Co s nováčky? (brainstorming)

Archivované diskuze z května a června 2006, kdy se hromadně řešilo, co na fóru by se mělo změnit/přidat/odebrat/vylepšit.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Co s nováčky? (brainstorming)

Příspěvek od Markus »

Ačkoliv se tedy sem tam objeví nová duše, která už mezi námi zůstane, všichni víme, že to tady s nováčky není nijak valné. Moc jich sem nepřijde a když už některý ano, většinou po pár příspěvcích zase zmizí. A navíc má Fórum reputaci uzavřené, nesnášenlivé komunity.

Jak to změnit?

Napadá vás, co tady nováčkům chybí? Co by je mohlo udržet a co je naopak odrazuje? Co by mohlo napravit naší špatnou reputaci? A nebo dokonce jste nováčkem a chcete se s námi podělit o své zkušenosti? Do toho!

Jsme v brainstormingovém tématu, takže se nebojte plácat všechno, co vás napadne, byť by to byla jenom divoká, blíže nespecifikovaná myšlenka.

Děkuji
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Původně jsem si říkal, že to tu budu bojkotovat a nechám Markuse, ať se ukáže... ale ještě si neodpustím několik ryze věcných poznámek. Nebo teda jenom poznámek. Rýpnutí. Osobních útoků. Přeberte si to jak chcete.

Toto je seznam lidí, kteří byli nováčky, přišli a vytvali...

Quasit
Pjotr
Vannax
Alnag
Vlasák
Rytíř
Drizzt
Jerson
Valkira
Ebon Hand
Andtom
Horacio
Conlai
Dalcor
Raist
Tuk-Enek
Alef0
Warhammer
Sosacek
Wyrm
LZJ
Crowen
Jiron
Bazi
Bouchi
Fibrizo
Bifi
Fritzs
Elder
Qualdezar
Pyrimidin
Invictus
Allathay
Thracus
Hater
Smrq
Izarias
Dodo
Sniper
... a mnozí další...

Neexistuje nic takového jako je nekonečný pool nováčků, kteří jen čekají na to, až se tu situace zlepší a pak se sem nahrnou. Nováčci přicházejí po jednom, po dvou... někteří přetrvají, jiní ne.
Neexistuje žádný univerzální recept na to, jak je přilákat a udržet a pokud ano, pak ho mělo toto fórum (tedy před chystanou reformou). Stačí se podívat na katastrofální stav jiných fór s podobnou tématikou. Mýtus o odrazených nováčcích vypadá jako účelové tvrzení, které má ospravedlnit změny, které slouží zájmům velmi malé skupiny na prosazení něčeho, co nemá obdoby.

Otázky by měly znít:
- chceme vlastně nováčky co od nich očekáváme?
- co nás vede k přesvědčení, že nováčků nepřibývá?

Tohle je diskusní fórum. Na diskusních fórech se diskutuje. Hlavním cílem by mělo být udržení diskuse. Jakákoliv pravidla diskusi poškozují. Pravida prvních příspěvků - opravdu věříte tomu, že to někdo bude číst? Archivy - tím se nikdo probírat nebude. Off-topic - diskutujícím nevadí, reagují pružně. Zpětně - nevadí, nikdo to číst po deseti letech nebude.

Jediná věc, která tu vadí je přílišná organizovanost (a další se opět chystá). Témata kde je povoleno a témata kde není povoleno (to jako neodradí ty mýtické nováčky?).
Administrátor, který řídí vše? Workoholici jsou velmi výkonní. Víte proč se workoholismus léčí? Protože když se workoholik zhroutí (a to se stane), tak se celý projekt zhroutí s ním a pošle firmu klidně i do konkurzu. Tak to je a tak to bude. Pyramidové řízení je smrtící. Teď jste dali fóru do popravčí smyčky. Stačí už jen otevřít propadlo. A máme tu znovu mrtvolu.

Typickou ukázkou naprosté přeorganizovanosti budiž ten bambilión zdejší threadů. Sice mám v podpisu In nomine ordinis. Ale co je moc, to je příliš...

Howgh. Domluvil jsem.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Prosím, Alnagu...

Já bych chtěl, aby tohle fórum nestagnovalo na místě, ale aby někam spělo. Snad všichni vidíme, že poslední dobou to trochu skřípe a že to potřebuje změnu... a tu změnu někdo musí podniknout.

Ten bambilión témat je tu proto, abychom mohli nějak rozumně diskutovat o plánovaných změnách. Ano, taky by tu nemuselo být téma ani jedno, taky bych si to mohl vycucat z prstu a nikoho se na nic neptat, ale to já nechci. Potřebuju váš názor a potřebuju s vámi diskutovat. Znáš snad nějaký magický způsob, jak to udělat bez diskuze?

A pokud nemáš chuť se o tom bavit, tak se o tom nebav. Povídej si o tom, co tebe zajímá, a tohle přenechej těm, kdo to chtějí řešit. Neboř naše snahy.

Děkuji.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Markus píše:Prosím, Alnagu...

Já bych chtěl, aby tohle fórum nestagnovalo na místě, ale aby někam spělo. Snad všichni vidíme, že poslední dobou to trochu skřípe a že to potřebuje změnu... a tu změnu někdo musí podniknout.

Ten bambilión témat je tu proto, abychom mohli nějak rozumně diskutovat o plánovaných změnách. Ano, taky by tu nemuselo být téma ani jedno, taky bych si to mohl vycucat z prstu a nikoho se na nic neptat, ale to já nechci. Potřebuju váš názor a potřebuju s vámi diskutovat. Znáš snad nějaký magický způsob, jak to udělat bez diskuze?

A pokud nemáš chuť se o tom bavit, tak se o tom nebav. Povídej si o tom, co tebe zajímá, a tohle přenechej těm, kdo to chtějí řešit. Neboř naše snahy.

Děkuji.
Vidíš, Markusi, a já myslel, že chceš znát názory návštěvníků fóra. Copak Alnag se mezi ně nepatří?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Vannax píše:Vidíš, Markusi, a já myslel, že chceš znát názory návštěvníků fóra. Copak Alnag se mezi ně nepatří?
Patří. Chci znát jeho názor...

... ale ten už znám delší dobu. Alnag několikrát řekl, že s tímhle nesouhlasí. Fajn, já to respektuju a nic mu nevnucuju. Ale nechápu, proč to musí Alnag neustále opakovat, když už jsme to všichni dávno pochopili. Proč si nenechá ujít jedinou příležitost, kdy mě může shodit/zesměšnit/znevážit? Jedinou příležitost, kdy může podkopat to, o co se snažím?

Viz ten minulý příspěvek. Taky šlo napsat jenom: "já žádné změny nechci", místo toho přírovnávání k workoholikům (nepřímého, ale je tam), kteří zakládají bambilióny témat.

Uh...

To je jedno :-?

---------------------------

Jenom abych nějak vysvětlil své myšlenky:

Nestojím o to přitáhnout sem co nejvíce nováčků. Nezajímá mě propagace. Však oni si sem najdou cestu sami, aby měli zájem.

Ale chci nováčky podpořit a ulehčit jim jejich začátky. Vstup nového člena do zavedené komunity není vůbec lehký a všichni víme, že naše Fórum to tim nově příchozím nijak zvlášť neusnadňuje.

A to je ono - rád bych jim usnadnil a ulehčil vstup do naší komunity. Tečka. Nic víc, nic míň. Nesnažím se dotáhnout sem nové tváře nebo splnit nějaké vytyčené kvóty. Jenom chci, aby Fórum bylo "user-friendly"

---

Alnag: Ano, všichni jsme jednou byli nováčky. A jak vidět, mnozí z nás se odradil nedali a vytrvali. Ale snad ještě víc lidí se odradil dalo a nevytrvalo. Kolik? Nevím, jejich seznam vypisovat nehodlám, ale málo jich nebylo.

Takovým lidem bych to pro příště rád usnadnil. Ne, nevím, jestli tu nakonec zůstanou... ale proč jim to zbytečně ztěžovat, že?
Naposledy upravil(a) Markus dne 11. 5. 2006, 00:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Horacio
Příspěvky: 150
Registrován: 27. 6. 2003, 11:34
Bydliště: Praha

Příspěvek od Horacio »

Markus: Já myslim, že kdybys věnoval zlomek energie, kterou vynakládáš na tyhle témata tomu, aby ses zapojoval do normálních diskuzí, tak by fóru asi přineslo víc. Můžeš třeba místo tohohle aktivně a respektem diskutovat s nováčky nebo jim nastavit nějakou defaultní uvítací PMku )

...upozorňuji, že nováček může začít proklikávat fórum odshora a jestli narazí rovnou natohle, tak potěš pámbu $D
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Osobně jsem již navrhl sekci vítejte na uvítán nováčků - IMHO další velká změna a všelijaká různá rozdílení sem diskutovat můžete a tady ne, tady je to jen o tomhle a támhle jen o tamtom ničemu nepomůže. V tom souhalsím s Alnagem.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:Já bych chtěl, aby tohle fórum nestagnovalo na místě, ale aby někam spělo. Snad všichni vidíme, že poslední dobou to trochu skřípe a že to potřebuje změnu... a tu změnu někdo musí podniknout.
Jenže tohle fórum není o tom, co bys chtěl ty Markusi. Už zkus pochopit, že přestože si to myslíš, tohle NENÍ tvoje fórum. Tohle fórum je společné. Je společné všem lidem, kteří sem chodí a kteří ho tvoří svými každodenními příspěvky. Nevím, co si tady chceš dokazovat a v podstatě mne to vůbec nezajímá. Já chci fórum jaké tu vždycky bylo. Místo, kde se dá diskutovat.
A ne Velkého bratra, který mi bude dýchat na záda. Možná, už ti post já diktátor stoupnul do hlavy tak, že používáš plural majestaticus, ale první hezká věc, kterou by ses už mohl naučit je mluvit sám za sebe a neschovávat se pořád za nějakou pofidérní většinu.

Rád bych slyšel jmenovitě, kdo si co myslí... :-)=
Když tak sleduji ty fóra, tak z nich mám pocit, že většina mlčí (čili je jí to asi jedno, nebo jí stávající stav vyhovuje).
Markus píše:Ten bambilión témat je tu proto, abychom mohli nějak rozumně diskutovat o plánovaných změnách. Ano, taky by tu nemuselo být téma ani jedno, taky bych si to mohl vycucat z prstu a nikoho se na nic neptat, ale to já nechci. Potřebuju váš názor a potřebuju s vámi diskutovat. Znáš snad nějaký magický způsob, jak to udělat bez diskuze?
Proč se mi zdá, že chceš znát náš názor jenom tehdy, když se shoduje s tvým Markusi? Jen otázka.
Markus píše:A pokud nemáš chuť se o tom bavit, tak se o tom nebav. Povídej si o tom, co tebe zajímá, a tohle přenechej těm, kdo to chtějí řešit. Neboř naše snahy.
Naše snahy??? Koho konkrétně smím-li se ptát. Myslíš snahu zastavit tohle šílenství? Tak ty rozhodně bourat nebudu. Budu bránit svobodu slova a volnou diskusi na tomhle fóru až do hořkého konce.

Smrt tyranovi! :-)=
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

A stále mi chybí odpověď na základní otázku. Tedy...

Tohle fórum slouží pro diskusi komunitě více či méně se znajících lidí, kteří spolu chtějí diskutovat. Ten kdo diskutovat chce si cestičku najde.

PROČ LÁKAT NOVÁČKY?

Předem děkuji za dobře zargumentovanou odpověď.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Odpověď
- Oživení diskuzí
- rozšíření kádrů
- nové kontakry, nové možnosti
- my už jsme vyčpělí, nepříjde ti? Mám okolo 3000 příspěvků, ale poslední
dobou o ničem.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 397
Registrován: 26. 4. 2006, 08:06
Bydliště: Principielně v Brně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper »

I bylo velké bitevní pole... nebylo generálů stanovených, ale nejvýše na jedné straně stál ctihodný samozvaný tyran Marcus, obdivovaný i poplivávaný. Na druhé naopak nad dav čněl Alnag - velký, mocný, s argumenty těžšími než 10ti kilová palice. Takže se udělá velká dělící čára, někteeří poběží na levou, jiní na pravou polovinu a pak se strhne lítá řež. Ne že by něčemu pomohla, většina v ní vyčerpá své síly a království opodál stojící bude ekonomicky chřadnout, když chlapci místo motyk a lopat vzali do ruk meče, palice a sekery.

***

Opravdu to takhle chcete?

Souhlasím s Marcusem v tom, že by se měla udělat reforma shora. A souhlasím s Alnagem, že by se to nemělo přehánět. ALe nesouhlasím s tím, že 80% (jako vždy) témat o dané reformě místo o tom, jak by měla vypadat je o tom, proč by se měla / neměla dělat, kdo si tu uzupuje / neuzurpuje vládu apod. A podotýkám, že chyba je na obou stranách, neboť obě přilévají oheň do kotle sváru. Kdyby se zde daly návrhy, proti nim dali námitky, mezitím by se v jiných fórech normálně diskutovalo, tak by lidé tolik neplýtvali časem a nevznikali zde X-stránkové válečné zápisy.

Ach jo, proč se musí dobré myšlenky zvrhávat v hloupé války?
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Markus píše:...Proč si nenechá ujít jedinou příležitost, kdy mě může shodit/zesměšnit/znevážit? Jedinou příležitost, kdy může podkopat to, o co se snažím?...
Tak jsem to konečně našel! Já věděl, že se to někde objeví!

Markusi, pokud chceš být šéfem fora a bereš příspěvky, které se ti nehodí do mlýna, osobně. Tak jsi na nejlepší cestě buď chytit pěknou paranoiu, že na tebe všichni útočí, nebo postupně všechny kritiky, včetně konstruktivních, vyhnat a psát si tu sám.

Chovej se dospěle. Začni se rychle učit, jak se vede projekt a přestaň brečet.
To myslím smrtelně vážně.

Tím, že jsi vyplodil opět kilometrový příspěvek v úvodu se toho moc nezlepšilo. Jeho výpovědní hodnotu jsem schopen přepsat na pět řádků.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Alnag píše:PROČ LÁKAT NOVÁČKY?
Odpověď ze včerejška:
Markus píše:Nestojím o to přitáhnout sem co nejvíce nováčků. Nezajímá mě propagace. Však oni si sem najdou cestu sami, aby měli zájem.

Ale chci nováčky podpořit a ulehčit jim jejich začátky. Vstup nového člena do zavedené komunity není vůbec lehký a všichni víme, že naše Fórum to tim nově příchozím nijak zvlášť neusnadňuje.

A to je ono - rád bych jim usnadnil a ulehčil vstup do naší komunity. Tečka. Nic víc, nic míň. Nesnažím se dotáhnout sem nové tváře nebo splnit nějaké vytyčené kvóty. Jenom chci, aby Fórum bylo "user-friendly"
Zkrátka a prostě - nikoho lákat nechci, jenom bych rád novým lidem usnadnil vstup do naší komunity.

A měla-li tvá otázka znít:
"Proč do naší komunity pouštět nové lidi?"

Tak odpovídám stejně jako Dalcor. Prostě oživení, zabránění stagnaci.
A dále si nemyslím, že tohle Fórum by mělo být pro uzavřenou komunitu lidí, ale mělo by být co nejvíce otevřené všem potencionálním návštěvníkům. Nemusíš s tím souhlasit, ale já to tak beru. Chápej to klidně jako mé diktároské rozhodnutí.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Sniper píše:Ne že by něčemu pomohla, většina v ní vyčerpá své síly a království opodál stojící bude ekonomicky chřadnout, když chlapci místo motyk a lopat vzali do ruk meče, palice a sekery.
Stokrát radši bych diskutoval o něčem jiném. Ale nenechám se buzerovat o tom, co smím a nesmím psát. Byl jsem ochotný o tom diskutovat, dokud to bylo vázáno na osobní odpovědnost jednotlivce. Možná jsme se mohli dobrat i tomu, že dobrovolně odevzdáme některé svoje svobody nějakému společně zvolenému člověku, ke kterémému máme všichni důvěru, aby to tu kontroloval.

Ale jestli se tady někdo bude korunovat adminem... zvláště ty Markusi, ke kterému teda po několikerých fiascích už de facto důvěru nechovám, tak to teda jen přes mou mrtvolu.
Sniper píše:Opravdu to takhle chcete?
Já to takhle nechci, ale ustupoval jsem už dost. Tady je čára. Tady to končí. Další ústupky z mé strany nebudou. Jestli se bojíš konfrontace, budeš mi muset dát ban Markusi. Nic menšího už mne asi nezastaví. Já ti už prostě nedovolím to tu zlikvidovat.
Sniper píše:Souhlasím s Marcusem v tom, že by se měla udělat reforma shora.
Tak to souhlasíš špatně. Reforma musí být vždycky odsouhlasená sdola. Jinak je to jako hladit proti srsti. V konečném důsledku je možno ji zavést zhora, ale pokud není vůle ji přijmout zdola tak dojde ke konfliktu.

Tady není prostor pro diskusi. Markus je totiž dikátor. A diktatuře se diskutovat nedá. Tam se dá jen revoltovat.

Vivé la revolution!
Sniper píše:Ach jo, proč se musí dobré myšlenky zvrhávat v hloupé války?
Že by to bylo proto, že někdo přišel a řekl... víš, musíš to tu chytit pevně do rukou? :>;o)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Poprosím vás, abyste v diskuzi o mé krutovládě pokračovali v tématu Nová tvář fóra.

Tady prosím pokračujme v nováčcích. Díky za pochopení.
Zamčeno

Zpět na „Nová tvář Fóra 2006“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti