Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Pěchota je boží (ačkoliv mě asi trochu nutí nadhodnocovat jeden nejeepičtějších soundtracků ever). A taky jsem možná ovlivněn tím, že jsem dobu kdy se dětičky vážně učily zašlapávat zlý nepřátelský brouky nezažil
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

Argonantus píše: 12. 3. 2019, 18:29 Já to samozřejmě beru jako satiru a furt ne. Strašně polopaticky.
Verhoeven je jindy mnohem elegantnější. Třeba základní instinkt. Nebo Černá kniha. Ta je asi nejlepší.
Treba ta scena jak typek s umelou rukou vita typky do armady a hrde rika "pechota ze me udelala muze, kterym jsem dnes" a pak se posune kamera a ukaze se, ze krom ruky nema ani nohy? Nebo ta scena kde se bavi proc jsou v armade a holka rekne "bych chtela mit deti a je snazsi dostat povoleni kdyz clovek slouzil" (a pak ji samozrejme zabijou jako prvni)? Jedinej dobrej brouk je mrtvej brouk?

Nic?

Hm. To me vede k myslence, ze typek ma dve skoro nesouvisejici vetve tvorby, v jedne to co rikas, v druhe robocopa, total recall a hvezdnou pechotu.

Treba total recall je podobnej - ta linka jestli to cele je jenom lotus eater machine tam je a je husta a vazna, a pak je tam MUTANTNI SLAPKA CO MA TRI KOZY a typek ZE KTERYHO ROSTE DRUHEJ TYPEK. Nebo kdyz v robocopovi ten robot omylem zabije koho nema, a je tam super videt ten kontrast tech normalnich typku co jsou v soku a tech korporatnich excutives co si rikaji "shit, to musime zakamuflovat, jinak to ovlivni akcie" zatimco ta krev jeste strika?

Za me je Veerhoven hlavne ta kombinace vaznych, soucasnych (vzhledem ke stari filmu se da rict nadcasovych) temat, a ultimatniho stavu "notykravo nene!" stavu, a to jak se daji provozovat vedle sebe, a perfektne se doplnuji.

Ale samozrejme aby tohle fungovalo, tak to nemuze byt jemne a elegantni. Musi to byt
OVER THE TOP!!!

EDIT: v tomhle mimochodem obe remake - jak robocop tak total recall totalne selhaly, protoze nebyly dost WTF a OTT.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Sosacek píše: 12. 3. 2019, 20:21 Treba ta scena jak typek s umelou rukou vita typky do armady a hrde rika "pechota ze me udelala muze, kterym jsem dnes" a pak se posune kamera a ukaze se, ze krom ruky nema ani nohy?
Právě. To je strašně moc. Vtip a dlouhý vysvětlení.
Pro mne by stačilo, kdyby kamera jen lehce mrkla, nebo kdyby neříkal nic, jen tam tak seděl bez nohy a nabíral nové nadšené magory.

Denise Richards je sama o sobě jeden velký vtip, už nemusí nic říkat.
Casper van Dien je úplně k popukání, po těch úžasných filmech, co natočil nedávno.
Hm. To me vede k myslence, ze typek ma dve skoro nesouvisejici vetve tvorby, v jedne to co rikas, v druhe robocopa, total recall a hvezdnou pechotu.
Přesně.
Jedna větev je jemněji nastavená, jen tak lehoučce mrkne. A občas je úplně beze srandy. Ta mi sedí víc.
Sharon Stone v Základním instinktu taky můžeš brát jako vtip. Prostě ti necpou, jak to máš vidět. Je to dokonale víceznačné.
Treba total recall je podobnej
Ten je hodně střelenej - on je Schwarzenegger taky skoro vtip sám o sobě - ale přece jen o kousíček míň, než Hvězdná pěchota.
Ta je fakt over the top, ale strašně moc jedním směrem.
Mám rád věci, co občas i zamíří jinam - třeba ta scéna v Djangovi s kuklami, ta byla geniální, tím spíš že naprosto nečekaná.
(vzhledem ke stari filmu se da rict nadcasovych) temat,

Vlastně mne zajímají jenom nadčasová témata. Politickou satiru považuju za ztrátu času.
Což asi taky hodně vysvětluje stran Hvězdné pěchoty.
obe remake - jak robocop tak total recall totalne selhaly
stopro. Byly strašně vážně se beroucí, na to, jak to bylo sterilní.
A hlavně úplně chyběl ten moment překvapení, když člověk viděl Robocopa nebo Total recall poprvé - prostě nevěděl, co bude.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hm. Černou knihu jsem neviděla, Hvězdná pěchota je dobrý film, doceňuju právě tu přepíčenost, která jemně překrývá určitou úroveň hrůzného uvědomění a v moment, kdy se ty roviny propojí, to je moc fajn. Ostatně, Robocop i Total Recall taky nejsou úplně k zahození.
Zato jsem nikdy nepochopila, co by mělo být tak awesome na Základním instinktu, ten film totálně nehovořit řeč má kmen.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

Argonantus píše: 12. 3. 2019, 20:54 Vlastně mne zajímají jenom nadčasová témata. Politickou satiru považuju za ztrátu času.
Což asi taky hodně vysvětluje stran Hvězdné pěchoty.
Fasismus zjevne je nadcasove tema.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Faskal »

Nestraš.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Já neviděl Černou knihu jako příběh o fašismu a holocaustu.

Spíš je to o strachu z těch Obyčejných lidí (TM), kteří si připadají strašně udatní a slušní, když lynčují někoho, kdo se nemůže bránit.
O lidech, co umí využít cokoli a kohokoli, aby si nahrabali, a je jim to všechno jedno.
Nebo taky o lidech, co jen zkoušejí přežít, a při tom občas narazí na hranice, kdy to ještě má cenu.

Všechno se to mohlo taky odehrát u nás kolem roku 1945, ale taky 1968, a taky někde úplně jinde a jindy. Je to nadčasové. Neřeší to, že je fašismus svinstvo. Taky tam ten nácek dopadá paradoxně lépe, než ten odbojář.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sosacek píše: 12. 3. 2019, 20:21 Treba ta scena jak typek s umelou rukou vita typky do armady a hrde rika "pechota ze me udelala muze, kterym jsem dnes" a pak se posune kamera a ukaze se, ze krom ruky nema ani nohy? Nebo ta scena kde se bavi proc jsou v armade a holka rekne "bych chtela mit deti a je snazsi dostat povoleni kdyz clovek slouzil" (a pak ji samozrejme zabijou jako prvni)? Jedinej dobrej brouk je mrtvej brouk?

Nic?
No je to spíš taková burleska než satira.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Ne úplně dobrovolně jsem viděl Sejmi prezidenta, a říkám si, kdo a proč natáčí takové... odpad.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Terrordaktylové....nový level odpadu
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

Argonantus píše: 12. 3. 2019, 20:54 on je Schwarzenegger taky skoro vtip sám o sobě
Arnold neni vtip, Arnold je hustej a je to dobrej chlap.

Obrázek

Obrázek
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Log 1=0 »

Vallun píše: 15. 3. 2019, 23:33 Terrordaktylové....nový level odpadu
Ale zas to má na ČSFD převyprávěný celý děj, takže se na to člověk nemusí dívat.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Mně to naopak zajímá.
Z cele vánoční produkce v naší rodině zvítězil Tyranosaurus zhouba Aztéků.
Zejména pohled na chrám připomínající koupelnu vyvolal nadšeni.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Viděli jste někdo novou Laru Croftovou?
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

ne
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů