[HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

obr tě ochotně následuje. Projdete sálem s ozvěnou a dojdete jednou z širokých chodeb do sálu s trůnem. Teď, když na krystaly dopadne světlo tvé lucerny, rozzáří se všemi barvami.

Sál s trůnem
Sál s trůnem


"NÁDHERA!" vydechne obr. "TO JSOU MNOHEM LEPŠÍ KAMENY PRO MÉ UMĚNÍ. DĚKUJI TI, ŽES MĚ K NIM DOVEDLA," ponese, jako kdyby o existenci trůnu jen pár chodeb od jeho trucovny neměl vůbec ponětí.

"HNED SE PUSTÍM DO PRÁCE. DOJDU SI PRO NÁŘADÍ A ZAČNU PRACOVAT. AŽ BUDU MÍT HOTOVO, TĚŠÍM SE, ŽE MÉ DÍLO VYSTAVÍŠ," hlaholí ještě jeho hlas, zatímco se vrací do své dílny pro nástroje.

Obr nadšený krásou kamenů se rozhodl, že je nejprve opracuje a teprve potom ti je pomůže vyprostit, abys je mohla odnést kamsi na "výstavu". To mu zabere opravdu hóóóóóóódně moc času, za DLOUHO by tak mohl mít opracovaný první kámen, na zkoušku.

Co budeš dělat ty?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

“Pracuj mistře, důkladně sochej, já si tady odskočilm,” mávnu na uličku směrem na sever, “ a hned jsem zpět, abych ohodnotila tvé krásné dílo.”

pokud to jde, zkusím cestu na sever na průzkum
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

zamíříš si ke kříži vyrytém k zemi, když tu se za tebou ozve obrův hlas.

"TAM NECHOĎ, TAM JE …. JÁ VLASTNĚ NEVÍM, CO TAM JE. ALE KŘÍŽ ZNAMENÁ NECHODIT. TAK TAM RADĚJI NECHOĎ."

Budeš pokračovat na sever? Nebo to zkusíš jinudy?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

“Já se zla nebojím, jako vedlejší zaměstnání mam dobrodruh-válečník “v závorce žena”. Takže pokud tam je něco, co by ohrozilo vaše dílo mistře, tak se o to postarám.”

Chci jít stále za x
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

uděláš jen pár kroků, obr za tebou naposledy zvolá: "NO JAK MYSLÍŠ, ALE NÁHODOU TAM TO X NEBUDE." a pak ti pod nohou zakřupe písek a tvá noha se do něj propadne až po kotník a ani tam nenajde oporu a zvolna se noří hlouběji.

Vstoupila jsi na tekutý písek a hrozí, že se do něj propadneš. Je to NAVZDORY NEBEZPEČÍ.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

"Sakra sakra sakra," kleju. V hlavě mi rezonuje 'kde je x nechodit'. jo jasně teď je každej chytrej. Ale že by došel natáhl kyj a vytáhl mě ne to ne. Bude tam vedle kutat. No zase se křehká bezbranná nebohá žena musí spolehnout sama na sebe než se utopí v tekuté podlaze někde hluboko v hoře. Zkusím rychle uskočit zpět, tam to se zdálo ještě pevné.

brandy:2D6+1 → 3(1 +1 + 1)#obr navzdory
* pj


"Pomoooooooooooooooc."
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

Ve své těžké zbroji se do písku propadáš překvapivě rychle.

OBROVO dunivé "JÁ TI TO ŘÍKAL!" zaslechneš, když už ti písek sahá po pás a s každým dalším pohybem a pokusem se vyprostit zajedeš o trochu níž, až se nás tebou země zavře.

Zkoušíš chvíli zadržet dech a v písku plavat, ale cítíš jen nekonečný tah váhy tvého vybavení směrem dolů. A pak už to nejde, ty se nadechneš, ústa i nos ti ucpe písčitá hmota, ty naprázdno několikrát zalapeš po dechu a obestře tě temnota.

Potkala tě SMRT.

Probudí tě strašlivá rána, bolestivý nádech kvůli naraženým, ne-li zlomený žeberům a ohlušující řev. "VSTÁVEJ! DÝCHEJ! MUSÍŠ ŽE SEBE DOSTAT TEN PÍSEK!" křičí na tebe obr a rozpřahuje se svou obrovskou dlaní k další herdě do zad. Takové, co by tě nejspíš opravdu zabila. Neartikulovaně vyjekneš a Gravilok zastaví svou dlaň a položí tě na zem. Žebra tě znovu zabolí.

Tekutý písek
Tekutý písek

Dostála jsi laickou PRVNÍ POMOC, která tě zachránila před SMRTÍ. Jako důsledek si proškrtni čtvereček KO a dále máš JIZVU "Naražená žebra, nějaké i zlomené", která ti ztěžuje pohyb - 1OBR.

Obr se na tebe podívá: "ŘÍKAL JSEM NECHODIT ZA KŘÍŽ. NEPAMATUJU SI TOHO MOC. ALE PAMATUJU SI, KTERÁ ZNAČKA ZNAMENÁ NECHODIT!"

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

Sotva dýchám. "J-o-j-o, t-ys ří-kat, ne-cho-di..." sotva sýpu a nemlžu ten dech pořád popadnout. Moje žebra jsou jak v drtičce. Tak to se nepovedlo. I ten tupej troll ví, kam nemá chodit. Sotva se držím na nohách, ale co tady a kudy teď?

"Ty hlí-hlí-dat a kut-at," ukážu na krystaly ztěžka, "já jít na-před a hle-hle-dat pomo-c dál," ukážu směrem z míst, kde jsme našla tohoto dárečka. "Když já vo-vo-lat o pomoc, ty spě-chat a do-jít-jít." Proč já vlastně mluvím primitivně jak on? Musela jsem dostat pořádnou herdu i do hlavy a nebo jsme už v pekle. "Děkuji," otočím se na tvora a usměju.

cíl klopítat dál za jeskyni ozběn a hledat pomoct než pojdu.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

pokračuješ na východ a každý krok tě bolí.

"HODNĚ ŠTĚSTÍ. A UŽ NELEZ ZA KŘÍŽKY!" zavolá za tebou ještě obr a tobě dojde že jeho věty nejsou primitivní.

Jistě, jsou krátké. A hodně hlasité. Ale skloňuje i časuje správně a nemá žádný výrazný přízvuk, na rozdíl od jiných bytostí, které jsi už v podzemí potkala.

OBR možná je neohrabaný a má trochu problémy s pamětí, ale rozhodně není hloupý.

Projdeš jeskyní ozvěn a pak svou lucernou osvítíš jeho dosavadní práci. Dílka jsou to jednoduchá, až abstraktní, ale nepostrádají jistou eleganci.

Z jeskyně vedou dva východy.

Jeden jde přímo na východ, ale končí ve slepé chodbě. Obr tam má uloženo kamenické a sochařské náčiní, naneštěstí ale jeho velikosti, takže tobě je zcela k nepotřebě.

Krumpáč či lopata jsou OBROVSKÉ, nějaká kladiva a majzliky jsou VELKÉ.

Druhý průchod míří na severovýchod, opět do toho obrovského prostoru.

Kam se vydáš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

"Jo nebudu," zabručím nevrle. Moje nálada je pod psa. Jsem náladová, to uznávám, jsem nasraná, to uznávám, ale nejsem blbá. Podruhé snad za křížek nevlezu. Hle ono to mluví i normálně. třeba je to nějaký démon, co testuje lidi, teda trpaslíky. Kurva ty žebra a tělo mě pálí. Někde něco teče. Místama mám černé mžitky.

Doklopýtám k rozcestíčku tunelů. Vlastně je to trpaslík co jedl hodně kaše. Kutač a kameník, poctivá práce. Jen ty obryně jsou takové no moc nahoře vyvinuté, ale třeba to tak maj. Budu seriozní. Nebudu se mu hrabat v nářadí. Na cizí krumpáč se nehrabe, říkával děd. Mířím tedy severovýchod.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

dopotácíš se do rozlehlého podzemního dómu. Chodba přechází v římsu na jeho jihovýchodním okraji. Po římse se dá pokračovat dál na sever a také z ní vede další široká chodba na východ.

Římsa na jihovýchodě velkého dómu
Římsa na jihovýchodě velkého dómu

Když posvítíš z římsy dolů do dómu, uvidíš dno jeskyně nehluboko pod sebou. Pád z téhle výšky by sice byl nebezpečný, ale nejspíš ne smrtící.

Spustit se na dno dómu bez vhodného vybavení by bylo NAVZDORY NEBEZPEČÍ, hoď+OBR.

Podle zvuků, které se ze západní části dómu ozývají, je dole přítomen další obr. "HU, CO TAM SVÍTÍ?" zahlaholí do tmy a uslyšíš jeho těžké kroky, jak se vydávají směrem k tobě.

Tvou pozornost také připoutá temnota uprostřed dómu. Tak daleko tvá lucerna nedosvítí ani infrazrak nedohlédne a tak nevidíš nic, než temné obrysy - i tak ti ale temnota přijde nějak pokroucená a pokřivená.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

Zvednu víc lucerničku. Brzo budu muset někde sehnat olej. "hej hola dobrý kopáči!" začnu zvesela. Nejsem ani duchu hory, ani krysa, ani skřítek. Jsem Brandy. Trpaslice. Toulám se hoře a hledám hezké lesklé kameny a drahé šperky a vybavení. Jsem taková kurátorka." Posvítím víc do tmy. Třeba zahlédnu náznak co tam je. "Jak se jmenujete vy pane?" Zmákla jsem jednoho obra tak druhý půjde snáz. Pamatovat si pravidlo 1. Nechodit za křížky, teda nemyslet si, že jsou blbý. Nejsou. Jen jinak založený.

"Co to kutáte za umělecké dílo?"

PJ zahlédnu něco víc, co obr ?
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

do míst, kam dosvítíš, pomalu nakráčí mohutná postava kamenného obra, který má v kameni tvořícím jeho hruď vytesaný … a následně notně odřený a omlácený … chrám. Už není poznat, komu býval kámen kdysi zasvěcen, ale stále jsou patrné zbytky oltáře i chodba, která skrze obra kdysi procházela.

Když se narovná, má oči ve výši římsy, i když on stojí na dně obrovské kaverny a tak je to pro tebe zvláštní pocit - na jednu stranu na ten mohutný kolos hledíš shora, na druhou stranu si o to víc uvědomuješ jeho mohutnost.

"JÁ NEKUTÁM. JÁ TAKÉ HLEDÁM A SBÍRÁM ZAJÍMAVÉ KAMENY. JSME TEDY KOLEGOVÉ. ALE NEŘÍKÁM SI KURÁTOR, ŘÍKÁM SI QUROK."

Tvá snaha dosvítit do temnoty je zbytečná, je to příliš daleko, ale obr si všimne, že tím směrem hledíš.

"TAM UŽ JSEM TO PROHLEDAL A ŽÁDNÉ KAMENY TAM NEJSOU. JEN MALÝ HRAD. DOCELA MALIČKÝ."

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

Hrad? Říkal hrad? "Quroku, těšíme. Já jsem Brandy McJird, říkají mi Kurátorka, prospektorka, nebo taky zrzavá svině, Rudá kráva, Hamižbaba a tak. Nevím jaké mé špatné jméno jsi mohl zaslechnout. Já si říkám Brandy Kurátorka, drahých kamenů, zlata, šperků. " Ukloním se mírně v pase, jak mi zranění dovolí. Natáhnu ruku.

"Nevím nakolik je to důstojné, nakolik ne, ale myslíte pane Quroku, že bych vás mohla požádat o prohlídku tam těch končin formou, že by jste mě vzal na svoji velikou ruku a pomohl mi dolu? Ráda bych se podívala na ten hrad. "
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

Quorok se ze široka rozesměje. "ALE BEZE VŠEHO" a nabídne ti otevřenou dlaň, na kterou se dokážeš posadit jako na pohodlné sedátko.

Posadíš se a obr tě snese na zem. "JSI MALÁ, MŮŽEŠ HLEDAT MALÉ KAMENY. JÁ JSEM VELKÝ, BUDU HLEDAT VELKÉ." S tím tě nechá procházet se po dně dómu.

Porozhlédneš se nejprve kolem zdí, ale nenajdeš nic zajímavějšího, než seschlé svlečené skelety několika klepetnatců u západní stěny. Vydáš se tedy k prostředku dómu, kde by se měl nacházet zmiňovaný hrad.


Opravdu po pár krocích směrem na střed uvidíš v jeskyni obrysy velmi, ale velmi vzdáleného hradu. Nebo velmi malého. Není to ale jasné, protože šero kolem něj se divně kroutí a tetelí. Uvědomíš si zdroj onoho tetelení - vychází z jakéhosi magického vřetena, které hrad obepíná.

Vřeteno stojí na zemi, velmi záhy se rozšiřuje a hrad se vznáší v jeho dolní polovině, obklopen nitkami magické energie.

S každým krokem, kterým se blížíš, se ovšem vzdálenost překvapivě zmenšuje … nebo snad vřeteno i hrad roste? Ohlédneš se zpět, aby sis udělala trochu představu, ale to ti moc nepomůže, protože okolní srázy se už také všelijak kroutí do výšky a zdají se být mnohem vyšší … a stejně tak Qurok, který opodál prohledává hromadu kamení, zda některý z nich náhodou není drahý.


Budeš pokračovat k vřetenu a hradu? Nebo se raději vrátíš?
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů