.
V podstatě bych se na to měl dívat i pozitivně. Tyhlety pseudo-opatření stejně nezabrání šíření, takže půjdeme cestou imunizace. A pokud do toho hodí vidle zvýšení teplot a zachycení lidí ze zahraničí, tak je po problému. You cannot lose.
Iron Within
Iron Without
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Každodenní šílenství a bizár

Příspěvek od Sosacek »

Kolegyne v praci si to privezla, hadam z lyzovani v italii, ale nevim. Po 11 dnech domaci karanteny zacala mit horecku a kasel. Zajimaavy na tom je to, ze ji rekli "nestihame testovat, dostaneme se k vam nejdriv za dva dny". Tj. uz i v CR jsme ve stavu, ze pocet pripadu je limitovan kapacitou testovani.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů