Seriály - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od midewiwin »

Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Karotka »

Díky za tip.
midewiwin píše: 25. 7. 2019, 13:44 Dodatečně mě napadlo: neopisoval tak trochu Vodník? Ta partička holek mi byla povědomá a nevzpomněla jsem si odkud.
Myslim že ne. Že si holky čtou horrory a ta nejstarší z nich, kterou už cloumá puberta, machruje že už je velká holka?
To snad není ubližování všem kolem (aspoň ne záměrný).

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

midewiwin píše: 25. 7. 2019, 13:44 Z Neptunu mi přišly především ty naondulované paničky, které mají jedinou zábavu: ubližovat všem, co mají v dosahu. Na tom mi není srozumitelné skoro nic, kromě toho, že se to pravděpodobně někde opravdu děje.
Štastná to žena. Já na ně narážím na planetě Zemi dost pravidelně, na různých místech. Manipulativních oblud různých variant je na světě opravdu hodně.
Dodatečně mě napadlo: neopisoval tak trochu Vodník? Ta partička holek mi byla povědomá a nevzpomněla jsem si odkud.
Taky myslím, že to je dost obecný jev. Holky, co se nudí, a udělají pro zábavu leccos.Netřeba opisovat, stačí vyjít na ulici.

Jinak tahle autorka rozhodně nedělá měkké a nedotažené věci. Důkaz, že genderové stereotypy jsou jen genderové stereotypy a lze je překonat.

Amy Adams je dobrá, snad jen usilovné tvrzení okolních postav, že je krásná, mi trochu drhne; ale ona je to možná další manipulace okolí.
Do té role by se samozřejmě nabízela třeba Noomi Rapace, ale je možná dobře, že postava nevypadá už zdálky tak, jak funguje.
Konec je vpravdě zdrcující.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od midewiwin »

Štastná to žena. Já na ně narážím na planetě Zemi dost pravidelně, na různých místech.
Ale jo. Taky jsem na takové narazila. I v rodině. Nadělaly všude hodně velkou paseku, než se uráčily umřít.
Ale to neznamená, že bych mohla prohlásit jako Sadako, že pro mě jsou čitelné. Pokud jsou IQ tykve, jak třeba. Ale když ne, je to horší.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od OnGe »

Četl jsem o namodulovaných pánvičkách a nepřišlo mi to divné.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

OnGe bacha...z toho by nejeden Freu(n)d mohl leccos vyvozovat:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od OnGe »

Jsem si prostě říkal, že Neptun je zásilkový obchod s nádobím.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od PardGalen »

Rozkoukal jsem Carnival Row a zatím docela dobré. Pact jsou rozhodně dobří magoři. :)
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22589
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

The Man In The High Castle - včera jsem dokoukal první řadu seriálu. Amerika v roce 1965 rozdělená mezi nacistické Německo a Japonsko, a nenápadnou příměsí sci-fi. Nebo tam žádná ústřední parta kladných hrdinů, právě naopak (nechci spoilovat), společnost nacistů je zobrazená naprosto excelentně, Japonce tak moc neznám, ale jsou stejné uvěřitelní.
Za celých deset hodinových dílů jsem měl jen jednu námitku - nevěřím, že by se Američané nechali tak snadno odzbrojit.
Dívá se na to i moje žena a kdyby hluboko v noci neusínala, asi bychom to museli shlédnout celé v jednom zátahu. Pět z pěti hvězd a půjdu na druhou sérii.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Ty jo, já se na to fakt podivám (snad, někdy... při rychlosti jakou koukam na seriály asi za několik let :D)
Jerson píše: 16. 9. 2019, 06:51Za celých deset hodinových dílů jsem měl jen jednu námitku - nevěřím, že by se Američané nechali tak snadno odzbrojit.

Nečetl jsem/neviděl, vim jen jak přibližně ten svět vypadá a tohle se mi zdá taky poněkud divoké, to už spíš situaci ala Vaterland...
(vlastně "nejrealističtější" totální vítězství nacistů popisuje Thor meets Cap. America případně Valhala od Novotného - Němci si opatřili pomoc severských bohů nebo démonů :D)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22589
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Ono zase ten svět je ukázán hlavně z pohledu postav, takže je možné, že to až tak jednoduché nebylo. Každopádně to není nic, s čím bych měl zásadní problém.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Koukal jsem na ten Primal. Nevím no. Boje nedávají žádnej pocit, že spolu bojujou ohromná zvířata, dinosauři lítaj po ráně ocasem vzduchem dvacet metrů jak prd, je to takový celý bez váhy. A ta elektronická hudba se k tomu vůbec nehodí.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22589
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Po třetí sérii můžu říct, že Man in the high Castle je opravdu skvělý v prokreslení postav, hlavně Japonců a nácků.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Faskal »

eerieBaatezu píše: 8. 10. 2019, 22:32 Koukal jsem na ten Primal. Nevím no. Boje nedávají žádnej pocit, že spolu bojujou ohromná zvířata, dinosauři lítaj po ráně ocasem vzduchem dvacet metrů jak prd, je to takový celý bez váhy. A ta elektronická hudba se k tomu vůbec nehodí.
Mínus jedna. (Komplet kromě první věty.)

Tartakovský je můj (asi?) nejoblíbenější režisér animovaných seriálů a v Primal* se chvílemi dost překonává. Soudě podle první poloviny sezóny, co doběhla; druhá půlka je v nedohlednu.

* Primal aneb Samurai z rodu opů.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Mě dycky nejvíc rozesmívají ty záběry, na to oko, jak se tam tak jakože třese ta panenka. To je teď úplně v každým takovým animáku až je to nejvíc klišé.

Ten poslední díl taková ukázka, že už není kam jít. Dinosauři lítají po každý ráně kilometr do vzduchu a mlátí sebou vo skály a pak se zase zvednou a jdou něco mlátit, pračlověk skáče jak spiderman, už jsem se fakt na židli kroutil, jakože cože. Doslova to nemá váhu. Jsou tam super nápady, ty vizuály pozadí jsou super, ale prostě je to moc... prostě přepíčený. A ta hudba mě děsně irituje, elektro soundtrack mi tam vůbec nesedl. Ale doslova všichni říkaj, jak je to masterpiece, takže jsem asi blbej a nerozumím tomu.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ilgir a 2 hosti