[HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2098
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 8. 8. 2019, 14:32

... u Roztomily ....

Hiro,

bytůstka se usměje širokým úsměvem plným ostrých zubů, když nabídneš vlastní čaj. "Ale to je úžasné, takovou radost mi už dlouho nikdo neudělal. Jen pojď dál, malý človíčku a toho ďáblíka si vezmi s sebou."

Když zmíníš, že spolupracujete s Azrokem, přikyvuje. "Kdysi jsem se do místních záležitostí moc nemotala, ostatně s mým zjevem bylo poměrně obtížné se s někým sblížit a prostě jsem si tak žila a dějiny šly kolem mě. Ale zde, ve Stromkuhlduru jsem našla domov. A když přišla Legie, velmi rychle jsme se naučili s Azrokem vycházet a vzájemně se respektovat."

Postaví vodu na čaj a zatímco svýma vlastníma očima sleduje malý džbánek, tykadlovitá očka na jejím temeni se otáčí k tobě a pokračuje ve vyprávění.

"Dalo by se říct, že mi Legie a Azrok přirostly k srdci. Takže se mi vůbec nelíbí, jak se v poslední době drowové roztahují po tomhle patře. A když se jim před časem podařilo probít až sem, do města a viděla jsem, jak to šokovalo - a hlavně oslabilo - Azroka, rozhodla jsem se, poprvé za svůj dlouhý věk, nestát stranou, ale přiložit ruku k dílu. Jsem domluvená s Lurkanou. Když nějaká drowí mrtvola z neustálých potyček a bojů zůstane dost zachovalá na to, aby bylo škoda ji předhodit oťukovi, donesou mi jí sem a já ji oživím. Díky támhle té knížce," ukáže na knihu vázanou v plazí kůži, "umím vyrábět obstojné zombie a ghůly. Pokud drowové znova zaútočí, budou mít zombíci stát v první linii. To by bylo, aby to s morálkou těch fialovokožců nezamávalo."

S poslední větou se opět otočí, čaj už má připravený a její strašidelně příjemný úsměv je ještě širší než předtím.

Podá ti čaj.

"Chtěl bys vědět něco o dalších patrech? Ráda se s tebou podělím o tajemstvích tohoto podzemí. Ostatně, narazil jsi na správnou osobu, které položit takovou otázku. Kdysi, předtím než jsem se stala Příšernou, byla jsem jen Roztomila a byla jsem asistentknou samotné Arkturie, jedné z Halasterových učednic. To právě její experimenty mne proměnily v to, čím jsem dnes. Mnozí hádají, jak se to vlastně má s Halasterovou nesmrtelností, stejně tak jako s nesmrtelností jeho učedníků. Tak věz, že já to vím z první ruky.

Věc se má tak, že Halaster začal konstruovat tento mohutný podzemní labyrint tak, aby bez něj nemohl existovat. Když pak poprvé zemřel, magická moc, vyžadující jeho přítomnost, přitáhla jej v nejhlubším patře podzemí, v Doupěti Šíleného mága, zpět k životu. Slovo poprvé jsem nepoužila náhodou. Od té doby se tak stalo již mnohokrát. Cena, kterou si podzemí za taková probuzení ze smrti bere, je však vysoká. Za každé oživení zaplatil Halaster částí své příčetnosti ... a místo ní vkradlo se do jeho mysli šílenství. Šílenství, které následně formovalo stavbu dalších částí podzemí ... a upevňovalo tak vazbu odpočátku vetknutou do magymatérií, ze kterých jsou utkány chodby a tunely v této hoře."

Roztomila uchopí jemně šálek svého čaje a zdlouhavě usrkne, horká tekutina jí proteče mezi ostrými zuby.

"Ách," vydechne slastně, "taková dobrota. Ten určitě vyrostl někde na povrchu, to se pozná síla slunce," pochválí čaj.

"Teď mě napadlo," pokračuje, "tys říkal, že míříš do spodních pater. Mohl bys pro mě něco udělat? To, co se mi stalo ... tahle podobna ... Arkturie by to nikdy nedokázala sama od sebe, kdyby nemohla využívat čarovné krve muže jménem Alusiár. Já ... nechci aby další tvory potkával stejný osud, jako potkal mě ... nebo dokonce horší. Ty vypadáš jako dobrý člověk. Mohl bys, prosím, Alusiára osvobodit z Arkturiina zajetí? Měla by ho držet někde v Arkturiině zhoubě."

Hiro,

toto je nabídka dalšího questu, který můžete řešit při výpravě kobkami. Najít muže s čarovnou krví, jménem Alusiár a propustit jej na svobodu.

Přijmeš tenhle quest? A co budeš dělat dál?
Postup Kobkami: Obrázek

Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 564
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 8. 8. 2019, 15:57

... na velvyslanectví Cechu mnoha očí …

"Nádhera," vydechnu s nadšením, když uvidím, co jsem objevili ve velvyslancově ložnici, "Tenhle poklad za to nebezpečí rozhodně stál."
Přidřepnu, což mi poněkud napne sukni v zadní části, a zatímco se Elric za bystrého Boo-ova dozoru probírá cennostmi v truhle, obdivuji z blízka širokou vanu.

"Až bude po všem - myslím teď hlavně na tu bitvu s drowy - prostě si tu musím dopřát horkou koupel. Co říkáš, Elricu? Možná by se mi hodil někdo, kdo by mi umyl záda," dodám laškovně a koketně po něm hodím očkem.

Zhruba v té chvíli vstoupí Hiro s Lurkanou, která ale příliš nespouští oči z mrtvého illithida.

Vstanu a udělám malé pukrle. Lurkana překvapeně zamrká.

Byla sice ve skladišti, když jsem se přestrojoval - samozřejmě kryt jedním z regálů - takže o mém převleku ví, ale z nějakého důvodu jí chvíli trvá, než najde řeč.

Mezitím zdvořile odmítnu Hirovu nabídku doprovodit ho k zdejší moudré - takřečené Roztomile. Mám bohužel ještě mnoho zařizování a přípravy na bitvu rychle pokračují, takže nevím, jestli bych měl na všechno dost času. Požádám ho nicméně, aby zjistil její případný zájem o knihu s elfími mámivými kouzly či o rudý grimoár a zda-li by některou z nich směnila za něco podobně užitečného.

Předávám slovo Elricovi.

Hiro, navzdory předchozí domluvě s sebou za Roztomilou Cilapiho brát nemusíš. Pokus se ale prosím zjistit, jestli by s ní v budoucnu nebylo možno udělat nějakou zajímavou (magickou) výměnu.
"Promiňte, ale vzdor tomu, že obecnou řečí vládnu dobře, neznám z ní ještě všechna slovíčka..."

Mladý elf s nevinnou tváří, optimistickým pohledem a srdcem stejně čistým, jako jeho spodní prádlo.
Je slabě cítit po konvalinkách.

Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2098
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 8. 8. 2019, 16:34

... v divousím doupěti ....

Brandy,

pokračuješ chodbou, oblázky pod tvýma nohama křupají, občas čvachtne voda z louže, do které šlápneš. Chodba se otevírá do malé slepé jeskyně.

Tvůj infrazrak v ní vidí deset přihrblých zavalitých humanoidních bytostí, ve svých rukou drží kostěné kyje. Divousové.

Obrázek

Přestože se nedívají tvým směrem, zjevně o tobě vědí a jsou připravení se bránit, kdybys zaútočila. Vyčkávají ale potichu a nechovají se agresivně.

L03-088.jpg
Divousí doupě

Uprostřed jejich skupiny vidíš nezřetelně hromádku něčeho, co nejspíš budou ožužlané kosti, převážně rybí.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek

Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 655
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Elric » 8. 8. 2019, 18:18

... na velvyslanectví ...

"Nezapomněl ses v té roli trochu, Cilapi? Říkám 'prober se'.", zareaguji povytaženým obočím na pokračující elfovo tajtrlíkování v převleku a potřesu hlavou. Nebo je možné, že je Cilapi elfka, co se celou dobu vydávala za muže a teď měla možnost se na chvilku vrátit do své přirozené role? Ještě jednou potřesu hlavou a radši tu představu pustím z hlavy a věnuji se přepočítávání cenností.

"Heh, ať na to koukám, jak na to koukám, třema se do dělí špatně.", poškrábu se na bradě, "A že by tady Boo měl použití pro cennosti si taky nemyslím. Hmh. Ale jak na mě působí Legie, určitě nám to budou chtít zdanit."

"Správně.", ozve se mi za zády Lurkana a já se trochu poplašeně ohlédnu, "Majetek velvyslance propadá Legii, protože proti ní se Ulques provinil."

"EHM! A byl snad na Ulquese vypsán zatykač a rozhodl soud o jeho vině?", založím si ruce na prsou.

"Dobře...tak to berme jako loupeživou výpravu. A tam je podíl na kořisti polovina.", zamračí se Lurkana a našpulí rty.

"POLOVINA?! To je zloděj-ehm.", zarazím se ve svém rozhořčení, než přimhouřím oči s šibalským výrazem, "Moment, my se na žádnou loupeživou výpravu nepřihlásili, byl řádně vypsán termín a cíl loupeživé výpravy? AHA?"

Teď si založí ruce na prsou Lurkana.

"Co takhle...nález?", začnu smířlivě, "Kolik je daň z nálezu, kterýuž nemá vlastníka?"

"Čtvrtina."

"Hmh. To by šlo.", pokrčím rameny a rozhrábnu hromádku cenností, "Taky máme náklady. Bereš?"

Lurkana nakonec přikývne, takže rozdělím nález na čtyři díly, Hirův díl předám ďáblíkovi.

"Ne, že to utratíš všechno najednou.", mrknu na něj, když mu předávám váček.

"Co bude teď? Podle všeho se tu pohybují ještě tři infiltrovaní rozumhlti. Jednoho jsem si zapamatoval, takže ho snad poznám. Pokudíme se odhalit i ty zbylé, než začne útok? Hádám, že od něj neupustíte..."

Cilapi? Lurkano?

Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2098
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 8. 8. 2019, 18:37

MarkyParky:1D3 → 1(1)#Lurkana už chytla 1 Rádce, 2 Naháněče, 3 Neznámého

Elricu,

když zmíníš tři infikované, Lurkana tě opraví. "Dva. Pobíhají tu už jen dva. Jak jste mi popsali jejich chování, vzpomněla jsem si na Purghovo chování i tu nemístnou provokaci s útokem a jeho tělo i nový mozek už jsem nechala oťukizovat."

"Co se týká útoku, tak opravdu není možné, aby Azrok vzal své slovo zpět. A navíc nemůžeme sedět na zadku a riskovat, že drowové zjistí, že je cesta prokopaná a udeří jako první. Ale soustředíme se teď na odhalení zbylých dvou rozumhltů a hned potom udeříme."

Při tom vidíš, že se jí něco honí hlavou. Něco chystá - ale nejspíš ti o tom nechce říct. Prozatím ....

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek

Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 472
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Brandy » 9. 8. 2019, 06:32

... v divousím doupěti ....
To byla hodně blbá volba. Takový tlupě to nenandám a přesvědčovat je, že jsem milá neškodná a nejedlá, asi je dost marné. Zkusím se rychle vytratit na druhou cestu.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2

Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 605
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Hiro » 9. 8. 2019, 10:07

... u Roztomily ....

'Vždyť ona mi neřekla vůbec nic o tobě ani ďáblících,' postesknu si Booovi.
'Možná je to tak lepší.'
'Proč myslíš?'
'Mele si svou jako kolovrátek, jako by měla tenhle proslov naučený. Z ní nic moc jiného nedostaneme. Možná už má za sebou taky pár smrtí jako Halaster a šílenství udělalo svoje. A to jsem se vlastně taky chtěl zeptat - ty jsi umřel už kolikrát?'
'Ale ale, tu je zase někdo drzý,' uculím se. 'Nebylo to zdaleka tolikrát a navíc Halasterovo šílenství způsobuje podle všeho magická matérie tohoto místa, já byl v rukou obyčejných léčitelů, od těch je vzkříšení bez vedlejších účinků.'
'No jenom aby.'

Nechám téhle zábavné, ale zdržující debaty a pokusím se z Roztomily dostat ještě něco užitečného.

"Máš vskutku skvělý čaj," pochválím ji, "a i tvá práce se zde se jeví být záslužnou. Zombie neumí udělat jen tak někdo, ačkoliv nedaleko v Lebečném přístavu jsem potkal jistou Olivii, která má stejný koníček. Nejste vy kamarádky? Pokud ne, měla by ses s ní určitě skontaktovat, měly byste si toho hodně co říci. A když už jsme u těch zdejších žen - neznáš náhodou Vrběnu či Jesiíru Hradharf? O nich jsem toho již hodně slyšel, ale rád se dozvím i další detaily."

Když se naťuknu magické záležitosti, vzpomenu si na Cilapiho prosbu.

"Mimochodem, náš družinový kouzelník má podobnou knihu," ukážu na svazek vázaný v ještěří kůži, "tedy má vlastně dvě. Pomocí jedné metá blesky a druhá by snad měla sloužit k očarování cizí vůle. Neměla bys zájem něco takového odkoupit či vyměnit? Z nějakého důvodu by se jich rád zbavil."

Dopiji čaj a gestem požádám o další. Na něco takového tady v podzemí přeci jen už asi nenarazím. Nechám Roztomilu povídat a vyložím si na kousek stolu mé náčiní. Pořád ještě potřebuji něco připravit a lepší příležitost sotva najdu. Rozložím jeden prázdný pergamen, podrbu se štětcem za uchem a pustím se do práce. Jakmile skončím a Roztomila mi poví vše, na co jsem se ptal, sbalím si opět své věci a rozloučím se.

"Děkuji ti za vše. Přijmi prosím tady sáček povrchového čaje jako dárek na památku. A věz, že na tvou prosbu budu pamatovat a potkám-li někde Arkturii či Alusiára, pokusím se to mezi nimi nějak vyřešit."

PJ, quest beru, přesunuji se dále.

... hobgobliní předsunutá hlídka ...

"... zde jsou má povolení, vždyť jsem je vám už nedávno ukazoval," pokusím se vysvětlit hlídce a ukážu patřičné dokumenty.

"Mimo to bych zde u vás rád nechal jednu listinu v úschově. Půjde-li dolů někdo z mých společníků, předejte mu ji prosím. Nejlépe hned tomu prvnímu. Jedná se o Elrica, mladého rytíře s tikem v obočí, elfa Cilapiho vonícího po konvalinkách, nerudnou trpaslici Brandy a krollku s velkou truhlou jménem Šadah. Děkuji vám, přijměte tuto minci za vaši péči."

'Cos jim to tam nechal?' nevydrží se Boo nezeptat, když se vydáme dál.
'Tu takzvanou mapu čtvrtého patra, vždyť víš, tu co jsem koupil v Lebečném přístavu.'
'A nemyslíš si, že by se nám mohla hodit? Třeba bysme zas nevlezli drowům až do vězení.'
'No já ti nevím, vždyť on je to jen hodně hrubý náčrtek. Nechtěl bych se podle něj někam plavit. Na jednu stranu nebýt tak prostých a neurčitých plánků, nedošlo by jistě k objevu nejednoho nového světadílu. Ovšem pro naše účely jsem si zvládl udělat rychlý opis, který bude bohatě postačující.'
'Nechtěl by ses tím živit? Koupíme mapu za měšec, ty jich pět obkreslíš a prodáme každou za měšec dál.'
'I ty ďáblíku,' zasměji se, rozsvítím lucernu, prohlédnu si mapku a vyrazím dále, do nižšího patra ke značce s alchymistou.

4p hiro.png

PJ, přesunujeme se do Pokroucených tunelů. Jak to tam vypadá?
Naposledy upravil(a) Hiro dne 24. 9. 2019, 09:42, celkem upraveno 1 x.
Hiro a Boo
Deník postavy

Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 564
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 9. 8. 2019, 10:17

... na velvyslanectví ...

"Nezapomněla," odpovím tiše a pokrčím slabě ramínky," Tedy... nezapomněl. Jen nejsem zvykl-ý lhát, tak je jednoduší se té roli poddat. Divadlo totiž není lež. Navíc... když toho nechám, budu jen kluk v ženské sukni. A to mi přijde, krom jiného, docela nepatřičné, uvážím-li, že právo nosit sukni je výsadou žen."

Jsem rád, jak Elric dohodne dělení cenností. Nějaké se mi budou hodit, rád bych totiž sehnal o něco lépe padnoucí zbroj a takhle alespoň nebudu muset prodávat cenné magické knihy.
S povděkem příjmu svůj díl a dávám si velký pozor, abych při tom na Elrica nevrhl další z 'dívčích úsměvů'. Zajímalo by mě, co mu na nich tak vadí.

"Jestli mne omluvíte, půjdu se převléknout," prohlásím pak, "Ale s tou koupelí to bylo myšleno vážně. Tedy ta první půlka! Možná bys ji měl časem také zvážit, pane Elricu, úplně stačí, jak je to tu cítit skřety..."

"No, dovol!" ohradí se Lurkana, "Vždyť já stojím přímo tady!"

"Ano, omlouvám se," podívám se na ni, "Pošlu vám sem tedy Glom, abys tu nezůstávala s Elricem samotná, paní Lurkano. Máš pravdu, že v ložnici by bylo něco takového docela nepatřičné..."

Lurkana na mě vrhne nevěřícný pohled a podruhé během krátké doby ji chvíli trvá, než při hovoru se mnou najde slova.

"Mimochodem, kdyby to bylo možné," pokračuji, "Dalo by se zařídit povolení k opuštění Legie? Od toho vysloužilého vojáka - Skrbla mu myslím říkáte - vím o jedné vhodnější zbroji, která by se mi hodila a momentálně by se měla nacházet v držení jistého kobolda zaměstnaného z Červího jícnu. Upřímně nevím, kam na ty názvy hostinců chodí..."

Lurkana? Případně Elric?
"Promiňte, ale vzdor tomu, že obecnou řečí vládnu dobře, neznám z ní ještě všechna slovíčka..."

Mladý elf s nevinnou tváří, optimistickým pohledem a srdcem stejně čistým, jako jeho spodní prádlo.
Je slabě cítit po konvalinkách.

Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2098
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 9. 8. 2019, 16:09

.... jeskyně s velkými loužemi ...

Brandy,

divousové tvůj ústup nesledují, zřejmě se také chtěli vyhnout konfliktu. Odbočíš do druhé chodby a vydáš se na jihozápad. Prostor se otevírá do velké a také chladné místnosti. Z dálky slyšíš šplouchání vody, místnost tedy nejspíš má ještě jeden další východ.

L03-089.jpg

Jasně svým infrazrakem rozpoznáváš chladné temné skvrny velkých louží a v nich či mezi nimi tři hubené ženské postavy ...

Obrázek

.... a také tři neobvykle přerostlé siluety krabů.

Obrázek

"Tss, tss, děvčata, někdo přichází," zasyčí hlasem jedna z nich a nasaje hlasitě vzduch, "není to divous."
"Ba, ba, je to trpaslík," začenichá druhá.
"Trpaslice," upřesní jí třetí.

"Vítej hrdinko v našem skromném příbytku," zaskřehotá opět první čarodějnice.
"Jme naprosto skromné a neškodné," přitaká ji druhá.
"Zcela neškodné, úplně nejvíc neškodné," zdůrazní ještě třetí hlas.

Když si ženy uvědomí, že i bez světla se celkem orientuješ a rozpoznáváš je, pokračují.

"Já se jmenuji Korálová Čerň," představí se první.
"Tohle je Bublavá Slaň," ukáže druhá na třetí.
"A tohle zase Hřeja Sépiová," dokončí tředstavení druhé ženy ta třetí.

"Jen pojď dál a neostýchej se, pověz nám, jak se jmenuješ ty?"
"Nemáme zlých úmyslů ... "
".... a klidně tě necháme projít našimi jeskyněmi, potřebuješ-li to."

"Stačí nám, když se na malý okamžik zastavíš a něco nám povíš."

Téměř okamžitě se začnou sunout blíž, i se svými krabi a vyptávat.

Pokud odpovíš na jejich otázky - jakkoliv - tak tě nechají projít dál bez obtíží.

"Pověz, ti drowové, co žijí na druhém břehu. Stále provádějí své odporné rituály ve znesvěceném chrámu tvých bohů?"
"Poslyš, unáší stále drowové lidi z povrchu, aby je obětovali svým pavoukům či své bohyni?"
"Víš o tom, že drowové už mají své lidi v Lebečném přístavu? Je jisté, že brzy Lebečňák napadnou. Kam myslíš, že udeří příště? Odváží se zaútočit i na povrch, do srdce Hlubiny?"

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek

Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2098
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 9. 8. 2019, 16:21

.... v illithidí ložnici ...

Elricu, Cilapi,

Lurkana vám ještě sdělí svůj plán s rozumhlty.

"Jakmile bude Legie připravena k útoku, dám svolat nástup. A při něm už provedeme nějaká opatření, která povedou k jejich odhalení. Abych měla jistotu, že nebudou stát v našich řadách, zejména pak ne Azrokovi v zádech." Pak se zamyslí a dodá: "Ale samozřejmě iniciativě se meze nekladou. Pokud je sami odhalíte předtím, budu jenom ráda."

Poté se otočí k Cilapimu, který se chystá do koupele. "Nebudu tě dále zdržovat od tvého elfího rituálu, jen se zamysli nad tím, jaký dojem na okolí dělá, sdílíš-li své zvyky s illithidem," okomentuje tvé odhodlání použít místní vanu. "Až skončíš, potřebné papíry si vyzvedni na registračním středisku, budou tě tam čekat."

S těmito slovy odejde.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek

Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2098
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 9. 8. 2019, 16:37

.... ještě před Hirovým odchodem u Roztomily ....

Hiro,

když zmíníš Olivii, stařenka se zamyslí. "Ne, nic mi to jméno neříká. Ale možná bychom si mohl vyměnit zkušenosti. Zkusím jí také pozvat na čaj. Kdybys tam někdy měl ještě cestu, mohl bys mé pozvání vyřídit? Nebo víš co, nezdržuj se, já o to poprosím nějakého gobra. Oni jsou tak strašně ochotní, když je o něco požádám, netuším vůbec proč," zazubí se a její ostré špičáky se zalesknou ve světle plamenů nedalekého ohně.

"Jesiíra Hradharf? Překvapuje mě, že se ptáš na tohle jméno. Neslyšela jsem ho už věky. Byla jednou z nejtalentovanějších učednic, co si pamatuji. Mnohem talentovanější, než Arkturia. Vlastně byla jediná, kdo odolával šílenství, které jeho, a následně i jeho učedníky, začalo uchvacovat. Myslím, že kvůli tomu tenkrát uprchla z hory. Jakpak se jí daří?"

Při zmínce o Vrběně pokrčí rameny. "Jistě, všichni ví, že jí Halaster svěřil hvozd, kterému se teď říká po ní. Ale je to celkem mladý příběh, stalo se to nedávno .... a to už jsem moc nedávala pozor. Jediné, co mi uvízlo v paměti bylo, že šlo o nějakou nešťastnou lásku ..."

Na nabídku knihy zareaguje prostě. "Ne, že bych neměla zájem mít i další užitečnou knihu, ale co já bych za ní mohla jen nabídnout? Vždyť já nic nemám. Možná tak některé ty zombie. Slíbila jsem je sice Lurkaně ... ale kdyby třeba drowí hrozba pominula a ukázalo se, že je už zbytečné je tu držet, pak by asi nebyl problém je za knihu vyměnit."

.... u předsunuté hlídky ....

Hiro,
"Toš, hodně štěsti tam dole, hrdino," popřeje ti kapitán, když zkontroluje papíry a pustí tě hlouběji do podzemí. Když se za několika zatáčkami ztratí poslední ozvěny hobgoblinních hlasů, začneš přemítat o tom, co všechno ses mezi drowy i v Legii naučil.

Pokud jsi tak doposud neučinil, můžeš si zvýšit úroveň za sestup do dalšího patra.

Hiro odchází do Pokroucených jeskyň.
Postup Kobkami: Obrázek

Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 564
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 10. 8. 2019, 13:03

.... v illithidí ložnici ...

"Tam odkud pocházím se koupel vždy považovala za součást civilizovaných způsobů," řeknu trochu odměřeně, protože jsem ještě zcela neopustil způsob vyjadřování své starší sestry, "Já si ji nicméně nechám až jako odměnu za vítězství nad Temnými, dá-li Měsíční bohyně samozřejmě... nebo v tomto případě spíše její sestra."

"Pro 'papíry' se zastavím hned, jak si obléknu zbroj... a kalhoty," zavolám ještě za odcházející Lurkanou.

Před svým vlastním odchodem se ještě zeptám Elrica, nepotřebuje-li něco v Lebečném přístavu. Pak se už přesunu zpátky do skladiště a převléknu se.

Venku, na rohu skladiště pak vyzvednu Glom. Zrovna dělá jakousi rozcvičku pod dohledem dvou hobgoblinů a nekomentuje to zrovna přátelsky.
"No sláva, konečně je tu 'už zase pan' Cilapi" řekne, když mě uvidí a zmaří tak moje naděje, že bych jí nemusel v budoucnu vysvětlovat svůj předchozí převlek, "Tihle hobgobři nemají lepší práci než obtěžovat slušnou holku..."
"Si ňaka drza, goblino," napomene ji jeden z hobgoblinů, ale jeho výraz vyjadřuje jen mírnou nevrlost profesionála, "Plnime rozkazy. "To je civilizaca, robo," dodá druhý.
Ještě rychle zkontrolují mě, ale pak nás nechají nerušeně pokračovat.

.... registračním středisku ...

Vyzvedneme si oficiální výjimku umožňující opuštění Legie i navzdory zpřísněným bezpečnostním opatřením.
Poděkuji za ni Lurkaně a zeptám se na nejrychlejší cestu do Lebečného přístavu, ideálně přímo k Červímu jícnu.

Přítomní úředničtí goblini se na mě mračí, zatímco uklízí lejstra, která rozhazovali při mé předchozí návštěvě a ještě asi i nějakou dobu po ní. Nezdá se však, že by 'úklid' po jejich způsobu vedl k nějaké větší organizaci. Podle jejich výrazů soudím, že po nějaké době pochopili, že jsem si z nich vystřelil.
Před Lurkanou se však neodvažují něco mi vyčítat, aby tak neodhalili svoji neznalost formulářů a oběžníků.

Raději registrační středisko zase rychle opustím a vyrazím popsaným směrem.

"Ten Červí jícen je hostinec, že? Myslím, že jsem už o něm něco slyšela," poznamená Glom.
"Ano, je. Podle toho, co říkal ten Skrbla, nabízí jídlo, jehož shánění je poněkud nebezpečné..."
"Hlavně aby ho měli sehnáno dost, dostávám totiž hlad."

Vyrážím s Glom směr Lebečný přístav a Červí jícen. PJ?
"Promiňte, ale vzdor tomu, že obecnou řečí vládnu dobře, neznám z ní ještě všechna slovíčka..."

Mladý elf s nevinnou tváří, optimistickým pohledem a srdcem stejně čistým, jako jeho spodní prádlo.
Je slabě cítit po konvalinkách.

Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2098
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 11. 8. 2019, 20:33

Cilapi,

při otázce na nejkratší cestu ti goblini popíší, že se máš vydat ulicemi trochu na sever a pak na západ, je tam prý průchod do Lebečného přístavu. Na křižovatce, která je mezi Legií a přístavem, se prý máš vydat k Žebrákově loži a dostaneš se tak téměř přímo pod Červí jícen.

Poslechneš jeho instrukcí a v západní zdi Legie najdeš brzy průchod, o kterém mluvil. Chodba vede na malou křižovatku a pokračování směrem na západ ústí do malé místnosti.

V ní je pokácená houba stromovka, povalená napříč místností jako obranný val a stráž u ní drží pět hobgoblinů. Jakmile tě vidí přicházet, zastaví tě.

"Stuj. Nikdo nesmi pryč. Lurkana zakazala odchody."

Chvilku si vysvětlujete situaci, ukazuješ papíry a teprve když poukážeš na to, že inkoust na tvé propustce ještě pořádně neuschnul, zatímco rozkaz vydaný kvůli rozumhltů už platí docela dlouho, pokývou hlavou a pustí tě dál.

"Dal musiš po tmě, abys nevyplašil vřesky," nakáží ti ještě.

Utlumíš tedy světlo a nařídíš Glom, aby tě chvíli vedla. Tma je v tunelech úplná a naprostá a tak spíš cítíš, než vidíš, že po chvíli se chodba otevře do obrovského prostoru, ve kterém roste několik velkých hub.

L03-090.jpg
Jeskyně s vřesky

Projdete do další chodby a teprve tam ti glom dá znamení, že můžeš opět rozsvítit. Pokračujete chvilku dál, až dorazíte na křižovatku s rozcestníkem. Chodba pokračuje dál rovně, odbočuje z ní ale chodba na západ. Když do ní posvítíš, vidíš ale, že i když vede dál a dál, ústí do ní v nepravidelných intervalech další odbočky.

Rozcestník pojmenovává další chodby:
Cedule píše:Azrokova Legie - na sever
Cedule píše:Paropád - na jih
Cedule píše:Taglatova skulina - na západ a první odbočka
Cedule píše:Průchod k Žebrákově loži - na západ a druhá odbočka
Cedule píše:Stínový průchod - na západ a třetí odbočka
Cedule píše:Šeptoděsný průchod - na západ a do kopce
Cilapi,
Lebečný přístav je před tebou a ty se těšíš, jak si v nějakém dobrém hostinci dáš koupel, kterou jsi minul u velvyslance, k tomu sklenku vína a budeš rozjímat o tom, co všechno ses u Řeky Sargauth naučil.

Zvýšila se ti úroveň a můžeš si vzít jeden elfí nebo hraničářský tah.

Kterou cestou se vydáš do Lebečného přístavu?
Postup Kobkami: Obrázek

Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 564
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 11. 8. 2019, 22:02

"My jsme šli potmě, abychom nevyplašili... houby?" zeptám se Glom.
"Bať."
"Bať?"
"Jo."
Chvíli mlčím.
"A co se stane, když se vyplaší?"
"Myslíš 'vřesci', pane Cilapi?"
"Jistě, co jiné-, aha."

Zastavíme a Glom chvíli zkoumá rozcestník. Nenápadně si ukazuje na jednu z jeho cedulí a pomalu pohybuje rty.

"K Žebrákově loži je to druhou na západ," napovím jí.
"Hmm… a co je tam dál?"
"Paropád, Taglatova skulina, Stínový... Počkej, proč se vlastně ptáš? Goblini řekli, že nejkratší cesta je průchodem k Žebrákově loži."
"Právě."
"No, tak... jdeme?"
Glom se na mě podívá shovívavým pohledem. Mám pocit, že od té chvíle, co mě zahlédla v sukni, se mnou jedná s menší úctou. Divné...
"Počkej," konečně mi to dojde, "Ty si myslíš, že když nám to řekli goblini, tak to nebude pravda, že?"
Glom přikývne. "Ledaže by věděli, že jdeš se mnou, pane Cilapi. Pak by mohli schválně mluvit pravdu..."
"Schválně mluvit pravdu..." zavrtím hlavou, "Nechápu, jak můžete vy goblini, vůbec nějak fungovat..."
"My právě nefungujeme. Proto můžeme porůznu v podzemí fungovat."
"Já ti nerozumím."
"Já vím," usměje se Glom a mrkne, "Gobliní tajemství."
Povzdechnu si. "Jenže... kudy teď? Stejně mi přijde divné, že by nám do očí lhali. Jsou to úředníci. Od těch bych čekal alespoň trochu disciplíny..."
"My jsme jim přeci taky lhali," podotkne Glom.
"To byl jen žert... to není skutečná lež," oponuji, ale mírně mi zrůžoví líčka.
"Třeba taky žertovali," pokrčí rameny Glom a prohlíží si ústí chodeb, "A nebo možná přímo nelhali. Říkali, že se dostaneme přímo pod Červí jícen. Běsové vědí, co nás tam ale čeká a jak se odtamtud dostaneme k Jícnu samotnému."
"Podle mě jsi až moc podezíravá..."
Glom pokrčí rameny. "Takže druhou na západ?"
Zaváhám.
"Co kdybychom se dali tou první?" řeknu na konec, "Jen... abychom si trochu prohlédli město, víš?"
"Vím."

Zamíříme k Taglatově skulině a já cestou přemýšlím, že bych se měl pokusit naučit alespoň nějaké myšlenkové triky z knihy elfích mámení. Stejně mám pocit, že má probouzející se vílí krev potřebuje trochu usměrnit, a při hovorech s gobliny by se mi takové věci mohly hodit.

Cilapi si osvojí hraničářský tah UHRANČIVÝ POHLED a spolu s Glom zamíří do Lebečného přístavu k Taglatově skulině.

PJ
?
"Promiňte, ale vzdor tomu, že obecnou řečí vládnu dobře, neznám z ní ještě všechna slovíčka..."

Mladý elf s nevinnou tváří, optimistickým pohledem a srdcem stejně čistým, jako jeho spodní prádlo.
Je slabě cítit po konvalinkách.

Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 472
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Brandy » 12. 8. 2019, 07:32

.... jeskyně s velkými loužemi ...
Čerň, zeleň... no vypadají jako zplozenci pekla. "Jistě, ráda vám vše vypovím," odmlčím se a naberu dech, rozhlídnu se. "Já jsme Jewa," mírně se ukloním a udělám pár kroků směrem k průchodu dále. "Jo ti odporní drowové. Když jsme naposled opouštla jejich osadu moji druhové ji pomalu bourali v základech. Bojovníci z trpasličí gardy jsou mocní válečníci a tito padlí stvoření museli být ztrestáni. Nyní prohledávají další části podzemí a snaží se po právu je potrestat." Už jsem skoro na konci. Chtěla bych honem rychle pryč. Jsou fakt odporný a poprvé v životě mám z něčeho strach a husí kůži.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů