Opuštěná pevnost online

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Opuštěná pevnost online

Příspěvek od York »

Plánuju online hru dungeoncrawlového dobrodružství Opuštěná pevnost, které jsem hrál na Gameconu.

Zatím vím jen to, že to bude online, s hlasovou komunikací (v mém případě určitě bez kamery), že to bude rozdělené na dvě zhruba čtyřhodinové sešny v různé dny a že jsou 3 místa pro hráče, z nichž jedno je pro Skavena.

K termínům: Já můžu buď ve všechní dny od 18:00 kromě úterků a střed, nebo kdykoliv o víkendu (teda kromě časných ranních a dopoledních hodin, v zombie stavu by to asi moc nefungovalo ;-)).

Je oldschoolem inspirovaný dungeoncrawl s hpčkovým soubojákem, kde nejde o příběh postav, ale o prozkoumávání dungeonu. Postava vám může umřít, ale nevyřadí vás to ze hry - budete pokračovat s jinou.

Pravidla vysvětlím při hře, pokud vás ale zajímají předem, tady je stručné shrnutí.



PS: A chtělo by to vymyslet, jak nějak šikovně pořešit zobrazování mapy všem hráčům, ideálně s ukazovátkem, plus jak pořešit karty (ale na to by asi mohl stačit google doc, v neděli nám to fungovalo celkem slušně). Rady a nápady v tomhle směru uvítám.
Naposledy upravil(a) York dne 17. 8. 2018, 14:09, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opuštěná pevnost - online oneshot

Příspěvek od skaven »

Ahoj, omlouvám se za zpožděnou odpověď, ale byl jsem na cestách a chvíli mi trvalo, než jsem vybojoval svolení rodinky, že se urvu na dva večery :) Co takhle čtvrtek od 20:00 do půlnoci?

S hraním přes net nemám žádné zkušenosti, ale obecně cokoli jde u mě přes Skype je docela tragédie co do kvality spojení, možná Google Hangouts a sdílená plocha?
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Opuštěná pevnost - online oneshot

Příspěvek od York »

skaven píše: 10. 8. 2018, 20:22S hraním přes net nemám žádné zkušenosti, ale obecně cokoli jde u mě přes Skype je docela tragédie co do kvality spojení, možná Google Hangouts a sdílená plocha?
Hangouts fungovaly dobře. Nemám teda webkameru a trochu mi tam chybí push to talk, ale to není až takovej problém. Dobrá alternativa je případně TeamSpeak, ale ten se musí instalovat.

Sdílení mapy, karet a podobně nějak vymyslím - Marky na to používal google doc (dá se do něj psát, dají se do něj vkládat obrázky a změny se hned promítnou všem), takže kdyžtak přes něj.

skaven píše: 10. 8. 2018, 20:22Co takhle čtvrtek od 20:00 do půlnoci?
U mě dobrý.

Najdou se další dva hráči? (První sešna ve čtvrtek, na další se pak domluvíme.)
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opuštěná pevnost - online oneshot

Příspěvek od skaven »

York píše: 10. 8. 2018, 20:38
Sdílení mapy, karet a podobně nějak vymyslím - Marky na to používal google doc (dá se do něj psát, dají se do něj vkládat obrázky a změny se hned promítnou všem), takže kdyžtak přes něj.
Možná by ještě o chlup lepší mohl být dropbox paper.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Opuštěná pevnost - online oneshot

Příspěvek od York »

skaven píše: 10. 8. 2018, 23:50Možná by ještě o chlup lepší mohl být dropbox paper.
Máš pravdu, ten na to bude super. Sice pořád trochu válčím s přeskládáváním obrázků, ale to se snad naučím. Rozklikávání obrázků na plnou velikost je bomba, to jsem přesně hledal.

Deníky asi budu vyplňovat za vás v gimpu a pak prostě updatnu obrázek (pro tuhle hru bych chtěl, aby to vypadalo co nejvíc jako u stolu).

Čili bychom asi použili hangouts na zvuk, dropbox paper na obrázky a rollz.org na házení (ještě musím vyzkoušet, jestli tam půjdou házet kostky zranění*).


* Kostky zranění fungujou tak, že hodíte příslušný počet šestistěnek a spočítáte ty, na kterých padlo 4-6. (Jsou to vlastně mince s nulou na jedné straně a jedničkou na druhé).

edit: Tak kostky zranění budou v pohodě - to je prostě úspěchový hod. Takže třeba 4kz se hází: #4D6E4
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opuštěná pevnost - hledám 2 online hráče (čt 16. 8. večer)

Příspěvek od skaven »

Co takhle na hody použít https://www.dicelogger.com/ - hod těmakostkama na zranění bude xd2, ne?
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Opuštěná pevnost - hledám 2 online hráče (čt 16. 8. večer)

Příspěvek od York »

skaven píše: 11. 8. 2018, 15:19 Co takhle na hody použít https://www.dicelogger.com/ - hod těmakostkama na zranění bude xd2, ne?
Nemá d2 má na jedné straně jedničku a na druhé dvojku?

edit: Musel bys házet Xd2 - X. Ale taky by to šlo.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Opuštěná pevnost - hledám 2 online hráče (čt 16. 8. večer)

Příspěvek od York »

Tak mám snad všechno připravené.

Skavene, poslal jsem ti invite na ten dropbox paper. Tak pak, prosím, mrkni, jestli ti něco přišlo.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opuštěná pevnost - hledám 2 online hráče (čt 16. 8. večer)

Příspěvek od skaven »

York píše: 11. 8. 2018, 19:16 Tak mám snad všechno připravené.

Skavene, poslal jsem ti invite na ten dropbox paper. Tak pak, prosím, mrkni, jestli ti něco přišlo.
jsem tam :)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Opuštěná pevnost - hledám 2 online hráče (čt 16. 8. večer)

Příspěvek od York »

skaven píše: 11. 8. 2018, 22:21jsem tam :)
Príma. Tak už jen ulovit aspoň jednoho dalšího hráče...
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Opuštěná pevnost - hledám 2 online hráče (čt 16. 8. večer)

Příspěvek od York »

York píše: 11. 8. 2018, 22:37Tak už jen ulovit aspoň jednoho dalšího hráče...
Jednoho hráče jsem úspěšně ulovil, takže se hrou počítám. Ještě je případně volné jedno místo.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Opuštěná pevnost - hledám 1 online hráče (čt 16. 8. večer)

Příspěvek od York »

Herní stůl :)

Kostky (a chat).

Hangouts.


Čekám na vás.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opuštěná pevnost - hledám 1 online hráče (čt 16. 8. večer)

Příspěvek od skaven »

za minutku jsem tam
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Opuštěná pevnost - hledám 1 online hráče (čt 16. 8. večer)

Příspěvek od York »

Pokusil jsem se sepsat včerejší nápady a připomínky. Můžete, prosím, mrknout, jestli jsem na něco nezapomněl, nebo něco nepřekroutil?
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Opuštěná pevnost - hledám 1 online hráče (čt 16. 8. večer)

Příspěvek od York »

Ještě pár poznámek k té online formě hry: Přišlo mi to docela dobrý.

:arrow? Hodně pomohlo, že byli jen dva hráči.

:arrow? Občas jsem měl potřebu vám něco ukázat rukama, ale dalo se to vždycky popsat i slovně.

:arrow? Dropbox mi přišel lepší než google doc (peklo je ale pomalé scrollování, když chcete někam dragnout kartu).

:arrow? Zdržovaly updaty mapy.

To bylo tím, že export obrázku z gimpu trvá zhruba čtvrt minuty a pak se to ještě uploaduje na dropbox. Vlastní editace (odkrývání) ale byla docela rychlá (mám to v gimpu ve třech layerech a vždycky se jen "progumovávám" do toho pod tím. Háček je, že nevidím, co vlastně odkrývám - to se sice dá vyřešit skrytím layeru nebo průhledností, ale pak hrozí, že to tak vyexportuju a hráči uvidí celou mapu ;-)). Najel jsem pak na to, že jsem mapu "odkrýval" předem (zatímco jste debatovali, co uděláte) - většinou je jasný, kam se vydáte dál, takže to zdržoval fakt jen ten export a upload.

:arrow? Občas jsem se ztrácel v otevřených oknech. Tři záložky v prohlížeči, okno s popisem dungeonu, další okno s PJovskou verzí mapy, další okno s gimpem a ještě k tomu total commander, ze kterého jsem do dropboxu přetahoval upravenou mapu a případné karty.


Online hra má ale velkou výhodu v logistice - nemusí se nikam jezdit. I když bych bral jen hráče po Praze, tak to pořád ušetří skoro hodinu cesty někam do čajovny a další hodinu zpět. Na playtesty s různými hráči to má hodně velkej potenciál.

Možná na to zkusím časem napsat webovou aplikaci. Mohlo by to docela hodně pomoct.

edit: A když si to tak zpětně procházím, tak je jasný, že nejužší místo je odkrývání mapy, takže to bych asi měl zkusit pořešit jako první.
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů