PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

Takže hru jsi ani neviděl, ale víš že je to podvod a budeš tu pozici obhajovat do posledního vzdechu. Gratuluji, Pieto.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

Vallun píše: 5. 2. 2020, 06:17York - zasr... marketing
No, asi tak.

Teď nevím - ty to, Yorku, obhajuješ, nebo jen říkáš, že to takhle dělali vždycky a tím pádem už má zákazník být zvyklý, že mu lžou, a moc na to nedat?
OnGe píše: 5. 2. 2020, 10:17Takže hru jsi ani neviděl, ale víš že je to podvod a budeš tu pozici obhajovat do posledního vzdechu. Gratuluji, Pieto.
Neviděl, k mým neporušitelným zásadám patří nekupovat hry, co mají na metacritic hodnocení uživatelů menší než 1/10. 8)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od York »

Pieta píše: 7. 2. 2020, 15:11 Teď nevím - ty to, Yorku, obhajuješ, nebo jen říkáš, že to takhle dělali vždycky a tím pádem už má zákazník být zvyklý, že mu lžou, a moc na to nedat?
Tak trochu obojí.

Nijak zvlášť mě neuráží, když trailery, intra, cutscény a podobně nejsou v herním enginu. Původně to bylo technologický omezení, hra prostě nemohla vypadat jako renderovaný video. Dneska se už pomalu ingame animačky ve srovnatelný kvalitě dělat daj, ale pořád je rozdíl, jestli to uděláš jednou do traileru, nebo stopadesátkrát do hry. To, že máš velkej rozpočet, je jedna věc, a to, že tu hru musíš dodělat v konečnym čase, je věc druhá.

Zrovna ten odkazovanej trailer má teda problém v tom, že to je sice renderovaný video, ale vypadá to, že by to klidně i mohla bejt cutscéna ze hry. To očividně nebyl ze strany Blizzardu dobrej tah - měli jít buď do high-quality renderu (to zrovna oni fakt uměj), u kterýho by bylo zřejmý, že to není ze hry, nebo to fakt ze hry udělat. Nemyslím si ale, že by to byl z jejich strany cílenej podvod.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

York píše: 7. 2. 2020, 15:26Nijak zvlášť mě neuráží, když trailery, intra, cutscény a podobně nejsou v herním enginu. Původně to bylo technologický omezení, hra prostě nemohla vypadat jako renderovaný video. Dneska se už pomalu ingame animačky ve srovnatelný kvalitě dělat daj, ale pořád je rozdíl, jestli to uděláš jednou do traileru, nebo stopadesátkrát do hry. To, že máš velkej rozpočet, je jedna věc, a to, že tu hru musíš dodělat v konečnym čase, je věc druhá.

Zrovna ten odkazovanej trailer má teda problém v tom, že to je sice renderovaný video, ale vypadá to, že by to klidně i mohla bejt cutscéna ze hry. To očividně nebyl ze strany Blizzardu dobrej tah - měli jít buď do high-quality renderu (to zrovna oni fakt uměj), u kterýho by bylo zřejmý, že to není ze hry, nebo to fakt ze hry udělat. Nemyslím si ale, že by to byl z jejich strany cílenej podvod.
Rozdíl ve kvalitě animačky a gameplay chápu, ale tohle je myslím něco trošku jinýho.

Co jsem pochopil, tak takhle to fakt do hry udělat chtěli, akorát na to potom ten tým nedostal dost velkej rozpočet, takže to museli hodně zkrouhnout. Čili to není podvod, jako že by od začátku chtěli někomu něco nalhávat, ale zase je hodně chucpe tam nechávat ten původní trailer, když už dávno vědí, že to tak zrealizovat nepůjde.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

Já jsem si furt říkal, proč do těch videí všude cpou nápis "not actual gameplay footage", že to musí bejt každýmu jasný... no tak teda proto.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od York »

Pieta píše: 7. 2. 2020, 15:36 Co jsem pochopil, tak takhle to fakt do hry udělat chtěli, akorát na to potom ten tým nedostal dost velkej rozpočet, takže to museli hodně zkrouhnout. Čili to není podvod, jako že by od začátku chtěli někomu něco nalhávat, ale zase je hodně chucpe tam nechávat ten původní trailer, když už dávno vědí, že to tak zrealizovat nepůjde.
Kdyby od začátku věděli, jak to bude ve hře, a rozhodli se, že trailer udělaj ve větší kvalitě, tak je výsledek úplně stejnej :think:

Nepřijde mi jako problém dokonce ani to, že se jim nepodařilo splnit původní plán, přestože se tím původně snažili hráče nahypovat. Zákazník si nekupuje hype, ale finální produkt - nic mu nebrání podívat se na gameplay videa a recenze a rozhodnout se podle nich.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

York píše: 7. 2. 2020, 15:43Kdyby od začátku věděli, jak to bude ve hře, a rozhodli se, že trailer udělaj ve větší kvalitě, tak je výsledek úplně stejnej :think:
Teď nevím, jestli si rozumíme. Ten trailer není (jen) ve větší kvalitě - má jinej scénář, jinou kameru, jiný animace.
York píše: 7. 2. 2020, 15:43Nepřijde mi jako problém dokonce ani to, že se jim nepodařilo splnit původní plán, přestože se tím původně snažili hráče nahypovat. Zákazník si nekupuje hype, ale finální produkt - nic mu nebrání podívat se na gameplay videa a recenze a rozhodnout se podle nich.
"Já si dám na stránky neaktuální/lživá lákadla, ale nic ti nebrání se poptat okolo, jak je to ve skutečnosti" je dost alibismus, ne? Něco jako "sice na obalu píšu, že to je čokoládová tyčinka, ale kdyby ses pořádně poptal okolo, tak ti spousta lidí řekne, že tam jsou akorát suchý větvičky, takže to je tvoje chyba a já jsem v tom úplně nevinně".

Nevidím to mimochodem nějak absolutně. Nějaký rozdíl mezi plánama a skutečnou verzí, marketingem a realitou je pochopitelnej a víceméně nutnej. Anthem třeba taky lidi strašně hanili za to, že dva roky před vydáním ve videu předváděli nějakou alfu, kde většina věcí byla jen na oko - ale dva roky před vydáním nikdo nic lepšího než tu alfu stejně nemá. To je pochopitelný. Ale pořád to vypadá dost jasně jako tatáž hra, zatímco tady je stejný audio a úplně jiný video k tomu, a navíc se tím chlubí doteď, to už jde přes hranice toho, kde by mi to přišlo pochopitelný.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od York »

Pieta píše: 7. 2. 2020, 16:03Ten trailer není (jen) ve větší kvalitě - má jinej scénář, jinou kameru, jiný animace.
No však jo. Viz třeba (trailer) a (gameplay). Ale to už se opakuju.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Pieta »

Chm. To je přece intro a je úplně jasně vidět, že to není ze hry.

Zatímco tamto je scéna, o který +-všichni vědí, že je přímo ze hry, doprovázená audiem, co je ze hry. I podle reakcí to dost lidí pochopilo, jako že předvádějí, jak bude tahle scéna ve hře vypadat. Autoři mluvili o tom, že takhle chtějí tu scénu předělat. (A i info o tom, že "work in progress", tam problikne asi na šest vteřin na úplně konkrétní střih a na jeho konci zase zmizí. A ty příslušný části jsou ve finální podobě úplně jiný, to ano. Stejně jako celej zbytek tý scény.)

Ale to už se vážně točíme.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Gediman »

Mám tu další článek o herní historii - tentokráte závody!

http://www.gediman.cz/seznamclanku.php? ... odnich-her

Dohledat nějaké bližší informace o technologické inovaci bylo tentokrát dost těžké - ale pár jsem jich stejně našel. Závodních her je vážně hodně a většinou fungují tak nějak na stejném principu, takže na internetu není moc zdrojů, které se jim podrobně věnují. V článku jsem tedy zmínil i některé významné a zajímavé kousky.

Samozřejmě, další zajímavé informace budu doplňovat, pokud na nějaké narazím.
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Sosacek »

Resurrection píše: 29. 10. 2019, 09:06
Faskal píše: 28. 10. 2019, 23:03... a on to někdo napsal do podoby skutečné inkrementální hry:
https://www.decisionproblem.com/paperclips/index2.html

Just sayin'
I hate you.
+1
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

Na GOGu právě mají docela zajímavý výprodej.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jerson »

Na novém compu konečně můžu hrát X-Com 2, a hodně jsem se těšil na plížení a přepady, ale musím říct, že jsem brutálně zklamán.
Jediný rozdíl je v tom, že se nepřátelé neschovají okamžitě poté, kdy je uvidím, ale k rozumnému fungování to má pořád strašně daleko. Mám šest lidí, všichni zaujmou pozice tak, aby měli výhled na nepřítele, ale stejně může zaútočit jen jeden. Pak dostanou kolo nepřátelé, a klidně mi smetou polovinu týmu, než se vůbec dostanu na řadu.

Trošku se tomu dá předcházet tím, že na ostatní dám Overwatch, ale to pak reagují na nepřátele podle sebe. Fakt mi strašně chybí možnost - zcela reálná a obsažená i v řadě starších tahových her - když svůj tým připravím a pak zaútočí všichni najednou, na povel, aby zlikvidovali co nejvíc nepřátel dřív, než ti vůbec zjistí, odkud to přilétlo.

Takže i když silně nerad, tak prostě během mise nahrávám, když zjistím, že moje rozestavení bylo špatně, a nepřátelé mi vymazali půlku týmu po mém prvním výstřelu.

Nebo jsem něco minul a dělám to špatně?

A další věc, když mám vědce navíc, potřebují každý vlastní místo v laboratoři, aby přispěli k výzkumu?
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od OnGe »

Ten ambush můžeš pojmout i tam, že na ně na začátku kola hodíš granát, oni se rozběhnou do krytů a ty je pak flankuješ, protože máš maníky všude kolem. Záleží na situaci, terénu a vůbec. S tím schováváním se dá užít spousta legrace. Rangeři na to mají šikovné skilly. Ti pacholci mají skilly úplně na všechno...

Pro vědce laboratoř stavět nemusíš. Vlastně vůbec nejsou potřeba.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PC hry - obecná diskuze, novinky, atd.

Příspěvek od Jerson »

Já je nepotřebuju rozhánět granátem, navíc když jsou už na začátku v blízkosti dvě nebo tři skupiny, takže o flankování nemůže být řeč. Když potřebuju v prvním kole zabít toho teleportujícího se strážce a zároveň mecha s raketami, jinak mi ve své reakci zneschopní polovinu týmu, tak je granát ta nejhorší volba. Už tak musím kombinovat akce, aby každý z mých lidí zaútočil alespoň v reakci na pohyb nepřátel po prvním výstřelu.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti