[HRA] Lebečný přístav

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Hiro »

... Vilík & Oleandr - Kartografové ...

Krátce se zamyslím. V tuto chvíli by se mi hodila zejména mapa Pokroucených tunelů, jejíž cenu nějak dohromady poskládám.

"Přátelé, zaujala mne mapa patra pod námi. Sice se tam nenachází nic kulturně zajímavého, ovšem bezpečný průchod nám usnadní cestu ke všem těm zážitkům, na které se s Martou a Booem tak těšíme. Nabízím vám za ni ty slíbené informace a k tomu tuto krásnou korunu. Že je to tak akorát? No skvěle. Podejte si pero a velký kus čistého pergamen."

Pustím se do bohatého popisu současné situace ve vrchním patře. Začnu souhrnem všeho, co Elric s ostatními vyzabíjel, pokračuji změnami u Jeka a zmíním také drowího vyslance. Před popisem severní části kobek se musím trochu zamyslet, ale nakonec si vzpomenu nejen na mantikory, bazének a elementála, ale i na skříň s lebkami a podobné záludnosti. Jen u Krocha půlčíky požádám, aby do map poznačili, že si vysloveně nepřeje býti kýmkoliv rušen.

"Máme to všechno?" optám se, když skončím s vyprávěním a Vilíkovi akorát dojde třetí lahvička inkoustu. "Mohu vám stejně krásně popsat i Magjádro, poté, co ho navštívím a prozkoumám. A protože cesta tam je dlouhá a náročná, budu rád, když mi přeci jen necháte tu korunu jako poslední kousek platebních prostředků, kterými disponuji. Na oplátku vám mohu slíbit, že všechny informace zašlu zabezpečeně a přímo vám, exkluzivně a formou textovou i s obrázky. Vyhovuje?"

Něco za něco: Hiro:2D6+2 → 9(3 +4 + 2)#CHA

"Aha, nevyhovuje. Inu, nevadí. Vrátím-li se ještě někdy od Magjádra zpátky do Lebečného přístavu, stavím se za vámi. A budete-li mít ještě mou, teď již vaši, korunu k dispozici, budete mi ji moci přihodit k těm všem CENNOSTEM, které mi za tak vzácné informace jistě nabídnete."

Vezmu si mapu, zběžně ji prohlédnu a přidám k ostatním písemnostem. Rozloučíme se a vyrazíme z obchůdku ven.

Mapa Pokroucených jeskyň
Mapa Pokroucených jeskyň

"To to pěkně začíná," zpraží mne hned za dveřmi Marta. "K čemu nám tohle všechno bylo? Nic jsme se nedozvěděli! Přece si nemyslíš, že se budu bavit s nějakou květinářkou nebo obdivovat vybydlené trpasličí ruiny? A ta škola? Nenech se vysmát! Já toužím po autentickém zážitku, ne lákadlu na dobrodruhy!"

Při poslední větě se musím zasmát - na školu máme stejný názor.

"Jdu dál, hned!" dodá Marta nesmlouvavě. "A nemysli si, že nejdeš se mnou! Tu mapu Pokroucených tunelů chci a nehodlám ti za ní nic platit!"

Pokrčím rameny, vyměníme si s Booem chápavý pohled a vyrazíme kvapným krokem za elfkou tam, kde naposledy viděla onu hobogliní hlídku.

PJ, předávám slovo.
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Marta vyrazí zpět k tržišti a pak odbočí doleva, do tunelů vedoucích zpět k řece Sargauth.


Hiro s Martou odchází k Řece Sargauth.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Brandy »

,...kovárna...
"No neprodáváte? To je jistě vaše svaté právo a rozhodnutí mistře, ale já vám nabízím, takže můžete koupit." Ukážu mu sekeru. Vhodná pro pořádného válečníka. Serala jsme jí minotaurovi s pokroucených tunelech po zabití samotné grýčí královně. Víte co je gýrk? Takový dvacet stop dlouhý silný červ se zobanem, co vám ukousne ruku ani nevíte jak. Je to veliká vzácnost, ale bohužel já neocením tu krásnou práci na svoji rutinu. No a potřebovala bych přebroucit meč a pospravit zbroj. Pár ran schytala...." omlčím se.

"Vím, že mě vidíte jako odpadlíka, ale já vás jak slšného váženého mistra kováře a já jsme bohužel bojovnice, nedokážu bohužel ale dobře opravit ty díry. A přeci jenn bych potřebovala ještě pár šipek do kuše." Pořád jsme ho asi moc nezaujala.

"Voni v tý hospodě říkali, že mám asi smůlu, ale chtěla jsme to zkusit. Není světlo a tma. Je jen hořící lucerna a ta má světlo plamene i stín okenic. Trpaslík vždy může pomoci." podívám se na něj a prosebně zamrkám.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

kovář si vyslechne tvá slova s kamennou tváří, ale když vytáhneš sekeru a ukážeš mu jí, srdce mistra zvítězí nad prastarou rodovou nenávistí.

"Dám ti za ní 3-CENNOSTI ve stříbrných a zlatých mincích a ani o stříbrňák víc," pronese rezolutně. "Jediná nabídka, právě teď. Ber, nebo jdi jinam."

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Brandy »

“Ty víš jak potěšit dámu!” Podám mu ji topůrkem napřed. Brandy vyřešila pravidlové dilema o nemožnosti 2 TZ a stále zůstává střelkyně. “Sbohem sekerečko,” pravím a začnu přepočítávat mince.

“Mistře kováři tady jsem dost neznámá a moc se tu neorientuji, jak a kde si tu trpaslice najít prácičku? A komu či čemu se nejlip vyhnout? Jo a potřebovala bych vyklepnout tu zbroj a šipky do kuše?”

Dopočítáno. Sedí.

“Nedáš si guláš? Mám dvě porce, pojď zvu tě?”
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

"Práce pro změkčilou trpaslici z povrchu? V mé kovárně tedy ne. Ale když jsme udělali tak dobrý obchod," pochvalně pohladí sekeru, "šipky si naber támhle a zbroj ti opravím."

Zatímco vyklepává prohnutá místa, přeci jen se dá do řeči.

"Ale poradím ti. Ygarra Urmbált v nejvyšším patře v západní části města sbírá gemy a drahé kameny, kdybys snad nějaké při svých toulkách podzemím našla. Je to taky duergar, ale ve vidění světa trochu odpadlík, takže obchoduje z kdekým. Mohl by ti udělat cenu. Potom jižně odsud má krámek dvojice půlčíků, kteří kreslí mapy a shání informace o patrech. Mohli by ocenit, kdyby jim nějaký dobrodruh pomohl s průzkumem a mapováním podzemí."

Když ale nabídneš guláš, odmítne a naznačí ti, že už jsi v kovárně strávila víc času, než je mu příjemné.

Máš doplněné šipky a opravenou zbroj.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Brandy »

Stejně zdvořile jak jsme byla přijata se i rzloučím, no možná o kousek mileji. Přeci jen jsem ta lepší z našich dvou rodů. Vydám se ven hledat dle instrukcí půlčíky. Přeci jen se třeba povede zpeněžit mé znalosti. Ooohhh jak já jsme nabitá poznáním těch dvou pater a jak já na tom zbohatnu. Cestou se ale velice velice loudám a zkouším poslouchat a vnímat cvrkot. Klidně zkusím to náměstíčko obejít dokola a nakouknout.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

když obejdeš náměstí, už nic nového neobjevíš. Z východu narazíš jen na opuštěné domy a jedno další schodiště vedoucí skalní stěnou o patro výš.

Ze západní stěny onen vykřičený dům, odsud je poznat, že šmajchlovací pokojíčky jsou zjevně v první patře, zatímco v přízemí je lokál.

Nakonec dorazíš ke dvěma hobitům do jejich útulného a vyspraveného domku.

Kartogravie
Kartogravie

"Vilíku, koukej, jaké máme dnes štěstí. Další dobrodruh .... a tentokrát je to žena!" uvítá tě Oleandr radostně, když vstoupíš.

"Co pro tebe můžeme udělat statečná trpaslice? Máš zájem spíše nakupovat mapy? Nebo raději prodávat informace, které bychom do map mohli zanést?"

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Brandy »

"Tak já vám nabízím informace," usměju se na pozdrav. "Prošla jsme první tři patra, tak vám ráda povím, co jsme kde dělala a s kým, ale ráda bych se zase dozvěděla něco víc tady o tomhle super městě." rozhodím rukama, "a taky o tom, co je v dalším patře."

brandy:2D6-2 → 8(5 +5 - 2)#něco za něco
NĚCO ZA NĚCO
7-9: Cíl ti úplně nevěří, ale je ochotný udělat, co chceš. Vyber si 1 z:
Nejprve naplň svůj slib, dodrž svou část dohody, dodej, co jsi slíbil. Cíl pak také udělá, co chceš a bude to považovat za uzavřený obchod.
Dokud se tak nestane, cíl je na pochybách, ale sám od sebe nepodnikne nic proti tobě.


Napiju se z čutory. "Tak co vás hobitkové může zajímat? Asi začnu vyprávět jak jsme se vydala sem... ...a tak jsem došla až k vám," zakončím svůj hovor asi po CHVÍLI, dvou.

pj
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

oba hobiti jsou zprvu dychtiví poslouchat. Čím víc ale vyprávíš, tím víc se na jejich tvářích objevuje trochu zklamání. "Moc nového jsi nám bohužel nesdělila," odpoví nakonec. "Ten mudrc jménem Hiro, o kterém jsi vyprávěla, tu byl chvilku před tebou a už nám mnoho stejných informací sdělil, navíc díky němu budeme moct dokončit i mapu severní části Kobek," odpoví ti Vilík smutně.

"A od tebe toho moc nového nevíme," zvedne hlavu Oleandr od poznámek, které si dělala. "Ta věc s mlhou u staré studny vedle tržiště je zajímavá novinka, ne že ne. Ale to je tak všechno … bohužel, za tak málo informací ti nemůžeme zaplatit."

"Kdybys nám třeba řekla, co se skrývá za balistami v Podivuhodných komnatách, to by bylo jinačí, to bychom hned sázeli zlaté mince na stůl."

"Zároveň ale nechceme, aby ses cítila ošizená. Vážíme si každého zákazníka a zejména těch, co s námi sdílí informace sami od sebe. Takže neboj se, škodná nebudeš."

"V první řadě ti určité pomůžeme s orientací tady ve městě. Co přesně vlastně hledáš? Chceš raději nakupovat vybavení nalezené v tunelech, nebo prodat cennosti, které jsi ty sama nalezla? Můžeme ti doporučit hostinec či nálevnu … nebo ti říct, kterým místům se raději vyhnout."

"A určitě ti sdělíme i něco o čtvrtém patře, jak ses ptala. Bohužel mapu Pokroucených tunelů - tak se čtvrtému patru říká - si koupil také onen Hiro, takže ti můžeme ukázat nanejvýš tady v Oleandřiných poznámkách, chvilku potrvá, než nakreslíme mapu novou."

"Východní část levého břehu řeky v Pokroucených tunelech obsadili drowové. V západní části pak žijí Kecal a Kecka."

"Kecal a Kecka by neměl být nebezpečný, když se ho slušně zeptáš, měl by ti dovolit projít svým územím."

"S Kecalem a Keckou žije v téhle části ještě nějaký Alchymista, určitě se u něj stav, pokud budeš chtít koupit něco užitečného, čarovného."

"Vyhni se jezírku uprostřed Pokroucených tunelů. Sídlí tam velké a nebezpečné zlo. Tak zlé, že vlastně nevíme, co to je, protože se k nám nedosaly žádné zprávy o jeho podobě. Což svědčí o vysoké nebezpečnosti."

"Na pravém břehu kdysi měli osadu rybáci, zvaní kuo-toa. Ve vyprázdněných tunelech se ale teď místo nich pohybují troglodyté a hákovci. Ti jsou nesmírně nebezpeční a vyloženě číhají na neopatrného dobrodruha."

"Snad jsme ti trochu pomohli s Pokroucenými tunely .... a co že tě zajímá tady ve městě?"


Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Brandy »

"Řekli jste mi víc, než jste museli, když jsme já vám nic neřekla nového. Jo Hiro to je bídák, no co nadělám, pokusím se tomu staříkovi vypálit rybníček jinde. Říkáte, že je tam nebezpečné jezírko? Hmm... to si musím poznamenat. Tady tady mě zajímá kde se dá sehnat práce pro šikovnou holku jako já. Víte trošku se tu plácám jak mřenka v Bandasce...." No nic už jsme se tu zase zasekla. "Jdu hledat dál příležitosti, děkuji za cenné rady." Mírně se ukloním a mířím na zaápad směr palírna a přístav.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

když se chystáš k odchodu, Vilík tě zastaví.

"Práci? Vy jako hledáte práci? Třebas... objevování nových míst? V hlubších patrech?"

"Mapování novinek? Aktualizace starých informací?" přidá se dychtivě Oleandr.

"To bysme pro tebe práci měli my..."
"To bysme pro tebe práci měli my..."
dodají nakonec unisono.

"Třeba kdybys dokázala najít Ztracenou úroveň," vyjmenovává Vilík, co by je zajímalo, "nebo se dostat do Madgottova hradu."

"Nebo se dostat do Magjádra a hlouběji, to by bylo něco," přitaká Oleandr.

"Jen bys musela předběhnout toho staříka."
"Nebo se s ním třeba spojit či podělit."
"Protože od nás dostal v podstatě tu samou nabídku."
"A za informace můžeme platit nanejvýš jednou, to snad chápeš..."

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Brandy »

"Hmm, hmmm Hiro tudy prošel," mrmlám si. "Nebojte, páni půlčíci. Teda náš kmen vám říká hobiti." Usměju se mile. Tihle dva tady jsou fakt objev, takový světlý bod v našem upachtěném putování. Teda spíše v mém osamoceném bloumání. Kdy se snažím najít poklad a možná i sama sebe. "Dost bylo rozjímání. Je třeba dát si něco na kuráž a udělat trošku rozruchu. Pokud sem přijde takový klukoholka elf Cilapi, nebo vysoký muž Elric, že na ně čekám buď tady v hospodě nebo o patro níž."

Rozloučím se a jdu směrem druhá hospoda s cílem dát si něco ostřejšího a zkusit se povyptat kdo je tu šé a případně kudy níž.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro přichází od Řeky Sargauth.

Hiro,
dorazíš zpět do lebečného přístavu a mineš duergary. Nějaké zboží z pultů zmizelo, takže alespoň minimální odbyt tu mají, jinak se tu ale nic nezměnilo.

Pokračuješ dál na severozápad, rozhodnut opatrně to vzít po hlavní třídě, aby sis prohlédl trochu víc z města. Když mineš Praka a draka, zahlédneš před sebou menší postavu, která se sune vpřed povědomým stylem chůze.


Brandy,
opustila jsi kartografický krámek a vydala ses hledat druhou hospodu. Podle Kal˙al by se měla nacházet někde na západě, takže obejdeš její krámek a vydáš se po hlavní třídě tím směrem. Po chvíli za sebou zaslechneš povědomé kroky.


Hiro, Brandy,
sejdete se na hlavní třídě a opatrně, abyste nevzbudili příliš pozornosti, dojdete až na její západní konec. Nad hlavami vám několikrát prolétne ohnivá lebka, ale nevěnuje vám žádnou pozornost.

Když obejdete zprava Krystalínin krámek, uvidíte za ním kamenné stavení, jehož domovní znamení má podobu černého korbelu. Vstoupíte dovnitř a rozhlédnete se po místnosti, ozářené několika lojovými lampami.

Hlavní třída a Černý korbel
Hlavní třída a Černý korbel

V severní části je malý pult, několik sudů a regály s lahvemi. Za pultem stojí druergar v hospodské zástěře, utírá korbel špinavým hadrem a nedůvěřivě se na vás kouká.

Nalevo od vás je krb a za ním dvojice dřevěných lavic. U jedné z nich sedí dva mohutní minotauři a popíjí. Byli zjevně uprostřed rozhovoru, ale když jste vstoupili, ohlédli se na neobvyklé hosty a ztichli.

Pod stropem v prostředku místnosti levituje nazelenalá koule s jedním velkým okem uprostřed, mnoha malými na krátkých chapadlech a zubatou tlamou. Je to dohlížitel, jeden z nizších zřících, nejspíš slouží v hostinci jako vyhazovač.

Co uděláte?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Brandy »

...hospoda u korbelu...
"Hele, aby mu někdo nevydloubl oko, jak zírá..." šeptnu k Hirovi. "jednoho o patro vejš jsem kuší vyvočila..." Raděj nebudu pokračovat. Minotauři. Jeden seděl v prvním seschlej jak klobása. No sekera už je fuč, třeba by to bylo jeho bráchy... "Něco říznějšího, bylo by?" zeptám se hospodskýho. "Hledám práci pro ženu co se nebojí vzít pořádně za jílec."

"Už máš na svůj dluh co u mě máš?" otočím se k Hirovi. "Penize by docela bodly, teda ty bodnou vždy," huronsky se zasměju vlastnímu vtipu. "No nic," přestanu. "Smíme přisednout?" otočím se k minotaurům. "Já jsme nějaká Jewa."

Hiro, PJ
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů