IT Poradna

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Ecthelion »

Vallun píše: 29. 1. 2020, 14:43 Kliknu, spustí se to a po vteřině to zmizí - samo se to uzavře...Avast sandbox nebo různá nastavení kompatibility nepomáhají
Taky by bylo dobré vědět co máš za verzi těch office.
Ale tohle mi trochu zní jako problém s licencí. Zkoušel jsi oficiální podporu mrkvosoftu? Obojí je to jejich software, tak by se měli starat aby to fungovalo. A co jsem slyšel, jejich podpora by v těchhle věcech měla být docela dobrá.

Jinak ale co řekli předřečníci. Reinstall je vždycky dobré místo kde začít.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: IT Poradna

Příspěvek od York »

Ecthelion píše: 29. 1. 2020, 15:38Zkoušel jsi oficiální podporu mrkvosoftu? Obojí je to jejich software, tak by se měli starat aby to fungovalo. A co jsem slyšel, jejich podpora by v těchhle věcech měla být docela dobrá.
Podpora ti v lepším případě dá stejný rady, jaký můžeš vygooglit. Ostatně když na to napíšeš dotaz do Googlu, vyskočí na tebe mimo jiné několik odpovědí od Microsoftí podpory na podobný dotazy. Určitě se ti ale nepřipojí vzdáleně k počítači a nespraví ti to sama ;-)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Ecthelion »

York píše: 29. 1. 2020, 15:59 Podpora ti v lepším případě dá stejný rady, jaký můžeš vygooglit. Ostatně když na to napíšeš dotaz do Googlu, vyskočí na tebe mimo jiné několik odpovědí od Microsoftí podpory na podobný dotazy. Určitě se ti ale nepřipojí vzdáleně k počítači a nespraví ti to sama ;-)

Ehm, souhlasím. Ale zároveň teda píšeš strašný kraviny. To co píšeš platí pro tebe, nebo pro mě, co jsme seasoned vetrání troubleshootů IT problémů. Ale ne pro někoho kdo se v tom nevyzná a skončí tak že se ptá na fóru o RPG hrách jak má spravit Word*. IMHO je efektivnější zeptat se někoho kdo se zabývá něčím jiným než tím softwarem a zároveň sis jeho služby zaplatil když sis ten software koupil nebo nedejbože pronajal.

*ne že by to nemělo smysl, nebo že by mu všichni neporadili nejlíp jak jen můžou, jen...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Vallun »

dotaz:

https://www.alza.cz/brother-dcp-l2712dn ... .htm#popis

má někdo zkušenosti? nebo vůbec s touto značkou? mne nic neříká...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18576
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: IT Poradna

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Tak Brother je v oblasti tiskáren jeden z hlavních konkurentů HP. Co jsem slyšel, tak se vyhýbali těm mrdkám jako print-as-a-service a byznysu založenému na prodeji inkoustu namísto tiskáren.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Selhan »

Mám doma i v práci (ne stejný model, ale v práci máme nějaký hodně podobný) - tiskne to a nechce to k tomu tři tuny junkwaru, takže docela dobrý. Ale jako že by to tisklo nějak nádherně, to ne. Prostě na dokumenty.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Jerson »

Sháním USB Bluetooth modul, abych si k počítači připojil bezdrátová sluchátka. Jako obvykle jich jsou desítky s pár recenzemi,, máte s nějakým dobré zkušenosti? Dál než jednu zeď a 10 metrů se od počítače pohybovat nebudu, nemusí to být úplně nejlevnější, ale zase tři stovky mi (zatím) přišly jako maximum adekvátní ceny.
Sosacek
Příspěvky: 25788
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: IT Poradna

Příspěvek od Sosacek »

Jakoze tvuj pocitac nema blutooth, chapu to spravne?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Selhan »

Fakt pochybuju, ze se i na takovem podivnem miste jako je internet kdokoli zabyva recenzovanim takoych blbosti. Co na tom chces resit? Proste to bud dela bluetooth, nebo ne. Min nez 4.0 uz dnes stejne snad ani nesezenes - osobne bych proste vzal nejaky Asus, ale to jen proto, ze ho vyrabi ta Cina, kterou mam radsi.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Jerson »

Chci na tom řešit to, že u třetiny těch věcí lidé píšou, že jim vypadává signál ve sluchátkách, když zajdou za první zeď.
Ale ok, koupím tedy něco.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Vallun »

Sosacek píše: 13. 5. 2020, 07:37 Jakoze tvuj pocitac nema blutooth, chapu to spravne?
Muj stolní taky ne :p

Jerson - tohle jsem zvažoval taky, ale pak jsem se podíval na životnost baterií ve sluchátkách (potřebuju i s mikrofonem) a raději zůstal u kabelu...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od OnGe »

Jerson píše: 13. 5. 2020, 09:23 Chci na tom řešit to, že u třetiny těch věcí lidé píšou, že jim vypadává signál ve sluchátkách, když zajdou za první zeď.
Ale ok, koupím tedy něco.
Se obávám, že to není moc omezení toho konkrétního zařízení jako spíš bluetooth. Na větší vzdálenosti můžeš prát jen menší množství dat a v tomhle pásmu překážky zkátka překážejí. Není to ani wi-fi, ani mobilní síť.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: IT Poradna

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Já těmhle věcem až tak nerozumím, ale s ohledem na tohle mi OnGeho tvrzení dává smysl.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Selhan »

Když nevíš, co to jsou za sluchátka, co jim doma vysílá jiného a z čeho jsou ty zdi...
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: IT Poradna

Příspěvek od Ecthelion »

Vallun píše: 12. 5. 2020, 19:54 dotaz:

https://www.alza.cz/brother-dcp-l2712dn ... .htm#popis

má někdo zkušenosti? nebo vůbec s touto značkou? mne nic neříká...
Brother celkem zní jako renomovaná značka. Ale nemám žádnou přímou osobní zkušenost.

Jediné co mě při pohledu na tu tiskárnu napadá je to, že nemá Wi-fi, jen síť a USB. Což má své důsledky. Hlavně nemožnost tištění ze smartphonů a tabletů. + Snížená flexibilita v tom kam si tu tiskárnu postavíš...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů