Batman

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Mno uvidíme, kdo předvede lepší vtípky...

Camera test (w/ sound). Joker.
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jo takže pokud to někdo ještě neví, tak novým představitelem Batmana je Robert Patizón. (Jo, ten co hrál toho upíra v Twilight.)
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Každopádně nový trailer na Jokera...

JOKER - Teaser Trailer

Konečně snad zase pořádný film na motivy komiksu. A hlavně asi poprvé Joker bez Batmana...
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman

Příspěvek od Vallun »

eerieBaatezu píše: 4. 7. 2019, 11:10 Jo takže pokud to někdo ještě neví, tak novým představitelem Batmana je Robert Patizón. (Jo, ten co hrál toho upíra v Twilight.)
to mi prijde logické, upíři a netopíři mají k sobě blízko, akorát nevím, zda v tom černém brnění nebude vypadat jeho anemie ještě horší...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Nevidím na tom logického vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman

Příspěvek od Sadako »

Že by dekonstrukce Batmana...?
By to náhodou mohlo být použitelné, pokud se díla nechopí úplné lopaty.
A fakt by mě zajímalo, co chtějí dělat s Jokerem. Za mě je to jeden z nejplošších a nejprázdnějších comicsových záporáků ever, postava bez jakéhokoli charakteru.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sadako píše: 4. 7. 2019, 13:03 Že by dekonstrukce Batmana...?
By to náhodou mohlo být použitelné, pokud se díla nechopí úplné lopaty.
A fakt by mě zajímalo, co chtějí dělat s Jokerem. Za mě je to jeden z nejplošších a nejprázdnějších comicsových záporáků ever, postava bez jakéhokoli charakteru.
Rozlišuj, o čem se bavíme. Patizón-Batman nebude žádná dekonstrukce, prostě Batmana v novém Batmaním filmu bude hrát Pattison.

Joker, tam to asi do určité/značné míry dekonstrukce bude. Je to stand-alone film s "originálním" pojetím Jokera. Nebude tam Batman, bude tam Wayne starší (kterého hraje Baldwin, byl vidět i v traileru) a Bruce je prý možná to děcko za mříží, kterému dělal na tváři prstama Joker úsměv, ale Batman jako takový tam nebude.

A na setu filmu byl prý viděn Batmobil z dob Westa, což je extrémně WTF, jakože jakoby Batman v tom univerzu existuje coby ten komiks a ten seriál??, jenže co pak s Waynem, který je postava z komiksu... Joker může být kdokoliv, tam to neva... Čili jsem zvědav, co to vlastně bude.
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman

Příspěvek od Sadako »

Cywe, rozlišuju, o čem se bavíme.
Prostě když obsadíš Pattinsona jako Batmana, tak tím taky můžeš něco sledovat, protože přiznejme si, taková megastar, jako býval, když hrál před deseti lety Edwarda, už taky není - od Twilightu nehrál v jediném filmu, který by nějak zvlášť trhal žebříčky v návštěvnosti. Jenom mě to zaujalo, protože Batmana vesměs hrávaly úplně jiné držky.

Co se týče Jokera, tak jestli z něj zvládnou vyrobit cokoli použitelného, tak teda klobouk dolů. I ta šílená Harley Quinn je propracovanější postava než Joker. Joker je pro mě funkční akorát v moment, kdy přistoupím na to, že comcisy jsou nová západní mytologie.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Batman

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sadako píše: 5. 7. 2019, 14:16 Cywe, rozlišuju, o čem se bavíme.
Prostě když obsadíš Pattinsona jako Batmana, tak tím taky můžeš něco sledovat, protože přiznejme si, taková megastar, jako býval, když hrál před deseti lety Edwarda, už taky není - od Twilightu nehrál v jediném filmu, který by nějak zvlášť trhal žebříčky v návštěvnosti. Jenom mě to zaujalo, protože Batmana vesměs hrávaly úplně jiné držky.
Pattison si v posledních letech asi udělal jméno na menších filmech, protože tenhle rok byl obsazen do role Batmana, což je v dnešní kultuře skoro nejprestižnější věc, co se může herci stát, a zároveň dostal jednu z hlavních rolí v novém Nolanově filmu, což je z hlediska reputace zhruba tak srovnatelný level. Čili něco se stalo, buď má dobrého agenta, nebo si casting lidi všimli, že umí velmi dobře hrát, nebo nevím.

Teda co jsem slyšel drby, tak režisér nového Batmana chtěl někoho jiného než studio, tak nakonec udělali kompromis na Pattisonovi, kterého nechtěl asi jeden. Co je na tom pravdy netuším, každopádně tu roli dostal.

A dekonstrukce to nebude. Reeves řekl, že ten film bude detektivní noir, čili spíš úplný opak dekontrukce, bude to klasický Batman až na dřeň. Příběh, kde je Batman "World's Greatest Detective", jak se mu dycky říkalo. Takže film o temných uličkách Gothamu, vyšetřování zločinu, gangsterech, a prostě hodně při zemi.


Já osobně jsem chtěl nejvíc vidět ten Affleckův film, co byl v plánu, lidi, co četli jeho scénář říkali, že to bylo naprosto úžasný, jenže po tom, co Affleckovi Warner Bros udělali, to nikdy nevznikne.
Sadako píše: 5. 7. 2019, 14:16 Co se týče Jokera, tak jestli z něj zvládnou vyrobit cokoli použitelného, tak teda klobouk dolů. I ta šílená Harley Quinn je propracovanější postava než Joker. Joker je pro mě funkční akorát v moment, kdy přistoupím na to, že comcisy jsou nová západní mytologie.
Já tomu filmu hodně věřím, přesto, kdo ho napsal a režíroval. $lol$ Ale prostě proč nebýt optimistický, má to IMO hodně potenciál.
Obrázek
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Batman

Příspěvek od jjelen »

Tak on Joker vlastně není postava ale takový "pokřivený odraz" Batmana. Jakmile vyhodíte netopýra, přestane to dávat smysl... Teda alespoň ten "klasický" Joker, což nebude tenhle případ :D
A neo-noir Batman by mohl být boží (i když ještě lepší by byl prostě noir) Z Pattinsona strach nemam, tak špatnej aby potopil jinak povedenej film být snad ani nemůže a když se ten film nepovede... nu... Ostatně, snad na každýho představitele Batmana se předem nadávalo, ne? A filmy s Keatonem a Balem mi přišli fajn (u Afflecka se ještě musim rozmyslet, ale souhlas že on dobrý)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Batman

Příspěvek od Argonantus »

jjelen píše: 5. 7. 2019, 21:36 Tak on Joker vlastně není postava ale takový "pokřivený odraz" Batmana.
Burtonův Joker byl docela bomba a založil prakticky všechna novější pojetí comicsových filmů. Jednoduchý rozhodně nebyl. Byl okázale přepíčený, ale přesto cibulovitě vrstevnatý, protože Nicholson.
No a ten Nolanův nebyl horší, i když si od toho předchozího hodně vypůjčoval, bylo to přesně to konstruktivní rozvíjení a hraní si s variantami, které mne vždycky bavilo.
Z Pattinsona strach nemam, tak špatnej aby potopil jinak povedenej film být snad ani nemůže

To jsem si říkal před Batmanem Navždy taky a přišla pumelice mezi oči; Ovar byl tak špatnej, že se to dodnes nerozchodilo. A pak ještě Clooney, aby to bylo stereo.
Já bych souhlasil s Eeriem, že hrát Batmana je velká pocta, ježto všichni chlapi uznávají, že je úplně nejvíc hustej, nicméně právě tím to není role, kterou zvládne každý. Pattisona jsem zatím viděl hrát jednu roli a byl poměrně příšerný, tak nevím.

Keaton a Bale nejsou herecky žádná ořezávátka, mám dojem, že mají oba Oscara, mimochodem, a Affleck na sobě dost makal a za ta léta se taky docela vypracoval, i když se mu léta posmívali. Po Argu už smích ustal. Přesně ten hustej mlčenlivej týpek, na Batmana ideální, co třeba Pattison není.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Batman

Příspěvek od Vallun »

hrát Batmana je velká pocta, ježto všichni chlapi uznávají, že je úplně nejvíc hustej,
No nevím, jsme ochotem uznat, že Batman (chorvatský výraz Šišimišgaspodar je kouzelnější) dokázal řpekročit stín komiksáku, ale to je tak všechno. Pořád stojí krok za Supermanem, jež má tu relativní a marginální výhodu, že to byl první "velký zápoadní" film, který dávali po roce 1989 u nás v TV (a já ho zaznamenal)...

Jako chápu, že to lidi baví, nicméně je jich tolik, že sami sebe umačkávají...ale už mlčím, chápu, že tohle v tomto tématu není nejpřínosnější příspěvek:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů