[Let's play] Sunless Sea

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

O5
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Ovčáské ostrovy 4
1) O3
2) O4
3) O5
4) O5 - trofej za rakev
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Vysloužilý lovec nestvůr přijal loveckou trofej a vydal rakev z jeskyně, kam čas od času černá jachta přiváží pochybné nebožtíky. A protože tu už kromě z prstu vycucaných historek nebylo co pohledávat, vypluli jsme dál.

Zastávka u Stanice III byla, zvlášť s nově nabytou rakví na palubě, téměř samozřejmostí. Při té příležitosti jsem se Akolyty zeptala, jak vlastně skončila na tomhle téměř opuštěném a důkladně izolovaném ostrově. Říkala, že si vlastně nevzpomíná. Pamatuje si na život v Londýně, pak nic a pak byla tady. Když si navlékala rukavice, všimla jsem si, že má kůži na rukou pokrytou drobnými jizvičkami, jakoby kůže rozpraskala silným mrazem a pak se znovu zahojila.

Obrázek

Pak se rozpovídala o své minulosti v Londýně. Byla lékařkou v lepší společnosti. Léčila malátnost, nechutenství a podobné neduhy hraběnek a sepisovala výzkum o aplikaci alkoholu vypáleného z hub. Měla sestru - dvojče. Žili spolu, Akolyta pracovala a platila účty, její sestra žila výrazně bohémštějším způsobem života. Ve srovnání s jejím vyprávění vypadají mé nejdivočejší příhody z poetických salónů naprosto plitce a nezajímavě. Na soužití se to odráželo třeba tím, že se sklenice vězňova medíku objevila v poličce s medikamenty, tu zas hedvábný šál v zásuvce na obvazy či všemi barvami hrající obrázky snových zvířat mezi chorobopisy.

Pak sestra zemřela. Byla to nehoda, něco s lavórem stříbřité tekutiny a pak nepodařené oživovací pokusy které zhatily všechny naděje, že smrt nebude definitivní. Akolyta si nevybavuje, co se dělo pak, ale skončila tady. Zřejmě to bere jako formu trestu.

Tušila jsem, že mi neříká všechno a tak jsem se vyptávala dál. Nakonec mi s anatomickou přesností popsala, v jakém stavu se sestra vrátila ze společného snu, jak byla její kůže rozpukaná krvavácejícími rankami, jaký šok to způsobilo jejímu tělu a jak to vedlo k nevyhnutelné smrti. Dozvěděla jsem se možná víc, než jsem chtěla a rozhodně už vím, že kdo se moc ptá, moc se dozví.

Rakev jsme nakonec ani nevyložili.

Zamířili jsme ke Gaiderovu smutku, což bylo dobře, protože pokud mi někde dokáží vyčistit hlavu od hrůzných detailů, je to právě tam. Piráti nás uvítali na rychlém člunu a po krátké dělostřelecké výměně naše zásoby doplnilo pět beden, které vyplavaly z jejich vraku.

Obrázek

Na Gaiderově smutku jsme vyložili dámu pochybné pověsti z Mangrovové školy a do pokladny nám přibylo 120 echos.

Zjistila jsem také, že tu před týdnem Chanátská loď doplnila zásoby. Běžně se tak daleko nevydávají a na admiralitě by je to jistě zajímalo. A možná nejen tam (získávme strategickou informaci).

G - Gaiderův smutek
1) jdeme do hospody - 50 echos, sníží hrůzu (máme 23)
2) prozkoumat přístav - jeden nikdy neví, na co narazí
3) vyměnit 1 utopeneckou perlu (máme 23) za 2 višně (máme 5)

P - Prodej zboží - uveďte kolik čeho prodat, pokud vůbec něco
a) vězňův medík (máme 4) za 26 echos - u Uthershroomu můžeme medík vyměnit za houbičky
b) houbové víno (máme 4) za 23 echos - alespoň jednu bednu budeme potřebovat na ponor v Koutku
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

G2
Pa2, b0
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Vallun »

G 2
P nic
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

G2
P nic
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16376
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky »

G2
P0
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

G2
P nic
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Prodej 1
1) Pa2, b0
2) nic
3) nic
4) nic
5) nic
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Procházka po Gaiderově smutku nebyla zrovna klidná. Nakonec, co čekat na krápníku plném pirátů. Dostala jsem se do křížků s pár korzáry. Zřejmě se v minulosti plavili na jedné nebo více lodích, které jsem poslala ke dnu. Jednoho jsem srazila pěstí tak, že spadl dolů na ostré kameny čnící z moře. Další se dali na ústup, když mi posádka přišla na pomoc.

Než jsme vypluli dál, našli jsme na útesech tělo zabitého piráta a vzali si jeho věci (v hodnotě 23 echos). Takové jsou zákony moře.

Obrázek

Když jsme sestoupili pod hladinu a zrádným proudům navzdory dopluli ke Koutku, byla jsem už dostatečně posilněna houbovým vínem na to, abych se vypravila na další ponor bez skafandru. Hledala jsem dům ve vykotlaném zubu, kde by měl sídlit člověk, kterému mám doručit dopis od umírajícího muže z Oškubané vrány. Nebylo to snadné, zeptat se na cestu pouze gesty, ještě k tomu v přítmí, není vůbec jednoduché. Také jsem ztrávila nějaký čas lovením informací do hlášení, ale to také nebylo jednoduché. Například, vzít si do vody pero a papír dost dobře není možné. Když se mi podařilo zjistit vše potřebné, byl už nejvyšší čas se vynořit. Ale přeci neodejdu s prázdnou! Další láhvinka houbového vína by mě měla připravit k dalšímu ponoru.

Našla jsem vykotlaný zub. Jeho vnější povrch je pokrytý rytinami zachycujícími bojující armády. Někteří z vojáků měli psí hlavy. Pak tam byla hora v plamenech a lodě s lidskými tvářemi plující po řece. Bylo to dost divné, ale i tak jsem plavala dovnitř.

Vzduchové kapsy uvnitř zubu nabízeli na místní poměry dost exotické prostředí. Nebyla tu dýchatelná voda, ale těžce vydýchaný vzduch, ve kterém se ale, narozdíl od dýchatelné vody, dá normálně mluvit. A protože se vzduch rychle vydýchá, stručnost je při zdejších hovorech nejcenější ctností.

Obrázek

Pan domáci nemilosrdně dohlíží na pořádek ve svém vykotlaném příbytku a je mu upřímně jedno, co se děje venku. Nebo se tak alespoň tvářil. Když jsem mu dala dopis, byl poněkud překvapený a podezřívavě otevřel obálku. Když dočetl, řekl napůl pro sebe: "Blbec", složil dopis a obrátil se ke mně.

Řekl, že mám Lorenzovi vyřídit, že Rosina se rozhoduje sama za sebe. A že ta porážka také nebyla Lorenzova vina, protože to byl on, kdo dal rozkaz zaútočit na bránu a zmeškal příchod Hyeny. Řekl, že si Lorenzo klade za vinu příliš mnoho a že tohle byla jeho vina a že si to také vezme do hrobu. Ať si Lorenzo najde svou vlastní vinu. Pak chtěl říct ještě něco, ale rozmyslel si to. Nenaléhala jsem. Už takhle budu mít co dělat, abych tu odpověď správně předala. Ta druhá láhev vína už je docela znát.

Pak jsem mu ještě řekla o novinkách v Londýně a odměnou mi byly příběhy z podmořských přístavů. Zajímavé i děsivé. Rozhodně si je budu muset zapsat, jen co se vrátím na loď.

Zkoušela jsem se spřátelit s místními, ale posunkový jazyk není mojí silnou stránkou. Z některých jasně gest jsem ale pochopila, že o nějaké družení příliš nestojí. Nechala jsem je tedy být a vypravila se hlouběji.

Hlouběji ve chřtánu nestvůry vystřídaly obří zuby jen jakési jako břitva ostré kostice povlávající v proudu. Byla tu tma a voda byla poněkud kalnější. Místní tu mají jakési světélkující pastilky. Kdybych jim dala nějaké višně, pár by mi jich nechali a mohla bych pokračovat hlouběji...

K - Koutek
1) vyměnit višně (máme 5) za svítící pastilky a plavat dál do tmy
2) plavat radši trochu zpátky a raději obrat nějaké domorodce - jediné právo, které tu platí, je právo silnějšího - šance na úspěch 45 %
3) tak hluboko neklesnu, raději se vrátím na loď
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16376
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky »

K1
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

K1
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

K1
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

k1
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Místní velmi rádi vyměnili fosforeskucící pastilky za pár višní a já se mohla vypravit do tmavé hlubiny. Nestvůra je nesmírně stará a v jejím trávicím traktu mohlo uvíznout ledacos zajímavého. Cesta to ale nebyla příjemná. Voda tu byla kalná jako v londýnské stoce a mísila se s kyselinou v žaludku nestvůry, takže nepříjemně štípala do očí. Stoupající bubliny zas ztěžovaly plavání dolů.

Bylo tam něco jako obří tasemnice. Napadlo mne použít červovité tělo jako lano a sestup si usnadnit, ale rychle jsem ten nápad opustila, protože zápas s obří tasemnicí je něco, co bych nikdy nechtěla zažít.

O něco hlouběji se cosi zablýsklo. Bylo to mosazné držadlo rakve. Říkala jsem si, proč ho ještě nikdo nevzal, vždyť ještě nejsem tak hluboko. Ukázalo se, že to byla past, ale podařilo se mi si lupiče včas všimnout a vykopnout mu zuby dřív, než mi mohl něco udělat. Jeho návnada je teď moje.

(získáváme 1 rakev)

Zkoušela jsem plavat dál, ale než se mi podařilo najít něco zajímavého, začala jsem topit. Tedy, ne přímo topit, protože voda je tu dýchatelná, ale mé plíce už zkrátka odmítaly v těchto nepřirozených podmínkách dále pracovat. Musela jsem se vrátit na loď.

A protože už vše potřebné bylo vyřízeno a Koutku už mám trochu plné zuby, vydali jsme se dál k Růžové bráně. Cestou jsme našli vrak lodi a podařilo se nám zachránit nějaké zásoby.

Obrázek

Růžová brána kromě neskýtala příliš příležitostí, kromě výroby speciálních doutníků. Máme na palubě nějaké věci, které by se mohly tabáčníkovy hodit pro jeho velké dílo. Otázkou je, jestli je rozumné mu je dávat. Přecijen, kouření dost ošklivý zlozvyk.

N - Nepřečtený deník pro trpce hořkou chuť
1) ano, dáme mu jeden z nepřečtených deníků (máme 1)
2) ne, to je škoda

R - Romantická literatura pro nasládlou svůdnou vůni
1) ano, dáme mu červenou knihovnu (3x romantická literatura, máme 3)
2) ne, to je škoda
Naposledy upravil(a) OnGe dne 19. 1. 2020, 19:42, celkem upraveno 1 x.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 5 hostů