Praha, Praha, samá Praha

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
svickovak
Příspěvky: 24
Registrován: 4. 4. 2018, 18:34
Bydliště: Praha

Re: Praha, Praha, samá Praha

Příspěvek od svickovak »

Já jsem poprvé hrál letos na jaře. Dal jsem dohromady skupinu a tenkrát celkem velmi rychle. Ale přes prázdniny se nám to rozpadlo. Nějak jsme se dlouho nemohli sejít, pořád byl někdo na dovolené a podobně. V srpnu nám DM pak oznámil, že to rozpouští, že se jednak stejně nemůžem pořádně sejít a jednak začal psát diplomku (což tedy já letos začínám taky) a s prací toho má hodně. Tak jsem přes prázdniny trpěl bez hry, no a s novým akademickým rokem, když jsem zase přes rok v Praze, tak jsem si řekl, že zase musím dát dohromady nějakou skupinu, že už to bez toho nevydržím.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha, Praha, samá Praha

Příspěvek od ShadoWWW »

My většinou jedeme nějakou dlouhodobou kampaň od září, nejpozději října do června. Přes prázdniny dáváme pauzu. Všichni jsou stejnak rozlítaní a ta pauza je potřeba pro nabrání nových sil a chuti hrát. Ti, co se přes prázdniny občas sejdou (což je výrazná menšina), hrají buď DnD one-shoty (z Adventurers League), nebo různá jiná RPG.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha, Praha, samá Praha

Příspěvek od Quentin »

svickovak píše: 17. 10. 2018, 23:14Já jsem poprvé hrál letos na jaře. Dal jsem dohromady skupinu a tenkrát celkem velmi rychle. Ale přes prázdniny se nám to rozpadlo. Nějak jsme se dlouho nemohli sejít, pořád byl někdo na dovolené a podobně. V srpnu nám DM pak oznámil, že to rozpouští, že se jednak stejně nemůžem pořádně sejít a jednak začal psát diplomku (což tedy já letos začínám taky) a s prací toho má hodně. Tak jsem přes prázdniny trpěl bez hry, no a s novým akademickým rokem, když jsem zase přes rok v Praze, tak jsem si řekl, že zase musím dát dohromady nějakou skupinu, že už to bez toho nevydržím.
Doporučuju ty Blades in the Dark. Dají se vést +/- i bez přípravy.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Praha, Praha, samá Praha

Příspěvek od Sosacek »

Blades in the Dark je sice sakra dobra hra, ale je hodne specificka - musis v ni hrat zlodejsou bandu co plni loupezny mise v postapo steampunkovym meste. Nic jinyho.

DnD5 je sice o dost horsi hra, ale muzes v ni hrat libovolny fantasy.

Co chci rict je, ze obecny hry a konkretni hry slouzi k jinym vecem a jedno nemuze moc dobre nahradit druhe.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha, Praha, samá Praha

Příspěvek od Quentin »

Sosacek píše: 18. 10. 2018, 16:58Blades in the Dark je sice sakra dobra hra, ale je hodne specificka - musis v ni hrat zlodejsou bandu co plni loupezny mise v postapo steampunkovym meste. Nic jinyho.

DnD5 je sice o dost horsi hra, ale muzes v ni hrat libovolny fantasy.

Co chci rict je, ze obecny hry a konkretni hry slouzi k jinym vecem a jedno nemuze moc dobre nahradit druhe.
Doporučil bych i něco obecnějšího, kdybych znal něco obdobně nenáročného na vedení a přípravu jako jsou Blades.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Praha, Praha, samá Praha

Příspěvek od Sosacek »

Quentin píše: 18. 10. 2018, 18:37
Sosacek píše: 18. 10. 2018, 16:58Blades in the Dark je sice sakra dobra hra, ale je hodne specificka - musis v ni hrat zlodejsou bandu co plni loupezny mise v postapo steampunkovym meste. Nic jinyho.

DnD5 je sice o dost horsi hra, ale muzes v ni hrat libovolny fantasy.

Co chci rict je, ze obecny hry a konkretni hry slouzi k jinym vecem a jedno nemuze moc dobre nahradit druhe.
Doporučil bych i něco obecnějšího, kdybych znal něco obdobně nenáročného na vedení a přípravu jako jsou Blades.
Jasny.

Me pripada, ze obecna, dobra a nenarocna hra moc neexistuje - abys to mohl mit nenarocne, musi ta hra generovat obsah a to se obecne sakra tezko dela.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host