[Ostrava] Slovanská fantasy

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

[Ostrava] Slovanská fantasy

Příspěvek od Paul »

Obrázek

Začnu rovnou: hledám tři až pět lidí ze slezské uhelné pánve, kteří by byli ochotni dojíždět hrát do Ostravy, konkrétně do herny Black Lotus. A nyní je čas na obšírnější povídání.

Co se bude hrát? Jako systém jsem vybral Příběhy Impéria, nyní sice knižně nedostupné, ovšem stažitelné jako e kniha a velmi jednoduché na naučení. Není to sice klasická hra ve stylu D&D, ale minimálně podle mě má řadu výhod.

Dobrá, pravidla bychom měli. A co prostředí? Příběhy Impéria si zvolily jako prostředí Anglii věku páry a vlády královny Viktorie, která je prosycena kouzly a potulují se po ní magické bytosti, jako elfové či skřeti.

Jenže jak vám jistě napověděl nadpis příspěvku, naše hra se nebude odehrávat ve století páry. Přesuneme se skoro o tisíc let nazpět a na druhý břeh Severního moře. Je desáté století a v ústí Odry kvete přístavní hradiště Volin.

Znalí se již chytají: Zlato Arkony Ďura Červenáka se odehrávají v té stejné lokalitě!

Nebo se jiným vybaví spousta informací o Slovanech z Pobaltí.

Ale znalosti slovanských zemí 10. století nejsou to hlavní, co byste měli mít. Vlastně na nich skoro nezáleží, vše důležité se dozvíte na sezení. Tou hlavní věcí, kterou bych rád viděl je schopnost nezkazit srandu a bavit se u hry.

Bylo to vyčerpávající? Pro ty z vás, kterým z mé nabídky jde hlava kolem, jsem zkusil udělat malé shrnutí:
  • prostředím je ústí Odry v 1. polovině 10. století
  • vítáni jsou všichni, kteří si chtějí zahrát, nejde mi o zkušenosti s hraním či perfektní znalost pravidel
Pokud máte zájem, napište mi soukromou zprávu či mail (kliknete na „Paul“, tedy můj nick a v levém sloupci u mého profilu jsou na to dva odkazy) a můžeme se domluvit.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6652
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Ostrava] Slovanská fantasy

Příspěvek od boubaque »

Mě by to zajímalo, posílám SZ ;)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů