Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

Jo neni to trojka, je to horsi repete jednicky.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sadako »

Jejej, on to točil Neil Marshall, no to bude teprve dílo.

Ale abych na něj nebyla úplně zlá, tohle https://www.csfd.cz/film/224952-soudny-den/komentare/
je velmi použitelná akční postapo zábavná blbost.
Naposledy upravil(a) Sadako dne 9. 7. 2019, 13:42, celkem upraveno 1 x.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vito »

No tak nový Hellboy snad pouze jer-zenově. Přitom já toho hrdinu mám rád. Nacisti, okultizmus, příšery, démoni atd. obrovskej cool-potenciál. Ale tak promarněný až hrůza.

Quentin tu úvodní scénu popsal dobře, co ale opoměl je fakt že v podobném duchu se nese celý film. Taková baba-jaga: vizuál dobrý, sice trochu vykrádačka z Nenarození, ale nikdo netvrdí že se to nemůže recyklovat. Celá ta scéna je supr do chvíle než někdo promluví. Protože Ten film má špatnou režii, střih, stopáž i příběh... ale to jsou jen drobné chybičky v porovnaní s katastrofalní neschopností mít ve filmu jeden, jeden jediný, dialog který by nevyzněl retardovaně.

Všude se musí moc hláškovat, odpovídat nelogicky, chovat se nelogicky, prostě moc zlo.

A pak tomu sekunduje snaha narvat do té stopáže co nejvíc všeho: akce, postav, děje, flashbacků, nepřátel, digitálních efektů... prostě všeho co nejvíc a čím dřív, tím líp. Ve výsledku je to přepíčené tím špatným způsobem jako Den nezávislosti 2. Návaznost mezi scénama absolutně nikoho nezajímá, tam se skáče z jednoho rozjetého vlaku do druhého úplně nahodile a občas ani nevíme kde, ani po jaké době a už vůbec ne proč se hlavní hrdinové oběvují tam kde zrovna jsou.

Třeba spoiler:
Tajný spolek s věštkyní si vyžádaji Hellboye na pomoc s lovem tří obrů. Ti obři tam skutečne jsou, ale oni se rozhodnou zabít Hellboye kopím do zad. Nebylo by logičtější nechat nejprve obry zabít? Nebo počkat si jestli při tom nezemře bez jejich pomoci? Případně využít toho že bude po boji s obry oslabený? Ta věštkyně nic z toho neviděla? Proč kurva drát vlastně musí jezdit na koních, když humwee by na obry byla asi lepší volba?
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Tak jo, udělám si seznam filmů určených pro jer-zenové sledování. Hellboy 3 zní jako dobrý kandidát na začátek seznamu.
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Sadako: náhodou, Psí vojáci sou dobrý! (teda... já je mám docela rád... možná i proto že sem je prvně viděl ještě někdy na zakládce... ale že to dost možná bude jeden z nejlepších vlkodlačích filmů, za tim bych si stál doteď)
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sadako »

Dog Soldiers si nepamatuju, ale mám u nich 2*, takže mě asi moc nenadchli.

Hm, nejlepší vlkodlačí filmy jsou Společenství vlků https://www.csfd.cz/film/32314-bratrstv ... komentare/
a Bratrstvo vlků https://www.csfd.cz/film/32314-bratrstv ... komentare/
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Ani nemuseli, nejsem si jist je-li to dobrej film (ono většina těch filmů s vlkodlaky je na tom takhle... nebo hůř)
Společenstvo je fajn pohádka, Bratrstvo sem jako film s vlkodlaky nikdy nebral... ale vlastně proč ne
Za mě jinak nový Wolfman (s del Torem... tím druhým :D). Taky nevim je-li to dobrý film, ale atmosféra parádní. A asi i klasický Americký vlkodlak (i když mi tam ten vlkodlak evokoval spíš nasranýho jezevce na triskový pohon... vlastně jsem do teď nenarazil na film ale možná ani jiný vizuální zpodobnění kde by figuroval vlkodlak co by se mi líbil...)
Jo a ve starym Nosferatu je vlastně taky "vlkodlak"
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

Me nekdo tvrdil, ze Moje sestra vlkodlak je skvela. Jakoze "tak spatna az je dobra".
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sadako »

Ginger Snaps (Moje sestra vlkodlak) fskutčnosti vůbec není špatná - včetně toho divného třetího dílu v minulosti (nějaké 17. století či co).
Ta proměna a vlkodlačí podoba je divná, ale to snad nebylo dobré nikdy a nikde.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vito »

Sadako píše: 9. 7. 2019, 22:54 Ginger Snaps (Moje sestra vlkodlak) fskutčnosti vůbec není špatná - včetně toho divného třetího dílu v minulosti (nějaké 17. století či co).
Ta proměna a vlkodlačí podoba je divná, ale to snad nebylo dobré nikdy a nikde.
První díl se mi doopravdy líbil. Sledoval jsem ho kdysi dávno na HBO. Druhý už byl trash a o existenci dalších jsem se nepokoušel zjistit nic. Dnes v noci mám na výběr zda si pustim třetího wicka, dark phoenix, nebo aladina. Mám pocit že ať si vyberu co si vyberu, nemůžu vyhrát.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sadako »

Třetí Wick podle traileru vypadal slibně, Aladin měl sral už kreslený a Dark Phoenix je naprosto napíču postava a nedovedu si představit, že by kolem ní průměrná marvelácká screenplay banda dokázala postavit něco použitelný děj.
Also, druhý díl Ginger Snaps je poněkud Trololo a ten třetí je prostě zvláštní. Jako série to funguje překvapivě dobře, ale ten první film je asi obecně nejpoužitelnější.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vito »

Sadako píše: 10. 7. 2019, 01:36 Dark Phoenix je naprosto napíču postava a nedovedu si představit, že by kolem ní průměrná marvelácká screenplay banda dokázala postavit něco použitelný děj.
Mno, před chvílí jsem to dokoukal. Tedy opět jsem usnul při filmu a to už samo o sobě hodnocení strhává. Ještě nevím co si o tom mám myslet. Jako jo, určitě lepší než ten Hellboy, ale to je většina filmů.

Děj je přesně takový jaký se dal očekávat, proboha však to není ani spoilování když snad každý přesně ví jak to bude probíhat: Cesta na orbitu kde Jean Grey posedne cosmic power, ta se pak začne chovat jako magor. Nakope zadky X-manům, všechny včetně vlády nasere, přiletí zlí emzáci co jí chtějí Phoenix force ukrást, ti se servou s mutanty, pak se probere dark phoenix a nakope i je při čemž umírá, ale fénix co se umírání má takovou jednu blbou vlastnost že mu ta smrt většinou dlouho nevydrží. The end. Co se na tom dá vymyslet převratného opravdu nevim.

Klasický popcorn co sice neurazí ani neohromí. Nějakých vyloženě zásadník kiksů jsem si nevšiml, herci nějak hrají, kamera je fajn, triky taky neurazí (i když v jednom záběru mě srala Storm), dívat se na to dá, ale ze židle nezvedne. Vidím to tak na 40-60% podle toho jak máte rádi komiksáky.

Snad jenom na to že se to odehrává v roce 1992 to na mě působilo dost moderně. Oblečení, technologie, celebro, vznášedlo, omračující munice... kdyby tam někdo vytáhl smartfon, tak mě to nepřekvapí a jede se dál.

edit: jo ještě hudba, hudbu můžu pochválit. Tak ale to se od Zimmera taky dalo čekat.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sadako »

Turecké Star Wars zná každý, ale už jste viděli italské Star Wars, aha? (Trololo faktor jednoznačně pozitivní)
https://www.csfd.cz/film/85445-humanoid/komentare/
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Fantastická zpráva pro Arga...
George Miller says 'Fury Road' sequels are 'going to happen' — 'There are two stories, both involving Mad Max, and also a Furiosa story'
:)
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

RIP Rutger Hauer

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti