RPG trilogie Void

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od York »

Gediman píše: 22. 4. 2019, 10:59Přesně 10 let od založení webu Gediman.cz :)
No jo, letí to...

Kompletní revize je dobrej nápad, ta už měla přijít dávno (a několirát) ;p
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od OnGe »

Ty téměř nečitelné světlé odstavce jsou tam schválně?

Jinak jak to pročítám, musím říct, že jsem doufal ve víc, než výměnu názvů za divnější názvy. Mimo to jsou rozdíly vysloveně marginální. Co my vysloveně chybí je nějký hlubší popis. Jako u elfů si to člověk nějak domyslí, ale třeba symbiontní a parazitní qri by si trochu toho vysvětlování zasloužili.

Hmm, khalg vypadá jak Sonic v důchodu...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Ty téměř nečitelné texty byly už ve Void: Fantasy :). Jsou to texty z Void: Sci-Fantasy, které by měly být časem nahrazeny něčím jiným (třeba i obrázkem).

Jo, horší je to třeba u zvířat. Ty člověk tak nějak zná podle názvu, ale u mimozemských potvor by to chtělo dodělat obrázky, protože ten popis prostě nestačí. Problém ovšem je, že ani já přesně nevím, jak by měly vypadat. Na podrobnější vymýšlení designu jsem ale už neměl čas ani síly (a hlavně ani inspiraci). Ačkoliv chci zapracovat určitě minimálně na designu Ghytora.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od OnGe »

Gediman píše: 22. 4. 2019, 16:51 Problém ovšem je, že ani já přesně nevím, jak by měly vypadat. Na podrobnější vymýšlení designu jsem ale už neměl čas ani síly (a hlavně ani inspiraci).
No, tohle je dost zásadní problém :) Možná by bylo lepší místo vyplňování předrýsovaných kolonek prostě dělat jenom ty věci, kde máš nějaký nápad a které jsou zajímavé. Protože o ty zajímavé věci tak nějak jde. Nikoho moc nedojme, že je toho hodně, když to nebude zajímavé. Zkrátka - když je to jen výplň, protože by to tam asi mělo být, tak to tam být nemá.

Jinak já mám celkem problém s tím, že úplně všechno, co jsem viděl, jsem už viděl. Většinu z toho dvakrát. Akorát že teď se to všechno jmenuje jinak, což má jediný výsledek, že zkoumám co je vlastně co. Ale nepřináší to žádné nové možnosti. V podstatě moc není důvod hrát S/F/SF varianty, protože obsah je prakticky totožný, ale člověk se musí naučit nové názvosloví. Tj. celkem fuška a bude to asi tak dobrý, jako kdybysme hráli pořád jednu variantu. Což mi přijde jako ztracený potenciál.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

No, zvířata bych zrovna za "výplň" neoznačil.

Jinak jo, vymyslet nějakou velkou odlišnost od Sci-Fantasy byl problém. Hlavně jak tu odlišnost vůbec pojmout a co by se považovalo za dost odlišné. Je třeba dostatečně velká odlišnost fantasy kosmologie ve Void: Fantasy (éter, tabuly a tak)? Já osobně bych řekl, že ano, ale ty máš asi jiný názor.

Proto jsem do Sci-Fi přidal ty vesmírné megastruktury, což je něco, co ve Sci-Fantasy není (a nebude). Samozřejmě do budoucna bych je nějak víc popsal a přidal jim nějaké zajímavé prvky, které ten svět víc odliší. Otázkou je ovšem jaké prvky by to měly být a jak by svět měly odlišit...
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Dnes je Alien Day, tak jsem připravil další verzi AvP Void-modu

Aliens vs Predator 1.1

http://www.gediman.cz/seznamclanku.php? ... edator-1-1


Bohužel, nedokázal jsem vymyslel žádný rozdíl mezi těmi Mariňáky a Žoldáky. Alespoň jsem připdal menší odlišující schopnosti pro hráčské postavy, což je taky důležité.
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Přišel jsem na jednu drsnou věc, která není proti pravidlům.

Brokovnicové inferno!!!!! :-)=
Jak?

1. hrajte za Skřeta, ideálně Střelce
2. kupte mu Vibro-/Mikro-/Pyro-skelet, to je takový ten exoskelet, který dovoluje používat 4 zbraně současně (viz Arzenál zkázy).
3. na každou paži skeletu dejte brokovnici (resp. její ekvivalent, protože to jsou Skřeti) v modifikaci rotační.... a dvojitá!
4. ke každé dvojité rotační brokovnici dejte podvěsnou zbraň (str. 303 Základní kniha), která bude též dvojitá rotační brokovnice.
5. nyní máte současně 16 rotačních brokovnic (byť lze vystřelit najednou jen ze čtyř dvojic - podvěsná zbraň nemůže vystřelit současně s hlavní zbraní... takže funguje spíš jen jako záložní, pro případ, že se hlavní rozbije).
6. FUCK Y'ALL!

Is that enough dakka?
There is no such thing as enough dakka :D

poznámka: Dvě brokovnice se zapíší do slotu pro jednoruční zbraně, další dvě do slotů Speciálního vybavení. Podvěsné brokovnice se také zapíší do slotů Speciálního vybavení, tedy celkem je nutné mít 6 volných slotů Speciálního vybavení.
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Void: Sci-Fantasy

Příspěvek od Gediman »

Chtěl by někdo zkusit zahrát Void přes Skype nebo Discord?
Ideálně v pátek či o víkendu.

Klidně Sci-Fantasy, Fantasy, Sci-Fi nebo i ten AvP-mod. Postavy bych klidně připravil sám.

Nabídka platí neustále.
Naposledy upravil(a) Gediman dne 13. 9. 2019, 21:50, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti